Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.749
Cevap
3
Favori
320.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar anladığım kadarıyla tellcom Türkiye'nin en büyük çıkış merkezlerinden birinde yani ttnet acıbademden hat almış burdan aldığı hattı son kullanıcıya kadar fiberoptik ile ulaştırmış oluyor bu da istanbuldaki quiknet kullanıcılarına acıbadem'e sadece 3 ms ile ulaşmasını sağlıyor.
    eğer izmirde mavişehirde bunu alıpta kullanan varsa acıbademe o da ping atsın kaç çıkıcak merak ediyorum
    not: acıbademden biz kullanıcılar 20-30 ms alıyoruz.
  • Kızılayda turkcell bayilerinin çoğunda quiknet afişlerini görmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 5 Nisan 2008; 0:48:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Kızılayda turkcell bayilerinin çoğunda quiknet afişlerini görmeye başladım.

Keşke görmekle kullanabilmek aynı şey olsa... Ben 2 aydır bu afişleri görüyorum.
  • O da olacak bir gun.. Kabloneti,Adsl`i az mi bekledik.. Temennim biranonce olmasi yonunde elbet..
  • İzmitte de var turkcell bayilerinde var afiş quiknet diyince bana adsli anlatıyorlar.
  • geçen gün gebze'de bir kamu kuruluşunda tellcom'u fiber çekerken gördüm. genelde kazı işleriyle falan uğraşmıyorlar,altyapısı hazır olan yerlerde çalışıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engink

geçen gün gebze'de bir kamu kuruluşunda tellcom'u fiber çekerken gördüm. genelde kazı işleriyle falan uğraşmıyorlar,altyapısı hazır olan yerlerde çalışıyorlar.

kamu kuruluşu ise pop noktası kuruyorlardır ya da kurumsal müşteridir yani 7000 ytl 100 mbit olandan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckm

İzmitte de var turkcell bayilerinde var afiş quiknet diyince bana adsli anlatıyorlar.

daha onlarında bişey bildiği yok adama ouiknet diyosun heryerde varmı diyosun var diyo ben daha yaygınlaşmadı takip ediyorum diyorum adam bana garip bi şaşkınlıkla heryerde var diyor ilginç
  • quote:

Orjinalden alıntı: senfield25

bursada yokmu yav

quote:

Orjinalden alıntı: linkin_park20

quote:

Orjinalden alıntı: realjackal

Bugün babam söyledi (bizim sitede yöneticidir kendisi)
    Tellcom Quicknet Bursa/Nilüfer/İhsaniye/Manolya Sitesi İle Sözleşme imzalamaya gelmiş.

En Kısa zamanda 5 Mbit ile bağlanacağım galiba

sonunda bursa'ya da geldiler demek. sizin için hayırlı olsun. ben sırameşeler'de müstakil evde oturuyorum sanırım baya beklememiz gerekecek müstakil evlere gelmesi için. yalnız ihsaniye-ataevler-beşevler bölgesi bence tellcomun tam istedigi gibi yerler. önce buralardaki altyapıyı bitireceklerdir.

• Birileri bir şekilde bu ttnetten biiz kurtarana kadar böyle sömürülmeye devam edeceğiz ben en son nakil için 30 ytl ödedim..Bİrde şöyle birşey olacak telcom yada hehangi başka bir firma fiyatları indirip yaygınlaşınca ttnet te fiyat kıracak müşteri kaybetmemek için işte o gün geldiğinde intikam vaktidir arkadaşalr ben o günü iple çekiyorum.Ttnet in battığı günleride göstersin Rabbim bana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sniper83us

Birileri bir şekilde bu ttnetten biiz kurtarana kadar böyle sömürülmeye devam edeceğiz ben en son nakil için 30 ytl ödedim..Bİrde şöyle birşey olacak telcom yada hehangi başka bir firma fiyatları indirip yaygınlaşınca ttnet te fiyat kıracak müşteri kaybetmemek için işte o gün geldiğinde intikam vaktidir arkadaşalr ben o günü iple çekiyorum.Ttnet in battığı günleride göstersin Rabbim bana...

ttnet fiyat kıramaz, altyapısı yeterli değil. bakır kablo ile fiberoptik kablo arasında çok fark var. telekom bu yüzden 3-4 sene tamamen piyasadan bile silinebilir yeter ki tellcom tüm türkiyeye yayılmayı hedeflesin
  • izmir mavişehirdeyim heryeri donattılar reklamlarla. kablonet i bırakacam sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: rcourb

izmir mavişehirdeyim heryeri donattılar reklamlarla. kablonet i bırakacam sanırım

Bence en yakın zamanda geçin.. Şu an ödediğim parayla 20mbit kullanmak isterdim açıkçası. Ama daha gelmediler buraya. Zaten Kadıköy/İstanbul'a yayılırsa herhalde Telekom'u oldukça büyük bir zarara uğratırlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

Direk ttnet'i kullanıyor çıkışta, hem de defalarca:
    trace1
    trace2
    trace3

Tellcom'un Telia üzerinden de bir bağlantısı mevcut, fakat şu anda sadece Turkcell'in 86.108.138.0/24 bloku için data taşıyor. Trace atıldığında da bu durum doğrulanıyor.

1,192.168.1.254,66ms,None,----
    2,85.103.64.1,60ms,None,----
    3,212.156.203.6,98ms,izm-usr-773.adsl.ttnet.net.tr,----
    4,212.156.117.2,67ms,acb_t1_2-acb_t1_1.ttnet.net.tr,----
    5,212.156.117.5,67ms,acb_t1_1-acb_t2_1.ttnet.net.tr,----
    6,212.156.120.50,59ms,None,----
    7,195.50.118.185,198ms,None,----
    8,4.68.116.16,132ms,ae-12-51.car2.London1.Level3.net,----
    9,4.68.111.182,164ms,telia-level3-ge.London1.Level3.net,----
    10,80.91.250.234,174ms,ldn-bb1-link.telia.net,----
    11,213.248.64.9,189ms,prs-bb1-pos6-0-0.telia.net,----
    12,213.248.64.109,174ms,ffm-bb1-pos6-0-0.telia.net,----
    13,80.91.251.153,183ms,ffm-b6-link.telia.net,----
    14,213.248.77.166,175ms,bilisim-111463-ffm-b6.c.telia.net,----
    15,85.29.16.2,129ms,asy2.asy16.bilisimtelekom.com,----
    16,----,Timeout,n/a,----

• evet doğru.bu hattın kapasitesi ne kadarki?.bir de Türkiye de bir yere bağlanmak için önce yurtdışına çıkılıp sonra tekrar Türkiye ye dönmesi çok absürd bi durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MdbK

quote:

Orjinalden alıntı: rcourb

izmir mavişehirdeyim heryeri donattılar reklamlarla. kablonet i bırakacam sanırım

Bence en yakın zamanda geçin.. Şu an ödediğim parayla 20mbit kullanmak isterdim açıkçası. Ama daha gelmediler buraya. Zaten Kadıköy/İstanbul'a yayılırsa herhalde Telekom'u oldukça büyük bir zarara uğratırlar..

bugün gidip başvurdum . en geç 3-4 gün içinde gelip bağlayacağız dedi. bakalım bekleyip görecez artık nasılmış quicknet

• bizim sokaklarada kablolari cekmislerdi (esenkent), bugun sitelerin girislerine yerleri tekrar kazip kutular yerlestirdiler. ordan da apartmanlara dagitacaklarmis. gorunuse gore 1 asama kaldi sadece. heyecanla bekliyoruz. hadi arkadaslar yaa 10 mt kaldi ha gayret cekin sunu apartmanin icine.
    xbox da bir cod4 oynayacagiz heves kursagimizda kaldi.
  • gebze de tellcom gören arkadaş.acaba bi bilgi alabildiniz mi.ne zaman gebzede başlarlar.
  • ya bugün çankayada 2 tane turkcell bayisi gördüm ikisindede quiknet vardı anladığım kadarıyla tellcom kağıttan tasarruf yapmak için hem adsl hem de quikneti aynı kağıda basmışlar. Böylelikle çok iyi reklam yapıyorlar.
  • yabancı serverlara ping durumu nasıl acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.