Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın bu da şimdi yaptığım hız testi. Aktif olarak internet kullanılıyor 3 mobil cihaz 1 smart tv 1 masaüstü ve test yaptığımda kablolu olarak yaptım testi. Servis sağlayıcı Türknet ve paketim 75 MBPS indirme 4 MBPS yükleme VDSL tarife.

Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 23 Kasım 2019; 23:17:12 >
  • fenomenhaa kullanıcısına yanıt
    acıklamalar için teşekkürler.

ben de duvara astım öyle kullanıyorum...

"ısınma var " denilen değerini de ölçmeniz mümkün mü acaba ?
  • Şu cgn den bir çıkabilsem keşke ping fırlıyor indirme hızı düşüyor

En uygun vatan da 330 tl daha uygun alabileceğim bir yer var mı?

• Statik ip ile kurtulabilirsin o sorundan veya bir yerde görmüştüm sanki müşteri hizmetlerine bildirince cgn den çıkmak istiyorum diye çıkarıyorlarmış galiba da öyle bir şey yapacaklarını hiç sanmıyorum. Kurtulmanın en kolay yolu statik ip almak. 12 TL sanırım fiyatı.
  • Millenicom a mesaj attım çıkartacaklar bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

acıklamalar için teşekkürler.

ben de duvara astım öyle kullanıyorum...

"ısınma var " denilen değerini de ölçmeniz mümkün mü acaba ?
    Ölçmüştüm aslında ama foto almadım lazer thermo yanımda değil şu an, yanıma alıp bir gün fotolarım .2.4ghz 5ghz açık misafir 2.4gzh açık 15W tüketimi var.(onuda ölçtüm :))
    Bu arada wifi 2.4ghz çekimi çok çok iyi ,5ghzde başarılı ancak 5ghz cihaz deneyimim 2.4ghz kadar olmadığı için net yazmak istemiyorum.2.4ghz işim gereği en az 100 cihaz deneyimim olmuştur.2.4ghzde drytek ten dahi başarılı.Drytek marka olarak favorim (gerçi drytek menzil iddeasında değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: nickinibulamayanadam

Millenicom a mesaj attım çıkartacaklar bakalım.
    CGN belasından kurtulmak çok mümkün değil,anlık çıkarsalar tekrar dahil oluyorsunuz.Statik ipde ben şahsen tercih etmiyorum.Yöntem bulursanız haberder ederseniz sevinirim .iss netspeed.
  • 15-25 dak yatay kullanım, 54 derece süre uzadıkça sıcaklık farkı artıyor, 65-70 gördüm yanlış hatırlamıyorsam
    Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

Dikey kullanım 42 derece(adaptör girişi üstte kalacak şekilde tavsiye ederim.o bölgede ısınma daha yoğun,en kısa yoldan tahliye max fayda )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 24 Kasım 2019; 1:35:29 >

• Daha önceden asus dsl n16 modem kullanıyorum. Şuan elimde mevcut. Tenda v1200 modeli modem ilgimi çekti. Şuan aktif olarak kullanıyorum. Fakat bu modeme nedense pek ısınamadım. 4 tane 5dbi gibi güçlü antene sahipken ben nedense asus dsl n16 modem ile wifi alanım daha iyiydi. Her iki cihaz ile 3 oda öteden test yaptım. Asus dsl n16 daha çok internet hızı elde ettim. Asus da 2 tane anten var. Bu antenler o kadar iyi olmamasına rağmen daha iyi sonuç aldım. Sonraki testim oyunlar oldu. Oyunlarda nedense asus dsl n16 ping olarak az da olsa daha iyi sonuç verdi. Mesela bir oyunda asus ile 13 arası ping alıyorsam. Tenda modem ile bu değer 15 oldu. Broadcom işlemciye güvendik fakat mediatek sanki daha başarılı. Isınma olayına gelirse bu modem cidden diğer modemlere göre sıcak çalışıyor. Asus modemde belli bir ısı oluyordu. Fakat tenda modemde bu ısı daha çok oluyor. Başka dikkatimi çeken taraf cihazda nedense wps aktif edemedim. Modemin arkasındaki wps tuşuna defalarca basmama rağmen açılmadı. Modemin önünde wps led ışığına göre konuşuyorum açılmıyor. Acaba basılımı tutmak gerekiyor diye düşündüm yine fayda etmedi. Eğer iade etme imkanım olursa etmeye çalışcam. Özellikle oyunlardaki ufak olsa ping artışı benim hoşuma pek gitmedi. Defalarca test ettim asus dsl n16 daha az ping verdi.

• abcdef_23 A kullanıcısına yanıt
    Sana o kadar acıyorum ki yazık cidden yazık. Kendi başını ye dur tamam. Ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun.

14 gün iade hakkın var 14 gün geçtiyse zaten kimse iade almaz. ancak tamir edilir yada dedikleri gibi birebir değişim yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 24 Kasım 2019; 2:1:50 >
  • Dün modeme reset attım. 5 saat kadar oyun oynadım kopma olmadı ama belli bi süre sonra oyunda lag yapmaya başladı. Bu değerlerle dediğim gibi süperonlinenin modemiyle hiç kopma yaşamadım. Tendada kopmalar oluyodu dün resetten sonra olmadı. Aşırı ısındığı kesin. Bunu ısı değerlerini atan arkadaş netleştirdi. Crc ve hec hataları dün baya yükseldi. Şimdi tam hatırlamıyorum birisi 500 civarıydı. İç hattım cat6 döşeli orda bi sıkıntı yok. TTnetin kutu bizim eve biraz uzak. Altyapı biraz sıkıntılı belliki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fenomenhaa kullanıcısına yanıt
    Millenicom cgn den çıkardı.
    Arayıp cgn den çıkmak istiyorum dedim sadece , 2 gün sürdü çıkmam.
    Şimdi kaç güne alıcaklar cgn ye bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickinibulamayanadam -- 25 Kasım 2019; 17:33:48 >
  • tenda v1200 ... model versiyon , revizyon olayı yok değil mi .

2 güne almaya karar verdim.
  • Bildiğimiz kadarıyla tek versiyon var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

tenda v1200 ... model versiyon , revizyon olayı yok değil mi .

2 güne almaya karar verdim.
    Yok. Tek model. V1200. Versiyonu falan yok.

• Bende araştırdım bu üründe karar kaldım işlemcisi media tek değil filan asus dsl ac51 e kıyasla daha iyi sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.