Şimdi Ara

Telefon Hattını Ücretsiz Üzerine Alma ...( BTK Kanunu) Alamama ...!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
33.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 536 ile başlayan , şuan da AVEA operatörü üzerinde çalışan hattımı üzerime almak için AVEA iletişim merkezine gittim.

Oradaki İlgili!!! Bayan ;

Bu hattın mülkiyeti Turkcelle aittir biz sizin adınıza geçiremeiyiz bunu sadece Turkcell yapabilir dedi.
    Bende kadına olta attım , TURKCELL bayisinden geliyorum , hattımı TURKCELL'e geçirirsem ücretsiz yapacaklarını söylediler dedim.
    Bende AVEA dan ayrılmak istemiyorum o yüzden size baş vurdum yokmu you yordamı dedim kadın yok dedi.Ücretsiz bir şekilde üzerinize almak için Turkcell'e geçmek zorundasınız dedi.

Bende böyle saçmalık olur mu hiç ,2 yıldı AVEA dayım göz göre müşterinizi kaybediyorsunuz dedim. Çok ta tın mealinde bir cevap verdi.
    Müşteri hizmetlerini arayacağım dedim , aramassan adam değilsin mealindeki diğer cevabından sonra aradım.

Durumu oradaki (AVEA) temsilciye aktardım , uzun süre hatta beklettikten sonra , TURKCELL ' e geri geçmeniz gerekiyor dedi.

Benden günah gitti diyip ilerdeki TURKCELL İletişim merkezine girdim.

Adama abi ben bi hata ettim , hattın sahibine 2 sene kadar önce AVEA ya geçirttiydim fakat şimdi hattın yasal sahibi ile ilişkimiz kesildi ulaşamıyorum.Bu nalet AVEA dan kurtulmak istiyorum , şu BTK yasasından beni tekrar TURKCELL i yap hattı da adıma işle özüme dönem dedim ,

TURKCELL deki adam ,

TURKCELL de BTK kanunu (ücretsiz hattı adınıza alma ) daha yürürlüğe girmedi bu 1 dedi ...
    Hat şu an AVEA da çalışır durumda evvela hattı , şu an ki sahibi ile gelerek bize geri geçirtçeniz bu 2 dedi.
    Sonra bu kanun bizde işleme girdiğinde hattını üstüne alırsın dedi.

Anlıyacağınız bu kanun da bi halta yaramadı ve 40 kaat hat devir ücretini benden ya se se ya si si alacaklar

Pff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L&M -- 7 Aralık 2012; 17:34:25 >

• yürürlüge ne zaman giriyo bende takipdeyimde

buldum

Vodafone Bayileri ÜCRETSİZ Geçiş İşlemlerine Başlamış Durumdadır...
    Avea ve Turkcell Bayileri 2012 senesi bitmeden sistemi aktife alacaktır.

Read more:http://www.cepavantaj.com/acik-hat-kullananlara-son-firsat.html#ixzz2EO810W3A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir -- 7 Aralık 2012; 19:28:11 >
  • Ben hatti 4 -5 yildir kullaniyorum ve acik hat yasal sahibiyle iletisime gecmem mumkun degil, kolay yolu var mi bu isin? Veya hatti uzerime almazsam bir cezasi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annemin üzerinden kendime geçirdim hattı Turkcell, 17 lira verdim
  • Hawaiii :

Zaten bu yeni kanun da sahibi gerekmiyor ... Kimliğinle gidiyorsun üzerime alcam diyorsun bitiyor.Fakat hat başka bir oparatore tasınmamıs olması lazım.Ayrıca BEDAVA .........

İplemeyen Adam :

Avea da başladı ... Şu an baslamayan sadece Turkcell

Sebastiyan :

AVEA normal prosedur değişim için 34 TL istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L&M -- 7 Aralık 2012; 19:35:25 >
  • Vodafone hattim babamin uzerine 19a gircem hatti uzerime alabilirmiyim acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekanik61

Vodafone hattim babamin uzerine 19a gircem hatti uzerime alabilirmiyim acaba ?

054. LI NUMARA İSE EVET VODAFONE DAN ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE ÜZERİNE ALABİLİRSİN.
    KİMLİĞİNLE VE O HAT YANINDA AKTİF OLMASI GEREKMEKTE.

CEBİNE MESAJ YOLLUYORLAR , MESAJDAKİ KODU VODAFONE YETKILISINE SOYLUYORSUN , HATTI SENIN UZERINE TANIMLIYORLAR.

HATTIN ESKİ SAHİBİ 1 SENE İÇERSİNDE İTİRAZ ETME HAKKI VAR. EDERSE HATTI KENDİ ÜSTÜNE GERİ ALIR ....!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

CEBİNE MESAJ YOLLUYORLAR , MESAJDAKİ KODU VODAFONE YETKILISINE SOYLUYORSUN , HATTI SENIN UZERINE TANIMLIYORLAR.

HATTIN ESKİ SAHİBİ 1 SENE İÇERSİNDE İTİRAZ ETME HAKKI VAR. EDERSE HATTI KENDİ ÜSTÜNE GERİ ALIR ....!!!

538 li yav olmazmi

• quote:

quote:

quote:

538 li yav olmazmi

HAYIR OLMAZ .

AYNI BENİM DURUMUMDASIN.HATTINI BAŞKA BİR OPARATORE TASIMIŞSIN ...

2 SEÇENEĞİN VAR ;

PARASINI ÖDEYEREK , HAT SAHİBİ İLE GİDECEKSİN HAT DEVİR ÜCRETİNİ ÖDİYECEKSİNİZ VE HAT AYNI OPERATORDE KALARAK SENIN USTUNE GEÇEÇECEK

YADA

HAT SAHIBI İLE NUMARANIN İLK SAHİBİ OLAN OPERATORE GIDECEKSINIZ YANI TURKCELL E , TEKRAR TURKCELE GECIS YAPTIRACAKSINIZ
    HAT TURKCELE GECTIKTEN SONRA KENDI BASINA GİDİP HATTI UZERINE ALABİLİRSİN

• quote:

Hawaiii :

Zaten bu yeni kanun da sahibi gerekmiyor ... Kimliğinle gidiyorsun üzerime alcam diyorsun bitiyor.Fakat hat başka bir oparatore tasınmamıs olması lazım.Ayrıca BEDAVA .........

Hattımı daha önce taşımadım, hattımı mı taşımam gerekiyor yani? Cezası falan varsa vereyim bir 20 lira sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawaii

quote:

Hawaiii :

Hattımı daha önce taşımadım, hattımı mı taşımam gerekiyor yani? Cezası falan varsa vereyim bir 20 lira sorun değil.

Hayır anlatamadım galiba ,

Atıyorum ,

053 lu bir numaran var , fakat şu an Vodafone da . Hat sahibi olmadan , ücretsiz üstüne alamıyorsun.

053 lu numara Turkcell de . yada 054 lı numara Vodafone ,,, Kimin üstüne olursa olsun ücretsiz bir biçimde kimliğinle ilgili oparetorun iletişim merkezinden üstüne alabiliyorsun

• 536 lı aveaya taşınmış hattımı üzerime alabiliyor muyum son durum nedir arkadaşlar? turkcelle taşımadan direkt avea bayisinden hattı üzerime sorunsuz alabiliyor muyum?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.