Şimdi Ara

Tema Yükledim Klasörler Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayara tema yükledim ama "Bu Bilgisayar", "Belgeler" gibi klasörlere çift tıkladığımda açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

• Eğer ki tema için Transformation Pack yüklediyseniz onlar genelde sistem dosyalarını bozuyor. Tam ayrıntı vermediğiniz içinde aklıma ilk bu geldi. Revo Uninstaller Pro veya benzeri bir program ile kayıt girdileri dahil silip kontrol edin. Düzelmezse sistem onarımı yapmanız gerekebilir. Yine de kullandığınız işletim sistemini ve yüklediğiniz temanın ne olduğunu yazarsanız belki daha detaylı yardımcı olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MexeSs

Eğer ki tema için Transformation Pack yüklediyseniz onlar genelde sistem dosyalarını bozuyor. Tam ayrıntı vermediğiniz içinde aklıma ilk bu geldi. Revo Uninstaller Pro veya benzeri bir program ile kayıt girdileri dahil silip kontrol edin. Düzelmezse sistem onarımı yapmanız gerekebilir. Yine de kullandığınız işletim sistemini ve yüklediğiniz temanın ne olduğunu yazarsanız belki daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Windows 10 kullanıyorum hocam. Kurarken izlediğim işlemler ve dosyalar için alta YouTube linki bırakıyorum.

• Video ya baktım hocam. Sanırım yorumları okumadınız. Sistemi bozduğunu neredeyse çoğu kişi yazmış zaten. Sistem içerisindeki temalara ait dll'leri siliyor ve kendine ait olanları yüklüyor. Onlar ise Windows ile uyumu sağlanmış dosyalar değil. Yorumları okuyup yüklemekten vazgeçen çok kişi de var bu arada.

Yorumlarda birinde "C:\Windows\Resources\Themes" bu kısımdaki UxStyle ait dosyaları silin demiş. Öncesinde o temaya ait herşeyi görev yöneticisinden durdurun devredışı bırakın. Uninstall ile silinen programlarını silin. Daha sonra tırnak içindeki yerden uxstyle ait tüm herşeyi silin. Sistemi yeniden başlatın. Düzelmez ise sistem onarım yapın. Aşağı yukarı Türkçe'ye bu şekilde düz olarak çevirebiliriz. Bunu bi deneyin hocam.

Özellikle yorumların bi kısmında yüklemeden önce geri yükleme noktası ya da yedek kesinlikle alın denilmiş kullanıcılar tarafından. Eğer geri yükleme noktası varsa uxstyle ait herşeyi silip sistem geri yükleme deneyebilirsiniz. Kalıcı zararları olduğu pencerelerin çöktüğü klasörlerin çöktüğü çoğu mesajda var. Tavsiyem en azından kullanıcı mesajlarını okumadan bu tür işlemler yapmayın.

Bunları bi deneyin olmadı ya sistem onarım yaparsınız ya da en son çare iş formata kadar gider gibi.

• quote:

Video ya baktım hocam. Sanırım yorumları okumadınız. Sistemi bozduğunu neredeyse çoğu kişi yazmış zaten. Sistem içerisindeki temalara ait dll'leri siliyor ve kendine ait olanları yüklüyor. Onlar ise Windows ile uyumu sağlanmış dosyalar değil. Yorumları okuyup yüklemekten vazgeçen çok kişi de var bu arada.

Yorumlarda birinde "C:\Windows\Resources\Themes" bu kısımdaki UxStyle ait dosyaları silin demiş. Öncesinde o temaya ait herşeyi görev yöneticisinden durdurun devredışı bırakın. Uninstall ile silinen programlarını silin. Daha sonra tırnak içindeki yerden uxstyle ait tüm herşeyi silin. Sistemi yeniden başlatın. Düzelmez ise sistem onarım yapın. Aşağı yukarı Türkçe'ye bu şekilde düz olarak çevirebiliriz. Bunu bi deneyin hocam.

Özellikle yorumların bi kısmında yüklemeden önce geri yükleme noktası ya da yedek kesinlikle alın denilmiş kullanıcılar tarafından. Eğer geri yükleme noktası varsa uxstyle ait herşeyi silip sistem geri yükleme deneyebilirsiniz. Kalıcı zararları olduğu pencerelerin çöktüğü klasörlerin çöktüğü çoğu mesajda var. Tavsiyem en azından kullanıcı mesajlarını okumadan bu tür işlemler yapmayın.

Bunları bi deneyin olmadı ya sistem onarım yaparsınız ya da en son çare iş formata kadar gider gibi.

Bilgisayarı yeniden başlattım ancak parola kısmında parolayı yazıp onayladığımda geri atıyor. Sanırım format şart oldu. Gece Windows 10 dosyasını indireyim de yarın format atarım.

Hocam düzgün bir şekilde tema yükleme şansımız yok mu bu Windows 10'a? Standart görünümünden bayağı sıkıldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şöyle söyleyeyim hocam size. Bende bazen sıkılıyorum ve arada değiştirdiğim oluyor. Ancak benim format atamam edemem gibi sıkıntım yok. Çöker bozulursa atarım sorun değil. Zaten sistem ssd de kurulu. Dosyalarım ikinci disk hdd içinde. O yüzden de biraz rahatlık var. Birde ben biraz bu konularda takıntılıyım. Bir tane zararsız boş dosyası bile kalsa takıntı yapıyorum o yüzden format atıyorum.

Ben genelde bu siteden indirip kuruyorum:https://skinpacks.com/

Bazen sistemi bozanlar oluyor ama Revo Uninstaller Pro ile tam silip temizlik yapınca sorun olmuyor. Android,Ios ve Mac temaları denemiştim. Hoşuma da gitti bu üçünde sorun yaşamadım hiç.Ancak 3 - 5 günde bunlardan da sıkıldım hep. O yüzden sürekli stock temasını kullanıyorum. Burdan bakın bi. Ancak bende sorun olmaması sizde de olmayacağı anlamına gelmez. Site güvenilir bir site. Temalarıda sağlam ve sorunsuz ( benim bilgisayarıma göre yani ) ancak sizde sonuç ne olur bilemem. O yüzden sorumluluk size ait.

Benim tavsiyem ise bunlarla uğraşacağınıza önce sanal bilgisayarda linux kurup kurcalayın. Kafanıza yatan bi tane olursa hdd'de yer açıp orda bununla farklı temalarla falan uğraşabilirsiniz. Ben linux kullandığım zamanlarda oyun harici windowsa hiç girmiyordum. İstemeyeceğiniz kadar kurcalayacak şey var linuxta. Hem Windows gibi hep aynı arayüzde kalmıyorsunuz hem de tabiri caizse zibille arayüz tema ve efekt ile kafanıza göre takılıp duruyorsunuz.

• quote:

Şöyle söyleyeyim hocam size. Bende bazen sıkılıyorum ve arada değiştirdiğim oluyor. Ancak benim format atamam edemem gibi sıkıntım yok. Çöker bozulursa atarım sorun değil. Zaten sistem ssd de kurulu. Dosyalarım ikinci disk hdd içinde. O yüzden de biraz rahatlık var. Birde ben biraz bu konularda takıntılıyım. Bir tane zararsız boş dosyası bile kalsa takıntı yapıyorum o yüzden format atıyorum.

Ben genelde bu siteden indirip kuruyorum:https://skinpacks.com/

Bazen sistemi bozanlar oluyor ama Revo Uninstaller Pro ile tam silip temizlik yapınca sorun olmuyor. Android,Ios ve Mac temaları denemiştim. Hoşuma da gitti bu üçünde sorun yaşamadım hiç.Ancak 3 - 5 günde bunlardan da sıkıldım hep. O yüzden sürekli stock temasını kullanıyorum. Burdan bakın bi. Ancak bende sorun olmaması sizde de olmayacağı anlamına gelmez. Site güvenilir bir site. Temalarıda sağlam ve sorunsuz ( benim bilgisayarıma göre yani ) ancak sizde sonuç ne olur bilemem. O yüzden sorumluluk size ait.

Benim tavsiyem ise bunlarla uğraşacağınıza önce sanal bilgisayarda linux kurup kurcalayın. Kafanıza yatan bi tane olursa hdd'de yer açıp orda bununla farklı temalarla falan uğraşabilirsiniz. Ben linux kullandığım zamanlarda oyun harici windowsa hiç girmiyordum. İstemeyeceğiniz kadar kurcalayacak şey var linuxta. Hem Windows gibi hep aynı arayüzde kalmıyorsunuz hem de tabiri caizse zibille arayüz tema ve efekt ile kafanıza göre takılıp duruyorsunuz.

Hocam Windows'un yanına Ubuntu kuracaktım ama Türkçe eğitim videoları yok hiçbir yerde. E haliyle ben de kullanmayı bilmiyorum Ubuntu'yu. Yoksa daha önce kurmuştum ve beğenmiştim.

• Hocam özellikle Ubuntu ve Mint Türkiye forumları bence süper durumdalar. Hele de yeni kullacılar için. Bilenler zaten direk resmi sitelerde takılıyorlar. İlk zamanlar gece 2 - 3 fark etmiyor anında cevaplar alıyordum. Halende aynı durumdalar ve daha da gelişiyorlar. Ayrıca DH'de de Linux bölümündeki arkadaşlar çok detaylı yardımcı olurlar. Linuxun bence en güzel yanı da bu. Sınırsız ve zerre üşengeçlik olmadan en detaylı şekilde yardımlaşma var. Hatta sırf bu sebepten bile 20 den fazla Linux dağıtımı denedim. Çünkü Linuxun konusunun geçtiği her forumda herkes elinden geldiğince ve hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışıyor.

Size bi kaç video atıyorum. Sanal bilgisayar üzerinden çok basit şekilde kurulumu anlatılıyor. Öncelikle sanaldan deneyin sonra hdd ye kurarsınız. Ve Ubuntu ve Mint Türkiye forumlarında üyelik açın. Daha sonra DH linux bölümünden yardım alın. Çok rahat şekilde kurup kullanırsınız.

Sanal Bilgisayarda Mint Kurulumu :https://www.youtube.com/watch?v=_FAQ2oIbeLo

Sanal Bilgisayarda Ubuntu Kurulumu :https://www.youtube.com/watch?v=mCmZj2JcLVA

En kolay ve basit kaynaklara bu iki dağıtımdan ulaşırsınız. Farklı şeyler var ama ( Bana göre Lokum gibi Arch mesela ;) ) onlara gelişince bakarsınız. İlk etapta sizi zorlayabilir diğer dağıtımlar.

Bunlar basit ve net diksiyon ile yapılan anlatımları. Bu ağabeyin anlatımını beğendiğim için bunu önerdim. Aynı başlıklar altından diğer arkadaşlarında videolarından faydalanabilirsiniz. Hele bi de Linuxun ince ayarlarına daldınız mı DADINDAN YİNMEZ :)

• quote:

Hocam özellikle Ubuntu ve Mint Türkiye forumları bence süper durumdalar. Hele de yeni kullacılar için. Bilenler zaten direk resmi sitelerde takılıyorlar. İlk zamanlar gece 2 - 3 fark etmiyor anında cevaplar alıyordum. Halende aynı durumdalar ve daha da gelişiyorlar. Ayrıca DH'de de Linux bölümündeki arkadaşlar çok detaylı yardımcı olurlar. Linuxun bence en güzel yanı da bu. Sınırsız ve zerre üşengeçlik olmadan en detaylı şekilde yardımlaşma var. Hatta sırf bu sebepten bile 20 den fazla Linux dağıtımı denedim. Çünkü Linuxun konusunun geçtiği her forumda herkes elinden geldiğince ve hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışıyor.

Size bi kaç video atıyorum. Sanal bilgisayar üzerinden çok basit şekilde kurulumu anlatılıyor. Öncelikle sanaldan deneyin sonra hdd ye kurarsınız. Ve Ubuntu ve Mint Türkiye forumlarında üyelik açın. Daha sonra DH linux bölümünden yardım alın. Çok rahat şekilde kurup kullanırsınız.

Sanal Bilgisayarda Mint Kurulumu :https://www.youtube.com/watch?v=_FAQ2oIbeLo

Sanal Bilgisayarda Ubuntu Kurulumu :https://www.youtube.com/watch?v=mCmZj2JcLVA

En kolay ve basit kaynaklara bu iki dağıtımdan ulaşırsınız. Farklı şeyler var ama ( Bana göre Lokum gibi Arch mesela ;) ) onlara gelişince bakarsınız. İlk etapta sizi zorlayabilir diğer dağıtımlar.

Bunlar basit ve net diksiyon ile yapılan anlatımları. Bu ağabeyin anlatımını beğendiğim için bunu önerdim. Aynı başlıklar altından diğer arkadaşlarında videolarından faydalanabilirsiniz. Hele bi de Linuxun ince ayarlarına daldınız mı DADINDAN YİNMEZ :)

Linux'ta Windows programlarını da çalıştırabiliyor muyuz?

• Wine isimli emülatör ile çoğu uygulama kuruluyor. Bi kaç tane de yeni çıkan emülatör var. Bunlardan bazıları android uygulama ve oyunların kurulumunda da kullanılıyor. Ancak genel kullanımda Windowstaki gibi çalışmazlar. Sonuç olarak emülatör aracılığı ile kuruluyor. Yalnız çoğu Windowsta çalışan programların ise Linuxta alternatifleri var.

Mesela : Microsoft Office yerine Libre Office - Nero yerine Xfburn - Notepad yerine Geany - 3D Studio yerine Blender - Disk Yöneticisi yerine Gparted gibi ve bunların da kendi içinde daha farklı alternatifleri var. Ben aklıma gelenleri yazdım. Daha çok var yani. Önceliğiniz tekrar tekrar söylüyorum öncelikle hepsini sanal bilgisayarda deneyin ,ki boşuna hem zaman israfı olmasın hem de emek israfı olmasın. Tamamen öğrenince Adobe programları ( ki bi kaç alternatif var ama tam o düzeyde değil ) ve oyunlar gibi işler dışında Windowsa hiç ihtiyaç duymazsınız.

• quote:

Wine isimli emülatör ile çoğu uygulama kuruluyor. Bi kaç tane de yeni çıkan emülatör var. Bunlardan bazıları android uygulama ve oyunların kurulumunda da kullanılıyor. Ancak genel kullanımda Windowstaki gibi çalışmazlar. Sonuç olarak emülatör aracılığı ile kuruluyor. Yalnız çoğu Windowsta çalışan programların ise Linuxta alternatifleri var.

Mesela : Microsoft Office yerine Libre Office - Nero yerine Xfburn - Notepad yerine Geany - 3D Studio yerine Blender - Disk Yöneticisi yerine Gparted gibi ve bunların da kendi içinde daha farklı alternatifleri var. Ben aklıma gelenleri yazdım. Daha çok var yani. Önceliğiniz tekrar tekrar söylüyorum öncelikle hepsini sanal bilgisayarda deneyin ,ki boşuna hem zaman israfı olmasın hem de emek israfı olmasın. Tamamen öğrenince Adobe programları ( ki bi kaç alternatif var ama tam o düzeyde değil ) ve oyunlar gibi işler dışında Windowsa hiç ihtiyaç duymazsınız.

Hocam her şey çok güzel de işte Adobe gibi ünlü programların doğrudan kullanılamaması can sıkıyor. Neyse biraz kurcalarım artık. Teşekkürler cevaplar için.

• Rica ederim kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.