Şimdi Ara

Televizyonda İzlediğimiz Yarışmaların Gerçek Yüzü! (Dikkat Mağdurluk İçerir) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
9
Favori
74.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
556 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hukukcu falan misin ? Kime gore neye gore bir sey yapamaz ? Davayi kesinlikle kazanicak . Lutfen bilmediginiz konularda yorum yapip , insanlari yanlis yonlendirmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nehoo kullanıcısına yanıt
    işim gereği kooperatifler kanunu ve şirketler hukukunu iyi bilirim.
    gerek adıma gerek şirketim adına açılmış onlarca davaya sağlam avukat kadroları ile birlikte girdim çıktım. yazılı sözlü binlerce sayfa ifade verdim ki artık hukuk bürosuna danışmadan çoğu savunmayı kendim yapıyorum.

aklının ötesinde birçok davayı benim fikir verdiğim yol ile kazandık ki birisi zamanında tv haberlerine çıkmıştı. ama haber kanalı banka adını vermedi sırf reklam alıyo diye.

kısaca neyin altına imza attığını iyi bilecen kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

işim gereği kooperatifler kanunu ve şirketler hukukunu iyi bilirim.
    gerek adıma gerek şirketim adına açılmış onlarca davaya sağlam avukat kadroları ile birlikte girdim çıktım. yazılı sözlü binlerce sayfa ifade verdim ki artık hukuk bürosuna danışmadan çoğu savunmayı kendim yapıyorum.

aklının ötesinde birçok davayı benim fikir verdiğim yol ile kazandık ki birisi zamanında tv haberlerine çıkmıştı. ama haber kanalı banka adını vermedi sırf reklam alıyo diye.

kısaca neyin altına imza attığını iyi bilecen kardeş.
    Sirketler Hukukunu bilmeniz bir seyi degistirmez . Bu olay Borclar Kanunu ile ilgili ve BK acik acik o maddenin hukumsuz oldugundan bahsediyor .

• Mantıken o arabanın parası o yarışmanın gösterilmesi sırasında yayınlanan reklamlardan geleceği için yayınlanmadan arabayı vermiyoruz demeleri normal. Normal ama yasal mı bilemem. Son 5 dakikada mizalatılmış olması bir şeyi değiştirmez diye düşünüyorum. Ve eğer dava süreci başladı ise buradan kanalın adını kirlettiğiniz için karşı dava açılabilir sanıyorum. Burada açacağınız böyle bir konunu size hiç bir faydası olmaz. Vicdanen emek sarfettiğiniz şeyin karşılığını almalısınız diye düşünüyorum. Umarım dava açarsınız ve kazanırsınız.
    kardeş şirketler hukuku ile borçlar kanunu birbiri ile birlikte işler.
    ayrıca sözleşmelerin bağlayıcılığı vardır. iki tüzel veya gerçek kişi arasında okunup imza ile akdi gerçekleştirilen yazılı açıklayıcı belgelerdir.
    onları bağlayıcı kılmayan tek şey yasaya veya hukuka aykırı yazılmaları olur.
    örneğin tarih,imza,yazı punto buyutları, vb.
    ayrıca imza atan kişiler belli bi yaş üzeri ise, tam teşekküllü hastaneden imza tarihi alınmış akıl sağlığı yerindedir heyet raporu yoksa geçersiz bi sözleşmedir.

imza tanlar 25-30 yaşlarında akıl sağlığı raporu gereksinimi olmayan ve ayrıca suç işleme ehliyeti bulunmayan yani ysalar ile korumaya alınmamış kişiler.

neyin dolandırıcılığı bu anlamadım.karda kışta yarışmaya gitti diye yayınlanmayan bi gösterimin ödülü olmaz. o gösterim yayınlanmadığı için kanalın reklam kazançları vb kazançları da olmamıştır.
    Anca yol-konaklama gibi harcırahları talep eder ki oda sözleşmede yazmıyorsa.
    gerisi traşş

• quote:

kardeş şirketler hukuku ile borçlar kanunu birbiri ile birlikte işler.
    ayrıca sözleşmelerin bağlayıcılığı vardır. iki tüzel veya gerçek kişi arasında okunup imza ile akdi gerçekleştirilen yazılı açıklayıcı belgelerdir.
    onları bağlayıcı kılmayan tek şey yasaya veya hukuka aykırı yazılmaları olur.
    örneğin tarih,imza,yazı punto buyutları, vb.
    ayrıca imza atan kişiler belli bi yaş üzeri ise, tam teşekküllü hastaneden imza tarihi alınmış akıl sağlığı yerindedir heyet raporu yoksa geçersiz bi sözleşmedir.

imza tanlar 25-30 yaşlarında akıl sağlığı raporu gereksinimi olmayan ve ayrıca suç işleme ehliyeti bulunmayan yani ysalar ile korumaya alınmamış kişiler.

neyin dolandırıcılığı bu anlamadım.karda kışta yarışmaya gitti diye yayınlanmayan bi gösterimin ödülü olmaz. o gösterim yayınlanmadığı için kanalın reklam kazançları vb kazançları da olmamıştır.
    Anca yol-konaklama gibi harcırahları talep eder ki oda sözleşmede yazmıyorsa.
    gerisi traşş
    Uzun uzun aciklama yapardim aslinda ancak hukuk namina pek bilginiz olmadigini anladim . Sokaktaki bir adam gibi dusunuyosunuz . Iste biz bu yuzden bunun okulunu okuyoruz

Detayli bilgi icin :https://www.eksisozluk.com/entry/81715230 Yazan kisi ben degilim ancak dediklerine yuzde 100 katiliyorum . Ortalama bir avukat bile bu davayi alir

• bir umuttur kolay para kazanmak türk milleti için dünya şartları yapacak bişey var mı bilmem tercih meselesi insanı şakkabanlıga sokacak birde karınla birlikde kesinlikle benim tercihim olmazdı verdikleri para da milyon değil sonucda bi araba için kanal reyting üstüne para kırarken sen karınla soytarı gibi orda takılacan bana uygun değil minareyi çalan kılıfına uydurur adam reyting alıp para kıramıyorsa yayınlamaz sen araçdın kullandılar para gelmedi bitti medya olayları yalan dolan tiksindirici işlerle dolur geçmiş olsun belki kazanırsınız
  • Onedio'da haber olmuş arkadaşın konusu
    bu işin okulunu okusan ortada hukuksuzluk olmadığı görürdün,
    ayrıca kanal ve program yetkilileri eminim yakında karşı dava açacaklardır, marka ve prestij kayıplarının tanzimi için.
  • quote:

bu işin okulunu okusan ortada hukuksuzluk olmadığı görürdün,
    ayrıca kanal ve program yetkilileri eminim yakında karşı dava açacaklardır, marka ve prestij kayıplarının tanzimi için.
    Ulkede herkes avukat herkes hakim . Masallah . Arkadas davayi acip kazansin sana bi Borclar Hukuku kitabi hediye edicem

• 24 saat çekim sırasında ne yedirdiler
  • Merhaba uzun uzun yazınızı tamamen okumamış olsam da muvafakatinizi ve konuşmalara baktım. Öncelikle muvafakat ve sözleşme farklı şeylerdir, sözleşme iki taraf arasında yapılırken, muvafakat bir şeye razı olma, kabul etme anlamı taşır.

Bu tarz yayıncı yapımcı şirket firma her ne olursa olsun böylesi şeylerle kendilerini koruma altına alıyorlar tabi ki aleni imzalatmalarinin sebebinde bundan kaynaklanıyor yani siz kazansaniz bile hak iddia edemeyin diye yapılıyor burada bu niyetin hukuk önünde ispatı sağlanırsa elbette kazanacağınızı düşünüyorum, siz yarışmaya katılıp aşamaları tamamlayarak ödüle hak kazanmissiniz.

Bu arada her ne kadar tvlerde ki yarışmalarda verildiği iddia edilen ödüllere inanmıyor olsam da bahsi geçen yarışmayı izliyorum. Umarım sizi de izler, ödülünüzü de aldiginizi bu konuda görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SecurityPayne

Lan ben o ciftlerin hepsini cast saniyodum

Edit: reklam alinmaz
    Zaten çiftlerin çoğu kast.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Mantıken o arabanın parası o yarışmanın gösterilmesi sırasında yayınlanan reklamlardan geleceği için yayınlanmadan arabayı vermiyoruz demeleri normal. Normal ama yasal mı bilemem. Son 5 dakikada mizalatılmış olması bir şeyi değiştirmez diye düşünüyorum. Ve eğer dava süreci başladı ise buradan kanalın adını kirlettiğiniz için karşı dava açılabilir sanıyorum. Burada açacağınız böyle bir konunu size hiç bir faydası olmaz. Vicdanen emek sarfettiğiniz şeyin karşılığını almalısınız diye düşünüyorum. Umarım dava açarsınız ve kazanırsınız.
    Ne alakası adamlar düpedüz dolandırıcılık yapıyor bu suçtur. Ki yayınlandığı halde vermeyen televizyon kanalları ve gazeteler bile var.
  • Yayınlanmazsa araba verilmez maddesini anlamadınız mı? Bu konunun amacı nedir anlamadım. Bu tür yarışmalara katılacak enayi hep bulunuyor. Ben de olsam o maddeyi koyardım.

• Upladım, bu tarz yarışmaları hiç izlemem

• çok iyi bir hukukçuya bu tür sözleşmeyle alakalı sorular sorduğumda hep şu cevabı verirdi "hukuka uygun olmayan hiç bir sözleşme maddesi geçerli değildir. !!!!!"

önce ihtar çekin noterden ve ardından davanızı açın , kaybederseniz dava değeri üzerinden karşı tarafa avukatlık ücreti ödersiniz bunuda göze alın
  • Paranı alırsın, avukata gidin. GİK var burda, TBK 21-22 bakın

• sybercomp S kullanıcısına yanıt
    Yayınladığı halde vermeyenlerden bahsetmiyorum. Buradaki olaydan bahsediyorum. Adam sonuçta böyle bir sözleşme koymuş ortaya, taraflar da imzalamış. Son 5 dk kala önlerine koymaları hoş olmamış belki ama en başından söyleselerdi de yine de denemeye değer diye katılacaklardı yarışmaya.
    Adamlar o bölümlerden kemiksiz 10 araba parası kazanıyor zaten. Mümkün olsa yayınlar. O bölüm için yapılmış onca masrafı çöpe atıyorsa vardır bir sebebi. Olan da yarışmacılara olmuş tabii. ama bu riske ortak olmayı imza atarak kabul etmişler.
  • Muhtemelen onlarca yarışma çekip en ilginç ya da eğlenceli geçenleri yayınlıyorlardır. Hakkınızı arayın. Hukukta değişik durumlar olabiliyor. Ben konut kredisi çekmiştim. Düşük oran almak için bi tane ferdi kaza sigortası yapmak zorundasınız dediler. Krediyi çekince iptal istedim. İmzaladığım sözleşmede bu belirtiliyor fakat tüketiciyi koruma kanununda bir ürünü satmak için başka bir ürün ya da hizmeti almak zorunlu tutulamaz diye bir madde varmış. Çatır çatır ödediler. Şimdi sen imzaladın bu madde var olmaz diyenleri sallayın. Gidin bir avukata hakkınızı arayın. Umarım kazanırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.