Şimdi Ara

Tellcom QuikNet Kullanıcıları: Sorunlar, Çözümleri ve Teknik Paylaşımlar (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
998
Cevap
3
Favori
94.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fructoser

quote:

Orjinalden alıntı: Lost_

Quick Net almadan önce 1 kere değil 10 kere daha düşünün bence. Üye olurken 5 megabit için Yıl başına kadar 19 sonra 49 YTL dediler ancak kasım faturası 49YTL geldi. Ayrıca ilk ay bedava olacaktı reklama göre. Hepsi hikaye. Arayıp soruncada sözleşmeniz öyle dediler gerisini dinlemediler bile (halbuki çağrı merkezinde bunu bana söylerken kaydetmişlerdir, ama sadece işlerine gelen yerleri kaydediyorlar herhalde, bunu 2 kez söylememe rağmen umursamadılar). Ayrıca 2 tane sözleşme numarası verip bi tanesini kendileri bile bulamadılar. Faturamı son ödeme tarihi geçtikten sonra yolladılar ve bu nedenle kaç para açma kapama parası alacakları meçhul. Sözleşme numarası müşteri numarası vs derken otomatik ödeme falan da veremedim. Sinirlenip iptal ettireyim dedim yaklaşık 250YTL para istediler. Hattan kopmaları yada bağlanamadığım günleri saymıyorum bile. Turkcell dedik paraları telekoma kaptırmayalım dedik vs vs. Kabahat bizde tabi Turkcell babanın oğlumu Dediğim gibi. Fiber optik sevdasına kapılıp acele etmeyin. Bi kaç kez daha düşünün.

Tam olarak kurulumu hangi gün yaptılar size? Örneğin ben 8 Ekim'de başvurmuştum, 13 Ekim'de gelip kurulum yaptılar. Ancak aşağıdan 5 Mbit portuna bağlayacaklarına 1 Mbit portuna bağlamışlar. Bunu da 17 Ekim'de ancak düzelttiler. Dün de ilk faturam gelmiş, 35 YTL civarında bir fatura, 20 Kasım son ödeme tarihi. Aynı şekilde ben de müşteri hizmetlerini aradım, 19 YTL civarı birşey ödemem gerekmiyor muydu yılbaşına kadar dedim, niye 35 YTL geldi dedim fatura. Araştırdı telefondaki kişi, bu 2 aylık fatura dedi, 10 YTL'nin altında fatura gönderemediğimiz için, 2 aylık fatura gönderilmiş size dedi. Belki sizinki de benzer bir durum olabilir, bence müşteri hizmetlerini arayıp, böyle bir durum benim faturamda da olabilir mi diye sorun.

En azından fatura problemini bugün çözdüler. Bugün cepten arayıp fatura yanlış çıkmış düzeltilmesini sağlayacağız dediler özür dilediler. müşteri hizmetlerindeki elemanın hatası vs dediler. Neyse boşu boşuna sinirli bir akşam geçirdik ama en azından durum şimdilik düzeldi.

• arkadaslar bizim eve yaklasik 40 metre mesafeden dun gecirdiler bu hatti simdi gidip basvursam fiber alabilir miyiz?
  • Bugün bana da bir eleman yollamışlar. Alakasız alakasız şeyler yaptı ve problemi çözemedi haliyle. Modemi değiştirmeyi teklif etti ama ben değiştirtmedim. Çünkü bu yeni config yüklenen modemlerde kesinti olmuyor. Sıfır bir modem alırsam, bir de config derdiyle uğraşmam gerekecek. İyice başım ağrımasın diye modem değişimi tekliflerini reddettim. Duruma göre ilerleyen zamanlarda sorun çok can sıkıcı hal alırsa, değiştirmelerini söylerim.

Aslında ben de kaliteli bir router kullanmayı düşünüyorum ama ne kullanacağım konusunda hiçbir fikrim yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Turşu Paşa

arkadaslar bizim eve yaklasik 40 metre mesafeden dun gecirdiler bu hatti simdi gidip basvursam fiber alabilir miyiz?

Bir şansını dene dostum

ÖN TALEP FORMU:

http://www.tellcom.com.tr/bireysel/basvuru/quiknet.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

quote:

Orjinalden alıntı: Turşu Paşa

arkadaslar bizim eve yaklasik 40 metre mesafeden dun gecirdiler bu hatti simdi gidip basvursam fiber alabilir miyiz?

Bir şansını dene dostum

ÖN TALEP FORMU:

http://www.tellcom.com.tr/bireysel/basvuru/quiknet.aspx

bakalım hocam 20 mbps yi ev için istedim ne olacak, teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: .ZeuS.

Bugün bana da bir eleman yollamışlar. Alakasız alakasız şeyler yaptı ve problemi çözemedi haliyle. Modemi değiştirmeyi teklif etti ama ben değiştirtmedim. Çünkü bu yeni config yüklenen modemlerde kesinti olmuyor. Sıfır bir modem alırsam, bir de config derdiyle uğraşmam gerekecek. İyice başım ağrımasın diye modem değişimi tekliflerini reddettim. Duruma göre ilerleyen zamanlarda sorun çok can sıkıcı hal alırsa, değiştirmelerini söylerim.

Aslında ben de kaliteli bir router kullanmayı düşünüyorum ama ne kullanacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

O hata bende de oldu. Ama birkaç kere. Sadece PC'den kaynaklanıyordu. NIC'i disable-enable yaparak o sorunu düzeltmiştim.

Router konusunda MikroTik alacağım en kısa zamanda. 100 dolara alınabilir. 1 WAN Ethernet + 4 LAN Ethernet Portlu.

Wireless düşünürsen D-Link DIR-655 çok güzel bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xsi -- 11 Kasım 2008; 21:44:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Xsi

quote:

Bugün bana da bir eleman yollamışlar. Alakasız alakasız şeyler yaptı ve problemi çözemedi haliyle. Modemi değiştirmeyi teklif etti ama ben değiştirtmedim. Çünkü bu yeni config yüklenen modemlerde kesinti olmuyor. Sıfır bir modem alırsam, bir de config derdiyle uğraşmam gerekecek. İyice başım ağrımasın diye modem değişimi tekliflerini reddettim. Duruma göre ilerleyen zamanlarda sorun çok can sıkıcı hal alırsa, değiştirmelerini söylerim.

O hata bende de oldu. Ama birkaç kere. Sadece PC'den kaynaklanıyordu. NIC'i disable-enable yaparak o sorunu düzeltmiştim.

Router konusunda MikroTik alacağım en kısa zamanda. 100 dolara alınabilir. 1 WAN Ethernet + 4 LAN Ethernet Portlu.

MikroTik'i ben de düşünüyorum da, bulamadım ki. Geçen bir site adresi verilmişti ama o da sadece iç kısmı mı neydi. Bulsam ben de alırım ama henüz ülkemiz sınırları içerisinde bulamadım. D-Link'i bir araştırayım. 100mbit kullanmama izin vermez wireless olarak haliyle, ama kaliteli ise kablolu kullanabilirim.

• birde anlatılan kadarıyla alacağınız yeni router'ın mikrotik vs. MAC adresini tellcom'a kaydetirmeniz gerekiyor sanırım başka quiknet kullanıcıları tellcom'un verdiği cihazlar haricinde başka routerlar kullanmaya çalıştıklarında bağlantı sorunu yaşamışlar...

quote:

quote:

quote:

MikroTik'i ben de düşünüyorum da, bulamadım ki. Geçen bir site adresi verilmişti ama o da sadece iç kısmı mı neydi. Bulsam ben de alırım ama henüz ülkemiz sınırları içerisinde bulamadım. D-Link'i bir araştırayım. 100mbit kullanmama izin vermez wireless olarak haliyle, ama kaliteli ise kablolu kullanabilirim.

• Evet ben de başka bir router deneme yapmıştım, o durumun farkındayım. Normalde izin verilmiyor diye biliyorum. Ama yeni router MAC ID'sini değiştirerek soruna bir çare bulunur diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Hatanız var Mikrotik in o cihazında 5 tane LAN portu var ve herbirinin kendi interface i var.
    Yani 2 tanesini WAN 3 tanesini LAN olarak ta kullanabilirsiniz. Tabi bu bir işe yaramaz...

• Bu aralar internetin kopup tekrar geri gelmeleri arttı. 3-4 saniyede tekrar geliyor internet koptuktan sonra ama yine de niye böyle olsun diye düşünüyorum. Sizlerde de oluyor mu böyle bir problem bu günlerde? Aslında bunun bana yarattığı problem, bilgisayarın router'dan aldığı IP'nin değişmesi. Normalde IP 192.168.1.137'yken kopup geldikten sonra bazen 192.168.1.3 falan oluyor. O IP için de bazı programlara port açmadığım için bu da bana problem yaratıyor devam eden download'um ya da upload'um varsa.
  • Benim geçen cuma gitti, pazartesi gelip yapmışlar. Bi de ev telefonunu iptal ettirdim. Cepten 40 liralık görüşmem var bu ay.

Bu arada defalarca çağrı açtırmama rağmen port yönlendirme yapamıyor modem (80,8080,21...). Bir de print server yapamadım. Alet usb'den görüyor printerı ama bilgisayara nasıl gösterecez ?
  • Bende uzun zamandır kopma falan olmuyor ama şu ilk açılıştaki bekleme sorunu devam ediyor. Çok fazla kafaya takılacak bir durum değil.

Bugün wireless bir cihaz denemesi yapmak için modemin wireless özelliğini aktive ettim. Biraz kullandım falan derken bir baktım hızım maksimum 1Mbit. Yani 100-120kb ile indiriyorum. Wireless yüzünden modemin saçmaladığını düşünerek wireless'ı kapattım ama bir değişiklik olmadı. Müşteri hizmetlerini aramaya da üşendim. Aynı şeyleri söyleyip duruyorlar nasıl olsa. Ankara'da aynı sorunu yaşayan var mı? 3-4 çeşit hız testi sonucunda hızım 1Mbit'den yukarı çıkmıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: gergozen

Benim geçen cuma gitti, pazartesi gelip yapmışlar. Bi de ev telefonunu iptal ettirdim. Cepten 40 liralık görüşmem var bu ay.

Bu arada defalarca çağrı açtırmama rağmen port yönlendirme yapamıyor modem (80,8080,21...). Bir de print server yapamadım. Alet usb'den görüyor printerı ama bilgisayara nasıl gösterecez ?

Router printer'i goruyorsa geriye printer yazilimini yeniden yuklemek kaliyor. Kurulum sirasinda printer'in nasil bagli oldugunu sorucaktir, network uzerinden diceksin, buyuk ihtimalle otomatik gorucektir de. Printer'inin adresi IP adresi seklinde gozukecektir. Olmadi control panel'den printer'a sag click > properties > ports > TCP/IP port kismina elle printerin IP adresini yazicaksin.
  • quote:

Bende uzun zamandır kopma falan olmuyor ama şu ilk açılıştaki bekleme sorunu devam ediyor. Çok fazla kafaya takılacak bir durum değil.

Bugün wireless bir cihaz denemesi yapmak için modemin wireless özelliğini aktive ettim. Biraz kullandım falan derken bir baktım hızım maksimum 1Mbit. Yani 100-120kb ile indiriyorum. Wireless yüzünden modemin saçmaladığını düşünerek wireless'ı kapattım ama bir değişiklik olmadı. Müşteri hizmetlerini aramaya da üşendim. Aynı şeyleri söyleyip duruyorlar nasıl olsa. Ankara'da aynı sorunu yaşayan var mı? 3-4 çeşit hız testi sonucunda hızım 1Mbit'den yukarı çıkmıyor

Istanbul'da bir sorun yok, gecen hafta boyunce pıngler yuksektı sadece (min 60ms) ama o da duzeldı.

• Hızımı 1Mbit yapmış sistem dün gece. Sebebini bilmiyorlar. Çakallar Bakalım ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Edit: Bu işin altından bir bit yeniği çıkarsa artık kılıçları kuşanma vakti gelmiş demektir. Sistem kafasına göre dün akşam hızımı 1Mbit yapmış. Dün de faturamı ödemiştim 100Mbit üzerinden. Gerçi kullandığım zamanın faturası ama yine de kıllanmadım değil şimdi durumdan. Operatör, gerekli paket değişikliğinin yapıldığını söyledi. Kampanya falan birşeyden bahsetti. Sene sonuna kadar 9.99 kampanyasından faydalanacakmışım. Ne alakaysa. Sene sonu olarak kastettiği ise, Aralık değil, sözleşmeye göre tanımlanan ilk 1 seneymiş.

İçim hiç rahat etmedi. Artık ne çeviriyorlarsa, bu iş Ocak ayında patlayacak gibi duruyor. Takip etmek, ipin ucunu bırakmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eu5 -- 21 Kasım 2008; 13:50:55 >

• quote:

Hızımı 1Mbit yapmış sistem dün gece. Sebebini bilmiyorlar. Çakallar Bakalım ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Edit: Bu işin altından bir bit yeniği çıkarsa artık kılıçları kuşanma vakti gelmiş demektir. Sistem kafasına göre dün akşam hızımı 1Mbit yapmış. Dün de faturamı ödemiştim 100Mbit üzerinden. Gerçi kullandığım zamanın faturası ama yine de kıllanmadım değil şimdi durumdan. Operatör, gerekli paket değişikliğinin yapıldığını söyledi. Kampanya falan birşeyden bahsetti. Sene sonuna kadar 9.99 kampanyasından faydalanacakmışım. Ne alakaysa. Sene sonu olarak kastettiği ise, Aralık değil, sözleşmeye göre tanımlanan ilk 1 seneymiş.

İçim hiç rahat etmedi. Artık ne çeviriyorlarsa, bu iş Ocak ayında patlayacak gibi duruyor. Takip etmek, ipin ucunu bırakmamak lazım.

Oturduğunuz yerde bir başkası Quiknet abonesi olmuş olabilir mi bugünlerde? Eğer olmuş olabilirse, Müşteri Hizmetlerini arayıp, binadaki kabloların takılı olduğu portların değişmiş olabileceğini, bir ekip yollatıp bağlantı hızlarını kontrol etmelerini isteyin sizin eve bağlı olan porttan. Benim başıma geldi çünkü böyle bir durum ilk bağlattığımda, ilk baştan yanlış porta bağlamışlar, aşağıdaki kablolar çok karışık falan demişlerdi. Portları karıştırmış olabilirler başka birisinin bağlantı kurulumunu yaparlarken.

• İkinci kez CC'yi aradığımda, yanlışlıkla dün bir aksivasyon yapıldığını söylediler. 8. ayda bir ön başvurum olmuş söylediklerine göre, onun için aktivasyon mu yapılmış ne ben de tam anlamadım ama hızımı normale döndürdüler. Ben de kesin bilgi aldım. İlk 13 ay indirimli ücretten, daha sonra da normal ücretten ödeme yapacağım. Bakalım, ilk faturada neler olacak. İçim hala tam anlamıyla rahat değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

quote:

Orjinalden alıntı: gergozen

Benim geçen cuma gitti, pazartesi gelip yapmışlar. Bi de ev telefonunu iptal ettirdim. Cepten 40 liralık görüşmem var bu ay.

Router printer'i goruyorsa geriye printer yazilimini yeniden yuklemek kaliyor. Kurulum sirasinda printer'in nasil bagli oldugunu sorucaktir, network uzerinden diceksin, buyuk ihtimalle otomatik gorucektir de. Printer'inin adresi IP adresi seklinde gozukecektir. Olmadi control panel'den printer'a sag click > properties > ports > TCP/IP port kismina elle printerin IP adresini yazicaksin.

printer'ın ip'sini göstermiyor ki :(
    quiknetten geldiler. olmuyor dediler. port yönlendirmeyi de yapamadılar...
    pirelli router'da sanal sunucu özelliği yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 30 Kasım 2008; 11:24:50 >

• selam arkadaşlar, Ben de Tellcom kullanıcısıyım ve Pirelli kullanıyorum. Modem üzerindeki USB portunu printer gibi network bağlantılı cihazların bağlanması dışında da kullanabilmek mümkün mü ve mümkünse bunu nasıl yapacağız. Bilgisi olan biri paylaşırsa bilgisini sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.