Şimdi Ara

Telefonumun IMEI numarasını değiştirip gönderdiler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Kasım 2020 tarihinde anneme Hepsiburada dan Xiaomi Redmi Note 8 (ithalatçı garantili) telefon satın aldık.

13.04.2021 tarihinde annemin telefonuna "... IMEI numaralı cihaz klon olarak tespit edildiği için 13.05.2021 tarihinde

kullanım dışı kalacaktır" şeklinde bir SMS geldi, ilginç olan ise aynı SMS aynı gün babamın telefonuna da gelmişti,

hem annemin hem babamın telefonunda ki IMEI numarası aynıydı.

Annemin telefonunu alıp *# olayı ile IMEI numarasına baktım, evet anneme gelen SMS de ki IMEI numarası annemin telefonuna aitti,

daha sonra klon olayından emin olmak için annemin IMEI numarasını e-devlette sorgulattım ve karşıma çıkan yazı

"bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir" daha sonra babamın telefonunu aldım ve onun IMEI numarasını da

*# olayı ile kontrol ettim farklı bir IMEI cıktı yani babamın telefonunda sıkıntı yoktu, ancak bu SMS neden babama da geldi anlamadım.

Daha sonra Hepsiburada'yı aradım durumu anlattım, telefonu bize gönderin telefon bize teslim edildikten 1-2 gün sonra size dönüş yapacağız dediler,

1 gün sonra telefonu kargoya teslim ettim, kargo firmasının bana verdiği teslim alma belgesinde alıcı olarak rmd mobile görünce canım sıkıldı,

çünkü ben rmd mobile firmasının başka bir telefonun IMEI numarasını benim telefonuma kopyalayacağını düşünüyordum,

büyük ihtimalle böyle olacak böyle yapacaklar diyordum ki öyle de oldu.

Telefon bugün kargo firması tarafından teslim edildi, ilk işim hemen IMEI numarasını kontrol etmek oldu ve karşıma çıkan IMEI numarası

benim telefonumun IMEI numarası değildi, klonlanan IMEI numarası değildi. IMEI numarasını kopyaladıkları telefon başka birisine ait olmasa bile,

rmd mobile ın kendisine ait hurda, kullanılmayan, kullanılamaz durumda bir telefon olsa bile böyle bir şeyi benden izinsiz yapamazlar,

kaldı ki ben elbette böyle bir şeyi zaten kabul etmezdim etmiyorum da.

Şikayetvar da bu konuyu dile getirdim, 10 dk sonra hepsiburada konu ile ilgileneceğiz yazdı ve 10 dakika önce aradılar,

benden değiştirilmiş ımeı numarasını istediler, ımeı numaranız kaydettirilmiş cihaz modeli Mİ olarak gözüküyor yani sıkıntı gözükmüyor

bir daha ımeı klonlama mesajı gelirse o zaman tekrar ararsınız dedi.

bende şimdi e-devlette ımeı numarasını sorgulattım İthalat yoluyla kaydedilen IMEI yazıyor, Marka: MI Model Bilgileri: MCE16-MI6-C1 yazıyor,

nette arattım MCE16-MI6-C1 bu model numarası Mİ 6 ya ait, benim telefonum ise redmi note 8.

Arkadaşlar ben hala durumu çözemedim, bunların yani rmd mobile ın yaptığı normal mi ? yasal mı ? sorun olur mu ileride ?

şimdi bu satıcı sıfır, 2.el, hurda bi mi 6 telefonun imei numarasını btk ya mı kaydettirdi para verip,

yada yazılım ile mi 6 bi telefonun imei numarasını benm telefonun imei numarası ile mi değiştirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgknn89 -- 24 Nisan 2021; 11:31:56 >

• Sim 1 imei 0 görünüyorsa yazılımla değişiklik yapılmış.
    Elinizdeki cihaz resmen kaçak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZETEC SE

Sim 1 imei 0 görünüyorsa yazılımla değişiklik yapılmış.
    Elinizdeki cihaz resmen kaçak

işte kutuda ki IMEI numarası ve değiştilen IMEI numarası

zaten kutuda yazan IMEI numarası klonlanmıs diye sms gelmişti

bende hb yi aradım durumu anlattım telefonu gönderin

telefon teslim edildikten 1-2 gün sonra dönüş yaparız dediler

baktım telefon teslim edildi 3 gün geçti arayan soran yok

hb ye yazdım telefon 1 gün sonra tarafınıza gönderilecek dediler

neyse 2 gün sonra telefon geldi ve ilk işim ımeı numarasını kontrol etmek oldu

korktuğum oldu ve başka telefonun ımeı numarası kopyalanmıstı

kopyalanmıs IMEI yi edevlette sorgulattım imei kayıtlı yazıyordu

model i arattığımda ise Mİ6 ya aitmiş kopyalanan ımei

• son durum nedir, bende hurda bir telefon aldım görüşme yapabilmek için o da aynı çok eski bir telefona kopyalanmış imeisi..

• Ayrıca bildiğim kadarıyla hocam imeisi kopyalanan cihaz yok edilmişse(her ne kadar yasal olmasa da) bir sorun oluşturmuyor galiba fakat kullanıldığında ikisi de iptal oluyor, mesaj geldiğine göre sim takılmış diğerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atkne -- 30 Nisan 2021; 13:42:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.