Şimdi Ara

telefonu akbil olarak kullanma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
16.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Nfc basit bir sistem fln kac kere nfc li cihaz yaptın hayatında entegre fln demeyle oluyor mu daha evde bozulan elektrikli su ısıtıcısını tamir edemeyen adam gelmiş burda nfc kolay türkiyem yapar türkiye kaç tane telefon yapmış ta biz nfc kullanamıyorz diye almadık kabul et işte türkiye teknolojik açıdan çok geri bi ülke milletin teknolojisini satın alıp kullanmak bizi teknolojide ileri yapmaz.Senin kendi ürettiğin nfc destekli cihazın yoksa ülkende bu sistemi uygulayamazsın arkadas bu bi anlamda'' git nfc li cihaz al japon kore taywan bilmem nere üretimi öyle kullan demek olur'' ülkemizin ekonomisine baltalamak olur de ki kullanmak zorunda mı herkes ama orda adam telefon basıcak gözün kalcak sen hala akbil insan görünce ister olmasın abi gerek yok bas paşa paşa akbilini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sera444

Nfc basit bir sistem fln kac kere nfc li cihaz yaptın hayatında entegre fln demeyle oluyor mu daha evde bozulan elektrikli su ısıtıcısını tamir edemeyen adam gelmiş burda nfc kolay türkiyem yapar türkiye kaç tane telefon yapmış ta biz nfc kullanamıyorz diye almadık kabul et işte türkiye teknolojik açıdan çok geri bi ülke milletin teknolojisini satın alıp kullanmak bizi teknolojide ileri yapmaz.Senin kendi ürettiğin nfc destekli cihazın yoksa ülkende bu sistemi uygulayamazsın arkadas bu bi anlamda'' git nfc li cihaz al japon kore taywan bilmem nere üretimi öyle kullan demek olur'' ülkemizin ekonomisine baltalamak olur de ki kullanmak zorunda mı herkes ama orda adam telefon basıcak gözün kalcak sen hala akbil insan görünce ister olmasın abi gerek yok bas paşa paşa akbilini.

Önce sen şu ayrımı iyice bir anla. Vecihi Hürkuş zamanında Türkiyede uçak üretimini başlattı kendi ekibini kurdu uçağı tamamladı. Fakat dış güçler ve ülkenin o zamanki halini göz önüne alırsan adamın önünü kestiler. Uçuş izni vermediler adama ve adamda başka ülkeye götürdü parçalayıp uçuşunu orada yaptı. Türkiyede de en son emekli maaşına el koydular adam öldü gitti sefalet içinde. Türk zekası her şeyin üstünden gelebilir önce sen bunu kabul et. Beni tanımıyorsun her türlü elektronik cihazı tamir ettim söktüm taktım. Sen bana bununla değil şununla gel '' Türkiye bugüne kadar teknolojide ne yapmış ki bunu yapsın'' bunu dersen tamam hak veririm ama yapamayız edemeyiz yok. yaptırmazlar var! Nfc kolay tabi herkesin elinin altında artık , yapılamayacak bir yönü yok. Öyle bir söylüyorsun ki Türkiye bir halt yapamaz gibi. Sanki ben sana küçük dağları ben yarattım dedim. Kafanız mı güzel nedir anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Anlattığın da o değil mi kardeşim benim bizimkiler mal gerizekalı bişeye kafaları yetmez mi dedim sana elbet yeter ama bizimkiler hazırcı herşeyin hazırını bekliyorlar çin taaa metehan döneminde türkleri rahata alıştırmaya çalıstı bugün bunu isteyen tüm herkesin başı göğe erdi türkiye herşeyi ihrac eder oldu 1 tane televizyon 1 tane araba 1 tane telefon markamız bile yok milyar dolarlarca paramız dışarıya akıyor ben sana türk halkının tembelliğinden ve yapamıycaklarından değil yapmıycaklarından bahsettim. Sen hala burda bana laf yetiştir polyannacılık yap türkiye yapar diye türkiye yapamaz çünki yapmak istemiyor hiç birşeyi devlet girişimi yok kodaman zenginler düzenini kurmuş bozmaya niyetleri yok yok oğlu yok sonra ekonomi patlıycak nereye patlıycak anca elimizde patlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

O sistem devreye girdi mi bilmiyorum. Devreye girdiyse bile telefonda NFC olması gerekir.

hocam girdi sanırm çünkü az önce bi tane kız telefonu ile metrobse akbil bastı

Hocam Türkiye'de fazla kullanılacağını sanmıyorum o kız da büyük ihtimalle cüzdanı kılıf kullanıyordur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nfc özelliği olmalı benim bilgim turkcell t 20 de var nfc
  • Bu mümkün olabilir tabiki. Mesela Kocaeli'de ulaşım araçlarında akbil yerine kentkart kullanılıyor ve temassız kredi kartınıda okutabiliyorsunuz. Turkcell mobil cüzdanı telefona kurup temazsız kredi kartını bu uygulamaya tanımlayıp NFC ile ödeme yapılabilir. Turkcell kullanmadığım için ve Google Cüzdan malesef Türkiye'de kullanıma izin verilmediği için deneyemdim. Ama bu tür NFC ödemeleri Türkiye'de yapılıyor zaten

• HORT!

Hala daha gelişme yok gibi şimdilik ,akbil out istanbul kart in
  • Hocam bi mavi kart alıyorsun üzerinde resmin oluyor kart sana geri geliyor

• sera444 kullanıcısına yanıt
    Türkiyenin teknolojik alanda ilerlemesi için illa devlet desteği gerekmez özel kuruluşlar var programcılar var donanımcılar var yani iş bizde bitiyor türkiye de sıkıntı yok o nfc yapan ülkeler devlet destekli mi yapıyor sen ne kadar ülken için çalışırsan o kadar gelişirsin bilişim fuarları var oralara uzaktan kumandalı araba yada trafik ışığı yapıp gitmek yerine daha faydalı bir şeyle gitsek emin ol bizim ülkemiz iki katı gelişir ama biz millet olarak yapma değil al kullan taraftarıyız yorumlara bakıyorum da kılıf al ona koy gibi şeyler var ya bu nasıl bir şeydir biri de çıkıp demiyor ki akbilde bir çipset var eğer başarabiliyorsan onu sağlam bir şekilde çıkar telefonun arka kapağına yerleştir yada biri de demiyor ki bunun için bir programcı yazılım yapsın sonuçta bunlar dınanımsal olduğu kadar yazılımsal bir olay yani iş bizde bitiyor türkiye de değil emin ol hocam bizdeki il gücü dünyanın hiç bir yerinde yok ama sorun şu ki bizlere ilk okulda ali ata bak öğrettiler ali şimdi ganyan bayinde biri de çıkıp demedi iki ilerlemek istiyorsan üreteceksin ali topu tut ayşe topu at ile bu işler olmaz kazanmak istiyorsan çalışacaksın gelişmek istiyorsan üreteceksin olay budur sen ben o veya bu üretmezse ilerleyemeyiz adam evinde bilgisayar başında sistem kırıyor biz bu adamı kullanmak yerine hapise atıyoruz mantık burda işte neyse çok uzun oldu eğer kırıcı yada yanlış bir söz söylediysem kusura bakmayın

• cybertrol kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ben yine de bir ümit beyaz masayı arayıp bi yetkiliye bağlandım. Ancak öncelikle rutin ülkem insanı haline gelmiş (muhtemelen iyi giyimli) cici konuşan ama saksı bom boş bir görevliye önce NFC'yi anlatmak zorunda kaldım. Burayı kısa keseyim. Sonunda "Allah'tan belamı mı arıyorum niye aradım ben bunları" diyecek moda girip kapadım. Sorunun yanıtını tahmin edebiliyorsunuzdur. Böyle bir şeyin dünya üzerinde uygulandığından haberleri dahi yok!

Son olarak şöyle bir şey ekleyeyim. Bir hususa katılmıyorum. Devlet her şeye müdahil olmamalıdır, evet. Ancak Devlet her tür ilerlemede öncü olmalıdır ve öncü olmak zorundadır! Bu tarz devlet yapısı olmayan toplumlar ya geri kalır yada ilerlemek adı altında alınır satılırlar. Yanisi geleneksel bir deyimle 'her şeyi devletten mi bekleyeceğiz?' deyip geçmekle olmaz. Ülkemizde bilimum isim altında prim, vergi, tazminat, harç, yap-işlet ücretleri, vs vs ile herkesin ORTAK olarak KAYNAK AKTARDIĞI tek kurum/kuruluş DEVLET ise, elbette her şey değil ama devletten neredeyse her şeyi BEKLEMEK DURUMUNDAYIZ! Gidip gelecek suallarimize yanıtları kar modellemesi yapılardan, komşulardan, yabancılardan, vs isteyecek halimiz yok! Devlet geleneksel modelle eskiden İlahi adaletin dünya üzerindeki işlevini görürdü. Şimdilerde o kadar da uçarı inançlar olmasa bile anlaşılmalıdır ki, siyasetçilerin ve devletin (yine eski ve kaba bir deyimle) hizmetçi olmadığı yerde toplumlar müsvedde kalmıştır, kalır, kalacaktır!

Son bir şey daha söylemek istiyorum. Araştıran, bilen, ortalama üstü kurcalayan insanlara saygı duyalım. Sözlerini anlayıp kavgaya ihtiyaç duymadan yaşamalarına mahal verelim. Bu tarz insanlar astronomik değil, normaller. Geriye kalanlar salak. Bir daha belki buraya bakmam. Bu son derece de iddialı bir söylemle esen kalın.

En kısası bu arkadaşlar ne demişse bayağı cimri bayağı az demiş!

• 2-3 yıl önce sistem değişmeden önce Antalya'da e-bilet uygulaması vardı. Kart almamıştım onun yerine bana mobil bir barkod göndermişlerdi. Telefon ekranından otobüsteki okuyucuya barkodu okutarak otobüse binerdim hep.
  • diyapman D kullanıcısına yanıt
    Haklısın kardeşim devlet öncü olmalı oluyor da zaten devlet mucitler yarışması var derece yapanlar hibe kredisi alıyor ama dediğim gibi bizler de üretken olmalıyız biz millet olarak biraz rahata düşkün insanlarız pek sevmiyoruz mecbur kalmadıkça bazı şeyleri üretmeyi buda bir gerçek çevremize baktığımızda kitap okuyan insan görme olasılığı kadar az bir şeyleri inatla başarmaya çalışan indan sayısı senin de dediğin gibi bilgi alamak için aradığın insana bazen sen bildiklerini anlatıyorsun ben samsung müşteri temsilcisini aradım adamlara s3 de radio çalışmıyor sebebi ne olabilir dedim adam bana beyefendi garantiye gönderin dedi o an kafamı duvara vurasım geldi işin özü şu ki bizler pek araştırma geliştirme konusunda ileri derecelerde sayılmayız sivil halk olarak
    En basiti bir oyun çıkar bizler önce hilesini bulmaya çalışırız internetten oysa adamlar o oyunu yazmış piyasaya sürmüş baktığın zaman bizde pek fazla arge çalışması yok

• Önce bir kendi telefonumuzu arabamızı yapalım sonra akbili telefona taşırız Merdiven altı Çin telefonuna marka basmakla yada yarısı Avrupadan yarısı Çinden gelen parçaları birleştirmekle yerli olmuyor. Suç ne halkta ne de yerli kapitalistlerde. (zengin iş adamları/yatırımcı) Keşke siyasiler kılık kıyafeti tartıştıkları kadar yerli teknolojiyide tartışsalardı.
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Telefonda kılıf varmıydı??

Varsa normal bir durum!

• Konuyu hortlatıyım (:

Bu uygulama ile
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart&hl=tr

Artık istanbul kartınızın bakiyesini görebiliyorsunuz hatta yüklemede yapılıyormuş geç olsa da güzel haber. yakında NFC üzerinden ödemede yapılacak deniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

Konuyu hortlatıyım (:

Bu uygulama ile
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belbim.istanbulkart&hl=tr

Artık istanbul kartınızın bakiyesini görebiliyorsunuz hatta yüklemede yapılıyormuş geç olsa da güzel haber. yakında NFC üzerinden ödemede yapılacak deniyor.

nasıl özürlü bir yazılım geliştirmedir bu ya , sadece 3 bankaya çıkarmak ne demek ve çok az kullanılan bankalar halkbank,vakıfbank bir tane daha küçük banka.

dalga geçer gibi iş yapıyorlar devletin kendi bankası ziraat çalışmıyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.