Şimdi Ara

telefona harici anten mümkün müdür arkadaşlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bizim köyde 3g evin içinde çekmiyor ama çatıda çekiyor. ben interneti, telefonu bilgisayara bağlayarak bağlandığım için 3g şebekesinden bağlanmak istiyorum. eskiden hatırlarsanız antenli telefonlara kablo takınca sinyalde iyileşme oluyordu. şimdiki telefonlarda ise anten olmadığından ben n95 8gb telefona çatıya dikeceğim anten ile nasıl sinyalini artırabilirim acaba? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. fikirlerinizi bekliyorum.

• Eski model telefonlarda harici anten bağlanabilmesi için bir yuva bulunuyordu. Bu yuvaya kablo şeklindeki harici anten kolayca bağlanabiliyordu. Yeni model telefonlarda sanırım böyle bir bağlantı noktası yok. Belki başka bir yolu vardır. Bilen arkadaşlar vardır belki.
  • kendim yaptığım bi yöntem vardı. çatıdan gelen kabloyu alüminyum folyoya sarıp telefonun arka tarafını örtecek şekilde folyoyu telefona sarmaladım ama sonuç değişmedi. bunun bir püf noktası olmalı diye düşünüyorum. yine de fikirlerinizi bekliyorum. belki olumlu bir gelişme yakalarız.
  • düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar..
  • çatıda gir nete elektriği uzatma kablosuyla yaparsın da donmamak için ne yapman lazım orayı bulamadım. 8D]
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

çatıda gir nete elektriği uzatma kablosuyla yaparsın da donmamak için ne yapman lazım orayı bulamadım. 8D]

fena fikir sayılmaz
  • Bu konuyu bilen olsada cevaplasa çok önemli aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anten takılabilen 3g wınlar vardı anteniyle birlikte satılıyordu
    Ondan birtane lazım sana usb uzatma kablosuyla tak çatıya ucunuda tak pcue oldu bitti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aradan 7 yıl geçti, geçen sene turkcell ve vdfn 3g gelmişti. Az da olsa vdfn 4g çekiyor. Artık antene gerek kalmadı benim için turk telekom halen 2g 1-2 diş çekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.