Şimdi Ara

Telefon bağlanınca internetin ölmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba xiaomi mi a2 lite telefon wifi ile bağlanınca internet çok çok yavaşlıyor ki whatsapptan bile mesaj gönderme birkaç saniye sürüyor. Sebebini hala anlayamadım. Telefona internet speed meter indirdim ve telefon internetten boyuna bir şey indiriyor ancak ne olduğunu bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim başka bir telefon bağlandığı zaman olmuyor bu. Torrentten dizi film indirsem bu kadar yavaş olmaz internet. 2k ping var çok saçma. Modem TP-Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elyssium -- 18 Mart 2019; 10:19:13 >

• Telefonunuz indirme yapıyor herhalde süreklimi bu şekilde? uzun süre bekleyin belki indirme bitince düzelir.
  • xDSL kaç mbps kullanmaya çalışıyorsun? wifi ayarlarında sorun olmalı...
  • Merhaba, interneti neyin sömürdüğünü hâlâ bulamadım ancak kablosuz ayarlarından veri tasarrufu yapıp arkaplanda veri indirilmesini engelleyerek sorunu çözdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elyssium kullanıcısına yanıt
    İphone kullanıcısıyım ara sıra yedekleme yaptığı zamanda ping fırlıyor belki ondan kaynaklıdır hiç bir yerde görünmüyor birde ne yaptığı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bunun sebebi modeme elle girilen dns. bütün dnsler otomatik olursa düzelir. ben iss nin kendi dnssini bile elle girsem aynı sorun oluyor mesajlar geç gidiyor.
  • ip çakışması var dns ile alakası yok... ip dağıtımını kontrol et...
  • gavanator kullanıcısına yanıt
    selamlar nasıl yapcağım? sorun hala devam ediyor :(
  • Elyssium kullanıcısına yanıt
    bağlanan cihazın ip adresini elle sen yazacaksın 192.168.1.100 veya 192.168.1.50 yap detaylarda 255.255.255.0 192.168.1.1 gibi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.