Şimdi Ara

Telefon Para İadesi Alma Serüveni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Konuyu telefon iadesi yapmak isteyenlere örnek teşkil etmesi amacıyla açtım. Uzun olacak biraz kusura bakmayın :)

02.01.2015 tarihinde kliksadan htc one m8 marka cihaz aldım. 2 yıla yakın kullandıktan sonra aslında kullanımıma engel olmayan ama ufak tefek arada can sıkan soruları oluştu. Araştırıp ataşehir teleservice e 26.10.2016 tarihinde gönderdim. Telefonu mahvediyorlar çiziyorlar duyumunu aldığım için göndermeden önce telefonun videosunu çektim. 22 ay kılıfısız kullanmadım bu nedenle nokta çiziği yoktu cihazın. Cihazla alakalı 5 6 sorun yazmıştım kayda 2 tanesini girdiler. Defalarca mail attım sonuç alamadım. Arayınca operatöre bağlanmak için 118 li ücretli hatları arayın diyen bir telesekreter var. İlerleyen günlerde cihazda kullanıcı kaynaklı çizikler deformasyon kasada açıklık notu düşünce iyice sinirlendim.Defalarca mail attım saçma sapan geri dönüşler aldım. Htc teknosa(kliksayı satın aldığı için) defalarca aradım sonuç yok. Bu süreçte cihaz 24 iş günü serviste kaldı. Daha önce teknoloji mağazasında çalıştığım için prosedürü ve haklarımı az çok biliyorum. Telefonu kargo ile yolladılar. Kargoyu kabul etmedim. Bakın burası önemli kargo kabul edilince müşteri kabul etti hak iddia edemez gibi söylemlerle sıyrılıyorlar. Hakem heyetine başvurdum. 3.4 ayda anca sonuçlandı. Sonuçlandıktan 15 gün sonra itiraz edilmediyse(e-devlette görünür) elinizdeki hakem heyeti kararı mahkeme kararı niteliği taşıdığını öğrendim. Teknosayı aradım mail olarak kararı yollarım. 15 gün dönüş yapmadılar. Aradığımda kulaklık ve şarj aletini geri istediler vermezsem ücretini düşüp para iadesi öyle yapılır gibi saçma br cevap aldım. Garantisi 6ay 1 yıl olan ürünü 22 ay sonra istemeye haklarının olmadığını söylesemde sonuç değişmedi. Bende soluğu adliyede aldım. İcra başvurusu başlatmak istiyorum dediğimde avukatsız çok zor karşıdaki teknosa vazgeçin dendi. Üniverstenin hukuk fakültesindeki hocalardan yardım alarak bir talep oluşturduk. İlamlı takip istediğinizi belirtin adliyede. cihazı 1873 tlye almıştım 31 tl harç 11tl ptt ücreti ödedim başvurudan 15 gün sonra 17tl gecikme faizi ile paramı hesabıma yatırdılar. Kulaklık ve şarj aletini vermeyim ücretimi aldım. Yaklaşık 6ay sürdü ve bu süre zarfında yıldırmak için uğraştılar diyebilirim. Önemli olan işin peşini bırakmamak arkadaşlar. Bu arada hakem heyetni başvuru yaparken paranın değer kaybetmesinden dolayı yasal faiz ve 15 gün telefonsuz bırakıldığımda bana telefon verilmediği için bunun faizide eklenip daha yüksek ücretten hakem heyeti başvurusu yapılabiliyormuş. Herkesin hakkını araması dileğiyle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.