Şimdi Ara

telefonla wifi ye bağlandığımda internet gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi modeme hiçbir cihaz wifi ile bağlanmadığında internet çok iyi hiç gitmiyor ama telefondan wifi açıp modeme bağlandığımda internet bir süre gidiyor 1-2 dk geliyor ama bu kopmalar sürekli oluyor ve internetimi verimli kullanamıyorum nedeni ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

• up
  • El ile IP atamayı denediniz mi?
  • Tahminimce telefonunuz ile bilgisayarınızın IP leri çakışıyor.Otomatik olarak değil de manuel olarak IP vermeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas*

Tahminimce telefonunuz ile bilgisayarınızın IP leri çakışıyor.Otomatik olarak değil de manuel olarak IP vermeyi deneyin.

ip verdim elle ama yinede aynı acaba başka bişeyden dolayımı bide pcye verdiğimim ipnin üstündemi bir numara verim tele mesela pcninki 192.168.17 telede 192...1.18 mi verim yoksa 192....1.7 versem olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative3341

quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas*

Tahminimce telefonunuz ile bilgisayarınızın IP leri çakışıyor.Otomatik olarak değil de manuel olarak IP vermeyi deneyin.

ip verdim elle ama yinede aynı acaba başka bişeyden dolayımı bide pcye verdiğimim ipnin üstündemi bir numara verim tele mesela pcninki 192.168.17 telede 192...1.18 mi verim yoksa 192....1.7 versem olurmu

Modeminiz kaç adet kullanıcı destekliyorsa...

Mesela 16; 2 ve 16 arasında sayı girebilirsiniz.(2 ve 16 da dahil)
  • en başta 2 cihazda da otomatik ip alma seçeneği aktif ise çakışma olması pek olası değil,
    telefon ile bağlandığında internet nasıl gidiyor. ? modemin Adsl veya ppp veya internet ışıklarında bir değişme gözlemliyor musun.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuktaki_umut -- 16 Haziran 2015; 19:50:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuktaki_umut

en başta 2 cihazda da otomatik ip alma seçeneği aktif ise çakışma olması pek olası değil,
    telefon ile bağlandığında internet nasıl gidiyor. ? modemin Adsl veya ppp veya internet ışıklarında bir değişme gözlemliyor musun.?

Dsl ve internet ışıkları sönüyor 1-3 dk sonra geliyorla r
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.