Şimdi Ara

Türk Telekom 3 aydır internet bağlamadı. Şimdi de tüm altyapıyı komple kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 Ocak 2021 Güncelleme: Türk Telekom Ümraniye Müdürlüğüne bilgi almak için gittim. Konuştuğum personel "binada seviye problemi var. Ekiplere gerekli bilgilendirmeyi yaptım. Sorun 1 hafta içinde çözülecektir" dedi.

2 Şubat 2021 Güncelleme: Herhangi bir gelişme yok. Firmalardan altyapi sorguladigimda altyapi yok hatasi almaya devam ediyorum.

6 Şubat 2021 Güncelleme: Altyapı sorgulama yaptığımda vdsl altyapı ve port var olarak gözüküyor. En sonunda fiber gözükmesine rağmen fiber olmadığını algılayabildiler. Türknet sitesinden sorgulama yaptığımda devam eden bir işleminiz var gözüküyor hatası aldım. Vodafone net uzerinden sorgulama yaptim ve buradan başvuru oluşturdum.

3 aydır bu Türk Telekom yüzünden ne çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor.

3 ayrı firmaya tam 9 başvuru (5Türk Telekom 3Türknet 1Superonline) yaptım. Bir kez bile kurulum için gelmediler.

Bulunduğum yer öyle dağ başı falan değil. 36 dairesi olan Üsküdar ın merkezi sayılabilecek bir semtinde ve 6 senelik butik bir site.

Ayrıca apartmanda fiber altyapı var ve aktif olarak internet kullanan daireler herhangi bir sorun yaşamıyor. Örneğin yan dairedeki komşum internete rahatça girebiliyor. Ancak ben bırakın fiber i adsl yada vdsl bile bağlatamıyorum. Defalarca Üsküdar ve Ümraniye Türk Telekom müdürlüklerine gitmeme rağmen çalışanlar bir çözüm bulamıyor. Çözüm bulamamalarının sebebi ise sorunun ne olduğunu dahi bilmemeleri. Tek söyleyebildikleri şey bekleyin demek. Zaten 3 aydır bekliyorum dersler ve sınavlar bitti diyorum kemküm edip cevap bile veremiyorlar.

Şimdi de firmalardan altyapı sorgulama yaptığımda hiçbir altyapı gözükmüyor. Binayı resmen kara listeye almışlar. Hiçbir dairede internet hizmet altyapısı gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beseret -- 7 Şubat 2021; 4:36:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O DSLAM'daki portlar dolmuş muhtemelen ki binada altyapı görünmüyor. Ancak bir GPON çalışması da yapılıyor göründüğü kadarıyla ki çalışma tamamlandığında evinize kadar fiber geliyor olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

O DSLAM'daki portlar dolmuş muhtemelen ki binada altyapı görünmüyor. Ancak bir GPON çalışması da yapılıyor göründüğü kadarıyla ki çalışma tamamlandığında evinize kadar fiber geliyor olacak.

Hocam zaten 4. fotoda gozuktugu gibi fiber kablosu zaten evde. Evinize kadar fiber gelecek derken neyi kasdettiniz tam anlamadim. Turk telekom sagolsun tum terminolojiyi bana ogretecek sanirim.

• beseret B kullanıcısına yanıt

Oradaki DSLAM dolabından hizmet alanlar Ethernet kablosuyla ya da telefon kablosu ile hizmet alıyor. Size fiber çekilmiş ve hizmete başlandığında o fiberden hizmet alacaksınız.

• Demek ki adresin dağ başında olup olmaması önemli değilmiş..
  • quote:

Oradaki DSLAM dolabından hizmet alanlar Ethernet kablosuyla ya da telefon kablosu ile hizmet alıyor. Size fiber çekilmiş ve hizmete başlandığında o fiberden hizmet alacaksınız.

Kim bilir ne zaman gelecekler. Gecen hafta 2. defa cimere yazdim. 2 gun once turk telekom genel mudurlugunden ir kadin aradi ve durumu anlatmami istedi. Bende bu yasadigim sureci tum detaylariyla anlattim. Cimerden attigim dilekce sonucumu aradilar bilemiyorum.

Bir çalışma planları vardır muhtemelen. Plana göre ilerliyorlardır. Sıra gelince kurulumu yaparlar. Ama yine de arada yoklayın ki boşlamasınlar.

• Arada yazın, daireye kadar fiber çalışmasının tamamlanmasını talep edin. Düzelir insallah hocam.
  • Türk Telekom çalışanı olarak cevaplıyorum sorun şu.

Sizin binanızda ki dolap aktif değil anladığım kadarı ile veya dolu ya da arızalı. Siz başvuru yaptıkça onlar bu arızadan bu sorundan dolayı hep başvurunuzu reddediyor. Ve siz daha uğraşmayin diye altyapıyı kapatıyorlar. Kapata biliyorlar yani. En yakın tt müdürlüğüne gidip altyapı vardı ama şuan gözükmüyor derseniz 1 dk da açarlar geri.

İyi akşamlar.

• quote:

O DSLAM'daki portlar dolmuş muhtemelen ki binada altyapı görünmüyor. Ancak bir GPON çalışması da yapılıyor göründüğü kadarıyla ki çalışma tamamlandığında evinize kadar fiber geliyor olacak.

Saçma sapan planlamanın sonucu en baştan 10 yıl önce ftth'de karar kılıp ondan gitselerdi sorun olmayacaktı her binaya farklı sistem yapıyorlar yıllarca kurulan fttb/ethernet sistemler bile kabindeki switchler eskidiği için çöp oldu bir de fttb/dsl ucubeliği var bu örnekte gördüğümüz gibi kendi koyulduğu binaya bile port yetmiyor komedi resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 27 Ocak 2021; 4:41:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E2D77F344

Türk Telekom çalışanı olarak cevaplıyorum sorun şu.

Sizin binanızda ki dolap aktif değil anladığım kadarı ile veya dolu ya da arızalı. Siz başvuru yaptıkça onlar bu arızadan bu sorundan dolayı hep başvurunuzu reddediyor. Ve siz daha uğraşmayin diye altyapıyı kapatıyorlar. Kapata biliyorlar yani. En yakın tt müdürlüğüne gidip altyapı vardı ama şuan gözükmüyor derseniz 1 dk da açarlar geri.

İyi akşamlar.

Yanitiniz icin tesekkurler. Bir sorum daha olacak acmasina acarlar ama fiber altyapi gozuktugu icin basvurumun zaten iptal oluyor. Adsl yada vdsl acsalar baglayabilirler. Fiber gozuktugu icin fiber olarak hizmet cikiyor. Ama fiber tam anlamiyla gelmedigi icin kuruluma gelinmeden olumsuz sonuclaniyor. Yani acacaklarsa fiber acmalarinin bir anlami yok.

• @beseret O kişi Türk Telekom çalışanı falan değil. Doğru olsa bile ki değildir yazdıklarına aldırış etmemenizi öneririm. TurkNet fanı biri. Bayağı dalga geçilmişti kendisiyle. Reklam sebebiyle şikayet etmiştik fakat yönetim ilgilenmemişti. Şimdide Türk Telekom çalışanıyım ayağına takılıyor demek ki. Türk Telekom 3 aydır internet bağlamadı. Şimdi de tüm altyapıyı komple kapattı 

• Pm den bana ulaşmanızı rica ediyorum. Çalışan kartımı size atmak isterim 😁. Sizde özür dilersiniz benden.

• PM'yi açtım. Bilgiler açık olsun ki doğruluğunu teyit edebileyim. Aksi halde Türk Telekom veya başka bir şirketin kartvizitlerini bulmak çocuk oyuncağı.

Ekleme: Ne olur ne olmaz diye belirtmiş olayım. İleteceğiniz bilgileri teyit için yetkili kişilere göndereceğim. Umarım durumun ciddiyetinin farkındasınızdır. Bilgileri bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 27 Ocak 2021; 15:1:23 >
  • Kusura bakmayın sisteme giriş için numaram yazıyor üzerinde onu sansürlemek zorundayım. Özel bilgimi vermeyeceğim herhâlde size kendi güvenliğimi sağlamak zorundayım. Ordu Ya beklerim isterseniz bir çayımı içersiniz.

• Bluepower kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar öncelikle.

Dediğiniz gibi burada bir planlama sıkıntısı olduğu aşikar. Yani Binaya kadar fiber uygulaması yapılmış ancak binaya yeterli seviyede port sağlanmamış. Tabi biz konu sahibinin aktardığı kadarıyla yorum yapıyoruz, yanlışımız varsa düzeltilirse sevinirim tabiki. Telekom'un uyguladığı projeler, Sahaya kadar fiber, binaya kadar fiber ve daireye kadar fiber projeleri. Son yıllarda binaya kadar fiber uygulamasından vazgeçildi diye düşünüyorum. Artık ya sahaya kadar fiber, ya da daireye kadar fiber uygulaması yapılıyor. Ancak dediğiniz gibi, en baştan daireye kadar fiber devam etseydi bugün çok daha yüksek bir oranda daireye kadar fiber oranı yakalanabilirdi. Tabi şu var, gelişen teknolojiler ile birlikte daireye kadar fiberi götürmek ucuzladı. Eskiden daha pahalıydı. Bunun da etkisi vardır muhakkak.

Swichlerin çürümesi, eskimesi konusuna gelirsek, ilgili firmalardan yedek parça tedariği,yazılım güncellemesi vb. sağlanabiliyorsa güncelliğini korur ama bunlar da sona erdiyse problem olabilir elbette. Ancak binaya kadar fiber uygulaması olan yerler çok kolay bir şekilde daireye kadar fibere dönüştürülebilir. Bunun bir örneğini de sanırım konuyu açan forum arkadaşımızın eklediği görsellerde görüyoruz. Anlaşılan orada dönüşüm yapılacak ve eski sistem sökülecek diye düşünüyorum. Tabi insan ister istemez şunu düşünüyor, en baştan daireye kadar fiber yapılmış olsa idi belki bugün hiçbir sorun olmayacaktı ve kaynaklar da daha iyi kullanılmış olabilirdi. Ancak tabi hangi dönemde yapıldı, ne şartlarla yapıldı vb. bilmediğimiz için çok da detaya girmek istemiyorum işin içinden çıkamamak düşüncesi ile.

• Türk Telekom 3 aydır internet bağlamadı. Şimdi de tüm altyapıyı komple kapattı Olsun hiç değilse bugün neşemi yerine getirdiniz.Türk Telekom 3 aydır internet bağlamadı. Şimdi de tüm altyapıyı komple kapattı 

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam selamlar öncelikle.

Dediğiniz gibi burada bir planlama sıkıntısı olduğu aşikar. Yani Binaya kadar fiber uygulaması yapılmış ancak binaya yeterli seviyede port sağlanmamış. Tabi biz konu sahibinin aktardığı kadarıyla yorum yapıyoruz, yanlışımız varsa düzeltilirse sevinirim tabiki. Telekom'un uyguladığı projeler, Sahaya kadar fiber, binaya kadar fiber ve daireye kadar fiber projeleri. Son yıllarda binaya kadar fiber uygulamasından vazgeçildi diye düşünüyorum. Artık ya sahaya kadar fiber, ya da daireye kadar fiber uygulaması yapılıyor. Ancak dediğiniz gibi, en baştan daireye kadar fiber devam etseydi bugün çok daha yüksek bir oranda daireye kadar fiber oranı yakalanabilirdi. Tabi şu var, gelişen teknolojiler ile birlikte daireye kadar fiberi götürmek ucuzladı. Eskiden daha pahalıydı. Bunun da etkisi vardır muhakkak.

Swichlerin çürümesi, eskimesi konusuna gelirsek, ilgili firmalardan yedek parça tedariği,yazılım güncellemesi vb. sağlanabiliyorsa güncelliğini korur ama bunlar da sona erdiyse problem olabilir elbette. Ancak binaya kadar fiber uygulaması olan yerler çok kolay bir şekilde daireye kadar fibere dönüştürülebilir. Bunun bir örneğini de sanırım konuyu açan forum arkadaşımızın eklediği görsellerde görüyoruz. Anlaşılan orada dönüşüm yapılacak ve eski sistem sökülecek diye düşünüyorum. Tabi insan ister istemez şunu düşünüyor, en baştan daireye kadar fiber yapılmış olsa idi belki bugün hiçbir sorun olmayacaktı ve kaynaklar da daha iyi kullanılmış olabilirdi. Ancak tabi hangi dönemde yapıldı, ne şartlarla yapıldı vb. bilmediğimiz için çok da detaya girmek istemiyorum işin içinden çıkamamak düşüncesi ile.

Ev interneti icin ilk basvurdugumda vdsl olarak basvurumu almislardi. Ancak port olmadigi icin kuruluma gelmediler. Sonrasinda port acildi bilgisi geldi ve altyapi fiber olarak gozukmeye basladi. Fiber gozuktugu icinde kurulum hicbir zaman gerceklesemedi. Su an sorgulama yaptigimda binada ne fiber ne adsl ne de vdsl hicbir altyapi gozukmuyor. Benim derdim su asamada fiber falan baglatmak degil. 16 hizinda adsl bile yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beseret -- 27 Ocak 2021; 17:31:43 >

Bağlı olduğunuz telekom müdürlüğünün erişim planlama birimi ile görüşün hocam dilerseniz. Daha kısa sürede yol katedebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bağlı olduğunuz telekom müdürlüğünün erişim planlama birimi ile görüşün hocam dilerseniz. Daha kısa sürede yol katedebilirsiniz.

Apartman yoneticisi ayni sorunu yasayan baska dairelerin de oldugu soyledi. Sanirim kendisi bizzat mudurluge gidip ilgilenecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.