Şimdi Ara

★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.009
Cevap
181
Favori
521.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://m.n11.com/urun/nokia-22-16-gb-nokia-turkiye-garantili-1214313?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maksimum 1200 liraya babam için telefon önerisi alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Maksimum 1200 liraya babam için telefon önerisi alırım
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/167808-404403/nokia-2-2_samsung-galaxy-a01/
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler devrem

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roberto antonio -- 5 Temmuz 2020; 12:51:6 >
  • Merhaba,

2 senedir vestel venüs e3 kullanıyorum. evet, biraz yavaş ama gayet güzel işimi görüyor. oyunla alakam yok. chrome, youtube ve birkaç basit uygulama ile takılıyorum, o kadar.

vestel venüs e5, kullandığım telefondan bayağı iyi gibi aslında. 3 gb ram, 8 çekirdek vs. ama boyutlarına baktım, biraz büyük maalesef ama yine de alabilirim.

ne önerirsiniz bana? büyük istemiyorum. E3 boyutları gayet güzel. bütçe maksimum 1800-2000.

aslında xiaomi redmi 7a'yı bulabilsem çok iyi olacaktı ama maalesef ne bir fiziki mağaza satıyor, ne de satıcısı hepsiburada veya amazon olan var. bilmediğimiz kullanıcılar satıyor sadece.

sorularım:

1) ne önerirsiniz?
    2) Xiaomi Redmi 8A mı yoksa Vestel Venus E5 mi? arada 400 lira fark var. 400 liraya değer mi?
    3) satıcısı hepsiburada olan telefonlar %100 orijinal midir? E5 buldum mesela:https://www.hepsiburada.com/vestel-venus-e5-32-gb-vestel-garantili-pm-HB00000Q7I3N
    %100 içim rahat edebilir mi bunu alsam? yoksa gidip vestel'in sitesinden mi alayım?https://www.vestel.com.tr/vestel-venus-e5-inci-siyahi-cep-telefonu

çok sordum ama malum, telefonlar pahalı. 2-3 ay önce telefon almaya kalksam çok rahat bir telefon alabilecektim ama şimdi zorluyor maalesef :(

Yardımlarınızı bekliyorum,

Şimdiden teşekkürler.

• 3500-4000 aralığına tavsiye yapabilir misiniz?
  • 2 Yıl Dolmadan yada tam dolarken telefonda sıkıntılar başlıyor ve birdaha da eski performansının yanından bile geçmiyor.
    Dikkat ettimde son 2 telefonumda SAF ANDROİD. Acaba seçimimde mi yanlışlık oluyor diye düşünüyorum ama her telefon alacağımda en az 2 ay araştırma yapıyorum özellikle forumun bu paylaşımdaki tavsiyeler üzerine karar veriyorum. Bende mi sorun var analayamadım.
    Bir önceki telefonum: GM5 PLUS
    Şimdiki: Mi A1
    Sizce nasıl bir telefon almalıyım ki şöyle 4-5 yıl bir daha uğraştırmadan yoluma devam edeyim.

Kullanım Özelliklerim:

✍️ Çok uygulama yüklerim ve sürekli kullanırım. (Şuan 155 uygulamam var 🙈)
    ✍️Sosyal medya kullanırım
    ✍️ Hiç oyun oynamam
    ✍️ Kamera kullanımı arada yaparım ama öyle kaliteli resim derdim yok anlamam da
    ✍️ Sarz uzun süre gitsin isterim mümkünse
    ✍️ Chrome tarayıcıyı sürekli kullanırım PC yerine telefonu kullanıyorum ve açtığım sekmeleri kapatmama gibi bir huyum var 😬
    ✍️ Hafıza çok az olmamalı

Bu Kullanıma şu 4-5 yıl dayanır dediğiniz ve sorun yaşarsam da servisinden problem yaşamazsın dediğiniz telefon varmı? Varsa borç harç yapıp alacağım her 2 yılda telefon yenilemekden gına geldi valla.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akadirarik -- 6 Temmuz 2020; 15:36:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akadirarik

2 Yıl Dolmadan yada tam dolarken telefonda sıkıntılar başlıyor ve birdaha da eski performansının yanından bile geçmiyor.
    Dikkat ettimde son 2 telefonumda SAF ANDROİD. Acaba seçimimde mi yanlışlık oluyor diye düşünüyorum ama her telefon alacağımda en az 2 ay araştırma yapıyorum özellikle forumun bu paylaşımdaki tavsiyeler üzerine karar veriyorum. Bende mi sorun var analayamadım.
    Bir önceki telefonum: GM5 PLUS
    Şimdiki: Mi A1
    Sizce nasıl bir telefon almalıyım ki şöyle 4-5 yıl bir daha uğraştırmadan yoluma devam edeyim.

Kullanım Özelliklerim:

✍️ Çok uygulama yüklerim ve sürekli kullanırım. (Şuan 155 uygulamam var 🙈)
    ✍️Sosyal medya kullanırım
    ✍️ Hiç oyun oynamam
    ✍️ Kamera kullanımı arada yaparım ama öyle kaliteli resim derdim yok anlamam da
    ✍️ Sarz uzun süre gitsin isterim mümkünse
    ✍️ Chrome tarayıcıyı sürekli kullanırım PC yerine telefonu kullanıyorum ve açtığım sekmeleri kapatmama gibi bir huyum var 😬
    ✍️ Hafıza çok az olmamalı

Bu Kullanıma şu 4-5 yıl dayanır dediğiniz ve sorun yaşarsam da servisinden problem yaşamazsın dediğiniz telefon varmı? Varsa borç harç yapıp alacağım her 2 yılda telefon yenilemekden gına geldi valla.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    patron sana 128 gb hafız, 8 gb ram olan bir cihaz lazım.4 bin TL üstü yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechultipo -- 6 Temmuz 2020; 23:40:33 >

• Genelde düşük bütçeli cihazlar almışsınız,
    150 uygulama ile ancak dayanabilmiş.
    6 GB RAM ve 128 GB hafıza tercih edilmeli.
    Fiyat performans olarak ;
    mi note 10 lite mantıklı.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/150449-395684-402688-424649-547841-556519-560576-560581/huawei-p30_samsung-galaxy-s10-lite_samsung-galaxy-a71_realme-6-pro_realme-6-8gb_xiaomi-redmi-note-9s-128gb_redmi-note-9-pro-128gb_xiaomi-mi-note-10-lite-128gb/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 7 Temmuz 2020; 15:21:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qraty

Merhaba,

2 senedir vestel venüs e3 kullanıyorum. evet, biraz yavaş ama gayet güzel işimi görüyor. oyunla alakam yok. chrome, youtube ve birkaç basit uygulama ile takılıyorum, o kadar.

vestel venüs e5, kullandığım telefondan bayağı iyi gibi aslında. 3 gb ram, 8 çekirdek vs. ama boyutlarına baktım, biraz büyük maalesef ama yine de alabilirim.

ne önerirsiniz bana? büyük istemiyorum. E3 boyutları gayet güzel. bütçe maksimum 1800-2000.

aslında xiaomi redmi 7a'yı bulabilsem çok iyi olacaktı ama maalesef ne bir fiziki mağaza satıyor, ne de satıcısı hepsiburada veya amazon olan var. bilmediğimiz kullanıcılar satıyor sadece.

sorularım:

1) ne önerirsiniz?
    2) Xiaomi Redmi 8A mı yoksa Vestel Venus E5 mi? arada 400 lira fark var. 400 liraya değer mi?
    3) satıcısı hepsiburada olan telefonlar %100 orijinal midir? E5 buldum mesela:https://www.hepsiburada.com/vestel-venus-e5-32-gb-vestel-garantili-pm-HB00000Q7I3N
    %100 içim rahat edebilir mi bunu alsam? yoksa gidip vestel'in sitesinden mi alayım?https://www.vestel.com.tr/vestel-venus-e5-inci-siyahi-cep-telefonu

çok sordum ama malum, telefonlar pahalı. 2-3 ay önce telefon almaya kalksam çok rahat bir telefon alabilecektim ama şimdi zorluyor maalesef :(

Yardımlarınızı bekliyorum,

Şimdiden teşekkürler.
    Vestel de E serileri giriş seviyesindedir.
    E3 modeli ;
    28 nm işlemcili
    Tek ön bellekli ekran kartı
    Yardımcı işlemcisi olmayan
    Sadece Alo demek için bir ürün.

Venüs V6 ile V7 orta segmentte 1000-1100 lira bütçe için öneriyorduk, fakat ithal ürünlere zam gelince, bunlara da %50 zam yapıldı, bunlara (Yerli) zam gelmemeliydi.
    Madem zam geldi, E ve V serileri alınmaz artık.
    Belki z serileri alınabilir.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/89394-104945-126386-126397-151351-395367-405313/vestel-venus-e3_vestel-venus-z20_vestel-venus-v6_vestel-venus-z30_vestel-venus-v7_vestel-venus-z40_vestel-venus-e5/

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Genelde düşük bütçeli cihazlar almışsınız,
    150 uygulama ile ancak dayanabilmiş.
    6 GB RAM ve 128 GB hafıza tercih edilmeli.
    Fiyat performans olarak ;
    mi note 10 lite mantıklı.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/150449-395684-402688-424649-547841-556519-560576-560581/huawei-p30_samsung-galaxy-s10-lite_samsung-galaxy-a71_realme-6-pro_realme-6-8gb_xiaomi-redmi-note-9s-128gb_redmi-note-9-pro-128gb_xiaomi-mi-note-10-lite-128gb/
    Sağolun hocam, ben de bi kaç gündür kendim araştırınca redmi note9 pro ve mi note 10 lite arasında kalmıştım. mate 10 lite çok hoşuma gitti cidden almak istiyorum, amoled olması olsun ,kavisli olması olsun ama bazı sıkıntıları varmış galiba, yakınlık sensörünün düzgün çalışmaması, hoparlör kalitesi, parmak izi sensörünün zamanla yavaş çalışması hakkında şikayetler okudum, o açıdan biraz şüpheli yaklaşıyorum. htc 10 dan geçeceğim, zamanının amiral gemisi sonuçta, eski telefonumu aratır mı diye şüpheyle yaklaşıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mechultipo

patron sana 128 gb hafız, 8 gb ram olan bir cihaz lazım.4 bin TL üstü yani

Alıntıları Göster
    Peki bütçeyi bu kadar yüksek tutarak tercih android mi olmalı iPhone mu?

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Casper Via P3 almayi dusunuyorum, ne diyorsunuz?

• Pweck5 kullanıcısına yanıt
    Modellerdeki sıkıntıları , kendi forum sayfalarından araştırabilirsiniz.
    Bahsettiğiniz şeyler genelde her cihazda oluyor.
    Güncellemeler ile giderilebiliyor.
    Sensör sıkıntısı, ekran koruyucu takılırsa oluşuyorsa firma ne yapsın.
    Yeğenimde mi note 10 Lite var, şimdilik memnun.
    Bende ip7 var,
    En son güncellemede sıkıntı oldu;
    Telefon görüşmesinden sonra ekrana bakıyorum,
    Sonlandırma tuşu gözükmüyor.
    Orta tuşa basınca ekran geliyor.
    Bir sonraki güncellemeyi bekliyorum,
    İnşallah düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: qraty

Casper Via P3 almayi dusunuyorum, ne diyorsunuz?
    Casper de alınabilecek tek ürün bu

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Modellerdeki sıkıntıları , kendi forum sayfalarından araştırabilirsiniz.
    Bahsettiğiniz şeyler genelde her cihazda oluyor.
    Güncellemeler ile giderilebiliyor.
    Sensör sıkıntısı, ekran koruyucu takılırsa oluşuyorsa firma ne yapsın.
    Yeğenimde mi note 10 Lite var, şimdilik memnun.
    Bende ip7 var,
    En son güncellemede sıkıntı oldu;
    Telefon görüşmesinden sonra ekrana bakıyorum,
    Sonlandırma tuşu gözükmüyor.
    Orta tuşa basınca ekran geliyor.
    Bir sonraki güncellemeyi bekliyorum,
    İnşallah düzelir.
    Doğru hocam, bu bütçelere olan her telefonun illaki bir eksiği oluyor, kimisinin işlemcisi çok iyi ama ekran ips ve kamerası kötü, kimisinin kamerası iyi, ekranı amoled ama işlemcisi bi tık zayıf. aylık 1-2 saat anca konuşma yaparım, çok konuşmayla işim olmaz ama yine de düşündürüyor insanı :)

• Arkadaşlar merhaba
    Malumunuz başıma bir olay geldi(https://forum.donanimhaber.com/hepsiburada-rezaleti--144368378). Şu anda telefonsuzum. Limitim 3000 TL. Kamerası iyi , telefon görüşmelerinde ve wifi de sorunsuz olan bir cihaz lazım siz ne önerirsiniz bugün satın alacağım.

• 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.