Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.hepsiburada.com/linksys-wrt1200acs-eu-ac1200-4-port-dual-bant-smart-wifi-wireless-router-p-BD804747

evet bu model de gayet iyi ..

fakat VDSL modem yok bu modelde sadece router

There’s 1.3GHz dual-core processor, 256MB of RAM and 128MB
    https://www.trustedreviews.com/reviews/linksys-wrt1200ac

yada

draytek mesela ;

Vigor 2762ac
    https://www.techradar.com/uk/reviews/draytek-vigor2762vac
    https://www.simet.com.tr/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&pid=3045

modem arayüzünü de burdan görebilirsiniz ;
    http://eu.draytek.com:12762/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 21 Kasım 2019; 22:33:1 >

• Bende bu modemi gördüm, hatta konusunu da açtım ama kimse yorum yapmadı.:)
    Malum efsane cuma :) vatanda fiyat inmedi ama hepsiburada sitesinde vr300 aynı fiyata indi.
    Evim biraz büyük. Şuanda airties 5453v2 var. Ve 1 diş çekiyo bu daha iyi çeker ama aynı parayı verdikten sonra acaba vr300 mü alsam diyorum farkı ne, önerir misiniz? Birde gigabyte internet tam olarak ne oluyor?

https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr300-ac-1200-mbps-wireless-fiber-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV00000CG5IZ?magaza=magicteknoloji

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mtrkmn61 kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr300-ac-1200-mbps-wireless-fiber-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV00000CG5IZ?magaza=magicteknoloji

hepsiburada'daki yorumlara bakarsanız ;

VR300'ün uzaklastıkça perfonmans düşüşü ve ısınma sorunları olduğu söyleniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 22 Kasım 2019; 14:40:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

hepsiburada'daki yorumlara bakarsanız ;

VR300'ün uzaklastıkça perfonmans düşüşü ve ısınma sorunları olduğu söyleniyor...
    Bu modem iyi gibi de abi düş biraz fiyat ya.
    270e felan düşse keşke.:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Carl Gallagher kullanıcısına yanıt
    Isınma diye bir sorun yok. Normal bir modemden belki en fazla 5 derece fazla sıcaktır ama hiç bir sorun teşkil etmiyor eğer etseydi zaten cihaz testlerden geçemez satışada çıkamazdı. Kopma sorunu dediğiniz nedir wifi kopması ise öyle bir sorun yok. internet kopması diyorsanız öyle bir sorunda yok internet kopması modem bozuk değilse altyapı ve hat değerleri ile ilgilidir. Fast ethernet girişli olması benim için sorun değil evde kullanıyorum dosya transferiyle falan işim yok. zaten bir portunu kullanıyorum o da bilgisayara takılı geri kalan 4 telefon ve 1 smart tv wifi 5ghz üzerinden modeme bağlı 2.4 üzerinden laptop bağlı sebebi ise 5ghz desteklemiyor laptop. ne zaman aldım hatırlamıyorum ama ilk aldığım gün taktım prize bir dahada yüzüne bakmadım çünkü sorun yok ne internet gitti ne wifi koptu çöktü falan bir şey olmadı benim için mükemmel bir cihaz fiyatına göre.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Uzaklaşınca performans düşmesini sebebi bilgisiz kullanıcıların ayarları kontrol etmemesinden kaynaklı. Modem ilk kurulumdan sonra wifi sinyal yayınlarında 2.4 ghzde 20 mhz 5 ghz ise 20 mhz yayında başlıyor. Bunları 2.4 için 802.11n modunda ve 40 mhz yayına alınacak 5 ghz ise sadece 80 mhz yayına alındıktan sonra çekim gücünde asla düşme olmuyor. Çekim gücü düşüyor diyen kişiler herhalde öncesinde çanak anten ile wifi yayıyordu. Şimdiye kadar 6 modem değiştirdim en iyisi bu modem çekiyor asus ac750 de dahil buna o çok övdükleri ac750. Beş para etmez. Asusun çekmediği yerde ben bu modem ile 75 mbps hız alıyorum. YOrumlar tamamen saçmalık.
  • aynen katılıyorum...

Tenda V1200 de defalt ayarlar ıle bıle ev içinde uzaklastıkca sorun olmuyor..

not : yorumlarda uzaklastıkca hız düşümü olan TPLink VR300 den bahsetmişler...
  • Tenda bu modemi aldım fakat müşteri hizmetlerine hicbir zaman ulaşamadım. Hiç cevap vermiyorlar telefonlara. Bu şartlarda nasıl bu modemi önerirsiniz anlamıyorum. Destek adına hiçbirşey yok. Kesinlikle almayın, ben mağdur oldum siz olmayın.
    Reklamını yapan kişilerin tenda satıcısı olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne alicagimizi sasirdik Asus dsl ac 88u alicam yazilim destegi yok bu ayarda modem ne var bilgimde yok konudan konuya okuya okuya bosta kaldik alamadık bırşey

• abcdef_23 A kullanıcısına yanıt
    eywah ifşa olduk...

satıcı değil kullanıcıyım...

ürün hakkında hiçbir yerde bilgi , inceleme görmeyince bu konuyu açtım ki bir faydası olsun istedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Isınma diye bir sorun yok. Normal bir modemden belki en fazla 5 derece fazla sıcaktır ama hiç bir sorun teşkil etmiyor eğer etseydi zaten cihaz testlerden geçemez satışada çıkamazdı. Kopma sorunu dediğiniz nedir wifi kopması ise öyle bir sorun yok. internet kopması diyorsanız öyle bir sorunda yok internet kopması modem bozuk değilse altyapı ve hat değerleri ile ilgilidir. Fast ethernet girişli olması benim için sorun değil evde kullanıyorum dosya transferiyle falan işim yok. zaten bir portunu kullanıyorum o da bilgisayara takılı geri kalan 4 telefon ve 1 smart tv wifi 5ghz üzerinden modeme bağlı 2.4 üzerinden laptop bağlı sebebi ise 5ghz desteklemiyor laptop. ne zaman aldım hatırlamıyorum ama ilk aldığım gün taktım prize bir dahada yüzüne bakmadım çünkü sorun yok ne internet gitti ne wifi koptu çöktü falan bir şey olmadı benim için mükemmel bir cihaz fiyatına göre.
    Isınma sorunu var. Test falan bilemem ama aşırı ısınıyor. Ben yazın bile hiçbir modemin bu kadar ısındığını görmedim. Kopma sorunu 55-56 hız destekliyor altyapı 50 ye sabitledik kopmalar azaldı ama bitmedi. Bazen üst üste kopuyor bu ısınmadan mı bilmiyorum belki modem arızalıdır. Netspeed kullanıyorum 40a sabitleyim istedim paket değişikliği olmadan yapamıyoruz dediler. 75 kuulanıyorsan 50 yada 75e sabitliyorlar. Tenda desteği aradık bilgisayara uzaktan bağlanıp ayar yapmışlar ama bişey değişmedi. Süperonline'nın verdiği vdsl destekli modemde hızı 50ye sabitlemeden kullandım onda hiçbir sorun olmamıştı.Modemi iade etmeden önce. Süperolinedan Netspeede geçiş yaptıydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özggür -- 22 Kasım 2019; 18:42:16 >

• özggür Ö kullanıcısına yanıt
    SNR değerinizi bilmedigimiz için yorum yapamıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

SNR değerinizi bilmedigimiz için yorum yapamıyorum...
    Yazmayı unutttuydum biraz önce düzenledim mesajı. Süperonlinın verdiği vdsl destekli modemde hızı 50ye sabitlemeden kullandıydım hiçbir sorun olmamıştı. Bilemiyorum belki bendeki modem arızalıdır. Bulabilirsem yerini yarın buraya atarım snr değerini. Pek anlamıyorum modemden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özggür -- 22 Kasım 2019; 19:7:19 >
  • Suan mi router 3g aldim ama.memnun kalmadim
    Ilk yasadigim sorun stock fw ile wifi de sinyal da zayiflama sorunlari yasadim ne kanal nede.wifi cikis sinyal gucu artirmak cozum olmadi .
    Bunun uzerine konu sahibi ysonmezer ile openwrt kurduk cihaza kablosuz sinyal zayiflamasi yine yasadim duzelmiyor stabil bir verim alamadim.
    Bunun uzerine dreambox 900 uydu alicimi da kilitliyor bu cihaz.fakat soyle bir ayrinti var . Stock yazilmda uydu cihazim da sorun yapmadi .kablolu olarak ip tv izleyebildim .fakat openwrt yi kurunca uydu alicim acilmiyor uydu kilitleniyor kapatip acinca boot edemiyor donup kaliyor acayip bu durum.
    Baska router le denedim huawei 255s ile vs uydu alicimda sorun yasamadim .

Acaba bana gelen cihaz mi sorunlu yoksa openwrtde yapmam.gereken bir ayarmi var anlayamadim .
    Ayrica tenda ac18 dusunmeye tekrar basladim fakat bu 2 cihaza altarnatif wifisi stabil ve torrent indirme yapabilecek ne var alabilecek

• özggür Ö kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerini paylaşır mısın bakmak isterim.
  • abcdef_23 A kullanıcısına yanıt
    Hayır anlamadığım modem üreticisinin destek hattından nasıl bir destek için aradınız ki? 15 senedir internet kullanırım bir kez bile modemin teknik destek hattını aramadım. Ne gibi bir problem yaşadınız acaba? Ayrıca bir çok modem üreticisinin destek hattı bir halta yaramıyor hatta bu destek hatları sadece modemler için değil herhangi bir cihaz olsun monitör olsun televizyon olsun her ne olursa olsun teknik destek hattındaki insanlar bir halttan anladıklarını ben göremedim. Tek bildikleri servise göndermede yardımcı olmak.
  • Bu modemde misafirler için ayrı ağ açma, snr değerlerini manuel değiştirme gibi özellikler var mı?
    Asus dsl ac-51 de ki gibi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.