Şimdi Ara

telefona harici mikrofon bağlamak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
41.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: notyetktu

quote:

Orijinalden alıntı: kenya64

quote:

Orijinalden alıntı: fecrvaktim

quote:

Hangi şehirdesin ?

istanbul ama kargo ile alabilirim sorun değil

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-kulaklik-coklayici-kablo-3.5-girisli-telefonlar-ve-pc-ler-uyumlu-232183399/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-kulaklik-coklayici-kablo-3.5-girisli-universal-224571157/detay

sizin linkini verdiğiniz kablo kulaklık çoklayıcı. konusunu açtığım kablo ise ses çıkışı ile ses girişini birbirinden ayıran kablo. ikisi birbirinden farklı

İsim olarak öyle yazmışlar ama kulaklık çoklamak bu şekilde olmaz, mutlaka devre gerekir, yoksa ses seviyesi düşer. Bu ürün tam da istediğiniz ürün.

İsterseniz satuculara bir mesaj atıp sorun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: notyetktu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fecrvaktim

quote:

Hangi şehirdesin ?

istanbul ama kargo ile alabilirim sorun değil

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-kulaklik-coklayici-kablo-3.5-girisli-telefonlar-ve-pc-ler-uyumlu-232183399/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-kulaklik-coklayici-kablo-3.5-girisli-universal-224571157/detay

sizin linkini verdiğiniz kablo kulaklık çoklayıcı. konusunu açtığım kablo ise ses çıkışı ile ses girişini birbirinden ayıran kablo. ikisi birbirinden farklı

İsim olarak öyle yazmışlar ama kulaklık çoklamak bu şekilde olmaz, mutlaka devre gerekir, yoksa ses seviyesi düşer. Bu ürün tam da istediğiniz ürün.

İsterseniz satuculara bir mesaj atıp sorun.

Arkadaşlar ben kulaklık çoklayıcı istemiyorum. Normal uçlu yaka mikrofonunu Samsung S4 telefona uyarlamak istiyorum. açılan konuda zaten benim dediğim ihtiyaç üzere açılmış . Malum ki akıllı telefonlar ile normal kulaklık ve yaka mikrofonlarının jakları yani uçları aynı değil akıllı telefonlarda üstteki satın alınan aparatta gördüğünüz üzere üç çizgi var ama normal yaka mikrofon uçlarında yani jaklarından iki çizgi var yani kısa mikrofon kısmına dağmadiği için aktif olmuyor sadece ses aktif oluyor.

• fecrvaktim F kullanıcısına yanıt
    Satıcıya bir mesaj yazıp sorun dedim ama ısrarla yapmadınız :) keşke bir soru sorsaydınız.
  • Bu sitelerden pek anlamıyorum. Ancak bu kadar malzeme çıkıyor. :)
    Notyetktu hocam bana inşallah göndericekmiş ilgi ve alakanız için ama çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayında bende bi tane condenser mikrofon alıp telefona bağlamak istiyorum ne yapmalıyım ??

• konuyu hortlatıyorum ama biraz farklı
    benim de bir sorum olucak harici mikrofondan ziyade real time olarka bir enstruman çalarken telefonla video çekip pc deki sesi direk videoyu kaydederken telefonun mikrofon sesini degil bagladigim kaynaktaki sesi videoya kaydetmek istiyorum fotograftaki gibi bi aparat aldim ama stabil çalismiyor yani ilk taktigimda videoya disaridan bagladigim sesi ekliyo bazen ise kendi mikrofonundan aldigi sesi almaya devam ediyor bunu nasil yapabilirim bilgisi olan varmi acaba ,kısacası dıaşrıdan gelen kaliteli sesi videoya realtime olarak kaydetmek istiyorum video edit programlarıyla uğraşmak istemiyorum açıkcası varmıdır bunu bi çözümü  telefona harici mikrofon bağlamak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedo2000 -- 6 Ekim 2016; 5:13:22 >

• sedo2000 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben olayı şöyle çözdüm bi otg kablosu birde ses kartı aldım hepsiburadadan üzerine birde yaka mikrofonu hq mp3 recorder diye bi program da kullanıyorum cayır cayır ses kaydediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkBaydal

Hocam ben olayı şöyle çözdüm bi otg kablosu birde ses kartı aldım hepsiburadadan üzerine birde yaka mikrofonu hq mp3 recorder diye bi program da kullanıyorum cayır cayır ses kaydediyorum

OTG üzerinden ses kartını telefona mı bağlıyorsunuz ?
  • BerkBaydal B kullanıcısına yanıt
    hocam aldığın ses kartının bir linkini yada markasını yazabilirmisin acaba? birde asıl sorun şu mesele sadece ses kaydetmek değil videoyu kaydederken video kameranın mikrofonunu yada harici takılan mikropfonu kaydetmesi değil şöyle anlatım bir video çekiyorum telefonla ve bilgisayardan bir mp3 çalıyor o mp3ü kulaklık çıkışından telefona girerek videoya o çalan şarkıyı realtime olarak kaydetmek ,mp3 olmıyacak tabi benim yapmak istediğim ben gitar çalıyorum gitara efekt vericem (bütün işlemi tabi pcde yapıyorum) pcdeki sesi videoyu kaydederken direk videoya aktarmak montaj programlarıyla uğraşmak istemiyorum direk sesi telefona yansıtmak bir nevi aux girişi gibi biraz karışıkmı anlattım naptım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedo2000
    şöyle anlatım bir video çekiyorum telefonla ve bilgisayardan bir mp3 çalıyor o mp3ü kulaklık çıkışından telefona girerek videoya o çalan şarkıyı realtime olarak kaydetmek ,mp3 olmıyacak tabi benim yapmak istediğim ben gitar çalıyorum gitara efekt vericem (bütün işlemi tabi pcde yapıyorum) pcdeki sesi videoyu kaydederken direk videoya aktarmak montaj programlarıyla uğraşmak istemiyorum direk sesi telefona yansıtmak bir nevi aux girişi gibi biraz karışıkmı anlattım naptım :D

Eğer yanlış anlamadıysam ben cevap vereyim.
    Bu iş için mikser lazım. Ya da mikser işlevi görebilen zoom h4n gibi ses kayıt cihazı. 2 ayrı kanalı tek giriş üzerinden telefona kaydetmek mümkün değil.

Mikser:
    http://urun.n11.com/mixerler/behringer-xenyx-802-deck-mikser-P110684720?cid=604001&gclid=CjwKEAjws5zABRDqkoOniLqfywESJACjdoiG-EXrVKzqG51f91S2K62Bpw2O0qRNSZ3P7okr-70aVBoCNOrw_wcB&gclsrc=aw.ds

Zoom H4n
    http://urun.n11.com/studyo-ve-sahne-ekipmanlari/zoom-h4n-tasinabilir-dijital-kaydedici-P119648593?cid=604001&gclid=CjwKEAjws5zABRDqkoOniLqfywESJACjdoiGe0KI-54marFyMiIKYVRZJZRbdB7FzZqLDAVOqs2O5BoCD0nw_wcB&gclsrc=aw.ds

• kenya64 K kullanıcısına yanıt
    üstad mikserlik bir durum yok 2 tane ayrı kanal değil benim olayım telefondan videoyu çekerken videonun sesi yani telefon mikrofonun sesi yerine harici bir sesi kaydetmesi videoya o dediğim aparat işe yarıyor ama bazen , bazen takıyorum dışarıdan bağladığım sesi alıyor ama bazende inatla telefon kendi mikrofonunu kullanıyor buna bi çözüm arıyorum stabil hale getirmeye çalışıyorum açıkcası bu işlemi video editle yapabilirim ama onunla uğraşmak istemiyorum
  • kenya64 K kullanıcısına yanıt
    Aynen otg kablosu birde aliexpress de 2 3 tl olan ses kartı tabi ben Tr den 10 tl gibi bi fiyatla aldım o şekilde kullanıyorum

• sedo2000 S kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar tekrar okudum demek istediğini de anladım enstrümancılar daha iyi bilir ama onu en iyi montajda yaparsın fazla da zor olmaz

• BerkBaydal B kullanıcısına yanıt
    üstad çok teşekkürler ama hala çözüm bulamadım zaten videoda kaldı öylece :D
  • Arkadaşlar merhaba konu eski ama ben müzik işiyle amatör şekilde uğraşıyorum orgum sazim powermixer mikrofon vs. Var ama,istedigim şu video kamera almak yerine telefonu bir yere sabitleyip enstruman çalarken kendi mikrofonu değil harici mikrofondan alması. Onun için programı da buldum bluetooh ve harici mikrofn ve dahili mikrofon seçenekleri de mevcut. Kulaklik girişini nasıl kayıt için mixerden alacağım kabloyu takarim dönüştürücü vs. Neler gerekli isimlerini yazacak youtuber veya buna benzer islerle uğraşan arkadaslarimdan yardim bekliyorum. Benim mixerim oldugu için mikrofon ve enstrumanlari mixere ordan kayıt çıkışını normalde pc de kayıt programina giriyordm ama hd görüntü ile video kayda geçmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.