Şimdi Ara

Telsim gecikme faizi ne kadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Subat 2004 fatura dönemine ait 30 milyon faturam var. ödemeyi unutmuştum. hat şu anda kapalı. biz ekim 2005 deyiz. arada yuvarlak hesap 20 ay var. Telsimin faiz oranı nedir? veya ortalama ne kadar ücret gelir. ?

• Telsim'de Gecikme faiz oranı % 6 dır.
  • hımm peki bu oran 30 milyon üzerinden şu şekilde mi işliyor?

30x1.06=31.8

31.8x1.06=33.708

yoksa başka türlümü .. yada başka methodu varmı.
  • Evet arkadaşlar öğrendim faiz oranı yüzde altı. ve şu şekilde hesaplanıyormuş.

30milyon x 1.06 = 31.8

çıkan sonucu ödenmeyen gün sayısı ile çarpıyormuşuz?

ödenmeyen gün sayısı 20 ay yani ortalama 600 gün yapar.

31.8x600 = 19080 ytl yapar yani bir araba parası... müşteri hizmetleri gayet rahatlıkla soyledi bana bu rakamı siz siz olun ödemeyi unutmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: deville

Evet arkadaşlar öğrendim faiz oranı yüzde altı. ve şu şekilde hesaplanıyormuş.

30milyon x 1.06 = 31.8

31.8x600 = 19080 ytl yapar yani bir araba parası... müşteri hizmetleri gayet rahatlıkla soyledi bana bu rakamı siz siz olun ödemeyi unutmayın...

yuh nerdese 20000 ytl borcunmu war..eer olese allh kolaylık we sabır wersin dostum
  • evet aynen oyle.. odemeyi unuttugum 30 milyonluk bir fatura, hiç bir uyarı gelmeden 20 milyara kadar katlanmış durumda.. artık bilmiyorum ne olacak..
  • quote:

evet aynen oyle.. odemeyi unuttugum 30 milyonluk bir fatura, hiç bir uyarı gelmeden 20 milyara kadar katlanmış durumda.. artık bilmiyorum ne olacak..

dawa ac bnce cunku uyarmamışlar bu cok sacma..belki en azında indirm yaparlar ya
  • quote:

Evet arkadaşlar öğrendim faiz oranı yüzde altı. ve şu şekilde hesaplanıyormuş.

30milyon x 1.06 = 31.8

Hatan şu, yüreğine su serpiyim; 30milyon*1.06 = 31.8 doru
    Ama sen 600 ü 31.8 le değil faizi olan 1.8 ile çarpacaksın
    o da sana 1.8*600 = 1.080 yapıyor.
    1100 gibi bir rakam ya da 1000 gibi... işte tam gün sayına gore hesaplarsın...
    20000 ytl değil yani! :)

• :-) Teşekkür ederim ayrıca telefon ile arayıp uyarman içinde çok teşekkür ederim. Öyle yada böyle zaten 2 sinide ödemeyeceğim. yarın avukatım ile birlikte itiraz edicem. çünkü bana herhangi bir bilgi gelmedi.. her faturayı unutana geçirsinler o zaman.. :-)
  • peqi şimdi benim merak ettiğim bir konu var
    ben bu 30 ytl yi yatırdğım zaman bana hangi para üzerinden faiz uygulayacaklar, gelecek 1080 ylt lik fatura üzerinden değil herhalde?
  • Yazılanlar imkansız rakamlar... Ben haziran 2004 e ait avea faturamı ödememişim yani kardeşim benim hattımın faturasını ödememiş vs neyse bana ödettirilen rakam 340 YTL fatura tutarı ve 300 küsür YTL faiz... Yani aylık %6 yıllık %72 yapar... Faiz katlanarak büyümüyor... Ve günlük %6 işlemiyor ki 600 le çarpasınız... Faiz tutarını ay ile çarparsınız...

Sizin ödeyeceğiniz tutar -avukata verilmediyse tabi- fatura + 40 YTL faiz civarıdır... Fazlasında direk itiraz etmelisiniz bence... Tecrübeyle sabit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 27 Ekim 2005, 3:08:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: java

Yazılanlar imkansız rakamlar... Ben haziran 2004 e ait avea faturamı ödememişim yani kardeşim benim hattımın faturasını ödememiş vs neyse bana ödettirilen rakam 340 YTL fatura tutarı ve 300 küsür YTL faiz... Yani aylık %6 yıllık %72 yapar... Faiz katlanarak büyümüyor... Ve günlük %6 işlemiyor ki 600 le çarpasınız... Faiz tutarını ay ile çarparsınız...

Sizin ödeyeceğiniz tutar -avukata verilmediyse tabi- fatura + 40 YTL faiz civarıdır... Fazlasında direk itiraz etmelisiniz bence... Tecrübeyle sabit...

keşke dediğin gibi olsa am amüşteri hizmetleri ile konuştum konuyu. 30*1.06=31.8 31.8*600 yani geçen gün sayısı hergün yaklaşık 2 milyon giriyor bana..

• Eğer hakkında kanuni işlem başlatmadılarsa ödeyeceğin faiz @java'nın dediği gibi fatura kesim tarihini baz alarak aylık olarak işletilecektir. ama ayı geçen gün var ise (19 ay 23 gün gibi) bu günlere ise günlük işletilecektir. eğer kanunu takip başlatmışlarsa bunlara birde avukatlık ve mahkeme masrafı gibi masraflarıda ilave etmek zorundasın.

Eğer kanuni takip başlamışsa sana mutlaka bununla ilgili bilgiyi ve senin dosyanın olduğu avukata ait bilgiyide vermeleri gerekir ki sen artık müşteri temsilcileri yerine onlarla görüşmelisin. Eğer anlayışlı ve yardımsever biriyse avukat varolan borcunu tüm faiz ve masraflarda dahil olmak üzere 4-5 taksitte ödeme imkaanı da veriyorlar.
  • peki bi soru da benden. ben de 2002de filan heralde en son faturamı ödedim ve hattı kapattım ama gelin görün ki 250 bin eksik ödemişim. bunu farkedince tabii ki banakaya geri dönüp o sırada bi daha bekleyip o 250 bini ödemedim. şimdi görünce aklıma geldi. bu sazanlar buna da faiz bindirmişlerdir di mi? ne kadar oluyo yani şimdi benim sakız param?
  • 450 milyon filan heheh şaka şaka
  • ya bende geçen ayın faturasını ödemeyi unutmuştum bu topic sayesinde hatırladım çok sağolasın...
  • Telsim ödenmeyen faturayı takiben 5-10 gün içinde hattınızı görüşmeye kapatıyor. Görüşmeye açmak için borcun ödenmesi şart. Nasıl o kadar ay unutulabilir ki? hattı tamamen kapatmak isterseniz gider müşteri hizmetlerinden borcu öder kapatırsınız. yüzde bilmem kaç faiz birikmesi çok zor ve ekstrem bir durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Telsim ödenmeyen faturayı takiben 5-10 gün içinde hattınızı görüşmeye kapatıyor. Görüşmeye açmak için borcun ödenmesi şart. Nasıl o kadar ay unutulabilir ki? hattı tamamen kapatmak isterseniz gider müşteri hizmetlerinden borcu öder kapatırsınız. yüzde bilmem kaç faiz birikmesi çok zor ve ekstrem bir durum.

ya aslında durum şöyle, vakti zamanında telsimden bir hat aldım. o sıralar 5 milyona sınırsız GPRS dalgası vardı. bilgisayardan nete giriyordum ayrıca sürekli onu kullanmaya başladım aylık 40~100 arası değişken fatura geliyordu memnundum aslında o sıra. sonra gprs dalgası bitti, dedimki artık kullanmanın + sı ne. hemen geçtim yine eski turkcell hattıma. telsimin kartını kırıp attım. iptal ettirmedim belki ilerde yine alırım diye. 45 milyon son döneme ait faturası geldi. biraz geç ödedim ve daha sonraki faturası "hiç görüşme ücreti olmadan" 30 milyon faiz faturasıydı. yani söz konusu olan. bir ara öderim diye koydum masanın üstüne ve o son oldu :-) tam 20 ay sonra aklıma geldi ve sorgulattım.. faiz in faizi girmiş girivermiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.