Şimdi Ara

Telefon alma konusudna karar veremedim yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili forumdaşlar kendime bir telefon almak istiyorum fakat F/P karşılamasını istiyorum ve aradığım özellikler de telefonun hangisi olduğuna karar veremedim. Alacağım telefonun 0 ya da 2. el olması benim için mühim değil fakat ihtiyaçlarımı karşılaması konusunda emin olmak istiyorum. Son kullandığım iki telefon Meizu mx4 pro, Sony C5 Ultra.

O kadar çok model ve inceleme okuyup izledim ki kafam karıştı, bu konuda sizden yardım bekliyorum.
    Telefondan beklentilerim :

Olmazsa olmaz :
    1 İyi ekran ve pil süresi
    2 Ön ve Arka Kamera Performansı
    3 Yazılım desteği ve güncelleme

Olsa iyi olur :
    1 Parmak izi okuyucusu
    2 Güzel tasarım
    3 5 İnch Ekran boyutu

Şimdi bunlarla beraber ne artık bir telefona çok para vermediğim için bütçemi (Duruma göre artabilir) +- 1.000 olarak düşünüyorum. Fakat dediğim gibi bu duruma göre değişebilir. Eğer gerçekten istediğim bir model bulursam bu fiyat artabilir. Mesela gerekitse 1.500'e kadar çıkabilirim fakat gerçekten F/P olarak anlamı varsa. Bunların ışığında kendime göre 2 ayrı segment belirledim ve bazı telefonlar seçtim. Bu telefonlar :

1- Xiaomi Mi5 : 1.400-500 TL civarında bulabilirsem eğer düşünüyorum fakat henüz yeterli kullanıcı verisi alamadım. Tam olarak neleri iyi neleri kötü göreceğiz.
    2- Meizu Pro 5 : 1.250 TL'ye bulma şansım var Avrupa'dan ama + Kayıt edilmesi lazım. Ayrıca yazılım endişe veriyor bana. Stabil değil. Mx4 Pro kullanırken sıkıntılar yaşamıştım.
    3- Oneplus Two : 1.000 TL civarına Avrupa'dan temin edilebiliyor. Fakat anladığım kadarıyla 4,5 G sorunu var.
    4- Nexus 5x : 1.200 TL Civarında Kamerasında Autofocus olmaması can sıkıcı. Batarya konusunda emin değilim.

LG G4 : Henüz bu telefonla ilgili bir fikrim yok. Batarya, ekran süresi ve kamera diğerlerinden iyi mi bilmiyorum. Yazılım konusunda da emin değilim.

Orta Segment (En azından fiyat olarak) olarak düşündüklerim

Xiaomi Redmi note 3 pro : Kamerası ve boyutu biraz kafamı karıştırıyor. Boyut büyük gibi.

Meizu mx5 : Kamera, batarya performansı ve özellikle yazılım endişe veriyor bana. Stabil değil. Mx4 Pro kullanırken sıkıntılar yaşamıştım. Ayrıca boyut.

Xiaomi mi4s : İsteklerimi karşılayacağından emin değilim.

Bunların ışığında bu modeller dahilinde veya dışında bana bu telefon seni memnun eder dediğiniz bir telefon var mı acaba? Kamera testlerini izlediğimde Samsung S7'nin çok başarılı olduğunu gördüm fakat benim bütçemin çok üstünde. Ben de araştırdıkça kafam karıştı hangisi daha iyi hangisi zayıf artık karar veremiyorum. Şimdiden okuyup yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

• Nexus 5x

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .redmajor.

Nexus 5x

Kamera ve ekran süresi konusunda sorun çıkarır mı sizce?
  • Kamera bilmem ama ekran suresi sorun cikarmazhttp://www.anandtech.com/show/9742/the-google-nexus-5x-review/5
  • quote:

Orijinalden alıntı: .redmajor.

Kamera bilmem ama ekran suresi sorun cikarmazhttp://www.anandtech.com/show/9742/the-google-nexus-5x-review/5

Lenovo Zuk z1 için fikriniz var mı ?
  • FreeShah kullanıcısına yanıt
    kagit uzerinde ozellikleri cok iyi tasarimi hosunuza gidiyosa alinabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.