Şimdi Ara

Tembel Türk Gençliği (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
19
Favori
7.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50 sene önce ki gibi tarlada çalışalım ... Sonra bunu yapınca çalışkan mı olduk şimdi :) Offf çalışkanlığa bak bea :D hergün öküzleri alıp çift sürelim , sonra hasat yapalım :D hahahaha

bak dostum sistemin getirdiği kötü gidişat var ama bunu tembellik olarak nitelendiremezsin. Yani sana göre tembel olmamak nedir ? 2 dil bilip (kız,futbol , siyaset) muhabbeti yapmamak mı :DDD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Öncelikle istisnaları çıkarıyorum. Bu nedir ya kimsenin iplediği falan yok hiç bir şeyi, başta kendini.

Sabah akşam aynı şeyler, yat, kalk, sınava gir(Sadece Geçmek İçin), saçma sapan online oyunlar, boş muhabbetler(Kız, Siyaset), Kimsenin bir şeyler öğrenmek derdi değil.

Örneğin TTNET'in bir özelliği var bilen yoktur Allah bilir. Oturduğun yerde 70 farklı kurs alabiliyorsun, dünyanın en iyi dil öğretme programını aylık 1 liraya kullanabiliyorsun.

Araştırmıyoruz, yatıyoruz, tembelliz, armut piş ağzıma düş derdindeyiz. Bu millet böyle giderse daha çok sömürülmeye devam edecek.

Yani şu donanımda olmasa varya umudumu keseceğim tamamen.

Edit; İmla

hocam pm attım bakabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

ne saçmalıyon lo :)

50 sene önce ki gibi tarlada çalışalım ... Sonra bunu yapınca çalışkan mı olduk şimdi :) Offf çalışkanlığa bak bea :D hergün öküzleri alıp çift sürelim , sonra hasat yapalım :D hahahaha

bak dostum sistemin getirdiği kötü gidişat var ama bunu tembellik olarak nitelendiremezsin. Yani sana göre tembel olmamak nedir ? 2 dil bilip (kız,futbol , siyaset) muhabbeti yapmamak mı :DDD

Bilim üret bilim.Çalışkanlıktan kastımız bu.Türk gençliği olarak bilim üretmiyoruz.
  • Executor06 kullanıcısına yanıt
    Yani bir sorunla karşı karşıya kaldığın zaman üstesinden gelebilecek bir genel bilgiye sahip olmak. Bu her konuda uzman olmak demek değil. Yani her hangi bir konuda uzman biri ile konuştuğun zaman o konuyu geliştirecek temel bilgiye sahip olmak.

Örneğin bir doktorla konuşuyorsan, pankreasın nerde olduğunu, ne işe yaradığını bilecek kadar genel bilgi sahibi olmaktan bahsediyorum. Bunun çok faydası olacaktır her konuda. Bu sizi hep bir adım daha ileri taşıyacaktır. Örnek verdim, mimarlık, bilgisayar, dağcılık, paraşütçülük, dalıcılık vs. Genel bilgi sahibi olmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

ne saçmalıyon lo :)

Benim yazımdan böyle bir şeyi nerden çıkardın? Senin verdiğin örnekten yola çıkalım, eğer bir çiftçi sabahtan akşama çapa ile çalışıyorsa bu zamanda, çalışkan değil tembeldir. Çünkü kafasını kullanmıyor.

Alır bir makine 5 liraya, verir bir makine mühendisine. Çapayı motora yaptırır zahmetsiz. Küçük bir örnekti sadece. Bunu geliştirir bir yerine bin mahsul alır Hollanda'da olduğu gibi vs.

• Maalesef halkımız tembel. Çok konuşup az çalışmayı, az üretip çok tüketmeyi seviyor. Hep şikayet ediyor ama kendi ne yapıyor hiç düşünmüyor.
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Her konu demek çok geniş bir kavram, hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığın binlerce alan olduğuna eminim. Demek istediğini anladım fakat vurgulamak istediğim şey farklıydı, umarım sen de beni anlamışsındır
    hoxam konu dışı ama bilgisayar programcılıgı mezunuyuum.okulda After effect adına hiç bişi görmedim bana eğitim seti yada program cd falan önerebilir misin.Sıfırdan başlaaycagım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Her konu demek çok geniş bir kavram, hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığın binlerce alan olduğuna eminim. Demek istediğini anladım fakat vurgulamak istediğim şey farklıydı, umarım sen de beni anlamışsındır

Her konuda genel bilgi sahibi olmak zaten şimdiki eğitim öğretim sisteminin temel amacı, ancak bu yeterli değil. Örneğin ilk okulda, hayat bilgisi, sosyal bilgiler, fen bilgisi görüyoruz değil mi? Bu Lisede fizik, tarih, kimya, coğrafya'ya dönüyor. Yani amaç tüm alanlarda genel bilgi sahibi etmek. Mantık doğru, teknik yanlış sadece. Tüm dünyada sistem aynı, bizde eksik olmasının nedeni ezberci mantık.

Umarım beni anlamışsındır. İlk okulda öğrendiğim bilgi saros körfezinin çok güzel olduğudur. Bu bilgiyi bir dalgıç ile konuşurken kullanabilirim ve muhabbet açılır. İşin ayrıntısını zaten kendisinden öğrenirim zamanla.

Anlatmak istediğim şey kısaca bu, sürekli bilgiye aç bir insan sürekli kendini geliştirir. Toplum olarak yapamadığımız şey de bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

hoxam konu dışı ama bilgisayar programcılıgı mezunuyuum.okulda After effect adına hiç bişi görmedim bana eğitim seti yada program cd falan önerebilir misin.Sıfırdan başlaaycagım

İşte konu dışından gelmiş ama konumuza çok iyi örnek olabilecek bir arkadaş. Bu zaten anlatmak istediğime çok güzel örnek olabilir. Bizim insanımız, gençliğimiz okulda kendi bölümünde bile saçma sapan bir eğitime tabi tutuluyor.

Ben İlahiyat fakültesi mezunuyum, Arapça öğretmenlerimizin arapça bilmeden bize arapça öğretmesine şahit oldum. Bu şekilde kim bir şey öğrenebilir ki? Ben de öğrenmek için başka yollar denedim, aynı arkadaşımızın şu an öğrenmeye çalıştığı gibi.

Eğitim setlerinden uzak dur derim kısaca. Bu tür şeyler deneyerek, tecrübe edilerek öğrenilir kanaatindeyim. Digital Juice öneririm. Hazır after effect şablonları, onlar üzerinde oynama yaparak neyin ne işe yaradığını kısa bir sürede öğrenirsin. Hem çok daha kısa sürede, hem pratik yaparak hem de hemen sonuç alarak bu işi çözmüş olursun.

Normalde sonuç almak için haftalarca uğraşman gerek, ama hazır üzerinde çalışma yaparsan 1 dakika içinde yaptığın işi test edebilirsin.
    Edit;İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 17 Kasım 2013; 14:18:41 >

• Hocam ingilizce kursuyla ilgili bi link atarmısın özelden?
    Teşekkür ederim öyle hocam.Ben durumumu anlatayım.Bilgisayar çok severim kendimi bildim bilelide bilgisayar ile iç içeyim.Donanım konusunda çok iyiyim.Ama yazlımım kötüydü.Programcılıga gidersem hem grafik programlarını hem yazılımlarını öğrenirim dedim gittim SDÜ'ye 2 yıl sonra ne mi oldu? çok sevdiğim bilgisayar sektöründen sıkıldım
    MATLAB-HTML-PHP-CSS-C#-MİCRO ÇİP PROGRAMLAMA-ELEKTRONİK-SQL. Ve daha ahtırlayamadıgım birçok şey...Hangisinde yetkinsin hiç birinde.Sadece geçecek kadar öğrendim elbette benimde kabahatim var ama yalvardım hocam mesela sadece C# ağırlaşalım ve PHOTO SHOP YADA AFTER EFFECT gösterin dedim hayır grafik dersinde sadece Adobe Muse adında bir program gösterdi hoca fena mı olurdu biraz aşinalık olsaydı.Bir bilenin göstermesi gibi var mı? Hatayda okuyup bitiren 2 arkadaşımda zehir gibi After effect biliyor.çünkü hocaları ABD de eğitim görmüş alannda uzman kişilermiş.Bizdeki hocalar bizimle beraber öğrendi matlab ı falan.

• dedikleriniz çok doğru beyfendi. bende sizinle hemfikirim. hele babalar yok mu o babalar. ben aslen karadenizliyim. ileri de çiğ köfte dükkanı açmayı düşünüyorum. bazıları karadenizliden kimse çiğ köfte almaz diyor. kimse açmam için destek olmuyor. herkes açma batarsın diyor. akrabalarda böyle. tamam karadenizliyim ama çiğ köfteyi ben kendi ellerimle yapmayacağım. adıyamanlı birisinden satın alacağım. böyle anlatınca da gene senin karadenizli olduğunu öğrenince almazlar diyorlar. ayrıca çiğ köfte sektörü bitti diyorlar. evet bitti sayılır ama elde para yok. daha ileri ki atılımlar için belli bi miktar kazandırmak için kapı olarak görüyorum. bi de elde sermayenin yarısı var. yarısı da kredi ile ve işe girecem. daha önce bu işi yapmadım ama az buçuk bu gibi ortamlarda bulunduğum için biliyorum. güveniyorum kendime ama diğer insanlar kendilerine güvenmedikleri için bana da güvenemiyorlar. garantili işim varken. az olsun ama öz olsun diyorlar. esnaflık bana yaramaz diyorlar. ayrıca ben bi kızı seviyorum. onu da elde edeceğim.

• La bırakın şu troll'ü ingilizce öğrenince tembel olmuyormuş bak sen şuna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prochnow

La bırakın şu troll'ü ingilizce öğrenince tembel olmuyormuş bak sen şuna.

Sen bırak beni de diğer arkadaşların yazdıklarını oku, yaşın kaç merak ettim ayrıca ne trollük gördün, ne kadar iyi tanıyorsun beni. Şu an ilahiyat fakültesinde endülüs emevilerinden yüksek lisans öğrencisi olduğumu bile bilmiyorsun. Bence bu konuda trollük yapan sensin, yanılıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QmmeR

Hocam ingilizce kursuyla ilgili bi link atarmısın özelden?

Atayım, sadece ingilizce değil ki istediğin dili en kolay şekilde öğrenebilirsin. Ben Arapça ve İngilizceyi çalıştım. Sonuç Arapça ile Mısır Ürdün ve Suriye'ye gittim 1 sene hiç zorluk çekmeden oralarda yaşdım. İngilizce çalıştım aynı sistemle Ankara İngilizce İlahiyata yerleştim. Şimdi İspanyolca ve tezi de bu dilde vereceğim.

Bunlara zamanında epey para harcadım ama şimdi ttnet kullanan ayda 1 lira verip sahip oluyor. Büyük nimet ama kimsenin haberi yok. Herkes oyun, boş konuşma, yeme içme yatma derdinde. DONANIM'da çok kaliteli insanlar var bu konun genelinde görebilirsiniz zaten.

Pm attım.
  • ben orda burda en iyi şeyim

sen biliyo musun ben kimim

bilmiyosun

şuyum ben buyum ben adam olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

ben orda burda en iyi şeyim

bilmiyosun

Derdin ne anlamadım? Trollük yapıp beni 15 yaşındaki ergen gibi gören trollere ne cevap verecektim? Kendimle ilgili bir şey yazmadım ilk mesajda, sordular yargıladılar cevap verdim. Sonuç senin anlayacağın sonuç çıktı?

Konun genelini oku ve tembel olduğumuzu kabul etmeyenlerin bunu kendine yediremeyip bana laf atmaya çalıştıktalırını gör. ŞU AN SENİN YAPTIĞIN GİBİ.

Tembelin önde gideni benim, tembel olmasaydım sana çok başka bir mevkide yazıyor olurdum şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

ben orda burda en iyi şeyim

bilmiyosun

Derdin ne anlamadım? Trollük yapıp beni 15 yaşındaki ergen gibi gören trollere ne cevap verecektim? Kendimle ilgili bir şey yazmadım ilk mesajda, sordular yargıladılar cevap verdim. Sonuç senin anlayacağın sonuç çıktı?

Konun genelini oku ve tembel olduğumuzu kabul etmeyenlerin bunu kendine yediremeyip bana laf atmaya çalıştıktalırını gör. ŞU AN SENİN YAPTIĞIN GİBİ.

Tembelin önde gideni benim, tembel olmasaydım sana çok başka bir mevkide yazıyor olurdum şu an.

istediğin mevkii de ol

yine umrumda değilsin

• Hocamn bende pm alabilirmiyim ? Çok teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.