Şimdi Ara

Telpa 'Android KitKat' Mesajı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
4
Favori
4.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batuhancamci

Hocam yalnız iPod Touch 4'ün 256 mb RAM'i, iPhone 4'ün 512 mb RAM'i var.

Kusura bakmayın onu unutmuşum ama umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. Herkes "oooo 4 çekirdek" diyerek olaylara üstün körü bakıyorlar. Ben olayın ticari olduğunu vurgulamak istemiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Case&Fair

quote:

Orijinalden alıntı: batuhancamci

Hocam yalnız iPod Touch 4'ün 256 mb RAM'i, iPhone 4'ün 512 mb RAM'i var.

Kusura bakmayın onu unutmuşum ama umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. Herkes "oooo 4 çekirdek" diyerek olaylara üstün körü bakıyorlar. Ben olayın ticari olduğunu vurgulamak istemiştim.

ios 7 bile ip5 ağır gelirken saçma bir yorum olmuş
  • Kitkat gelmesini herkes istiyor. Fakat adamlar yeni güncelleme yapıyorlar hâlâ donanım ve yazılım stabilitesi için. General Mobile discovery'e bu şekilde güncelleme verip yılbaşında da Kitkat yüklü yeni bir telefon getirse ticari anlamda onlar için daha kârlı olur. Benim dediğim bu ama hâlâ forum anlayışı birbirine laf sokmaya çalışmak olanlar hâlâ yok şöyle yok böyle desin.

• quote:

Kitkat gelmesini herkes istiyor. Fakat adamlar yeni güncelleme yapıyorlar hâlâ donanım ve yazılım stabilitesi için. General Mobile discovery'e bu şekilde güncelleme verip yılbaşında da Kitkat yüklü yeni bir telefon getirse ticari anlamda onlar için daha kârlı olur. Benim dediğim bu ama hâlâ forum anlayışı birbirine laf sokmaya çalışmak olanlar hâlâ yok şöyle yok böyle desin.

Kitkatin en büyük amacı zaten ram konusu buda telpanın işine gelecektiee

• quote:

Kitkat gelmesini herkes istiyor. Fakat adamlar yeni güncelleme yapıyorlar hâlâ donanım ve yazılım stabilitesi için. General Mobile discovery'e bu şekilde güncelleme verip yılbaşında da Kitkat yüklü yeni bir telefon getirse ticari anlamda onlar için daha kârlı olur. Benim dediğim bu ama hâlâ forum anlayışı birbirine laf sokmaya çalışmak olanlar hâlâ yok şöyle yok böyle desin.

Kitkatin en büyük amacı zaten ram konusu buda telpanın işine gelecektiee

• Bence kitkatın gelmesi General Mobile için bir prestij kazanma şansıdır. Ha olmazsada benim için bir şey değişmez . Fiyatına göre daha iyisini bulamazdım.
  • Bence 4.4 gelecek.
    Telpa'nın attığı twiti kaldırmasının tek sebebi sürpriz diye düşünüyorum. İnşallah umduğum gibi çıkar.

Bu arada Google'ın 4.4 ü 1Gb ram e sahip cihazlara vermeyeceği duyurusu sadece kendi cihazları için geçerli. Yani nexuslar için.
    Çünkü Nexus'a güncelleme verse Nexus 5 i satamaz.

Ben çok zor olduğunu düşünmüyorum. Bence general mobile böyle büyük bi fırsat yakalamışken aptallık yapıp onu elinden kaçırmaz ;)
    İnşallah bu tarz ucuz ve güncelleme destekli cihazları gelmeye devam eder ve Türkiye'de telefonlar biraz olsun ucuzlar :)
  • Bu yerli marka telefon kullanmanında faydaları oluyor bilgiyi direk tanıdıklardan öğreniyoruz ve istekler doğrultusunda güncelleme alıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SworderDante

GMin ya da Telpa'nın yapabileceği birşey değil bu.BLU firmasının yapması gerekir sonrada GM Türkçeye çevirirse artık :) Telpada ya da GMde böyle bir masraf yapacak ileri görüş olduğunu düşünmüyorum.Şahsi düşünceme ve bir çok editöründe düşündüğüne göre güncellikten çok stabilite önemlidir 4.3 veya 4.4ün katacağı şeyler cidden işinize yarayacak mı bir düşünün Stabiliteden ödün vermeye değeceğini sanmıyorum şahsen İşletim sisteminin güncellenmesindende Bugfix gibi güncellemelerin yayınlanmasını tercih ederim ve bence herkesde bunu tercih etmeli."Arkadaşıma sordum arkadaşımda arkadaşına sordurmuş Telpada çalışan oda gelebilir demiş" diye forumlarda çok şey dolanıyor ama itimat etmeyin öyle şeylere elinizde gayet iyi bir ürün var doya doya kullanın 4.3ün 4.4ün getirileri kullanılacak şeyler değil Zaten alet Open GL desteklemiyor pek bişe değişmeyecek yani gelsede ama bir GM Discovery kullanıcısı olarak umarım haksız çıkarım GM kendi masraf yapıp ileri görüşlülük yapıp ekip toplayıp kendi çabasıyla şuankinden daha stabil ve daha güncel bir sürüm oluşturur.

4.4 ile stabiliteden ödün vermek kelimeleri yanyana komik olmuş ki 4.4 ün çok daha stabil olacağı ve eski dandik telefonlarda bile akıcı çalışacağı söylenmişti

• Belikiaçıklama 4.4 ü boşun a beklemeyin gelmezdir:DGELSİN İSTİYORUM AMA ZOR GELİRSE ÇOK SEVİNİRİM.tELEFON DAHA HALEN SATILIYOR.Arkadaşlarada öneriyorum.çok memnunum çok güzel 1 kırpışmaya çözüm bulsalar mükemel olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

GMin ya da Telpa'nın yapabileceği birşey değil bu.BLU firmasının yapması gerekir sonrada GM Türkçeye çevirirse artık :) Telpada ya da GMde böyle bir masraf yapacak ileri görüş olduğunu düşünmüyorum.Şahsi düşünceme ve bir çok editöründe düşündüğüne göre güncellikten çok stabilite önemlidir 4.3 veya 4.4ün katacağı şeyler cidden işinize yarayacak mı bir düşünün Stabiliteden ödün vermeye değeceğini sanmıyorum şahsen İşletim sisteminin güncellenmesindende Bugfix gibi güncellemelerin yayınlanmasını tercih ederim ve bence herkesde bunu tercih etmeli."Arkadaşıma sordum arkadaşımda arkadaşına sordurmuş Telpada çalışan oda gelebilir demiş" diye forumlarda çok şey dolanıyor ama itimat etmeyin öyle şeylere elinizde gayet iyi bir ürün var doya doya kullanın 4.3ün 4.4ün getirileri kullanılacak şeyler değil Zaten alet Open GL desteklemiyor pek bişe değişmeyecek yani gelsede ama bir GM Discovery kullanıcısı olarak umarım haksız çıkarım GM kendi masraf yapıp ileri görüşlülük yapıp ekip toplayıp kendi çabasıyla şuankinden daha stabil ve daha güncel bir sürüm oluşturur.

4.4 ile stabiliteden ödün vermek kelimeleri yanyana komik olmuş ki 4.4 ün çok daha stabil olacağı ve eski dandik telefonlarda bile akıcı çalışacağı söylenmişti

Donanım konusunda bilginiz nedir bilmiyorum ama çok yanlış düşünüyorsunuz.Güzel modlanırsa tabi ki 4.4ün daha iyi çalışabileceğini düşünebiliriz ama iyi modlanmazsa yani iyi programlanmazsa şuan ki stabiliteyi mumla ararsınız.4.4 Nexuslar için daha iyi bir işletim sistemi olabilir çünkü onlar için onlar üzerinde yapılıyor ama milyon tane çeşit birleşimli telefon var.CPU , GPU , Ram hepsinde farklı farklı belirli bir standartı yok PCler de de böyle , iyi programlandığı için 512mb ramli oyun konsollarında oyunlar mükemmel çalışıyor aynı sistemli bir PC toplasan onda aldığın akıcılığın binde birini alamazsın.
    Donanıma göre modlamak burada çok önemli.Menüden CPU bu GPU bu diye seçmiyorsun güzel bir modlama lazım kodlama lazım bilgi lazım öyle 5dakikalık bişe değil.

öyle tonla cpu gpu ram falan yok onu geç bir kere.Üretecileri belli bir elin parmaklarını geçmiyor.Bu modlama optimize işinide google değil telefonu satan firma yapar.Google in saf romu dandik telefonlarda bile çalışacak bunu kendi söylüyor zaten.Ancak üzerene htc samsung gibi firmalar touchwiz sense gibi arayüzler,özelliklerler ekleyerek satıyorsa tabiikide optimize etmeleri lazım.Ancak saf 4.4 kitkat yağ gibi akacak diyor google üzerine konuşmaya gerek yok donanıma girmeyede gerek yok alakasıda yok açık ve net

• Ben General Mobile sahibi olsam; Discovery ' ye 4.3 kesinlikle veririm, alıcıların takdirini kazanırım.
    Ama 4.4 ü kesinlikle ama kesinlikle önümüzdeki ay çıkması muhtemel Discovery II ' ye verir parama para katarım.
    Discovery II ' yi de 800 -900 TL den fazla satarlarsa da kimse almaz onu da bilsin tepe yönetici dedikleri şahıslar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Ben General Mobile sahibi olsam; Discovery ' ye 4.3 kesinlikle veririm, alıcıların takdirini kazanırım.
    Ama 4.4 ü kesinlikle ama kesinlikle önümüzdeki ay çıkması muhtemel Discovery II ' ye verir parama para katarım.
    Discovery II ' yi de 800 -900 TL den fazla satarlarsa da kimse almaz onu da bilsin tepe yönetici dedikleri şahıslar.

4.3 gelmeyecek gibi çünkü 4.3'ün bir artısı yok tek artısı opengl 3 desteğiydi onunda bizim için bir önemi yok yani gereksiz 4.3

• bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Evet teknik anlamda size katılıyor ve biliyorum... ama işte kulağa iyi gelecektir. Siz de takdir edersiniz ki çoğu insan sadece güncelleme rakamına bakıyor sadece....
  • 4.4 gelecek direk. 4.3 u beklemeyin.

• quote:

Ne donanımdan ne de yazılımdan anlamadığınız ortada.
    Haklısınız üreticiler 1elin parmaklarını geçmiyor CPUda aynen GPUdada öyle Bellektede öyle Ekrandada öyle Wifidede öyle Kameradada öyle bir elin parmaklarını geçmiyor ama 5üstü 5üstü 5üstü 5üstü 5üstü diye diye gide gide milyonlara ulaşıyor yapılabilecek çeşitlilik.
    Android 4.4ün en yalın sürümünü Herhangi bir telefonun içine kurunca direk kamerasını tanıyacağını düşünüyorsanız biraz araştırmanızı öneririm.

"Android 4.4ün en yalın sürümünü Herhangi bir telefonun içine kurunca "

Ben anlamıyorum sen anlıyorsun dimi şu yukardaki cümleden sonra seni muhattap dahi almam sen herhangi bir telefona 4.4 ü kurmaya devam et

• quote:

Yaşını bari belli etmeseydin.

Benim yaşım yazıyor profilimde senin gibi cesaretsiz değilim hadi sen git çizgi filmini izle
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

Yaşını bari belli etmeseydin.

Benim yaşım yazıyor profilimde senin gibi cesaretsiz değilim hadi sen git çizgi filmini izle

O zaman gerçek adınız da Caney Caney Doğru mudur sayın cesaretli bey ?
    Herkes sizin gibi örümcek ağlarıyla dolu kafada olsaydı şuan hala 3310 kullanıyor olurdunuz."Windows 8 en hızlısı olacak sorunsuz çalışacak" diyenlerin sizden hiçbir farkı yok.

dante kılıç

alakaya bak senin gibi cahille uğraşmaya gerek yok muhattabım değilsin block

• var mı yeni bir bilgi
  • O değil de Discovery II ile ilgili bir gelişme yok mu ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.