Şimdi Ara

telin hangi ülkeden alındığını öğrenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende 3.1.3 iphone 3 g var sim kilitini kırmam lazım fakat cihazın nereden alındığını bilmiyorum kutusu yok....bu telin nereden geldiğini nasıl öğrenebiliriz ?...

• arkadaşlar hiç kmsenin bi fikri yok mu?
  • sim kilidini kırmak için neden hangi ülkeden geldiğini bilmeye çalışıyorsunki onu anlayamadım bn bnm bildiğim unlock işlemi standarttır hangi ülkeden gelirse gelsin eğer simkilit varsa kırarsın kullanırsın yoksa yanlışmı biliorum
    eğerki telefonu hiç açamıyorum diyorsan forumda bi arattır bi kartla ilgili konu açılmıştı geçtiğimiz günlerde hangi ülke hattına kilitli olursa olsun cihazın açılmasını saglıyordu sonrasındada unlock yapabiliyordun
  • valla dediğin gibi tel hiç açılmıyor bisürü kart denedik gene açamadık tabi var gene denenmeyen kartlar ama elimizdede yok bilmedende olmuyor sürekli kart denemek...peki hangi kart ülke dinlemeden direk açıyor teli?
  • Cihazın kutusunun arkasında MC ile başlayan bir numara var. Numarada / işaretinden önceki harf hangi ülke ve operatörden alındığını belirtir.

Harfler ve ülkeleri;

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)
    C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)
    CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)
    DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)
    EE - Estonya (EMT: bloke)
    E - Meksika (Telcel: bloke)
    FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)
    HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)
    J - Japonya (SoftBank: bloke)
    CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)
    KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)
    LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LL - ABD (AT & T: bloke)
    LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PP - Filipinler (Globe: bloke)
    RO - Romanya (Turuncu: bloke)
    RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)
    SL - Slovakya (Orange, T-Mobile: bloke)
    T - İtalya (TİM, Vodafone: kilitsiz)
    TU - TÜRKİYE (kilitsiz)
    X - Avustralya (Optus, Vodafone: kilitt. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    X - Yeni Zelanda (Vodafone: kilitsiz)
    Y - İspanya (Movistar: bloke)
    ZA - Singapur (SingTel: kilitsiz)
    ZP - Hong Kong, Macao (Üç: kilitsiz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert

Cihazın kutusunun arkasında MC ile başlayan bir numara var. Numarada / işaretinden önceki harf hangi ülke ve operatörden alındığını belirtir.

Harfler ve ülkeleri;

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)
    C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)
    CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)
    DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)
    EE - Estonya (EMT: bloke)
    E - Meksika (Telcel: bloke)
    FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)
    HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)
    J - Japonya (SoftBank: bloke)
    CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)
    KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)
    LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LL - ABD (AT & T: bloke)
    LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PP - Filipinler (Globe: bloke)
    RO - Romanya (Turuncu: bloke)
    RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)
    SL - Slovakya (Orange, T-Mobile: bloke)
    T - İtalya (TİM, Vodafone: kilitsiz)
    TU - TÜRKİYE (kilitsiz)
    X - Avustralya (Optus, Vodafone: kilitt. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    X - Yeni Zelanda (Vodafone: kilitsiz)
    Y - İspanya (Movistar: bloke)
    ZA - Singapur (SingTel: kilitsiz)
    ZP - Hong Kong, Macao (Üç: kilitsiz)

anladım hocam ama bende malesef kutu yok işte telde açılmıyor....
  • Cihazi acabilirsrn ayarlardan hakkinda ya gir ordada yazar kutu yoksa bi tek ordan ogrenebilirsin. Bi sekilde actirirsan aklinda bulunsun
  • Sonuçta telefon 3G unlock ve jb yapıp kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exiga

Cihazi acabilirsrn ayarlardan hakkinda ya gir ordada yazar kutu yoksa bi tek ordan ogrenebilirsin. Bi sekilde actirirsan aklinda bulunsun

ah bi girebilsem ayarlara tel sadece acil arama yapıyor başka bişeye izin vermiyor.....
    unlock ve jb içinde sim karta ihtiyaç var ama hangi ülkenin bilmiyorum işte....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperbaba

quote:

Cihazi acabilirsrn ayarlardan hakkinda ya gir ordada yazar kutu yoksa bi tek ordan ogrenebilirsin. Bi sekilde actirirsan aklinda bulunsun

ah bi girebilsem ayarlara tel sadece acil arama yapıyor başka bişeye izin vermiyor.....

Sim takmayinca nasil acilmiyor tel acilmasi lazim :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: SyMPaTHyc

quote:

Orijinalden alıntı: alperbaba

quote:

Sim takmayinca nasil acilmiyor tel acilmasi lazim :s

ya tr hatlari ile sacede acil arama yapıyor denemediğimiz bi amerika kartı kaldı onuda bugun yarın deneyeceğiz..çalışırsa direk unlock ve jb yapıp kullanacağız....
  • JB yapmak için telefonun acil arama penceresinde olması yeterli. ben mi yanlış biliyorum? Telefon açılınca da unlock yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigmucit34

JB yapmak için telefonun acil arama penceresinde olması yeterli. ben mi yanlış biliyorum? Telefon açılınca da unlock yaparsınız.

keşke dediğiniz gibi olsa illa kart istiyor telefon....
  • Kadıoköy'de universal sim kart var akitve edebilirsin bedava yapıyor adam pm attım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.