Şimdi Ara

Temperli rgb Kasa tavsiyesi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Harika duruyor. Çıksın bakalım fiyatları ne olacak H500m ile h500p mesh fiyatları eşitmi olacak yoksa arada bir farkmı onu merak ediyorum
  • Jakkoba kullanıcısına yanıt
    Benim de bir bilgim yok malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum ama h500m i beklemeye kararlıyım.Hem genis hem de efsane radyatör destegi var(360 ön 360üst )

• NZXT Kraken x72 üstte otururmu acaba 360mm oda..
    Oturur hocam cok rahat hemde .Bende h150i pro alicam ilerde custom yapicam cift radyator :)

• Bende yeni bir sistem toplama sürecindeyim çünkü H500m olacak kasa iyice içime sindi. Bunun haricinde bana hitap eden hoşuma giden pek bir alternatif yok. Phanteks P400s TG ve Nzxt H700 vardı ama ikisinde de içime sinmeyen görüntü kirliliği vardı. Cm H500m harika. Sıvı soğutma öncesinde Kraken x62 vardı ama artık Kraken x72 var piyasada. Bakalım hocam kesin geliş tarihleri bellimi bilginiz varmı?
    Amazonda suan satista hocam kraken x72.Nisan ortalarinda Tr dede satisa sunulur diye dusunuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AlihannAtas

Amazonda suan satista hocam kraken x72.Nisan ortalarinda Tr dede satisa sunulur diye dusunuyorum :)

X72 ye o kadar para vermeye değmez.

Amazonda ondan önceki versiyonların fiyat yükselişlerine bakın, 62 ile 72 arasındaki fark çok gereksiz.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Performans olarakda fark yok hocam sadece goruntu icin cikartilmis .Ben corsair h150i pro dusunuyorum

• Yemişim onun görüntüsünü, maliyetini çok bilmiyorum ama üzerine biraz daha koyulsa ucuz yollu custom yapılır heralde :)

Kendim kullanıyorum o soğutmayı, 280lik x62 ye göre daha iyi bana göre.

Hocam nedense benim icimde bir corsair aski olustu.Kasa haric corsair mp500 250gb ssd, corsair h150i pro, corsair 8x2 3466mhz ram, corsair hd140x4, corsair rm850x, corsair k70 klavye alcam.Hatta bazilarini almis bulunmaktayim

• Corsair garanti konusunda iyi firmaydı galiba, bende de soğutma, fanlar ve ram ler corsair. Mekanik klavye alırsam o da corsair olacak inşallah :)

Eğer sisten bileşenleri çok iyiyse o zaman boşverin corsair sıvı soğutmayı, direkt custom çakın gitsin.

Ben ilk soğutmayı 240lık aldım, arıza çıktı 280 aldım, ondan da arıza çıktı 360a geçtim.

Bundan sonrası 420 custom olur kısmetse:)

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Orijinalden alıntı: AlihannAtas

X72 ye o kadar para vermeye değmez.

Amazonda ondan önceki versiyonların fiyat yükselişlerine bakın, 62 ile 72 arasındaki fark çok gereksiz.

x62 yeterlimidir yani hocam?
    İlla 360lık almak isterseniz x72 almak anlamsız oluyor. Onun yerine 360lık olarak, x62 fiyatında corsair h150i pro rgb var.
    Görsel olarak Nzxt gibi değil tabi ama 360lık düşünürseniz değerlendirin anlamında diyorum, x72ye boşuna para vermenin anlamı yok.
    Şu an h150 performansı sadece chrome açıkken çekirdekler 30 derece, 2160 rpm(balans modu) pompa, 500 rpm de radyatör fanları ile bu şekilde.
    X62 ile bu değerler 800 rpm de ml140 takılı iken(pull/push olarak) bile ulaşamıyordum, bazen 40ı görüyordum, 34 derece felan oluyordu.
    Görsel anlamda corsair soğutucu gözüme hitap etmiyor hocam. Kullanıcısı evet çok.Aldığın performans da daha yüksektir anlıyorum. Ama nzxt görseli daha çok hoşuma gidiyor.Bir kaç aydır nzxt sıvı soğutucusuna adapte oldum birde.Değiştirmek güç oluyor yada aklın hep onda kalıyor. Diğerleri ilgimi çekmiyor artık. Benim için şu an X72 mi x62 mi sorusu. x72 de kendini geliştirememişmi yani bu firma hiçmi fark yok
    Evet corsair göze hitap etmiyor nzxt kadar ama fiyat farkı da belli yani.

Hayır performans anlamında demiyorum, 240 ile 280 arasındaki fiyat farkına bakın nzxt de. Ondan sonra 280 ve 360 arasındaki farka bakın.

Ben burayı referans alıyorum ama memlekette de aradaki fark az olmaz bence.

https://www.amazon.de/Nzxt-Kraken-Wasserk%C3%BChlung-X62-280mm/dp/B07B9HP5H6/

• p300 çok iyi kasa aslında ama önü camlı değil(mesh deniliyor sanırım). Rgb temperli arıyorum, psuda alacağım ama öncelik kasa. Psulu coolermasterin bir modeli var ama sadece kırmızı renkli fan var o modelde. Rgb fan alıp değiştirsek mi acaba ? Ya da sizin önerileriniz nedir ? Teşekkürler. Bütçem kasa için 300-400 TL arası.
  • Güzel kasa

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.