Şimdi Ara

Telefonlarda ekran boyutu nereye gidiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonlar ekrana sahip olmaya başladıktan sonra hep daha büyük daha geniş ekran koyma çabası oldu. 1 2 inçden başladık şimdi 6.7 leri görüyoruz. 7 inçden sonrası tablet oluyor zaten daha ne kadar ileri gidilecek? Sadece 2 sene önce ideal telefon 5 inç, plus modeli 5.5 inç iken. Şimdi küçük boylular 6 dan başlıyor. 6.4 6.5 ideal deniyor. Çerçeve kalkmasıyla en boy çok değişmeden ekran büyüdü evet ama artık firmalar en ve boyu da maksimuma çıkartmaya çalışıyor. Bu ekran boyutları daha ne kadar büyüyecek? 7 inç üstünü görür müyüz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• up
  • bu gidişle 8-9 inç leri görüceğiz gibime geliyor.
    benim elim küçük 6,5 inç telefonu ne yapacağım 3. bir el çıkartmam lazım kendime.
  • İdeali 4 inç. Tek elle kullanım benim için çok önemli mesela. Galaxy S4 mini, iphone 5 gibi cihazlar kullanım açısından çok iyi. Şu anki cihazımın ekranı da büyük. Tek elle kullansam da bazen ikinci ele ihtiyaç duyuyorum.

Benim tuhaf karşıladığım şey "komple cam olsun"cular. Eski telefonlarda parmak kadar ekran varken kimse cam mam derdinde değildi. O zamanlar ötmüyordu bu kişiler de şimdi mi kıymete bindi full cam olması? Ayrıca cihaz yere bir düştü mü cam tuz buz. Ön camı değiştirmeye kalksan en az 1000₺. Geçiyor da. Hele bir de lcd panel cama bağlıysa geçmiş olsun. Fiyat daha da yukarı çıkar.

Elimdeki cihazın aşığı olmasam yemin ederim 4 inçten yukarı cihaz kullanmam.

Kahretsin! Önce Galaxy Note 7 sonra Galaxy Note FE çaldı kalbimi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 25 Ekim 2019; 15:3:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.