Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Telefon çekmediği için drone ile çözüm üreten köye baz istasyonu kuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
35
Cevap
0
Favori
1.386
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Telefon çekmediği için drone ile çözüm üreten köye baz istasyonu kuruldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3049 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Turkcell’in baz istasyonu kurma gibi bir yeteneği varmış onu gördüm ve şaşırdım. İzmir’de evimde 4G ile hat çekmiyor, arayanlar ulaşamıyor. Oysa ki Türk Telekom full çekiyordu. Şikayet edince planımızda bu sene yatırım yok diyorlar.

bana ev size aitse baz istasyonu için görüşelim dediler. sanırım baz dikecek yer sıkıntısı oluyor bazı yerlerde.
    |
    |
    |
    |

Üçünün bir arada yaptığı baz istasyonu hemen öyle kurulmuyor. Belli bir bürokrasisi var. Ulaştırma bakanlığı onları kurduruyor. Operatör tek başına daha hızlı şekilde kurabiliyor. Keşke biraz bekleyip ondan kursalarmış. Türkcell in bu istasyonu yüzünden o üçlü istasyon asla kurulmaz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maksat zaten o. Turkcell doğuda çoğu küçük yere bir konteyner birkaç anten koyup hizmet veriyor. Diğerleri oraya bir daha istasyon kursa bile ne fazla kullanan olur, ne gelir elde eder, ne de Turkcell kadar stabil çalışır. Yani Turkcell o bölgenin gelirini kaldırıyor bir daha. :D

O ortak baz istasyonları için şartlar var, muhtemelen karşılamıyor ki şimdiye kadar kurulum yapılmamış.
    |
    |
    Drak44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şartlar var evet. Zaten onları bakanlık ihale açıp kurduruyor diye biliyorum. İsteseler listeye bu köyü de dahil ederlerdi. Bu köyü ilçe merkezine yakındı galiba. Özellikle uzak köylere kuruldu o sistem öncelikle. Bazen tek bir köy için bazen de bir çok köyü kapsayacak şekilde kuruldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sis651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    nerelere şebeke kuruyorlar köylerde bıle cekıyor allah kahretsın telekom konyanın akşehırrrrrrrrr ılcesınde cekmıyor şehır merkezınde cekmıııııyyyyooorrrrrrr turk telekom yetkılılerıne seslenıyorummmmmmmmmm nolur konyanın akşehır ılcesınedkı şebeke sorunun cözunnnnnnnnn
  • Yarbay
    2974 Mesaj

Belli bir markanın fan-boy'u oLMAyın. bulunduğunuz bölgede hangi operatör iyi çekiyorsa o operatörü kullanın..
    |
    |
    If you my star kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Böyle sinir harbine girmek yerine Mobil Numara Taşıma (MNT) ile bölgenizde en iyi çeken operatöre geçme şansınız var..
    |
    |
    a.koray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ulusal Roaming yapılsa olay çözülür. Ancak Turkcell kendi altyapısını Ulusal Roaming'de kullandırmak istemiyor. Sebebi dediğiniz gibi bölgedeki geliri tek başına elde etmek..
    |
    |
    sis651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: If you my star

Turkcell’in baz istasyonu kurma gibi bir yeteneği varmış onu gördüm ve şaşırdım. İzmir’de evimde 4G ile hat çekmiyor, arayanlar ulaşamıyor. Oysa ki Türk Telekom full çekiyordu. Şikayet edince planımızda bu sene yatırım yok diyorlar.

aynısını Turkcell 6 sene önce bana da söyledi . İstanbul/Fatih'te oturuyorum birde. Baska operatöre geçtim ben de.
    |
    |

Kesinlikle. Yabancı ülkelerde bu uygulama var. Ama bizim ülkede rekabet diye bir şey söz konusu olmadığı, gücü olan sonuna kadar sömürdüğü için böyle uygulamalar bize uzak. :)
    |
    |
    serdarski kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: serdarski

Belli bir markanın fan-boy'u oLMAyın. bulunduğunuz bölgede hangi operatör iyi çekiyorsa o operatörü kullanın..

Asla fan değilim. Kaliteli yorumlarına aldanıp Turkcell'e geçtim ve çekmediğini gördüm. Taahhüt imzaladığım için ceza yememek için 12 ay daha Turkcell kullanmak zorundayım. Ama yiğidi öldür hakkını ver ses kalitesi çok güzel. Özellikle Turkcell-Turkcell konuşurken ses baya kaliteli geliyor. Evde çekmeme sorununu hallettim sayılabilir. Evdeyken Turkcell VoWifi kullanıyorum. Şebekeyi Wifi modemim üzerinden alıyor ve full çekmiş gibi oluyor. Ama yinede para verip ödediğim servisin evde çekmemesi RE-ZA-LET. Babamın telefonu VoWifi desteklemediği için mecbur 3G'ye düşürdük. Yoksa arayanlar ulaşamıyor.
    |
    |

• Yarbay
    10329 Mesaj
    Dronecell fikri ilk olarak bu köyden çıkmış demek ki. Turkcell'e iyi ilham oldu.
    |
    |
Reklamlar
SEO
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
3,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.