Şimdi Ara

telefonum wifi ye bağlı fakat internete girmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
246.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Ben Samsung Galxy s2 kullanıyorum. Telefonum kafasına göre bazen wifi ye bağlandığında internete giriyor, bazen girmiyor ki şu anda da girmiyor.. wifi ye bağlı fakat internet bağlantısı yok diyor. Kendi bilgisayarımdan kablosuz olarak sorunsuz bir şekilde bağlanıyorum bi sorun çıkmıyor. Acaba modemde sorun olabilir mi? .. Ayrıca acaba benim telefonumdamı sorun var dedim .. ama arasıra bağlanıyor.. bağlantıyı kestikten sonrada bidaha internete erişemiyorum .. Acaba sorun nedir? bi bilgisi olan varmı bu sorunu nasıl düzeltebileceğimi söyleyebilecek olan?

• Modem şifreleme türünü wpa olarak ayarla.Girmezse bir başka konuya yazdığım gibi modem/router ip sinin sondan önceki rakamını değiştir.Yani 192.192.1.1 ise 192.192.3.1.Bende aynı sorunu böyle çözdüm.
  • Cok tesrkkur ederim fakat nasil wpa yapacagimi veya adresi degistirebilecegimi bilmiyorum .. Nasil yapacagimi soylermisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarın ve telefonun DNS si aynı olması gerek

not: nette aynı sorunu yaşayan bir sürü insan aratınca sorununu çözebilsin diye yazdım, hortlattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopplereffect

Bilgisayarın ve telefonun DNS si aynı olması gerek

not: nette aynı sorunu yaşayan bir sürü insan aratınca sorununu çözebilsin diye yazdım, hortlattım

Sağolasın kardeşim Allah razı olsun...
  • senden de inşallah işine yarar
  • Dopplereffect kullanıcısına yanıt
    Düzeliyor fakat modem kapatılıp açınca yine aynı sorun oluyor. Modemi mi değiştirmemiz gerek anlamadım.

Başka wifi noktalarında sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur59 -- 11 Aralık 2013; 19:04:39 >
  • quote:

hortlatmış gibi olucam ama eyw kardeşim :D işime yaradı bu olay setDNS'den google dns'e getirdim düzeldi
  • quote:

Teşekkürler sayende sorunu çözdüm günlerdir giremiyordum. Az kalsın yeni modem alıyorduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoaPsy

quote:

Teşekkürler sayende sorunu çözdüm günlerdir giremiyordum. Az kalsın yeni modem alıyorduk.

Rica ederim :)
  • Cok sağolun oldu

• Merhabalar ,

Pc ve Telin dns aynı nasıl yapabılıyoruz? Telde vpn var onla giriyorum ??
  • Ayni sekilde ben de vpn ile girebiliyorum. Vpn acmadan yalnizca whatsapp mesajlarini alabiliyorum.

• Bugüne kadar, wifi bağlantısıyla sorunsuz girebildiğim internete bugün giremedim. Mobil de sorun yok.

DNS değiştirince kaydet tuşu aktif olmadığından telefonun dns ayarını değiştiremiyorum.

Fabrika ayarlarına döndürmeden çözüm bulabilir miyiz?
  • Dns probe no finished no internet hatasi aliyorum. Çözüm bilen var mıdır note4 kullanıcısıyım

• bağlı olduğunuz ağın üzerine basılı tutun ağı değiştir yada ağ yapısını değiştirin/gelişmiş secenekleri göster IP Adresi 192.168.1.55 ise
    55in üzerini deneyin

192.168.1.56
    192.168.1.57
    192.168.1.58 gibisinden benim tabletimde olmuştu. wifi bağlıyken int. girmeme sorunu
  • s3 neo+ kullanıyorum ipadresim 192.168.0.100 bilgisayarımda ise 192.168.0.103 pc ileaynı yapıyorum tamamen hata veriyo her yere giriyor ama çalıştırmıyo youtube giriyo video oynatmıyo google playe giriyo bişi indirmiyo nolur cvp verin
  • Rez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kawai intel inside tabletim var kablosuz bağlantıda telefona bağlarsam internete giriyor ama bağlantıyı modeme bağladığımda internet yok diyor napabilirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.