Şimdi Ara

★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.016
Cevap
181
Favori
521.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Note 9 Pro hep çok övülüyor, ben de almayı düşünüyordum, lakin gsmarena üzerindeki fotoğraf kıyaslama kısmından düşük ışıktaki fotoğraf örneklerine bakınca gerçek olamayacak kadar kötü duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

cihazların kronik sorunlarını kendi ana sayfalarından araştırabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-m11-ana-konu--143372708

.
    geçen ay ithal cihazlara zam geldiği için
    fiyat olarak 2500 civarına çok çok daha iyi cihazlar bulunabiliyor.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/200715-201204-202956-250916-409280-430050-436157-441867-564443/realme-5-pro_samsung-galaxy-a30s_redmi-note-8-pro_oppo-a5-2020_realme-5i_realme-6i_redmi-note-9s_redmi-9_xiaomi-redmi-note-9-128gb/

Alıntıları Göster
    Karsilastiemalara baktım üstad. Bende telefon alacam. Note 8, redmi5i arasında kaldim. Sence hangisi daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4000 5000 civarı ufak ekran iyi batarya güzel kamera ne önerebilirsiniz?

• Hocam GM 20 Pro nasıldır ? 2500 civarı 3-4 yıl idarelik üniversitede idare edecek telefon arıyorum.

Bataryası iyi olsun istiyorum.
    Redmi note 9 128GB nasıldır ?
    Sizin tavsiyeniz öneriniz var mıdır ?
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar ben Telefon alacağım

Redmi Note 9 Pro 6GB
    Redmi Note 8 pro 6GB

Bu ikisi arasında kaldım sizce hangisini almalıyım neden.

Eşim ürün Resmi çekip Instagram da satış yapıyor detaylar önemli. Bu yüzden de hangisinin kamerası bu işi daha iyi yapar. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Teşekkür ederim ilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: akadirarik

Arkadaşlar ben Telefon alacağım

Redmi Note 9 Pro 6GB
    Redmi Note 8 pro 6GB

Bu ikisi arasında kaldım sizce hangisini almalıyım neden.

Eşim ürün Resmi çekip Instagram da satış yapıyor detaylar önemli. Bu yüzden de hangisinin kamerası bu işi daha iyi yapar. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Teşekkür ederim ilginize.
    İkisi arasında note 9 pro daha güncel bataryası daha büyük. Note 8 pro ise ön kamera açısından daha başarılı.

Kamera açısından şunlar Daha kaliteli çekim yapar;

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/142363-369670-404477/samsung-galaxy-s10-plus_xiaomi-mi-note-10_samsung-galaxy-note-10-lite/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 26 Eylül 2020; 9:27:10 >

• Merhabalar,

- Yaşlıya yönelik, sadece WhatsApp görüntülü konuşma yapılacak
    - Ön kamera performansı muadillerine göre iyi
    - Batarya performansı iyi
    - 4.5 G uyumlu
    - Nispeten kullanımı kolay ve dayanıklı
    - Bütçe tercihen 2000 TL, maksimum 2300 TL civarı
    - Telefon zorlanmayacak ama en az 3 sene ömrü olması

Telefon tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Bazı araştırdığım telefonlar:

- Xiaomi Redmi 8A 32 GB ilgimi çekti, 8 MP ön kamera ve 5000 mAh bataryası ile 1950 TL ye geliyor. Sizce nasıldır? İsterlerime göre M21 e çıkmaya gerek var mı? Kronik sorunu var mı? FP gördüğüm için en çok aklıma yatan telefon şuanlık.
    - Samsung Galaxy M21, bütçemi biraz aşıyor (2400) ama sanırım bu üçlüden de en iyisi (Batarya, ön kamera, yonga). Samsung Exynos 9611 nasıl sizce yolda bırakır mı? SAR değeri Redmi 8A nın iki katı, bu da aklıma takılan noktası.
    - GM20 - 1800 TL. Mediatek MT6762D Helio A25 ve batarya kapasitesinin diğerlerinden az olması nedeniyle son sırada.

Başka tavsiyelere de açığım, çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BloodyShift -- 26 Eylül 2020; 17:12:10 >

• Merhaba realme 6'nın çok tavsiye edildiğini gördüm. Fakat ekran yansıtma olmadığı söyleniyor. Yabancı bir videoda ekran yansıtmayı nasıl yapacağını anlatmış. Ekran yansıtma var mı yok mu acaba? Bir de Realme 6 2500 fiyat bandında uzun ömürlü kulanım için tavsiye eder misiniz?

Yaklaşık 5 yıllık sony e4g kullanıcısı için alacağız. Hiç oyun oynanmayacak, normal yoğunlukta fotoğraf video ve sosyal medya amaçlı 4-5 yıl götürecek başka önerilere de açığım.

Redmilerde yakınlık sensörü problemiyle karşılaşmayan model varsa onlar da olabilir.
  • zaladin kullanıcısına yanıt
    Garanticisiniz ve Çin ürünleri ile sürpriz yaşamayı Göze alamıyorsunuz.
    Tek çare Samsung m31 gibi duruyor.
    (Foto kamera olarak 4000 lira altındaki cihazlardan üst kalite çekimler beklemeyin.)

• BloodyShift kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar cümleten merhaba,

Bana da acil telefon lazım kasma donma yapmayan; sadece arama, whatsapp, görüntülü konuşma(ön kamera çöp olmasın) filan için kullanılacak. Extra en fazla sosyal medya, haber filan okumak için. Batarya performansı da iyi olursa daha güzel olur Normal kullanımda 2-3 gün giderse fazla fazla yeterli olur.

Kısaca donup çileden çıkarmayacak ve alo diyecek en az 2-3 sene götürecek akıllı telefon arıyorum.

@BloodyShift hocamın aradığı tarzda arıyorum aşağı yukarı. Bana da tavsiye verebilecek var mı?
    Bütçe aynı max 2000 filan. Ne kadar f/p olursa iyi olur. Bütçeyi çok aşamam ki zaten ultra bi performans gerekmiyor bana(oyun vs).

Bu arada bu telefon piyasası nolmuş ya

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Aslında cihazı babam için alacağız. Fotoğraf olarak da çok fazla işi yok. Küçük ekran olsa yöneleceğim ama küçük telefon kalmadı artık. Realme 6 bakıyordum bir de M21. M31 nedense hiç dikkatimi çekmemiş bugün biraz yorumları okuyayım. Kendim buradan Rıdvan beyin tavsiyesiyle LG V30 almıştım Samsung pek önermezdi ve ben de pek sevmezdim ama bu yeni çıkan modeller biraz daha iyi galiba bilemiyorum.
  • Evet... M31'e bakarken birkaç saat içinde 200 lira zam geldi :D

Realme 6ya biraz daha bakayım
  • Op6 telefonumu satıyorum 2k'ya. 3k ya alabileceğim ikinci el bir telefon önerir misiniz+?

• Maksimum 4000 liraya kadar alabilecegim bir telefon istiyorum.
    Kamerasinda portre modu ve manzara modu kaliteli ceken,
    Ekrani amoled olacak ve kaliteli ekran olacak,
    Bataryasi 4000 ve uzeri olacak
    Bir telefon bakiyorum. Onerilerinizi bekliyorum.

• sinyortr1 kullanıcısına yanıt

Burada daha tecrübeli kullanıcılar varken telefon tavsiye etmek bana düşmez belki ama şu üç telefon isteklerinize uygun gözüküyor.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/441361-588658-590428/xiaomi-mi-10-lite-5g_samsung-galaxy-m51_xiaomi-mi-note-10-lite-8gb/

Amoled ekran şart değilse Realme 6 Pro'yu da ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaladin -- 6 Ekim 2020; 8:58:11 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Anne ve babamın kullanması için 2500-3000 TL civarında telefon bakıyorum.

Daha öncesinde LG G3 kullandılar. Seneler sonra ikisi de aynı şekilde bir anda bozuldu. Sanırım o telefonlarda olan kronik bir problem. Ondan sonra da Galaxy S3 Mini tarzı idareten telefonlar kullandılar.

Bu fiyat segmentine göre kamerası ve ekranı iyi olan, şarj ömrünün de uzun olduğu bir telefon arayışı içerisindeyiz. Tabi yine alınacak telefonun da mümkün olduğunca uzun süreler kullanılmasını isteriz.

Kendim seçenekleri taradığımda öne çıkan modeller bana göre şu şekilde:

Samsung Galaxy M31 (6GB RAM/128 GB Hafıza)

Oppo Realme 6 (8GB RAM/128 GB Hafıza)

Xiaomi Redmi Note 9 (4GB RAM/128 GB Hafıza)

Xiaomi Redmi Note 9S (4GB RAM/64 GB Hafıza)

Xiaomi ve Realme için Mi UI ve Realme UI ile ilgili çekincelerim var. Bir de telefonu annem ve babam kullanacağı için bazı özelliklerin önemi kalmıyor. Yani mesela atıyorum Samsung M31 modeli çok güncelleme almayacaksa bu bizim için çok büyük bir problem değil. İdareten bile olsa S3 Minideki android sürümünü neyse onu kullandılar. Veyahut işte ne bileyim Redmi Note 9 da PUBG kasmıyor, çok iyi ama bu telefon sahipleri asla gidip o oyunu oynamayacak zaten. Şimdilik Samsung Galaxy M31 modeline daha yakınım. OLED ekran, 6000 mah batarya, söylenlere göre segmentine göre güzel bir kamera cazip geliyor. Ayrıc daha bilindik bir marka, servis ve yedek parça konusunda çok sorun yaşanmaz, nisbeten kullanımı daha kolay, kısacası genel olarak daha güvenli ve garanti bir seçenekmiş gibi geliyor.

Bu liste içerisindeki hangi seçenek neden sizin için daha mantıklı bir tercih yazabilirseniz sevinirim. Ayrıca bu modeller dışında önerileriniz olursa onları da listeye eklemek isterim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Yukarıdaki arkadaş gibi ben de babama 3000 TL'ye kadar telefon bakıyorum. Girdiği uygulama Facebook whatsapp falan. Fakat ekranın çok büyük olmasını istemiyor ve genelde yeni telefonlar hep 6 inç üzeri gibi. Böyle kompakt bi ürün tavsiyeniz var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.