Şimdi Ara

Telefonum Gasp Edildi/Alıkonuldu öyle bişi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda kötü olmaktansa başında kötü olacaksın ,en samimi can ciğer arkadaşın dahi olsa hele ki bir de elektronik bir aletse ortada olan ,asla kimseye verme.
  • Sevgilim hariç hiç kimseye vermem telefonumu bence sen vermekle hata yapmışsın yarın sen arkadaşınla konuş telefonu vermezse olucakları hala bahane uyduruyosa git polise anlat herşeyi gereğinin yaparlar.
  • arkadaşına; telefon verirsin bozar ya da kaybeder (!) cd kaset verirsin kaybeder(!) saatini verirsin bozar yada kırıldı der(!) kitap kalem defter verirsin muhakkak kaybolur(!) montunu şemsiyeni verirsin kaybolur yada kuru temizleyici aylarca yıkar(!)
    Allah sabır versin inş. sende benim gibi akıllanırda 10 sene önceden tanımadığın adama sigara bile vermezsin
  • Hocam uykum kaçtı, bir formu geziyim dedim bu konuyu gördüm. İşin iç yüzünü tam bilmemekle beraber (sonuçta sadece senin anlattıkların var) arkadaşının bu yaptığının ne olduğu belli, şerefsizlikten başka bir şey değil bu.

Benim tavsiyem işi adli duruma getirmeden, gerekirse zor kullanarak bu sorunu çözmen. Cihazı kendi rızanla verdiğin için iş mahkemeye kadar giderse büyük ihtimal sen kaybedersin. Kardeşim polis memuru ve bende zamanında tel çaldırdığım için az çok biliyorum bu işleri.

Eğer iş mahkemeye kadar giderse sen kendi rızamla verdim dersen büyük ihtimalle dava düşer. O yüzden kendi malın için şahit göstererek yalan söylemek zorunda kalırsın. Yoksa iddaların ciddiye alınmaz. Birde uğraştığın, canını sıktığın yanına kar kalır. Ama şansına şikayette bulunduğun savcı ilgili biri çıkar o başka. Yani tekrar söylüyorum bu işi kendi aranızda bir şekilde halletmeniz senin için daha karlı olur....

• bence teketek görüşme. o iş yapan adam herşeyi yapar. kalabalık bi yerde yanında biri ile görüş . neme lazım.
  • Polisde bile olsa adam derse sen kendin verdin, evet kendim verdim ve şimdi geri istiyorum diyeceğim. Eh yani cihaz benim geri isteme hakkım var herhalde.
  • Ben olsam döve döve alırdım böyle adama böyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli mert

Ben olsam döve döve alırdım böyle adama böyle

ben samsunluyum şuanda istanbuldayım geçici olarak. burada çevrem yok pek. Gerçi bişi diyeyim. Yanında kaldığım arkadaşların 3 üde polis :D gerçi bir ile samimiyim. o tatilden gelsin bir danışayım ona.
  • ya hocam ben bişeyi anlamadım, şimdi hem kendi kullandığın cep telefonunu vercek kadar samimisin, hemde verdiğin telefonu polis zoruyla geri alcak kadar uzaksın, çok yaman bi çelişki var burda...

yanlış anlama yalan söylüyosun demiyorum da biraz sanki rahat davranmışsın bu konuda
  • O nasıl arkadaşmış öyle . Bence arkadaş değil tabi, bir daha arkadaşlarına dikkat et bu arada.
  • bnm bi arkadaşta arkadaşına ipodu vermişti. sn adam kullan kullan, çiz, gömdür. üstüde yapış yapışmış(artık ne izlediyse veya naptıysa). bide vermedi 2 ay peşinden koşturdu. bide pişkin pişkin alet o haldeyken geri verdi. vermeden önce arkasında çizik olmayan ipod tanınmayacak haldeydi. ama sıkı dayak yedi... sizede geçmiş olsun umarım telefonunuzu en kısa zamnda sağlam bişekilde alırsınız...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunemars

ya hocam ben bişeyi anlamadım, şimdi hem kendi kullandığın cep telefonunu vercek kadar samimisin, hemde verdiğin telefonu polis zoruyla geri alcak kadar uzaksın, çok yaman bi çelişki var burda...

yanlış anlama yalan söylüyosun demiyorum da biraz sanki rahat davranmışsın bu konuda

Aslında çelişkili değil bende bir sene çok samimi olduğum birisine paramı kaptırmıştım.Telefonlarıma filan bakmıyordu zor kullanarak almıştım geri. Bazen insanlara çok fazla güvenmemek gerektiğini düşünüyorum.
  • rızanla verdiysen dava olmaz.yalancı şahit bulacaksın vs. derken iş sakat.kendi aranızda halletmeye bakın .allah yardımcın olsun:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Klasör.:X:.

^^bu devirde babana bile güvenme^^ sözünü hiç duymadınmı??neyse olan olmuş inşallah geri alabilirsin.buda sana ders olmuş olur

güven toplumun temelidir yeterki güvenmekle saflığı karıştırma ;)
  • sonuç ne oldu
  • kardeşim ne diye n95 gibi bir cihazı verirsinki başkasına çok sakin ve sabırlısın maşallah ilerdede böyle olursan hiçbişeyin kalmaz çocuk ile görüşürsen cihazı iste yine sallarsa bişeyler sende çocuğu rehin al (çok ciddiyim ben olsam kafasına silahımı dayardım yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave23 -- 1 Ekim 2008; 19:09:42 >
  • sonuç ne oldu sorusuna katılıyorum son durum nedir ?
  • işte birilerine emanet vermemek istemememin veya borç para vermek istemememin nedeni bu tür olayların olması... sen iyilik yapıyorsun ama sonra ya peşinden koşuyorsun ya da dolanıyorsun...
  • Telefonu bobam istiyor getirmessem evde dayak yiyeceyim de
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.