Şimdi Ara

Telefon Alacağım, Önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Merhaba. Bugün 2.5 yıllık Galaxy Grand 2 marka telefonum ömrünü doldurdu ve ben de yeni telefon almak istiyorum. Maddi açıdan bir problemim yok ama çok pahali olursa da o kadar para vermem yani -belki de veririm :D

Aradığım özellikler;

-Kamerasi çok çok iyi olsun (fotograf cekmeyi cok seviyorum da...)

-Oyun oynamak da istiyorum, ekrani büyük olsun. Doğrudan da kaldirabilsin oyunlari yani. (Pubg mobile oynuyordum mesela)

-Pili dayansin.

-Beni uzuuuuun bir süre götürsün.

-Ses sistemi, kalitesi iyi olsun. Grand 2'nin berbatti, ses cok az geliyordu falan.

-Hafıza kartı desteği olsun. (Illa olsun diye diretmiyorum ama)

-4.5G desteği.

-Toz, kir tutmasin.

-Su altinda fotograf cekebilirsem guzel olur. (Bu madde olmasa da olur.)

-Marka takıntım yoktur.

Aklima geldikce eklerim, yardimci olursaniz cok sevinirim <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeraAporia -- 23 Mayıs 2018; 8:26:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• su altı dediğinizde çember daralır. çünkü uygun fiyatlı amiral gemi üreten xiaomi oneplus gibi markalarda pek yok suya dayanıklılık. samsung vsde de fiyat çok artar. s8 bakabilirsiniz çift hatlıları 2800 civarında gayet uygun şu an. tam bütçe ne kdadar yazmamışsınız ona göre öneri verebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lefransuva -- 23 Mayıs 2018; 1:10:54 >
  • kamerasi cok cok iyi nin karsiligi huawei p20 pro dur.hem pil hem kamera nin karsiligi yine p20 produr.ancak hafiza karti destegi yok.illa hafiza karti destegi olsun dersen galaxy s9 plus derim.onun da kamerasi istedigin performansi verir.pili p20 pro kadar iyi olmaz tabiki ama gunumuz telefonlarinin pil performansini verir.bu cihazlar pubg gibi oyunlari rahatlikla oynatir.suya toza dayaniklilar tabiki ancak su altinda foto cekme olayini tavsiye etmem buyuk risk olur.onun icin urunler satiliyor telefonu kaplayan onlara bakabilirsin.ses kaliteleri seni tatmin eder sanirim sonucta ust seviye cihazlar bunlar.orasini bilemeyecegim.

• lefransuva L kullanıcısına yanıt
    Su altina cok gerek yok aslinda. Butcede cidden sıkıntım olmadigi icin sinir koymadim ama 5-6 diyeyim madem.

• technoB T kullanıcısına yanıt
    Illa hafiza karti desteği olsun demiyorum, olsaydı o da guzel olabilirdi. Su altina cok da gerek yok, o da hafiza karti gibi olsa iyi olurdu

• HeraAporia H kullanıcısına yanıt
    Panel kalitesi, çeşidi haricinde her şeyin en iyisini istiyorsun anladığım kadarıyla. Senin isteklerine göre Huawei P20 Pro sana ancak uygun gelir. Oyun performansı bir SD 845 kadar iyi olmasa da diğer her yönden senin isteklerini fazlasıyla karşılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Panel kalitesi, çeşidi derken neyden bahsettiğinizi anlayamadım. Biraz açabilir misiniz?

Doygun renklere sahip olan-olmayan, parlaklığı fazla-az, hangi çeşit panel olması istendiği gibi şeyleri belirtmediğiniz için pek de önemli bir kriter değil demek istedim yoksan P20 Pro' yu kötülemek gibi bir amacım yok ben yanlış anlatmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 23 Mayıs 2018; 12:50:35 >
  • oneplus 6 tr ye gelince alın geçin bence çok üst düzey bi cihaz birkaç gündür takip ediyorum. param çok diyorsanız da s9plus veya mate10 pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lefransuva -- 23 Mayıs 2018; 18:56:14 >
  • Anladım, onlar pek önemli değil evet. Zaten alırken bakacağimdan Başka öneriniz var mı peki?

Nokia 8' i öneririm. Kamerasının diyafram açıklığı 2.0 ve gece çekimlerinde pek başarılı değil. Ek olarak harici kamera yazılımı ile kullanmak daha iyi olur. Hoparlörü Stereo değil ama 360° ses özelliği var. Tasarım olarak ekran-çerçeve oranı biraz fazla gelebilir ama fazlasıyla kompakt bir telefon fiyatına göre de çok iyi. Toza dayanıklı ama sadece su konusunda sıçramalara dayanıklı. Açıkçası Snapdragon 835' li bir telefon alacak olsam düşünmeden Nokia 8 alırdım gerek tasarımı, sağlamlığı ile gerekse stok arayüzün rahatlığıyle muhteşem bir telefon bence.

Dediğim gibi hiçbir şeyden ödün vermek istemiyorsanız P20 Pro modeline bakın ama benim gibi çentikli ekran modasından nefret eden birisiyseniz ve telefonun boyut olarak abartılmaması gerektiğini düşünüyorsanız S9' u öneririm. Tek eksisi batarya kapasitesi 3300 mAh olabilirmiş, biraz az gibi ama ortalama kullanımda 5-7 saat arası ekran süresi alınıyor.(Oyun oynama dahil.)

Oyunları ultra ayarlarda oynamasam da olur diyorsanız Asus Zenfone 5' i öneririm. Yakın zamanda Zenfone 5z modeli de piyasa sürülecektir. O da daha güçlü işlemcili bir modeli tek farkı o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 25 Mayıs 2018; 6:45:22 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CesurKavimlerinEfendisi -- 2 Ocak 2021; 0:41:21 >
  • CesurKavimlerinEfendisi kullanıcısına yanıt
    Derken?

• İki telefonu da düşüneceğim. Teşekkürler

• Öneriniz doğrultusunda P20 Pro almayı düşündüm ama işlemcisi biraz eski diye korktum açıkcası. Size sormak istedim, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir de çevrem Iphone'u da düşünmemi söylüyor, 8 Plus gibi. Ben kararsız kaldım iyice.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.