Şimdi Ara

Telefonu komple kapattığımızda şifre sorması. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
7.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz şu özellik eklensin diye iki yıllık konuyu hortlatmışsınız, ben de diyorum ki ortaya koyduğunuz çözüm gerçek bir güvenlik sağlamıyor, sağlasa zaten eklenmiş olurdu. iOS için uzun zamandır 10 kere yanlış şifre girişinde verileri silme var, bir iki versiyon önce de kilitliyken lightning portuna erişim engelleme geldi (bir cihaza bağlayıp şifre kırmalarını önlemek için). Apple direkt çalındıysa ne güzel yenisini alırsınız diye takılmıyor yani. Verdiğiniz örnek güvenlik sağlasaydı çoktan eklenmiş olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    El tipi ufacık jammerlar var aliexpressten almıştım şarjlı, telefonun yanında açınca anında gidiyor, şarjı 7-8 saat gidiyor, fiyat çok ucuz başka diyecek bir şey sanırım yok

• BR9 kullanıcısına yanıt
    En azından Android tarafı için söyleyecek olursam,cihaz sifirlansa bile daha önce oturum açtığınız Google hesabıyla oturum acmanizi ya da o hesabın parolasını girip dogrulamanizi istiyor.
    Dolayısıyla cihaz çalınsa bile bir başkası Google hesabıyla oturum açamadığından telefonda yeni bir kurulum yapamıyor.

Kapatılırken şifre sorsa bile şarjını bitirerek de kapalı hale getirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonymousilver -- 28 Ağustos 2020; 19:48:48 >
  • Ben gerekli gördüğüm konuyu hortlatabilirim böyle bir yasak yok varsa zaten gerekli cezayı alırım.

Siz istemezseniz yorum yapmama hakkında sahipsiniz bence mantıksız yazarsınız geçersiniz ama dikkatinizi çekerim 'bence' yazacaksınız çünkü herkes sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor olabilir.

10 kere yanlış şifre girimi saatler sürüyor çünkü cihaz belli bir yanlış şifreden sonra dakika, saat olarak kitlenmeye başlıyor.

Ayrıca dediğiniz Lightning giriş yerinin engellenmeside bu konu gibi senelerce yazılmıştı ve sonrasında gelmişti hatırlatırım.

Fikriniz yoksa, fikri olanların fikirlerine karşı gelmeyin.

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım neden sadece hırsızlık için yola çıkmış ekipmanlı insanları göz önünde bulunduruyorsunuz?

Normal bir vatandaşta yolda pahalı iPhone görünce bunu alıp telefoncuya okuturum diye düşünebilir.

Lightning portu girişide şifre girmeden bağlanması kapatıldı ama onuda aşıyorlar o zaman bu özellikte mi boşuna.

Konu hakkında destekleyici bir fikriniz yoksa yazmayın, ben tartışılacak bir şey yazmadım öneri yazdım.

• Hep böyle ihtimalleri düşünerek birşeylerden vazgeçerseniz başarıya ulaşamazsınız . Başarı her zaman %100 demek değildir . Maliyet ve sonuca bakmak lazım . Apple a bir maliyeti olmayacak yukarıda söylenenlerin ama belki hırsızların %10 u apple görünce çalmak istemeyecek .

• Telefon kapalı olsada pili takılıysa gps sinyali gönderir. Hiç mi dizi film izlemiyorsunuz. Ajanlar ilk iş telefonun bataryasını çıkarır :)

( bataryası çıkan cihaz kullanıyorsan geçmiş olsun 😅 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 28 Ağustos 2020; 19:11:47 >
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok film onlar, kapalı cihaz hiç bir sinyal göndermiyor. Ayrıca gps sinyal yollamaz, cihazın kendisinin nerede olduğunu anlamasını sağlar, konum bilgisi ya cihaz tarafından iletilir yazılımsal olarak yada a-gps ile şebeke tarafından yaklaşık saptanır...

Kapalı cihazın sinyal yollamadığından eminsen bir suç işte ve telefonunun pilini çıkarmadan kapalı tut. Bakalım seni bulmaları ne kadar sürecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 28 Ağustos 2020; 19:20:12 >
    Şaka gibi adamın tavsiyeye bak, allah akıl fikir versin, hadi bilmiyorsun bari sus adam sansınlar...

Gerçekten yapacak mıydın ? Pardon bende yetişkin biriyle konuşuyorum sandım. Keşke yaşını yazsaydın ona göre tavsiye verirdim :)

Psikolojik tedaviye ihtiyaç duyuyorsun sanki, bi psikolojik destek al istersen...

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Samsung larda var hocam. Tüm Android lerde var mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Iyyy laf mı soktun şimdi ?

Evet, durumun baya ilerlemiş onu bile anlamıyorsun...

• DelReyLana D kullanıcısına yanıt
    Sanırım 2 yıl önce yoktu arkadaş 2 yıl önce yazmış. Demek ki istediklerinde getirebiliyorlarmış özelliği :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.