Şimdi Ara

Telefonu Gitar Amfisine Nasıl Bağlarım ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonumu kablo yolu ile gitar amfime bağlayıp müzik dinlemek istiyorum.

Amfide 1 input,1 headphones , 1 tane beyaz ve 1 tanede kırmızı Aux İn girişleri mevcut.

Elimde 2 ucuda 6.35mm olan gitar kablosu ve 2 tane dönüştürücü(converter) var.(1 tanesi 6.35mm'i 3.5mm'e çeviriyor.Öbürü ise tam tersi.)

Not / Amfimdeki Aux İn girişine 3.5mm'lik telefon kulaklığımı takmaya çalıştım ama sadece yarısına kadar girdi.

Nasıl çıkarım bu işin içinden varmı bilen ?

• amfi girişlerinin fotosunu atarmısınız, muhtemelen 3,5mm to rca kablo ile yapılacak ama görmek lazım
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    Buyrunhttps://eksiup.com/p/pj112871hkpm
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    Gitar kablosunun bir ucunu Headphones yazan yere taksam , diğer ucunada dönüştürücü takıp ordadanda telefonumun kulaklık girişine taksam olurmu acaba ?
    Telefon yanmaz dimi :D
  • Aşağıya linkini koyduğum kablo işinizi görür , 3,5 mm kulaklık jack'ı telefona diğer ucu ise hoparlörün üzerinde aux in yazan yere takılacak. Bu kablodan heryerde bulunur ben örnek olsun diye bu linki koydum , herhangi bir elektronikçide , hatta milyoncuda bile vardır.
    https://urun.n11.com/kablolar/ugreen-35mm-aux-rca-ses-kablosu-P372696733?Kablo+Uzunlu%C4%9Fu=5+Metre&gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLOm5jX2_ASPbukSzkY5xkCC8trsovWmV_CgE0GG47z76zID0YZ7srQaAtMbEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• Bu arada headphones bir çıkıştır oraya kulaklık bağlanır yani oraya telefonu bağlamayın sakın. Eğer illa gitarın kablosunu kullanacağım derseniz headphone değil input kısmını kullanın ama bağlantının sağlıklı olması adına siz üsteki mesajda gösterdiğim kabloya benzer bir kablo alın
  • Teneke gibi ses alırsınız gibi geliyor bana.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Neden öyle düşündünüz ki ,kötü bir amfi olduğunu düşünmüyorum.
  • Kulaklığımı takmak için dönüştürücü almıştım denediğim zaman nerdeyse gitarın çıkardığı ses kadar cızırtı,hışırtı geliyordu.
    Bir şeyde sorun var ama bende anlamadım çünkü normalde gitar çalıncada gain'i falan açtığımda biraz cızırtı geliyordu.

Telefonu taksamda hemen hemen aynı şey olucak sanırım.

Bende zaten vazgeçtim telefonu bağlamaktan.
  • HomelessGod kullanıcısına yanıt
    Amfi kötü olmayabilir ama belli bir amaç için üretilmiş,yani müzik dinlemek için değil, belli bir enstrümanla yaptığını müziği sese çeviremek için.Doğru tabir oldu mu emin değilim . O açıdan söyledim.
  • aynen gitar amfilerinde çalışma prensibi farklı herhalde. 100 watt marshall var bende valvestate kabloyla telefonu bağlayınca bass teneke gibi vokal aşırı derinden tiz hiç yok :) belki amfiye göre değişiklik gösteriyordur bilmiyorum ama bende de böyle.
  • Haklısınız aslında.Fakat büyük bir ses cihazı olmasına rağmen , sesi kötü vermesi üzücü biraz.
    Neyse ki sadece ses kalitesinin iyi olucağını ve bazen şarkı ve film izlerken takarım diye merakımdan açmıştım konuyu.
    Çok da üzmedi olmaması
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.