Şimdi Ara

Telefonun hoparlöründen konuşma sesi geldi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
14.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SHADOW

bilmiyorum hocam cihazım rootlu idi çoğu uygulamayı kaldırıp rootu da kaldırdım

Alıntıları Göster
    rootluysa ses gelmesi normal gibi geldi kim bilir onu hazırlayan adam sürpriz olsun diye koydu. bir şey yapınca da onu tetikliyor o ses belki de.
  • Dinleme yapan biri isterse mikrofon çıkışı olan bir cihazdan kendi sesini dinleme yaptığı cihazın hoparlörüne verebilir, yıllar önce bu tür dinlemeler yapan bir yakınım tarafından bizzat şahit olduğum bir konu. Türkçe konuşma sesleri gelse dinleniyorsun derdim ama ingilizceymiş başka bir şey olabilir.
  • „more like a glitch in the NSA matrix, look up 2 and a half way calling, its when a UUID on a phone is spoofed and two calls are made at the same time but sometimes half a call is received by another phone accidentally“

https://www.youtube.com/watch?v=gfcq8clu1RI&feature=youtu.be

Cevirmeye usendim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim başıma da gelmişti. Anlayamadığım bir dilde, ve kısık bir sesle, garip sesler geliyordu. Ne yaparsam yapayım, sesi susturamadım. Sonra kendiliğinden kapandı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

Teknik olarak imkansız gibi dursa da ben de yıllar önce bilgisayar hoparlöründen polis telsizi sesi gibi konuşmalar duymuştum. 20-30 sn boyunca bu sürdü sonra kendi kendine kesildi. Bir daha hiç olmadı bu durum. Halen zaman zaman düşündüğümde teknik olarak bu durumun nasıl gerçekleştiğine anlam veremiyorum. Kablosuz hoparlör değildi. Logitech s200 modeli ufak woofer kabinli 2+1 hoparlördü. Hatta olduğu esnada elektrik kesilip gelmişti diye anımsıyorum. Olağan dışı akım gerçekleştiğinde bu durum oluyor olabilir mi acaba, bilemiyorum tabii ki. Telefonda olması ise daha tuhaf. Ses net ve yüksek sesli miydi? Yoksa fısıltı gibi çok zayıf şekilde miydi?
    Hoparlorde miknatis var gayet mumkun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz eski yedeklerinden biri yüklenerek temizlendi(daha dogrusu temizlendiği düşünülüyor )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madnessisme

Hoparlorde miknatis var gayet mumkun

Alıntıları Göster
    Peki neden sürekli olmuyor?
  • Dostum alakası yok. Aynı şey bana da oldu. Facebook videolarını izlerken video kapattım, ama sesler hala gelmeye devam etmişti. Büyük ihtimal aynı şey seninde başına gelmiş, ama sen tribe girmişsin :D
  • Polisler kapıda alacaklar seni😁

• quote:

Orijinalden alıntı: Lautreamont

Dostum alakası yok. Aynı şey bana da oldu. Facebook videolarını izlerken video kapattım, ama sesler hala gelmeye devam etmişti. Büyük ihtimal aynı şey seninde başına gelmiş, ama sen tribe girmişsin :D
    hocam timeline ımda yabancı video yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

rootluysa ses gelmesi normal gibi geldi kim bilir onu hazırlayan adam sürpriz olsun diye koydu. bir şey yapınca da onu tetikliyor o ses belki de.

Alıntıları Göster
    zannetmem, yaklaşık 6 yıldır rootlu cihaz kullanıyorum hiç yaşamamıştım
  • Yıllar önce TV'ye bağlı ps3'ümden sony xperia z'deki bir şarkım birden bire çalmaya başlamıştı, cizhazlar birbirine bağlı falan değildi.
  • https://mythbusters.fandom.com/wiki/Tooth_Fillings_Radio_Myth
    https://www.dailymotion.com/video/x6pclum

mythbusters adlı tv serisinde buna benzer bir konu geçiyor ve test ediliyor. Kişinin dişine yapılan dolgu sebebiyle kişi kafasında farklı farklı sesler duyduğunu söylüyor.
  • Telefonunuza haberiniz olmadan Cerberus tarzı bir uygulama kurulmuş olabilir mi? Kendini göstermeden telefonu başkasının yönetebildiği bir uygulama.
  • https://forum.donanimhaber.com/biraz-once-iphone-umdan-gelen-garip-ses--139069181#139207009

iPhone da bile oluyormuş.Ben daha önce yaşamadım hiç.Keşke yaşasamda macera olsa üfff.

• Benzer mi bilmem ama yakın diyim. Kartal hastanesinde yatarken(2006 yilinda) mp3 ile muzik dinliyordum. Muzik hafiften kısıldı ve Şu sesi kulakligimda duydum, " Cehenneme gideceksin " 2 seneden fazla kulaklikla muzik dinlemedim.
    Umarım frekans karismistir, Yanliş odaya gelmiştir.

• 0FLu61 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki aşırı ilginç geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0FLu61

Benzer mi bilmem ama yakın diyim. Kartal hastanesinde yatarken(2006 yilinda) mp3 ile muzik dinliyordum. Muzik hafiften kısıldı ve Şu sesi kulakligimda duydum, " Cehenneme gideceksin " 2 seneden fazla kulaklikla muzik dinlemedim.
    Umarım frekans karismistir, Yanliş odaya gelmiştir.
    hocam sana direk uğramışlar frekans falan değildir o
  • SHADOW kullanıcısına yanıt
    Birileri bilerekten işletmiş sanırım. Veya müziği montajlamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspectorGadget03 -- 7 Eylül 2019; 14:6:55 >
  • Olayi ben sikca yasiyorum chrome tarayicisinin onbellege aldigi reklam sesi hersey kapalida olsacaliyor bazen muzik bile caliyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.