Şimdi Ara

Telefonu komple kapattığımızda şifre sorması. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
89
Cevap
2
Favori
7.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kilit ekranından mobil veriyi kapatırsa takip edemezsiniz maalesef. onu da kapatamazsa sim kartı çıkarabilir. onu kapatırken şifre sormasını önermişsiniz ama pek mümkün bir şey sayılmaz. ben de iphone kullanıyorum, çalınabilir her zaman. daha fazla güvenlik olmasını isterim ama bahsettiğiniz önemler cidden ekstra bir güvenlik sağlamayacakmış gibime geliyor.
  • Kilit ekranından mobil veri kapatılamasın diyorum ben de zaten ayrıca SIM olayı içinde en başta yazdım bu özellik Esim kullanıcıları için yararlı olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    sizce kilit ekranından mobil veri kapatılamaması özelliğini getirir mi Apple?
  • Ayarlar>Face ID ve Parola>Kilitliylen Erişime İzin Ver>Denetim Merkezi'ni Kapalı Konuma Getir

Bu şekilde kapanabiliyor, benim isteğim Denetim Merkezini düzenleyebilme yani oradan Hücreseli kaldırabilmek.

Umarım şu telefonu kapayamama özelliği bir an önce gelir her şey daha kolay olacak bu arada Jailbreak ile mevcutta yapılabiliyor, Apple seneler önce Jailbreak'in yaptıklarını şu anda da yapıyor bu arada.

• Bence de çok mantıklı özellikler güvenlik açısından büyük bir gelişme olur

ben jailbreaklıyım hocam zaten, bir hard resete bakıyor (tabi özellikle çalınmalarala karşı tweakler var, yanlış hatırlamıyorsam telefonu kapatmaya çalışınca kapatmış gibi gösteren ama veri yollamaya devam eden bir tweak da vardı) ama bunlar uç örnekler. telefonun kapanmasını şifreye bağlamak çözüm olsaydı bunu tartışıyor olmazdık bile.

• Çok ilginç istekler, sim kartı çıkarmak saniyelik iş, e sim olsa bir jammer aç içini açana kadar yanında beş dk yine bitti, hırsızlarda her yol olur, bu tuhaf istekler işe yaramaz...

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Hocam, FBI çalmayacak telefonu heralde altıüstü pasaklı hırsızlar çalacak ne jammeri allasen. Çalıp jammer olan yere götürene kadar konumu takip edebileceksin işte tuhaf istek falan değil.

Önlem sonuna kadar alınsın gerisine yapacak bir şey yok ama bu önlemler alınabilir zor bir istek değil.

Ayrıca bakın kendinizde demişsiniz jammer aç içini sök diye, maksat içi sökülemesin değil zaten telefonun iCloud'u hacklenip cihaz kullanılamasın diye bu özellik Yoksa tabii ki bir şekilde söküp satar ona bir şey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 28 Ağustos 2020; 18:6:2 >
  • Hocam neden böyle bir özellik gelebilecekken karşı çıkıyorsunuz anlamış değilim. Bakın siz de farklı bir özellikten bahsetmişsiniz, cihaz kapatmaya çalışınca kapatmış gibi gösteriyor.

Benim dediğim daha basit bir öneri altıüstü cihaz, sahibi dışında kimse tarafından kapatılamasın diyorum bu, bu kadar zor bir istek değil ve bence illa gelecek bir şey.

Karşı çıkmıyorum, sadece olamayacağını söylüyorum. Çünkü ilk kez sizin aklınıza gelmedi, sayısız forumda sayısız tartışması dönen bir şey. Geçerli bir çözüm olsaydı bunu tartışıyor olmazdık, zaten iOS’da olurdu diyorum.

https://discussions.apple.com/thread/7838603

• Hocam geçerli bir çözümü var varda sadece Apple naz yapıyor. Dark Mode'u 4 sene gibi bir sürede getiren bir firmadan bahsediyoruz burada.

Bu konu hakkında ne kadar konuşulursa o kadar müşteri talebi olarak algılanır. Sonuçta ülkesinde Apple Store bulunan nadir ülkelerdeniz ve kullanıcı deneyimini takip eden Apple çalışanları var Türkiye'de de o yüzden destek ve daha fazla yaratıcı öneri bekledim bu konu hakkında.

Edit: Yoksa ben de biliyorum sizin attığınız linkleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 28 Ağustos 2020; 18:21:0 >
  • İstekler mantıklı , hırsıza kapı dayanmaz derler evet doğrudur . Ama yeterli önlem alınırsa hırsızın kapıyı açmak için harcayacağı zaman arttırılırsa hırsız açmaktan vazgeçer . Her önlem caydırıcıdır , çünkü yavaşlatır . Evinizin kapısına 5 tane kilit takın bakın hırsız giriyor mu ? Onu açmak için daha fazla zaman harcayacak ve yakalanma riski artmış olacak o yüzden bulaşmaz . Bu tür önlemler akıl mantık çerçevesinde her zaman desteklenmelidir . Jammer diyenler olmuş evet mantıklı onunda mesela önüne geçecek birşey olması lazım . Mesela yakınlardaki iphone lara jammerden etkilenmeyen ( öyle bişey yok diye biliyorum ) bluetooth üzerinden kayıp mesajı yollaması vb gibi .

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam, aradığım mantıklı yorumlardan bir tanesi. Maksat caydırmak ben de bundan bahsediyorum.

diyorum ki kapatırken şifre koyulsa bile adam alüminyum folyoya sarar yine devam eder siz diyorsunuz ki apple 4 sene de karanlık modu getirdi...

• yusufL kullanıcısına yanıt
    Adı üstünde hırsız elinde beleş kaptığı bir telefon parçalarını bile satsa iyi para elde eder neden açıp risk alsın ki ben olsam hiç uğraşmam valla

• Dediğimdedik D kullanıcısına yanıt
    İyide telefonu kapatmak zor bir mevzu değil ki on dk da sökerler o telefonu ayrıca bir sim kartı çıkarmaya bakar mevzu.

• selocanq S kullanıcısına yanıt
    iyi de o zaman kapatma şifresi ne ifade edecek adam direk pili söker?
  • yusufL kullanıcısına yanıt
    Bende onu diyorum işte kapatma şifresi olsada ise yaramaz.

Burada telefonun çalınması söz konusu ise yapacak hiçbirşey yok. Bütün güvenlik önlemleri cihaz çalınmasın çalınırsa bulunsun diye değil. Veri gizliliği ile ilgili. Yani herşey senin resimlerini iletişimini banka hesaplarını vs korumak.
    O telefonumu bul bilmem ne özelliği de telefonu bir yerde unutursunuz da biri alır vs ise ancak is görür yada çalan adam beyinsiz olması gerek.
    Her güvenlik protokolü bu şekilde işler.
    Bankalar banka kartı çalınmasın diye değil çalınırsa hesaba birşey olmasın diye şifreleme yapar.
    Onun gibi birşey işte anlayan anladı bence.

• Aynen tamam bu özellikten sonra bütün herkes alüminyum folyo taşıyacak yanında. Yahu niye özellikle hırsızlık yapmaya çıkmış insanları göz önünde bulunduruyorsunuz.

Düşünün spor salonunda telefonu düşürdünüz biri almış gidiyo doğal olarak kimse spor salonuna alüminyum folyo ile gelmiyor :)

Bunun gibi binlerce örnek var. Siz şu an sadece hırsızlık için sokaklara düşmüş insan örneklerini veriyorsunuz.

Allah allah önlem önlemdir arkadaşım niye bu kadar muhalefet?

• selocanq S kullanıcısına yanıt
    Veri koruma ile ilgilide bir düşüncem var aslında,

Find My üzerinden cihazı sıfırla ve kitle özelliği gelmesini düşündüm. Sadece kitle olarak değil yani. Find my üzerinden komut verdiğiniz anda cihaz ayarlar kısmından fabrika ayalarına döndürülüp cihaz tekrardan kitlenecek.

Buradaki maksat cihazı kırıp içindeki verilerin çalınmasını 0'a düşürme ihtimali.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.