Şimdi Ara

★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.960
Cevap
181
Favori
518.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir telefona bu kadar para bağlanmasına karşıyım en başından beri hocam şu anda 1500 TL ye alacağınız telefon bile her türlü günlük işinizi görecektir 4000-5000 TL bir cep telefonuna verilmez verilmemeli her ne kadar iyi olursa olsun bir yakınım da iPhone 7 Plus var İOS 11 sağolsun duvar kağıdı değiştirirken bile telefonda FPS düşüşleri var DFU moduna alıp iTunes üzerinden güncelleme yapılmasına rağmen benim size tavsiyem 1800 TL ye şu anda Xioami Mi 6 satılıyor S8 - S8 Plus modellerine kafa tutan bazı testlerde geçen bir telefondan bahsediyorum bu telefonu inceleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Nokia 8'de 3000'e geliyormuş xz1 e fiyat olarak rakip oluyor. 2. elde android çok değer kaybediyor bu yüzden aldığım telefonu en azından 2 sene kullanabilmem lazım. Tasarım, malzeme kalitesi ve arayüz benim için ön planda, diğer özellikler mükemmel olmasada olur. Nokia'da saf android arayüzü varmış galiba eğer öyleyse çok iyi değil. Akıcı hızlı olur ama birazda güzel, işlevsel kendine özel arayüzü olmalı bir telefonun. htc u11 de fena değil ama arka kısım cam kaplama galiba düşerse yandık :) s8 inde çok kavisli ekranlarını sevmiyorum ama en mantıklı seçim o herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 4 Ekim 2017; 20:31:39 >
  • Nokia köklü bir firma olsada ülkemize tekrardan gelmeye çalışıyor hocam biraz daha zamana ihtiyacı var servis ağı olsun bulunabilirlik olsun yalnız şöyle bir durum var Sony gelecek yıl için yepyeni bir tasarım diline geçeceğini söyledi sonsuz ekran diye adlandırılan trendi yakalamak istiyorlar kendileri beklenebilir bence çünkü tasarım değişikliği demek elinizdeki telefon 100 tl kaybedecekse 200 tl kaybedecek oluyor çünkü eski tasarım şimdilik idareten kendinize bir telefon alın Sony yi bekleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Bir telefona bu kadar para bağlanmasına karşıyım en başından beri hocam şu anda 1500 TL ye alacağınız telefon bile her türlü günlük işinizi görecektir 4000-5000 TL bir cep telefonuna verilmez verilmemeli her ne kadar iyi olursa olsun bir yakınım da iPhone 7 Plus var İOS 11 sağolsun duvar kağıdı değiştirirken bile telefonda FPS düşüşleri var DFU moduna alıp iTunes üzerinden güncelleme yapılmasına rağmen benim size tavsiyem 1800 TL ye şu anda Xioami Mi 6 satılıyor S8 - S8 Plus modellerine kafa tutan bazı testlerde geçen bir telefondan bahsediyorum bu telefonu inceleyin

hobam bende mi6 almayı düşünüyorumd a donma felan yaşanıyor çok diyorlar ve nerede 1800 tl? ben 2200e bulabilyorum
  • -xenon kullanıcısına yanıt
    Hocam Snapdragon 835 ve 6 GB Ram bulunduran bir cihaz nasıl kasabilir ? Öyle bir şey yok sahibinden.com da ilanlar var hocam bir bakın isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Hocam Snapdragon 835 ve 6 GB Ram bulunduran bir cihaz nasıl kasabilir ? Öyle bir şey yok sahibinden.com da ilanlar var hocam bir bakın isterseniz

Yazılımsal sorunlardan dolayı uygulamalardan atıyor olabilir miui türkiye forumunu okuduğumda vardı çünkü . Ayrıca kendi kendine ses kısılıyor , yan metallerde soyuluyor diyorlar. Sizde mi6 var mı ?
    3.5k ya çıkabilirim fakat kafama yatan ben bunu 2 yıl zevkle kullanırım dediğim telefon arıyorum. Marka eleyerek gidecem huawei almam p10 plus 3500 liralarda, pahalı ve tasarım, marka olarak çekici gelmiyor. Sony yeni tasarıma geçecek ama yinede xz1 konusunda kararsızım. Xz1 i almam dersem sony i de çıkaracağım.
  • -xenon kullanıcısına yanıt
    Hocam miui 9 ile cihazda ciddi bir performans artışı olduğunu söylüyorlar ilk zamanlar kasada soyulma vardı fakat şimdi o tarz bir sorun gözükmüyor uzun süredir ben kullanmıyorum fakat başka bir xioami modelini kullanıyorum yakın zamanda Mi 6 ya geçmeyi düşünüyorum

• Hocam Samsung ve Apple bu konu altında önerdiğim 1 veya 2 dir o yüzden önermiyorum 3500 TL gibi bir fiyata çıkmanıza hiç gerek yok Huawei P10 ve Plus modelini istemiyorsunuz Mate 9 bakabilirsiniz HTC 10 bakabilirsiniz veya U11 yada bana kalırsa 1800 TL civarına Mi 6 alın listedeki çoğu telefonla aynı performansı verecektir üstelik 3000-3500 TL değilde 1800 TL vermiş olacaksınız

1800'e mi6 yok hocam 2000 tl altına görmedim. Paralel ürün almayı düşünmüyorum. 6/6s kullandığımdan sıkıldım biraz farklılık olsun daha güncel bir telefon alayım diyorum yoksa herhalde gidip iphone alırdım. En azından 2. elde zarar etmiyorsun iphone harici 2. elde para etmiyor o yüzden güzel bir telefon alayım 2 sene keyifle kullanayım sonrasına bakarız. Eski telefonum z2 hoşuma gidiyor aslında ama baktım xz1 e ekran kasa oranı z2 den bile düşükmüş Birde 6 ay sonra yeni tasarımlı telefonları gelecek o yüzden xz1 alanlar biraz üzülecek. u11 baya dayanıksız adam 2 eliyle ortadan ikiye böldü ve arkası cam köşesinden düşürsem yere ekranda kocaman çizgi şeklinde çatlak falan oluşabilir :) huawei yi çıkardım listemden. Lg nin v30 u ne zaman gelecek acaba 900 euro falan yazıyor 4500 TL'den falan gelecekse hiç beklemeyeyim. Cihaz bence şuan android tarafında en güzel telefon. Direk iphone x in rakibi v30, mükemmel olmuş ama 4500 den çıkarsa 1500 fazla vermem gider nokia 8 falan alırım.
  • Sahibinden.com da var hocam bir araştırma yapın İstanbul'da iseniz Semers var Çağlayan da dükkanları var satıyorlar Mi 6 nın resmi olarak ülkemizde satışı yok hocam eğer garanti konusunda çekinceniz varsa Sony ve HTC telefonlarına bakan KVK ve Teleservice firmalarını bir araştırmamızı tavsiye ederim şikayetçi olan sayısı çok fazla arka kapağı takmadan gönderen ekran kırıp gönderen çok oldu çok kişi mağdur oldu bu servislerden o yüzden 1800 TL ye mi 6 almak mantıklı duyuyor telefon bozulsa bile 1800 TL çöpe gidiyor 3000 TL değil ben note 4X modelini kullanıyorum 800 TL ye geldi kılıf bile almadım hocam Sony nin bir sonraki telefonlarını beklemek şu anda daha mantıklı bir karar olur sonuçta bu firma C5 Ultra XA XA1 gibi modellerinde yan taraflarında olan ekranı sıfır kullanmış bir firma yine yapacaktır bu sefer umutluyum Sony den LG kronik sorunların olduğu bir firma her ne kadar V30 güzel olsa da ekran yanması ekran izi gibi sorunları olacaksa hiç gelmesin daha iyi ve fiyatı sizin söylediğiniz gibi 4500 TL civarına gelecektir Nokia 8 mantıklı olabilir ama 3000 TL olursa ayrıca Nokia nin da zamana ihtiyacı var ülkemizde yeni yeni satılmaya başlanıyor önce alanlar bir kullansın yorumlarını yazsınlar sonra alınabilir hocam kronik sorunu var mı yok mu öğrenilir ayrıca şu anda garanti konusu servis konusu tam bir muamma nerede servisi var nasıl çalışıyor müşteri memnuniyeti nasıl bilinmiyor

Tr deki sony, htc gibi önemli markaların servisleri ne yazık ki berbat. Bir sürü şikayet konusu gördüm bunu bende biliyorum fakat tüketici hakem heyetine gittiğinde ücret iade onayı aldığında muhatabın sony türkiye veya htc türkiye oluyor ve onlardan ücretini alıyorsun. Xiaomi de ne yapacaksın telefonu getiren firmadan alacaksın yani muhatap olduğun firma değişiyor ve çok önemli. Ayrıca xiaomi alacağıma dediğim gibi apple, samsung, sony vb alırım sonuçta fiyat/performans telefonu aramıyorum. Alacak arkadaşlar için 1800 lira baya uygun ama 2300 lira diye hatırlıyorum hepsiburada da ve baya alan vardı. Ben açıkçası paralel ithalata o paraları vermem.

Sony konusunda haklısın ama evde z2 var aldım elime hoşuma gitti cihaz. xz1 ile z2 de aynı boyutlarda, z2 de arka kısım xz pre gibi camdı xz1 de metal kasaya geçilmiş.

Lg g6 ile sorunlarını aştı, g6 da ciddi bir sorun yok diye biliyorum, v30 da ise adamlar ne var ne yok koymuşlar piyasanın en iyi android telefonu olmuş, o kadar donanım koyuncada fiyat yüksek olacak tabi.

Nokia 8 2999 TL veya 3299 TL olacağı söyleniyor xz1 ile aynı fiyatta ama daha iyi tasarım ve yenilikçi, telefonu farklılaştıran özellikleri var. 2k ekran, ozo audio, carl zeiss çift kamera, metal kasa falan dikkat çekici özellikleri var. xz1 de boş olan alt kısma nokia 8 de kapasitif buton ve parmak izi okuyucu koymuşlar. Garanti ve servis konusunda iyi olacaklarını düşünüyorum çünkü tr ye yeni geldiler vodafone ile anlaştılar, kötü haberler çıkarsa geldikleri gibi gideceklerini biliyorlardır. Benim telefonda tek merak ettiğim kısım saf android sürümüyle gelmesi. Gerçekten saf bir android yazılımını kullanmak hiçte iyi durmuyor.

P10 güzel telefon ama p10 lite dir p10 plus tır aynı telefonu çok modelini çıkardılar. Ve p10 plusun kamerasıda daha iyi p10 dan. p10 u 3300 TL den satıyor çoğu yer. Nokia 8 300 lira daha ucuza geliyor xz1 300 lira daha ucuza geliyor. Neden huawei tercih edeyim sence? p10 yerine daha ucuza iphone 7 alabilirim? tasarım anlamında huawei, iphone a çok benziyor. Fiyatı 2500 olsa alır geçerdim p10 un yeşil veya mavi rengini. Renkleri gerçekten hoş gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 5 Ekim 2017; 9:39:5 >
  • Şöyle bir durum var hocam servis ile alakalı delta servis bakıyor genelde xioami modellerine bir şey olsa yine tüketici hakem heyetine başvuru yapılıp haklar aranabilir ki aldıktan 3 ay sonra sorun çıkarsa o telefondan soğursunuz sıfırı bile gelse kullanmak istemeyebilirsiniz F/P telefonu istemiyorum derken cihazın diğer amiral gemisi diye tabir edilen telefonlardan hiç bir farkı yok zaten Apple bile alüminyum kasayı bırakıp cam kasaya geçti mi 6 da öyle Snapdragon 835 6 GB Ram 64 GB depolama çift kamera bu özellikler ve 1800 TL gibi bir fiyat olunca gayet cazip bir cihaz haline geliyor boşu boşuna sırf adı var diye markalara para vermeye karşıyım HTC TR den çekildi LG de G6 ve V20 den sonra çekilme kararı aldığını açıklamıştı uzun süre teknoloji mağazalarında LG telefon standı göremedim ben getirdikleri giriş seviyesi telefonlar ile yetindiler belirli bir süre ben G2-G3-G4 kullanmış birisi olarak bir daha LG firmasına güvenmeyi veya almayı düşünmüyorum her ne kadar biz en iyisini yaptık da deseler gerek servisi ile gerek telefonları ile bunu belli ettiler sorunları az çok biliyorsunuzdur her modelin kendine ait sorunları ortaya çıktı G5 de bile sorunlar olduğu söyleniyor ben bu firmaya 3 defa şans verdim. Ve hepsi hüzünle sonuçlandı bir daha da almam şahsen.

Sony artık tasarımını değiştirdiğinde XZ1 eski telefon olacak ve fiyatı ciddi anlamda düşecek XZ Premium bile 3600 TL den çıkıp 2800 TL ye 2 haftalık cihaz satanlar oldu sahibinden.com da bu nasıl telefon 2 haftada çok zarar ettim diye o yüzden beklemek bence en iyisi olacaktır bende zamanında XZ Premium alacaktım o yüzden Sony yi çok iyi biliyorum hocam Nokia için bence bu kadar olumlu düşünmemek gerekir evet bir geçmişi var Nokia nın fakat şu anda tam olarak ülkemize oturmuş değil her ne kadar Vodafone'da getirse bu kadar çabuk güvenilmemeli hocam Lite modeli özellikleri kırpılmış modeli oluyor plus iPhone da kullanılan plus modeli gibi kamerası ekranı ve pili daha iyi olan model P10 da klasik normal model olarak geçiyor bu arada fiyatlara nereden bakıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul'da 2300 TL ye bulabilirsiniz sıfır kapalı kutu adınıza faturalı ve servis açısından gayet iyidir müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir servisi var ekranınız 1 ay içerisinde kırılırsa ücretsiz olarak değişim yapıyorlar gibi gibi

xiaomi de servis sorunum olsa muhattabım onu getiren olacak çünkü xiaomi türkiye yok. Ama nokia da sorun olursa nokia türkiye ile muhattap olacağım. Bende zaten 6s+ var farklılık derdinde olmasam i7 veya i8 e geçerdim. Donanımlarını biliyorum ama seninde dediğin gibi ben marka ve garantiye para veriyorum. Aynı donanımı var diye telefon alsaydık apple ın batması lazımdı.
    Lg ve htc hem tr de hem dünyada pek iyi durumda değil. Htc nin u11 i baya dikkat çekiciydi çok şık gözüküyordu birde telefonu sıkarak fotoğraf çekmek inanılmaz bir özellik. Lg operatörlere yöneldi diye biliyorum, bence v30 hem lg hemde androidin şuanki en iyi telefonu. Lg yi sorunları bitirdi ama bundan ders almışlardır diye umuyorum.

xz1 i beğenirsem fiyatının düşmesini önemsemem ama bir yandan nokia 8 de geldi. Fiyat konusunda zarar etmemek için apple alacaksın benim 2 sene önce aldığım 6s+ şuan 3500 TL'den satılıyor. Android tarafına bakıyorsun hepsi 1000 lira ucuzlamış durumda. Sony birde xz1 compact getirmeyecek deniliyor o gelseydi belki onu alabilirdim. Nokia nın geçmişini boşver çünkü hmd global diye bir şirket almış o üretiyor telefonları. Ürettikleri telefonlara bakıyorsun hepsi ayrı kaliteli. Tr de servis ağı falan düşüktür ama telefonlar gerçekten güzel. Huawei p10 güzel ama bilindik mağazalarda fiyatı 3300 TL, hepsiburada gibi yerlerde 2800 TL. P10 un rakibi bence i7 hem tasarım boyut anlamında çok benziyor. P10 u bir deneyimlemem lazım çünkü videolarda falan pek çekici gelmedi.
  • 1000 tl civarı önerebileceğiniz telefon varmı? tam 3 yıl oldu lg g2 alalı bugün wifi gitti. Gün boyu araştırdım yapabilen yok.

İlk defa bir telefonu bu kadar kısa kullandım. Moto atrix hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 5 Ekim 2017; 22:37:5 >
  • Samsung j7 yi bi arastir hocam

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Lenovo K6 Note
    Xiaomi Redmi Note 4 32 GB
    Xiaomi Redmi 4X 32 GB
    Huawei P9 Lite

p9 lite daha iyi bir şık olur herhalde yada birazdaha koyup xiaomi mi5s ..vb almak da uygun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: InfiniTY35

Yeni bir telefon alacağım 2 model arasında gidiyorum iPhone 8 ya da Samsung Galaxy S8. Yani kimi yöncen IOS diyorum abi tamam iPhone 8 ama bazı yönlerden yenilik malum şu sıralar IOS 11 sorunu o bu şu derken de Samsung S8 almak istiyorum. Dürüst olıyım korkularımda androidin kasması ya da bozulunca samsung malum iphone gibi eğer kaynak biz değilsek 0 vermiyor uğraştırıyor çok şikayet var. Benim istediğim şey şu. Stabil olarak beni uzun süre götürsün uzun zamandır android tarafını bilmiyorum. Yani IOS gibi mi yaptılar sistemi yoksa hala mı kötü yorum yapamıcam ama dediğim gibi Android'ten çekincelerim : Ürünün bozulma ihtimali üstüne üstlük telefon ömrünü servislerde geçirme korkusu. Diğeri ise erken yavaşlama ya da IOS gibi stabil çalışamaması. IOS'tan korkum ise sarj sorunu ve eskisi gibi kullanıcı memnuniyeti sağlayabiliyorlar mı. iPhone X almayı düşündüm ama 300 dolarlık fark beni baya soğuttu üstüne üstlük zamanda malum 2 ay falan var en az. Lütfen yardımcı olun.

KİM İOS (İPHONE7) ALMALI?:(3000 tl)
    Daha basit ve az yorucu bir kullanıcı deneyimi isteyenler,
    Küçük ekran sevenler,
    İyi bir kamerayı önemseyenler,
    Marka-Tasarımı (gösteriş) öncelikli tutanlar,
    Pil ömrünü çok kafaya takmayanlar,
    ikinci eli para etsin diyenler,
    .

KİM ANDROİD (S8) ALMALI?:(3200 tl)
    İrili ufaklı bir çok ilginç özellikten faydalanmak isteyenler,
    Büyük ekran isteyenler,
    Ekran kasayı doldurmalı diyenler,
    İyi bir kamerayı önemseyenler,
    “Batarya ömrü benim için çok hayati” diyenler,
    Ekranı kırılınca "cihazın yarısı kadar parayı ekran değişimi için verebilirim, bana dokunmaz" diyenler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

Lenovo K6 Note
    Xiaomi Redmi Note 4 32 GB
    Xiaomi Redmi 4X 32 GB
    Huawei P9 Lite

p9 lite daha iyi bir şık olur herhalde yada birazdaha koyup xiaomi mi5s ..vb almak da uygun olabilir.

Mi5s beyazı kalmamış hepsiburada.com da. İthalatvı garantisi hepsiburada da olanlarda sorun yaşanır mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    İTHALATÇI firmalar genelde DELTA servis ile anlaşıyorlar.
    satıcınızın HB gibi bilindik kurum olması;
    bir sorun olduğunda HB aracılığıyla servise gönderilirse , takipçiniz olurlar ve daha rahat para iadesi alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.