Şimdi Ara

TELEFONLARDA MTB DEVİCE SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia Z2 ve Z telefonu xp olan pc ye ve win7 olan leptop a bağlayamıyorum. Sadece Sd kartı destekleyecek şekilde bağlantı kurabiliyorum..

Sorun driver gibi geliyor. Pc otomatik bulamıyor gibi. Ama indirip driver yolu göstermeme rağmen hiçbir şey değişmedi.Yine resimdeki gibi sonuç aldım. Kayıt defteriyle de ilgili olabilir usb bağlantılar ile ilgili dosyaları buldum ama içeriklerini bilmediğim için müdahale edemiyorum.

Hata şu:

Bu donanımı yüklerken sorun oldu.
    Mtb device
    Belirtilen hizmet yüklü bir hizmet olarak yok.

Çok çözüm yöntemi denedimhiçbiri olmadı !. Aşağıdakiler ;
    1- Windows media player 11 indirip kurmak.

2- Cihazın usb bağlantısını kesin, bilgisayarım>aygıt yöneticisinden cihazı kaldırıp tekrar bağlamak.

3- Telefon > menü > ayarlar > uygulamalar > uygulamaları yönet > Tümü > MTPApp bul ön bellek ve verileri temizle ( telefon PC'ye bağlı olmayacak bu sırada ) sonra bağla PC'ne (Burda MTBapp dosyasını bulamadım)

4- Başlat - Çalıştır - Regedit e girin EEC5AD98-8080-425F-922A-DABF3DE3F69A bu dizini aratın (bulunduğu yer hkeylocalmachine > system > current control set > control > class) dizini bulduktan sonra yan tarafta UpperFilters dizinini silin. ( Burda UpperFilters dizini yok.)

5- Geliştirici seçeneklerinden 'USB hata ayıklaması' işaretlenirse sorun çözülmüş oluyor ve cihaz bilgisayara sorunsuz olarak bağlanıyor.

• 4 numara problemi çözmesi gerekiyor
    3 tane PC de bu şekilde hallettim ben
  • windows updateyi açarak yüklüyorum ben
    aygıtlar ve yazıcılar kısmından telefona sağ tıklayıp sorun gider diyin updateden indirmesi gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellowen334

windows updateyi açarak yüklüyorum ben
    aygıtlar ve yazıcılar kısmından telefona sağ tıklayıp sorun gider diyin updateden indirmesi gerek

Malesef indirmiyor. Bulunamadı uyarısı veriyor..

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

4 numara problemi çözmesi gerekiyor
    3 tane PC de bu şekilde hallettim ben

Evet haklısın dizini bulamıyorum aşağıda resmini attım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolg... -- 21 Mart 2015; 16:44:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.