Şimdi Ara

Telpa 'Android KitKat' Mesajı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
4
Favori
4.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HeRo11

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: Lil-W-Tunechi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Badem Bıyık

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

Ne general mobile ne de telpanın kitkatı discoverye uyarlayabilecek yeterli bilgi ve tecrübeye sahip teknik kadrosu olduğunu hiç sanmıyorum. Yurtdışında android konusunda tecrübeli yazılım muhendislerine yaptırabilirler ama bu da ek maliyet getirceği için kitkat discoverye çıkmayacak..

Çok iyi satış yapmış bir ürününe güncelleme veremediği için general mobile'ın marka değeri düşecektir. General mobile marka değerini korumak ve gelecek ürünlerinde de aynı satış başarısını göstermek istiyorsa ek maliyetleri göze alıp 4.4 güncellemesini vermelidir ama uzun vadede ileriyi görebilen yöneticilere sahip değilse kısa dönem karlılığını düşünecek ve her türlü ek maliyetten kaçınacaklardır. Benim tahminimce bu kafada yöneticilere sahip olduğu için güncelleme çıkmayacak

bizde Burak Göncü gibi bir deha var dışarıda ki yazılımcılara neden yaptırsınlar ki? Burak zaten cihazı resmen yeniden yazan adam konumunda şu an.. 4.4ün gelecegi konusunda mutabık kalınırsa Burak büyük işler çıkarırı diye düşünüyorum.

Burak ve deha. Oq

senin gibi dehalardanda bişeyler bekleriz bıyıklı? yapabiliyorsan yap yapamıyorum diyorsan badem bıyığınıda al ve git

Dostum Burak arkadaş tamam anlıyor az da olsa. Evet cihazımıza çok güzel romlar getirdi ama deha denecek kadar değil. En büyük hatalarından biri her rom'a apex gibi 3.parti yazılımlar yüklemesi. Yani 4.4'ü yapabilecek biri değil. Hem yapabilecek olsa da tek kişilik bir iş değil yasal olarak android güncellemesi getirmek. GamerZROM MTK Edition Nexus kullanıyorum en iyi romu şimdilik bu.

az anlıyor dedigin adam general mobilenin yazılımı geliştirmesi için anlaştıgı kıymet verdiği biri bunu bilerek yazıyorsan sana cahil derim bilmiyorsanda birşey yazmadan önce araştır derim. her romunda apex kullanıyor demişsin. birincisi maximum boş ram kalmasını saglamak ikincisi ise bütün romlarında crackli yada illegal olarak full yapılmış yazılımları kullanmamak için bu yola başvuruyor yoksa nexus romu mükemmeldi apex falanda yoktu hadi onuda geç apex kullanmasa nova kullanacak yada go launcher kullanacak ne farkedecek? yani geliştirici apex kullanıyor diye bu işi bilmiyor mu oluyor? Allah aşkına iki satır mantıklı konuşun general mobile 4.4 için anlaşırsa 4.4 çocuk oyuncagı olacak çünkü burak şu an 4.4ü başka bir cihaz için test ediyor. bence lafınızı bilip konuşun konuşmak için konuşulmaz.

Yav he he. O kadar kolay değil bir sistemi tamamen tekrardan yapmak.

kaç tane rom yaptın baştan yazdın? baştan yapmaktan kastın nedir? kerneli baştan yazmak mı? yoksa 4.4ü bizim cihaz için uygun hale getirmek mi? çünkü pardusun geliştirilmesinde bile rolü olan bir adamdan bahsediyoruz. ben bilgisayar programcısıyım bu işlerdende az çok anlıyorum linüx blgim biraz var. ben rom yapamam hem yetenek hem bilgi işi. eger sen anlıyorsan konuyu biraz aç bakalım bende ögreneyim bişeyler sonuçta bizden küçük biride bize bişeyler öğretebilir.

Evet bekliyorum...

bu arada konudan sapmadık. çünkü 4.4 gelirse bunu tek yapacak isim Burak Göncü'dür. teknik olarak cihaza uyumlu hale getirebilecek başka kimse yok GM'DE eğer Burak olmasa cihaza gelen güncellemelerde gelmeyecekti orjinalinde aldıgımız gibi yarım yamalak kalacaktı. bu yüzden kısmen olayın içinde biri olarak benim tavsiyem gelişmeleri takip edin.

Ben yukarda yasal olarak dedim yani sadece telefona uygun baştan yapmak. Port yapmak değil. Ya tamam uzatma. Cahilliğinle birlikte yaşa.

Ben de zaten yukarda söyledim cihaza katkısı çook fazla. Root yönetimi, stock rom atımı (SpFlash ile) ondan sonra gelen stabil bi kaç rom. Bunları ben de biliyorum ama bir sistemi baştan yapmak biraz zor. Tamam dediğiniz olur. Burak abi olmasaydı yani doğru diyosun çoğu insan telefonu yarım yamalak kullanacaktı.

cahil olmam için hiç birşey bilmiyor olmam gerekir ama görüyorum ki kendi cahilliğini bana saldırarak kapatmaya çalışıyorsun. yasal olarak dediğini ben zaten mutabık kalırlkarsa diye yazmıştım bunun üzerine tartışmayı başlattın. kaldıki zaten benim dedigimi tekrar ediyorsun 4.4 gelirse cihaza uygun olarak ayarlama yapacagını söylüyorum baştan sıfırdan yazacak demedim ki?

Hero11,

Burak sizin gibi acayip adamlar yüzünden rom geliştirmesini bıraktı sadece resmi güncellemelere destek veriyor çok çok nadir arada bir rom yapıp yayınlıyor o da biz çok ısrar ettiğimiz için. burak olmasa ne olur olsa ne olur gene 4.4 alır demişsinde herkes senin gibi süperzeki değil telefonunu rootlasın rom yüklesin! pek tabi bu işleri çok iyi bilsemde resmi olarak 4.4ü almak çok işime gelir ne garantim gider ne spflashlarla falan uğraşırım bu yüzden bizim için Burak arkadaşımız önemli.

Yok arkadas anlasmak mumkun degil ki he deyip geciyorum

seni buragında yöneticisi oldugu bu gruba davet ediyorum anlık haberin olacak herşeyden sonra görecegim ben sizi..

https://www.facebook.com/groups/GeneralMobileDiscovery/

• quote:

Orijinalden alıntı: ens1252

gpu open gl 3.0 desteklemiyor ki 4.3 vermezler

Az sabırli olun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wjéasz

quote:

Umutlandiriyosun bizi

• quote:

quote:

quote:

Umutlandiriyosun bizi

Görüşmelerde kesin sonuç yok ama altı kapalı olumlu bişeler var blu yada gionee ile bağlantılı bişeler olcak

• yakın zamanda kasımda yeni bir güncelleme gelicek içeriği ufak bir düzeltme
    bu sadece bir tahmin çünkü yurtdışı modeli güncelleme aldı bizim ki de yakın sayılır.

• 4.4 ??? hiç sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 4 Kasım 2013; 1:01:45 >
  • kisisel ,fikrim neden olmasin 4.4 kit kat in asil amaci 512 mb ram li telefonlarda bile optimize olmasi degilmi e bu cihazda 1gb ram var e bu arada htc one kullanicisiyim sadece fikrimi yazmak istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: nomenore

kisisel ,fikrim neden olmasin 4.4 kit kat in asil amaci 512 mb ram li telefonlarda bile optimize olmasi degilmi e bu cihazda 1gb ram var e bu arada htc one kullanicisiyim sadece fikrimi yazmak istedim

Hocam 4.4 sadece ondan ibaret değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nomenore

kisisel ,fikrim neden olmasin 4.4 kit kat in asil amaci 512 mb ram li telefonlarda bile optimize olmasi degilmi e bu cihazda 1gb ram var e bu arada htc one kullanicisiyim sadece fikrimi yazmak istedim

Hocam 4.4 sadece ondan ibaret değil

benim icin en onemli ozelligi 512mb ram li telefonlara gore kendini olceklendirebiliyor olmasi bence almamasi sacma olur ama sirket i bilmem ben kit kat dan bahsediyorum

• nomenore kullanıcısına yanıt
    Google, 1GB rami olan galaxy nexus teefonuna 4.4 kitkat güncellemesi vermeyeceğini açıkladı. Yani güncelleme verilip verilmeyeceği ram boyutuna göre değil üreticilerin ve google'ın pazarlama stratejilerine göre belirleniyor. Kitkat'ın 512 MB ramli telefonlara ölçeklendirilebiliyor olması çok fazla önem arz etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

Google, 1GB rami olan galaxy nexus teefonuna 4.4 kitkat güncellemesi vermeyeceğini açıkladı. Yani güncelleme verilip verilmeyeceği ram boyutuna göre değil üreticilerin ve google'ın pazarlama stratejilerine göre belirleniyor. Kitkat'ın 512 MB ramli telefonlara ölçeklendirilebiliyor olması çok fazla önem arz etmiyor

neden verilmedigi konusunda ram ine yada tipine bagli degil zaten islemcisinin artik driverleri cikmadigi icin google ugrasmak istemiyor galaxy nexus ta quallcoom islemcisi olsa bu donanimla android 5 ide gorurdu ama islemcisi artik uretilmiyor haliyle driverleri mevcut degil guncel olarak anlatabilmisimdir umarim

• Değerli kullanıcımız,

Kitkat güncellemesi ile ilgili bir bilgilendirmemiz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla

• quote:

Değerli kullanıcımız,

Kitkat güncellemesi ile ilgili bir bilgilendirmemiz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla

Dogru soylemisler daha bilgilendirme yapilmadi ki

• kitkata gerek yok tel hayet iyi çalışıyor
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    kitkat özellikle ram kullanımı konusunda ciddi geliştirmeler içeren bi sürüm. 2 GB rami olan cihazlar için bu konu çok önemli olmayabilir ama 1 GB ve daha altı rame sahip olan cihazlar için ciddi oranda performans artışı sağlayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

kitkata gerek yok tel hayet iyi çalışıyor

Ram konusunda çok iyi bizim tel 910 mb ui görüyor 300mb altınada düşmüyor

• Bizde şöyle düşünelim telde sorun yok ama gelse en azından içimiz rahatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Bizde şöyle düşünelim telde sorun yok ama gelse en azından içimiz rahatlar

• 4.3 kesinleşti gibi bişey
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.