Şimdi Ara

Televizyonlardaki taksit sayısı arttırıldı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
5.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Ya Allahaşkına birader saçmalamayın ,nefret ettirdiniz şu forumdan.
    Kredi kartını niye taksidi azaltsın o zaman daha çok artırırki borç içinde yüzün diye.Tüketici toplumu yaratma derdindeki adam taksit sayısını niye azaltsın daha çok artırırki al ,al ,al.
    Tuvalette eğri yapsanız Ak Partiden bileceksiniz yapmayın şunu bu eleştiri değil eleştiri böyle olmaz.
    Şu ülkenin sorunu iktidar değil muhalefet.Senelerdir aynı şeyi söylüyorum.Düzgün bir muhalefet olsa yanlışta eleştirip doğruda da en azından alkışlamasa da aanlamsızca yersizce eleştirmese iktidardaki insanlar da hatalarını görecek ona göre kendine çeki düzen verecek.Bunlar eleştiriyorsa demek doğru yapıyorum deyip yanlış işlerde yapıyorlar sırf bu yüzden.Yahu en basit örneği şu taksitler azaltıldı birileri şuursuzca düşünmeden eleştirdi şimdi sayısı artırılıyor gene eleştiriliyor .Baştan da bahsettiğim bu zaten.Herşey her şekilde eleştirilmezki ya birşey doğruysa doğrudur yanlışsa yanlıştır ikisi bir anda olmaz, sadece antipatik olmaktan ileri gidemiyorsunuz bu şekilde.
    Yaşını yazsanda öyle cevap versek....forumda yaş yazma zorunluluğu getirilmeli...

ben hangi dönemden bahsettim AKPnin ilk döneminden kaç yaşındaydın ? 2003 yılında kaç yaşındaydın 18 yaşında değilsen cevap yazmama bile gerek yok,bilmediğin dönem hakkında konuşamazsın...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bankalar-formulu-buldu-gida-ve-akaryakitta-taksit-yerine-kampanya-310426

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yavrucum ben 1980 darbesinden beri gelen her hükümeti gördüm kime ne yaptı kim ne yapmadı çok iyi biliyorum.İstersen başkasına anlat bunları baygınlık verdin artık ,işine bak.Hadi güzelim hadi canım kardeşim hadii..Hadi..
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Madem taksitle gereksiz harcamanın önüne geçilsin istiyor, neden bankanın sonradan taksit yapmasına ya da operatörün taksitli, mağazanın banka kredisi ile taksit yapmasına müsaade ediyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yibo90 kullanıcısına yanıt
    Taksit olayını tümden mi kaldırsın yani?Benim bahsettiğim şey kredi kartı yüzünden bankaların elien düşmemeniz.Sizin engin bilgilerinizi alalım madem neden yapıyor bunu?
  • quote:

Yavrucum ben 1980 darbesinden beri gelen her hükümeti gördüm kime ne yaptı kim ne yapmadı çok iyi biliyorum.İstersen başkasına anlat bunları baygınlık verdin artık ,işine bak.Hadi güzelim hadi canım kardeşim hadii..Hadi..
    Biliyorsan neden bilmeyen ergen gibi konuşuyorsun... zorunlu haracamalara taksit kaldırıldı gereksiz harcamalara taksit artırıldı ,sormadan etmeden limit artırıldı... Niye ? normal IQ'daysan bilmen lazım... tekrar yazayım dışardan alınan parayı piyasaya sürmek için

şimdi 3 taksit 9 taksit önemli değil artık zaten devletin ekonomisi battı dışardan alınacak ürünlere ödenecek döviz yok %7.5 faizle borçla para alınıyor

Bunların cevabını şimdiki kararlarda değil 2005teki kararlarda ara

enflasyon olmuş %25 -30 hiçbir kart peşin fiyata taksit yapmıyor artık 3 taksit 9 olsa ne yazar zaten normal bir mağazadan birşey alsam 12 takside böldürüyorum vade farklı

• Arkadaş bela mısın sen benim başıma bak işine diyorum anlamıyor musun?Madem kafana göre anlayacaksın anladığın kadar benimle kavga edeceksin tartışacaksın?
    Elinin altındaki kredi kartı ile Ucuz diye almayacağın şeyi bile almak başka birşey gidip banka ile mağaza ile kredi alacağım diye uğraşıp aldığın mal ayrı.İhtiyacın varsa gider alırsın kart olduğunda şeytan düreter gene alırsın.Aradaki farkı anlayamıyorsan beni niye yoruyorsun takılsana kafana göre?IQ ergen mergen saçmasapan sayıklıyorsun bir de kendi kendine.Kafan mı güzel sataşacak yer mi arıyorsun anlamadımki?.Söyleneni bir seferde ,iki seferde nlayamıyorsan ben ne yapabilirm buna?
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Engin bilgileri hep siz toplamışsınız. Bugün 250 euro gibi bir fiyatla piyasaya çıkan Huawei p20 lite almaya gitsem ödeyeceğim para 2600 tl. Ben bunu fiyatına oranla 5 taksite alayım hadi kabul, var mi imkân yok. Peki bu parayı peşin harcamak kolay mi değil. Tek cekim yaptım aldım. Ekstrede asgarisi 800 lira ödedim bir şekil geri kalana 50 tl faizi aldı mı banka aldı. Mağazada banka kredisi çektirdi 12 vadeli. Oh bir güzel bankaya da bağladı beni. Bu imkan ile 5000 tl lik telefona gözüm gitti. Ee kim kazancli cikti bundan? Fiyatına oranla taksit olsa benim için iyiydi.

Tv alsam iyi kötü bir salon var 100 ekran alayım yerli üründe ya servis ya ürün kötü. İthal tv oldu mu 3500 tl. 3 taksit yine ağır geldi. Banka sonradan 3500e 6 taksit için 300 tl faiz aldı. Ee kim kârlı bu işten

Vatandaşı bankanın kucağına atmak mi beni düşünmek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaş bela mısın sen benim başıma bak işine diyorum anlamıyor musun?Madem kafana göre anlayacaksın anladığın kadar benimle kavga edeceksin tartışacaksın?
    Elinin altındaki kredi kartı ile Ucuz diye almayacağın şeyi bile almak başka birşey gidip banka ile mağaza ile kredi alacağım diye uğraşıp aldığın mal ayrı.İhtiyacın varsa gider alırsın kart olduğunda şeytan düreter gene alırsın.Aradaki farkı anlayamıyorsan beni niye yoruyorsun takılsana kafana göre?IQ ergen mergen saçmasapan sayıklıyorsun bir de kendi kendine.Kafan mı güzel sataşacak yer mi arıyorsun anlamadımki?.Söyleneni bir seferde ,iki seferde nlayamıyorsan ben ne yapabilirm buna?

hı belayım... olayı sadece son teklifle değerlendirmek geçmişteki hataları örtmekten başka birşey değil... sormaz mısın taksit olayı niye Cumhurbaşkanına verildi, c.başkanın işi gücü yokmu kartlardaki taksit sayısını düşünecek

bana ilk cevabındaki mesajımı tekrar yazacağım bazıları 1 kerede bazıları 3-5 kerede anlıyor maalesef... 2005 ve 2019 yılları düşün 2005yılında ülkedeki herşey satılmaya başlandı dışardan oluk oluk para akıyor yıl 2019 satacak birşey kalmadı %7.5la faizle borç alınıyor yetmiyor yurtdışındaki vatandaşlara yalvarıp para gönderin %4 faiz vereceğim diyen bir hükümet var şu an...Dışardan alınacak ürüne verilecek döviz kalmadı ülkede, bizi düşündükleri için değil yani bunlar

quote:

Aslında sizi düşünüp bu taksitleri düşürüyorlar.Ayağınızı yorganınıza göre uzatın açılmayın diye.Kredi kartı yüzünden bozulan yuvalar, intihar eden karısını kocasını ksırf bu yüzden kavga edip vuran bıçaklayan insanlar var, ama tabi ama ne yapsalar yaranamayacaklar size onu da biliyorum birşey diyemiyorum.Aslında artık sallamıyorum desem daha doğru olur.

ben farklı birşey anlatmıştım oysa ama anlamamazlıktan geldiniz sanırım...

AKP zorunlu harcamaya taksidi kaldırdı (peynire,ete,sucuğa yani gıdaya ) zorunlu olmayan harcama yaptırıp tüketim ekonomisine yönlendirdi çünkü AKPnin finansörleri böyle istedi sanırım

evet kredi kartı limit artırımı kişiye bağlı olmalı önceden banka kafasına göre artırıyordu çalıntı , yetkisiz kullanım olduğunda kart sahibi epey zarara uğruyor veya bir sürü zahmete giriyordu .Sadece bunu engellemesi yeterliydi kişinin izni olmadan artırım olmamalıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 15 Ocak 2019; 15:39:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz.Adam demişki benim söylediğim başkaydı.
    Yahu benim söylediğim zaten kafadan başka birşeydi siz taşıdınız mevzuyu buraya.Ne dedim adamlar taksit sayısını indirse eleştiriyorsunuz artırsa eleştiriyorsunuz ikisi birden aynı anda olmaz.
    Yahu tabiki herşey güllük gülistanlık değil bunu söylersen ya safsındır ya da gözü gerçeği görmeyen yalaka falan.Çünkü sadece sende sıkıntı yokki dünya şu anda bir çıkmazın, açmazın içinde.Amerika sağa sola saldırıyor,Rusya kendine yer edinmeye çalışıyor,Çin süper güç olma çabasında 1.5 milyar nufusla üretim yaparak ucuz iş gücü ile işi kotarmaya çalışıyor.Almanya eski rahatlığı yok şu an altyapı için acilen 150 milyar Eurodan fazla para lazım.Yunanistan batmış,İspanya,İtalya,Portekiz uzatmaları oynuyro ekonomileri yerlerde sadece sende sıkıntı yokki.Ama herşey yanmış batnış gibi göstermeye çalışmanın da bir manası yok aramızdaki iç çekişmeleri bırakıp ülkeye odaklansak herşeye çözüm bulacağız ama sırf siyasi ve ideolojik farklılığımız yüzünden birbirimizin kuyusunu kazmaya çalışıyoruz.Gitsin de ne olursa olsun.Dünyanın hiçbir yerinde bulamazsın bu kadar saçmalığı kendimize engel gene kendimiziz.Batı öyle güllük gülistanlık değil artık.O büyük savaşlardan,dünya savaşlarından önceki buhranlar tekrarlanıyor şu an,sonu da savaş zaten .Ha savaşın şekli nasıl olacak o muamma.

Bir örnek vereyim elinizin altında internet var eski kurlara bakın.2003 senesinde dolar 1.6-1.8 civarında onca olaya rağmen 17 senede artış 3 kat.Ben size birşey söyleyeyim çoğunuzun haberi bile yok bundan çünkü başka şeye odaklandığınız için araştırmak soruşturmak aklınıza gelmiyor sırf 1996 dan 2002 ye kadar dolar ne kadar artmış biliyor musunuz? 1996 da 73000 lira yani bu günün parasıyla 7,3 kuruşmuş(7.3 lira değil 7.3 kuruş, 6 sıfırı silin) dolar sadece 6 senede 1.600.000 liraya yükselmiş küsüratı da var.yani bugünün sıfırı atılmış haliyle 1.6 lira.Aradaki fark 22 katın üzerinde.17 senede 3 kat artmasna engel olamamış adam başarısız ama sadece 6 senede 22 katın üzerinde artmasına sebep olmuş adamlar başarılı öyle mi?Bırakın Allahaşkına ya.Komik olmayın artık.
    Kime ne anlatıyorumki bu arada nasıl olsa gene o sabit fikriniz devam edecek bende sizin gibiydim 5-6 sene öncesine kadar herşeyi biliyorum sanıyordum dümdüz bakıyordum olaylara ama sonradan algım değişti kimin ne yaptığını yapmadığını gördükten sonra.İçim de rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Ocak 2019; 17:19:20 >

• quote:

Arkadaş ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz.Adam demişki benim söylediğim başkaydı.
    Yahu benim söylediğim zaten kafadan başka birşeydi siz taşıdınız mevzuyu buraya.Ne dedim adamlar taksit sayısını indirse eleştiriyorsunuz artırsa eleştiriyorsunuz ikisi birden aynı anda olmaz.
    Yahu tabiki herşey güllük gülistanlık değil bunu söylersen ya safsındır ya da gözü gerçeği görmeyen yalaka falan.Çünkü sadece sende sıkıntı yokki dünya şu anda bir çıkmazın, açmazın içinde.Amerika sağa sola saldırıyor,Rusya kendine yer edinmeye çalışıyor,Çin süper güç olma çabasında 1.5 milyar nufusla üretim yaparak ucuz iş gücü ile işi kotarmaya çalışıyor.Almanya eski rahatlığı yok şu an altyapı için acilen 150 milyar Eurodan fazla para lazım.Yunanistan batmış,İspanya,İtalya,Portekiz uzatmaları oynuyro ekonomileri yerlerde sadece sende sıkıntı yokki.Ama herşey yanmış batnış gibi göstermeye çalışmanın da bir manası yok aramızdaki iç çekişmeleri bırakıp ülkeye odaklansak herşeye çözüm bulacağız ama sırf siyasi ve ideolojik farklılığımız yüzünden birbirimizin kuyusunu kazmaya çalışıyoruz.Gitsin de ne olursa olsun.Dünyanın hiçbir yerinde bulamazsın bu kadar saçmalığı kendimize engel gene kendimiziz.Batı öyle güllük gülistanlık değil artık.O büyük savaşlardan,dünya savaşlarından önceki buhranlar tekrarlanıyor şu an,sonu da savaş zaten .Ha savaşın şekli nasıl olacak o muamma.

Bir örnek vereyim elinizin altında internet var eski kurlara bakın.2003 senesinde dolar 1.6-1.8 civarında onca olaya rağmen 17 senede artış 3 kat.Ben size birşey söyleyeyim çoğunuzun haberi bile yok bundan çünkü başka şeye odaklandığınız için araştırmak soruşturmak aklınıza gelmiyor sırf 1996 dan 2002 ye kadar dolar ne kadar artmış biliyor musunuz? 1996 da 73000 lira yani bu günün parasıyla 7,3 kuruşmuş(7.3 lira değil 7.3 kuruş, 6 sıfırı silin) dolar sadece 6 senede 1.600.000 liraya yükselmiş küsüratı da var.yani bugünün sıfırı atılmış haliyle 1.6 lira.Aradaki fark 22 katın üzerinde.17 senede 3 kat artmasna engel olamamış adam başarısız ama sadece 6 senede 22 katın üzerinde artmasına sebep olmuş adamlar başarılı öyle mi?Bırakın Allahaşkına ya.Komik olmayın artık.
    Kime ne anlatıyorumki bu arada nasıl olsa gene o sabit fikriniz devam edecek bende sizin gibiydim 5-6 sene öncesine kadar herşeyi biliyorum sanıyordum dümdüz bakıyordum olaylara ama sonradan algım değişti kimin ne yaptığını yapmadığını gördükten sonra.İçim de rahat.

cari açık nedir enflasyon nedir biliyor musun? dolar artışı yada düşüklüğüyle ekonomi tahlili milleti kandırmanın en kolay yolu .Türkiye'deki her şeyi satarsan dolar düşük olur tabii. Ecevit satmadı oyları %1e çakıldı

sana bir ekonomik veri sunacağım ne kadar şaşıracaksın, büyük ihtimalle de inanamayacaksın veya kavrayamayacaksın

Türkiye ortalama maaş ne kadar? 1798 lirahttps://m.donanimhaber.com/haberler/Turkiye-nin-gelir-dagilimi-istatistikleri-belli-oldu.htm

peki cari açık ne kadar? dünyadan ne kadar borçlanarak mal almışız 47.1 milyar dolarhttps://www.ntv.com.tr/ekonomi/cari-acik-2017de-47-1-milyar-dolar,ABsEvJ4WAE-78S761x5FMA

Peki Türkiyede kaç hane var 22 milyonhttps://www.haberler.com/turkiye-de-hane-sayisi-22-milyona-yaklasti-8110005-haberi/

hane başına cari borçlanma ne kadar? 2140 dolar doları 3.8 den hesaplasak (2017 yılı için ) 8135tl borç, aylık ne ediyor 678 tl ... Yani hane (çalışan) başına 1798-678 1120 lira etmektedir

Ne tesadüf ki 22 milyon hane ile çalışan sayısı aynı o yüzden fazla matematik gerekmiyor... sadece emekli maaşı sosyal yardım ve özürlü maaşı yok bu hesapta... YANİ 22 MİLYON HANE (ÇALIŞAN ) 1120 LİRA İLE GEÇİNİYOR.BÖYLE OLDUĞUNUN FARKINDA BİLE DEĞİL ÇÜNKÜ AMERİKA'DAN FAİZ LOBİSİNDEN PARA GELİYOR GELECEK İPOTEK ALTINA ALINIYOR ... Emekli olmak isteyenler salonlara sığmıyor 9 aylık iş için stadyumda kura yapılıyor... ARTIK SATACAK BİRŞEYDE KALMADI BORÇ VERMELER DE AZALACAK 1120 LİRA İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞACAKLAR (294 dolar ) Türkiye'de ortalama çalışan maaşı 294 dolardır buna göre geçmişle kıyaslayabilirsin ayrıca %2 civarı dolar enflasyonuda var yani 20 yıl önceki belki 150 dolara denk gelebilir

Televizyonlardaki taksit sayısı arttırıldı

EK: TAKSİT SAYISI İNDİRİLSE-ÇIKARTILSA ELEŞTİRİYORSUNUZ DENİLMİŞ. ÇIKARTILINCA KİM ELEŞTİRİYOR Kİ? ARTIK MANASI KALMADI DİYORUZ .OYUNCAK GİBİ OYNAMANIZDAN BIKTIK DİYORUZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 15 Ocak 2019; 18:50:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Biliyorum Ak Partiden önce yüzde 60 70 den aşağı enflasyon ben hatırlamıyorum.
    Boşuna saçmalıyorsun sen şu anda ısrar etme bak sana alıntı yazıyorum mesaj yazıyorsun yapmıyorum gene mesaj yazıyorsun.
    Kendi bildiğin doğru senin doğrun istersen uzatma artık.
    Hani hepsini yaşamasak görmesek bizzat ,eyvallah dicem de acaip komik geliyor şu çırpınışların bana.
    Devam et istersen eğleniriz beraber sıkıntı yok.
    Yalnız o hesaplar öyle bakkal hesabı gibi yapılmıyor ekonomist,uzman falan değilim ama böyle olmadığını da biliyorum git çocukları falan kandır bu şekilde.İlgilenmiyorum ...Türkçesini söyledim anlamadın, I don't interest bu da İngilizcesi.Başka dil de ben anlamıyorum.
    Ha bak aklıma geldikçe ekliyorum bu EYT muhabbeti çok komik.Emeklilik yaşının 60 olmasını sağlayan adam rahmetli Ecevit.Şimdi düşsün diye çırpınan sanki bu hükümetin bir yanlış icraatıymış gibi eleştirenler de Ecevitci ve benzeri tayfası.Çok komik geliyor bana bu.Neyin ne olduğunu kimin ne olduğunu bana çok güzel açıklıyor.Tıpkı ÖTV nin Ecevit hükümeti tarafından 1 kezliğine alınacağı söylenip sonraki yıllarda da devam edilmesi ama Ak Parti zamanında icat edilmiş birşey gibi lanse edilip durması gbi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Ocak 2019; 20:39:10 >

• quote:

Biliyorum Ak Partiden önce yüzde 60 70 den aşağı enflasyon ben hatırlamıyorum.
    Boşuna saçmalıyorsun sen şu anda ısrar etme bak sana alıntı yazıyorum mesaj yazıyorsun yapmıyorum gene mesaj yazıyorsun.
    Kendi bildiğin doğru senin doğrun istersen uzatma artık.
    Hani hepsini yaşamasak görmesek bizzat ,eyvallah dicem de acaip komik geliyor şu çırpınışların bana.
    Devam et istersen eğleniriz beraber sıkıntı yok.
    Yalnız o hesaplar öyle bakkal hesabı gibi yapılmıyor ekonomist,uzman falan değilim ama böyle olmadığını da biliyorum git çocukları falan kandır bu şekilde.İlgilenmiyorum ...Türkçesini söyledim anlamadın, I don't interest bu da İngilizcesi.Başka dil de ben anlamıyorum.
    Ha bak aklıma geldikçe ekliyorum bu EYT muhabbeti çok komik.Emeklilik yaşının 60 olmasını sağlayan adam rahmetli Ecevit.Şimdi düşsün diye çırpınan sanki bu hükümetin bir yanlış icraatıymış gibi eleştirenler de Ecevitci ve benzeri tayfası.Çok komik geliyor bana bu.Neyin ne olduğunu kimin ne olduğunu bana çok güzel açıklıyor.Tıpkı ÖTV nin Ecevit hükümeti tarafından 1 kezliğine alınacağı söylenip sonraki yıllarda da devam edilmesi ama Ak Parti zamanında icat edilmiş birşey gibi lanse edilip durması gbi.

Bak enflasyonun en çok olan ülkelere (dandik ülkeleri saymazsak )Türkiye sadece Arjantinden iyi durumda ( ki gerçek enflasyon açıklansa Arjantin'den bile kötüyüz ) Arjantin ise 50 milyar dolar IMFden borç almak zorunda kaldı zaten..Eskiden bütün dünyada enflasyon fazlaydı araştır öğren

Televizyonlardaki taksit sayısı arttırıldı

https://egezegen.com/ekonomi/enflasyonun-en-yuksek-oldugu-ulkeler/

Enflasyon niye düştü AKP döneminde? belli bir süre Türkiye İMF programını uygulamak zorundaydı.Mesela memurlar emekli edildi yerine memur alınmadı birkaç sene zam yapılmadı, kamu bankaları yandaşlara ucuz kredi vermesi yasaklanması gibi

erken emekliliğin kaldırılması 99da geldi ötv'yi de o hükümet getirdi deprem nedeniyle... Bütün herşeyi yaptı o günkü hükümet ve bedelini ödeyip safdışı kaldı... ARTIK SIRA AKP'DE ŞİMDİYE KADAR YEDİĞİYLE YETİNİP İKTİDARI DEVRETME ZAMANI GELDİ ARTIK

NE YAPMASI GEREKTİĞİNİN DETAYINI DA YAZDIM ZATENhttps://forum.donanimhaber.com/akp-ne-yapmali-2021-ekonomi-cokusunden-once--136645920#136646026

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 16 Ocak 2019; 0:28:36 >

• Ee sonra ne olmuş birader anlat ben dinliyorum...Kime devretsin mesela?Var mı kafanda birileri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 16 Ocak 2019; 9:39:25 >
  • quote:

Ee sonra ne olmuş birader anlat ben dinliyorum...Kime devretsin mesela?Var mı kafanda birileri?
    Krallık mı varki devretsin... halk kimi istiyorsa ona devredecek zaten yukarıdaki linkteki konuda yazmışım

seçim sistemi demokratik olmalı. Halk istediği kimseye oy vermeli... Tercihli sistem olmalı milletvekili sırası da önseçimle olmalı yada dar bölge seçim sistemi olmalı . HDP terör örgütünün partisi değilmi 10 kişiye ceza ver başka isimle tekrar katılıyor bunu herkes biliyor .Avrupa birşey der diye yada Türkiye'de solcular kızıyor diye seçimlere katılmaya devam ediyor AKP milleti fakirleştirip sonra yardım yaparak rüşvetle oy topluyor... AKP ve HDP çok üreyen insanlarla büyüyen partiler Türkiyeyi ortadoğu halklarına benzetti ... Annem istanbul'a geldiğinde eminönünde kendisine haşlanmış mısır alayım dedim,lağım kokuluydu .istanbul pisliğin başkenti olmaya doğru gidiyor

Büyükçekmece'de bir ev bakacaktım 2-3 saatte ancak beylikdüzene varabildim geç olduğundan devam etmedim.15 sene istanbulda kalmama rağmen b.çekmeceye hiç gidemedim beylikdüzüne de o sebeple gittim orasını beğendim eminönü aksaray taksim gibi yerler yabancılarında geldiği yerler oralarda çalışanlar en efendi en düzgün insanlar olmalı istiklalde dondurmacı iranlı turiste 5 liradan dondurma satmaya çalışıyordu zorla verdi kaç para dedi 5 en son 1 lira dedi kabul etmeyince adamdan alıp çöpe fırlattı dondurmayı 10 sene önce... AKP-HDP böyle insanların toplumda hakim konuma getiren partilerdir. Biri hukuken diğeri de kendileri ülkeyi batırdığı için karar verip seçimlere girmemesi gerekmektedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 17 Ocak 2019; 19:10:14 >

• Kimi seçsin diye soruyorum tabiki devretsin derken.Safa mı yatıyorsun mahsus mu yapıyorsun anlamadım seni.
    Eee.Sonra ne olmuş?Daldan dala atlayıp anlatıyorsun ama...
    Bu kötü halimiz ,önceki iyi halimizdi diyorsun yani.Allah Allah.Değişik bir bakış açısı.Hani görmesek yaşamasak dedim ya önceden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 17 Ocak 2019; 20:7:44 >
  • quote:

Kimi seçsin diye soruyorum tabiki devretsin derken.Safa mı yatıyorsun mahsus mu yapıyorsun anlamadım seni.
    Eee.Sonra ne olmuş?Daldan dala atlayıp anlatıyorsun ama...
    Bu kötü halimiz ,önceki iyi halimizdi diyorsun yani.Allah Allah.Değişik bir bakış açısı.Hani görmesek yaşamasak dedim ya önceden.
    Ben zaten muhalifim seçim sistemine... bu seçim sistemiyle düzgün birinin başa gelme ihtimali yok, birkaç kişi Erdoğan'ın karşısına fizik öğretmeniyle tarih hocasını aday yaptılar ben mi seçtim bunları?

CHPde delege sistemi nedeniyle HDPlilerin etkin olduğunu söyledim burada, Hüsnü Bozkurt PMye giremiyor ama Pamuk soyadlı bir bayan Kılıçtaroğlu tarafından atanıyor doğuda panzerlerin 60 çocuğu öldürdüğünü söylüyor tv'de... Bende burda dedim ki CHP ve iyi partiye üye olun bu partilerin demokratikleşmesine katkı sağlayın... bende iyi partiye gittim Meral akşenerin yerine birine destek vermek için. Akşener istifa etmişti twetterda ve burda D.Bahçeli volume 2 tekrar döner demiştim... ilçe tekilatındaki sekretere sordum ne düşülüyor diye tabii onsuz olmaz otobüs kaldıracağız geri dönmesi için dedi, her ay il-ilçe başkanı değişiyor haberim yok yerel internetten öğreniyorum... sonuçta iyi partide bahçelinin ve diğer parti liderlerin seçtiği kişiler yeni insan çıkmıyor

24 haziranda bağımsız aday olayım dedim ramazana,dünya kupasına ve sıcağa denk getirdiler. En az 30-40 bin lira harcayacağım boşa gidecek devlet bağımsızlara ve bütün partilere aldığı oy kadar para verse o zaman adalet sağlanır demokratikleşme paketi sayesinde (!) %3e düşürdüler ama kimse yararlanamadı. Seçime katılan bütün parti ve bağımsız adaylar aldıkları oy kadar seçim çalışmasında harcadığı parayı alabilmelidir... Yeni fikirlerin yeni insanların çıkması engelleniyor... Bunlar değişmeden olmaz

AKP GİDERKEN BUNLARI DÜZELTMESİ GEREKİYOR!

• Daha iyisini getirdin de biz mi seçmedik?Kıstasın ne şimdi karşılaştırırken?Ben Özaldan beri gelenleri kaşılaştırıyorum ona göre kararımı veriyorum sen neye göre karar veriyorsun?
    Çoğunuzun kıstasını ben söyleyeyim bunlar yobaz bunlar gerici bunlar bilmemne...Alakası şeyler.
    2002 den önce ne yapıyordun da şimdi yapamıyorsun?
    Çok basit bir soru ,özgürlük yok bilmemne yok battık yattık diyen herkes cevap verebilir bu soruya merak ettim daha önce ne yapabiliyorlardı da şimdi yapamıyorlar?
    Ha bir ipucu vereyim Almanda eski günleri arıyor çoğu şeyde.Ekonomiye girersek çıkamayız ordan.Eskiden para artıyordu neden artıyordu çünkü alacak şey bulamıyorduk.Şimdi alacak herşey var para yetişmiyor.Dünyayı tüketici toplumuna çevirdiler ihtiyacın olanı da aldırıyor sana olmayanı da.Bunu anlatamadık insanlara bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 17 Ocak 2019; 21:15:32 >
  • Beyler konu nrden nereye gelmiş ne gerek var?
  • Taksit sayısı artırılsa itiraz ediyorsunuz azaltılsa itiraz ediyorsunuz iki şey aynı anda doğru olamaz mantıksız dedim arkadaş buraya hetirdi.Eskiyi de biliyorum halbuki,kime anlatıyorsa artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 17 Ocak 2019; 21:38:49 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.