Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tenda1200 aldın sanırım. Kullanıcı deneyimini bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen bi ulaşsın test edecem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bende 10 gün önce aldım şuan kullanıyorum türknet vdsl 35mbps paktim. modemin hızı süper kopma donma hiç bişey yok. özellikle 5g performansı süper. fiyatıda düşmüşken kesinlikle tavsiye ederim.

• Modemi bugün satın aldım. Daha performanslı kullanabilmek için ince ayar falan gerekiyor mu? Sadece standart kurulumunu yaptım.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

benim snr değerlerim bu şekilde, ne kopma ne donma nede ping sıkıntısı yaşıyorum. hızım 35mbps e kadar 15 ping ve 33mbps altına hiç düşmüyor. hatta 39mbps bile gördüm kablolu bağlantıda. bu snr değerleri normalmidir

• hayırlı olsun. rica ederim.

biz de isteriz draytek, asus, slink vs. gibi üst seviye kaliteli modemleri kullanmak.

tabii bütçe meselesi.

şimdilik en uygun F/P modeli bu gibi ...
  • mustafa aydemir kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun
  • standart kurulum yaptım.

sadece reklam engeli ıcın DNS ayarladım. (anlatımı ilk mesajda var)

perfonmansı şimdilik gayet iyi .
  • mustafa aydemir kullanıcısına yanıt
    SNR degerleri düşük görünüyor.

kopma hız düşümü vs. olmuyorsa sorun yok .
  • @Panamalı Hasta siz de modem arıyorsnuz galiba...

SNR değerleri düşük ama sorun olmadığını söylüyor kullanıcı arkadaş.

sizin SNR değerleriniz nasıl acaba ?
  • Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

Benim bu şekilde.
  • SNR degerleriniz çok iyi normalde 100mbps hız alabilmeniz lazım...

ping değerleriniz nasıl ?

mesela ;

ping 1.1.1.1

ve

ping 8.8.8.8

ne sonuç veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

SNR degerleriniz çok iyi normalde 100mbps hız alabilmeniz lazım...

ping değerleriniz nasıl ?

mesela ;

ping 1.1.1.1

ve

ping 8.8.8.8

ne sonuç veriyor.
    Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )
    Sanırım böyle ama ben dns değerlerini ilk sayfada verdiğiniz değerlerle değiştirmiştim. Herhangi bir sorun yaratır mı? 24mbit kullanıyorum sanırım 35'e geçiş yapacağım.

• İlk sayfada yazdıgım DNS degerleri reklamları engellemesi amacıyla yapılmıştır...

Reklamlardan şikayetiniz yoksa Ping'leri yavaş olması haricinde sorun olmaz.

Hızlı DNS kullanmak isterseniz ;

1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yada 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

DNS değerlerini kullanabilirsiniz...

Bulabildiğim en hızlı DNS bunlar.
  • Yarın gidip modem alacağım. Ping benim için çok önemli.. Türk telekom 35mbps hız alıyorum. Ne diyorsunuz ? Dandik bir modem mi alayım yoksa bunu mu alayım
  • emrecyln kullanıcısına yanıt
    Dandik modemlerle başınız ağrımasın sonra :/

Bu modem F/P olarak iyi ama daha iyisini isterim derseniz Keenetic extra DSL'i bir araştırn derim epey methediyorlar...

https://forum.donanimhaber.com/isletim-sistemli-modem-keenetic-extra-dsl-incelemesi--140920894

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 29 Kasım 2019; 23:33:0 >
  • Şuan bir sıkıntı yok gibi duruyor. Ama gerçekten ısınıyor. O bariz farkediliyor. Ne gibi sıkıntılar doğurur bilmiyorum ama hoş değil.
    Hocam hat değerlerimdeki durumu nasıl görüyorsunuz alt yapı kötü yeterli hızı alamıyorumda 8 mbit paket verildi gördüğüm hızlar 3 yada 3.20 civarı Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 30 Kasım 2019; 10:22:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    merhaba

SNR degerleriniz çok düşük , acaba TTelekom dağıtım kutusuna çok mu uzaksınız ?

Eğer yakınsanız kablo ve tesisatı kontrol etirmek gerekiyor.
    Hat zayıflamasına baksana sanki farklı bir şehirden internet alıyor 42 dbi bu kadar kötü bir altyapıyı ilk defa görüyorum. Santrale çok çok uzakta.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.