Şimdi Ara

★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.004
Cevap
181
Favori
520.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ülkemiz ve dolar kuru sağolsun 1500-1800 tl arasında alacağınız telefonlar hepsi orta seviye yüksek seviye telefon almak istiyorsanız bütçeyi arttırmanız gerekli 2200 tl civarında Sony Xperia XZ1 veya XZ Premium alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cümleten selamlar.

Eşime bir telefon hediye almak istiyorum. Şuan Samsung Galaxy note 4 910F kullanıyor. Fransadan almıştım ancak beli doğrulmadı telefonun. 1 yıl içerisinde ekran değişti, anakart değişti hala kasıyor ısınıyor kamera odaklama sorunu yaşıyor. Sanırım bir daha samsung istemez.

Bir arkadaşımda Huawei Mate 10 lite diğer bir arkadaşımda Huawei P20 lite var.

İkiside çok güzel. P20 çentikli tasarım ile daha iyi bir hediye olaiblir diye düşünüyorum.

2500TL bantlarında bir bütçe ayırdım.

Bu bantta kamera performansı olarak alınabilecek en iyi telefonu almak istiyorum.

Sizin tavsiyeniz ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Cümleten selamlar.

Eşime bir telefon hediye almak istiyorum. Şuan Samsung Galaxy note 4 910F kullanıyor. Fransadan almıştım ancak beli doğrulmadı telefonun. 1 yıl içerisinde ekran değişti, anakart değişti hala kasıyor ısınıyor kamera odaklama sorunu yaşıyor. Sanırım bir daha samsung istemez.

Bir arkadaşımda Huawei Mate 10 lite diğer bir arkadaşımda Huawei P20 lite var.

İkiside çok güzel. P20 çentikli tasarım ile daha iyi bir hediye olaiblir diye düşünüyorum.

2500TL bantlarında bir bütçe ayırdım.

Bu bantta kamera performansı olarak alınabilecek en iyi telefonu almak istiyorum.

Sizin tavsiyeniz ne olur?
    Araştırmaya devam ederken ASUS Zenfone 5 'e rastladım ve P20 elendi :)

Zenfone 5 kamera + diyafram açıklığı konusunda çok önde. Stereo hoparlörler kullanması vs vs daha iyi.

Zenfone 5'e karşı daha iyi bir öneriniz olursa beklerim

• İyi günler, sizlere basit bir sorum ancak çok fazla argümanım olacak. Sorum Samsung Galaxy S9+ mı yoksa iPhone 8+ mı?

Ortalama 5 senedir iPhone5 kullanıyorum ve seçeceğim telefonu da en az beş sene kullanacağım. iPhone kullanmaya alışkın olduğum ve iOS deneyiminin daha hızı olduğun kanısında olduğum için iPhone 8+ çok yakınım ancak S9+ daha ucuz olup daha fazla özellik vadediyor olması beni kendine çekiyor. Tam boy bir ekranının olması değişebilen diyafram değeri(fotoğrafçılık ile gayet yakından ilgileniyorum) ve beni benden alan halen iPhonelara uğramayan always on display. Ancak hayatımda android telefon hiç kullanmadım(android olarak tablet filan kullandım lakin orta seviye ile giriş arası modellerdi)bu da beni tedirgin eden bir taraf. Çevremde androidden iOS geçen çoğu insan daha rahat ettiklerini belirtiyor. Lakin iPhone günümüzden uzak tasarımı beni kendisinden uzaklaştırıyor. Sizce hangi telefonumu seçmek daha mantıklı veya 4000₺ bandında daha mantıklı bir seçenek var mı?

• andios kullanıcısına yanıt
    Hocam eşinize Huawei Mate 10 alırsanız ( Düz Mate 10 Lite veya Pro değil ) çok daha iyi bir hediye almış olursunuz.
  • Gudik. kullanıcısına yanıt
    Hocam S9+ çok daha fazla özellik sunsa da klasik Samsung aldıktan 6-9 ay sonra yavaşlamalar pilin eskisi kadar iyi gitmemesi , Amoled ekranın canlılığının eskisi kadar kalmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz ayrıca eğer 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorsanız bence iOS den devam etmelisiniz yıllarca ios kullanıp Android sistemine geçenler pişman oluyorlar genelde hiç bir telefona 4000 TL verilmesi taraftarı değilim fakat Huawei Mate 10 Pro modeline bakmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Hocam eşinize Huawei Mate 10 alırsanız ( Düz Mate 10 Lite veya Pro değil ) çok daha iyi bir hediye almış olursunuz.
    Telefon 2800TL bantlarında. Benim bütçemi aşıyor.
    Hocam telefon gittigidiyor da 2640 tl 75 tl de puan veriyor 2565 tl ye tekabül ediliyor 65 tl eklemekten bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler değerli yorumunuz için, peki bütçem düşerse iPhone 8 ile 7+ arasında hangisini tercih etmem daha mantıklı. Mate 10 Pro şahane bir telefon ancak android beni korkutuyor ve uzun vadede dediğiniz gibi iOS'un daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
  • Merhaba. ANneme hediye olarak alabileceğim kamerası iyi ve şarjı çok giden 1000-1100 TL seviyelerinde öneriniz nedir?
  • Gudik. kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ergonomik açıdan 8 tercih ederdim fakat 7 Plus modelinin daha iyi bataryası ve kamerası olduğu da su götürmez bir gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Hocam telefon gittigidiyor da 2640 tl 75 tl de puan veriyor 2565 tl ye tekabül ediliyor 65 tl eklemekten bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.
    İthalatçı garantisi olmasın? Ben baktım şimdi yine bulamadım.

Birde youtube kıyas videolarında aralarında pek fark olmadığını gördüm. Zenfone 5 daha güncel bir telefon. Güncelleme konusunda da daha uzun süreli destek alır diye düşünüyorum.
    Hocam Zenfone 5 dediğiniz telefon orta seviye bir telefon benim söylediğim Huawei Mate 10 üst seviye amiral gemisi bir telefon nasıl zenfone 5 daha iyi oluyor ben anlamadım ayrıca evet ithalatçı garantili olarak 2640 tl ye geliyor daha önce de söyledim tekrar ediyorum Pro veya Lite modeli değil düz Mate 10.

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/huawei-mate-10-64-gb-tek-sim-cep-telefonu-352685496?aff_id=21&utm_source=Gelirortaklari&utm_medium=aff&utm_campaign=21&utm_content=GO&ggmktg=Affiliate_GO_21_1774_xml___&mpch=ads&utm_source=Gelirortaklari&utm_medium=aff&scxid=14489-197538-2357-0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RdvnKrca -- 22 Haziran 2018; 13:9:44 >

• zeytin19 Z kullanıcısına yanıt
    Redmi Note 4X

Redmi 5 Plus

• Kamerası iyi ve çentiksiz bir telefon arıyorum, suya ve toza dayanıklılık da olmasını istediğim bir özellik. Galaxy S9 düşündüm ama tek kamera, S9 Plus da o paraya değer mi bilemedim açıkcası. Mate 10 Pro da olabilir hem daha ucuz hem de kamera performansı iyi. Bluetooth teknolojisinin eski olması, video çekimi ve hoparlörü hakkında olumsuz yorumlar var ama ciddi anlamda sorun yaşar mıyım bu konularda diye düşünüyorum. Kulaklık girişinin de olmaması bir eksi benim için ama diğer konularda sıkıntı yaşamayacağımı düşünürsem görmezden gelebilirim. Sizce Mate 10 Pro beni uzun süre götürür mü yoksa başka telefonlara mı yönelmeli miyim?
  • Merhabalar,
    S8 , S7 edge ve sony xperia xz1 modelleri arasında kaldım,her telefonu inceledim ancak tam olarak karar veremiyorum.(XZ1 modelindeki çerçeveden dolayı ikilemdeyim.S7 edge 2016 çıkışlı olup daha güncelleme almayacak gibi , ayrıca fiyatıda 2500 civarı olması negatif gibi,biraz daha 2000 veya 2100 civarı olsaydı)

*şuan s4 kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonlu Kahve -- 22 Haziran 2018; 18:57:44 >
  • Selamun aleykûm.

6S kullanıyorum.

Cihazımin sorunları nedeniyle değişiklik yapıcam.

2200₺ ye kadar bütçe var.

Android çeltikli

2-3sene kullanabilecegim sağlam

Kamerası çok iyi olan

sesi muazzam olmasını istedigim

Bir cihaz var mı? İkinci el de olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

• Arbores kullanıcısına yanıt
    Hocam Mate 10 Pro daha iyi bir tercih olacaktır her ne kadar belirttiğiniz eksileri olsa da yazılım güncellemesi ile halledilebilecek durumlar düz Mate 10 modeli daha uygun fakat su ve toza karşı dayanıklı değil. Huawei’nin yazılımı gayet stabil ve sorunsuz uzun yıllar kullanabilirsiniz.

• Limonlu Kahve kullanıcısına yanıt
    Hocam tasarımdan ve ekran kasa oranından dolayı ikilemde kaldıysanız XZ1 aldığınızda o ekran kasa oranı daha çok gözünüze gelecek satmaya kadar yolu var bunun S8 tasarım olarak daha albenili bir cihaz fakat ikiside aynı para olsa ben yine XZ1 alırdım.

• isaumitdemir İ kullanıcısına yanıt
    Çentikli modellerden Amiral gemisi olacak bir cihaz şu an ülkemizde mevcut değil Asus Zenfone 5 ve P20 serisi dışında bir telefon yok dolayısıyla çentikten vazgeçerseniz ;

Sony Xperia XZ1

HTC U11

Huawei Mate 10 ( Pro veya Lite değil düz olan model )

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.