Şimdi Ara

TELEFLEX GFI TAKTIRIP MEMNUN OLMAYAN VAR MI? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
4
Favori
53.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Febr

quote:

Orijinalden alıntı: camaro9871

Bulunduğunuz ilde veya kısa süreli ulaşım yapılabilecek bir ilde bayimiz var ise randevu alıp onlar aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Eğer yok ise bizimle iletişime geçin adresinize filtre yollayalım sizde değişim km nizi ve ruhsat fotokopinizi bize mail atın kayıtlara işleyelim.

Hocam mesajınız için teşekkür ederim.

Peki regülatör içindeki filtre gerçekten de 20.000 kilometrede bir değiştirilmeli mi?

Diğer taraftan zamanında açmış olduğum konuyu aktif turmak adına paylaşayım:

http://forum.donanimhaber.com/m_51210587/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51210587

Sizi de bu konuda görmek isteriz.

Lütfen desteğinizi sağlayın.

İnsanlar Teleflex konusunda tereddütteler

Selamlar

Alıntıları Göster
    servis çok önemli.
    tekel gibi olmak; yani her işini biz yapıp standart dışı olarak belirleyici olalım anlayışına sahip hissi veriyor.
    yaygın oluşuda önemlidir.
    çoğu LPG sistemi artık tecrübeyle eksiklerini gideriyor.
    nasıl bir servis istiyorsanız onu belirleyici kılmayı ihmal etmeyin.
    sadece ürün endeskli olmak yetmiyor.
    tlefleks var ama
    ekonomik durmuna göre
    Prins BRC Landi-renzo olabilir.

• 165.000 KM

Sahibinden deki ilanlara baktığım kadarı ile söylüyorum c30 ile bu kadar yüksek km yapmış birisini hiç göremedim.
    Maşallah diyelim amacım en az 250.000 Kullanmak. Aracım 1.6 benzinli & LPG li. 100.000 km dir LPG de şükürler olsn hiçbir problemle karşılaşmadım.

Benim aracım LPG li olduğu için sanırım biraz eskidi artık 5000 km'de 1 litre yağ ekliyorum. Bu sayade aracımın yağı hiç eskimeden tekrardan bakıma giriyor.

KM'de 8 Litre lpg 7 Litre Benzin tüketiyorum. 110-120 li hızlarda. Buda LPG de 2,5 TL aldığımı farz edersem 20 YKR ediyor.

Aracımın son stabil hızı 160 bu süratle saatlerce yol alabilirim (LPG deposunun bitmesi 1.45 dk sürüyor o ayrı)
    En fazla yokuş aşağıya yapabildiğim sürat ise 200 KM olarak gerçekleşti ama sanki havada uçuyor gibiydim güvenli gelmedi.

Aracın en çok LPG sistemine hayranım. Zamanında %40 fazladan ödeyerek aldığım GFI Theleflex sistemi sayesinde her 100Km de ortalama 0.5 litre LPG verimliliğim fazla. Buda 100.000 KM de 8000 Litre LPG tüketimi mi 500 Litre daha karlı olmasını sağlamış. Bugünkü Litre fiyatından 1000 TL Kit farkından kazanmışım. Zamanında 500 TL daha pahalıya almıştım (BRC 1100 , GFI 1600 TL idi yapıyorki yaklaşık.

Ani hızlanma yapmam ama aracımın otobanda 140 150 den aşağıda da kullanmam. (maks otoban hız cezası 176 km ile Ankara-İstanbul otobanı)

Aracın 100 Km en verimli 4.5 Litre benzin ile kullandım. Ortalama hızım 78 idi. Aynı yolun dönüşü 5.6 litre ile oldu. Yani 5 Litre/100 Km ile kullanılabiliyor tabi sabrınız varsa (36 PSI lastik havası ile)

Hava filtresini ve LPG den kaynaklı kurum sebebi ile hava kelebeğini (gaz kelebeğide denebilir) Çok dikkat ederim. Her zaman temizletmem. Çünü çarkları çabuk aşınıyor. 45.000 ideali 60.000 makul 75.000 kafi.

165.000 ve gelecekteki km ler için bu boş araç (esp yok - park mesafe yok - otomatik değil - spoyler yok - R design değil - subwoofer yok-Cruise Control yok vs.) Sunroofunu açıp gözüme rayban larımı çekip rüzgarın içeride 90 -100 km ile giderken girmesini ve aynı anda güzel ses sistemi ile sevdiğim şarkıları dinlemek aynı zamanda sonsuz km yapma istedği uyandıran yakıt ekonomisi mutluuğu ile çocuklarıma kadar taşımak istediğim gelecekteki 2.arabam olacak Passion Red C30 umu seviyorum.

Allah kazadan beladan korusun. Şimdi okuyan herkez bunu tekrarlasın.

Neden bunu yazdım. Valla bir itiraf bir tecrübe paylaşımı bir muhabbet olsun diye. İngilizce klavye ve otomotik tanımlama nedeni ile çok sürçü lisan ettim Affola.

Muhabbetle dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wwwengin -- 10 Eylül 2013; 18:26:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wwwengin

165.000 KM

Sahibinden deki ilanlara baktığım kadarı ile söylüyorum c30 ile bu kadar yüksek km yapmış birisini hiç göremedim.
    Maşallah diyelim amacım en az 250.000 Kullanmak. Aracım 1.6 benzinli & LPG li. 100.000 km dir LPG de şükürler olsn hiçbir problemle karşılaşmadım.

Benim aracım LPG li olduğu için sanırım biraz eskidi artık 5000 km'de 1 litre yağ ekliyorum. Bu sayade aracımın yağı hiç eskimeden tekrardan bakıma giriyor.

KM'de 8 Litre lpg 7 Litre Benzin tüketiyorum. 110-120 li hızlarda. Buda LPG de 2,5 TL aldığımı farz edersem 20 YKR ediyor.

Aracımın son stabil hızı 160 bu süratle saatlerce yol alabilirim (LPG deposunun bitmesi 1.45 dk sürüyor o ayrı)
    En fazla yokuş aşağıya yapabildiğim sürat ise 200 KM olarak gerçekleşti ama sanki havada uçuyor gibiydim güvenli gelmedi.

Aracın en çok LPG sistemine hayranım. Zamanında %40 fazladan ödeyerek aldığım GFI Theleflex sistemi sayesinde her 100Km de ortalama 0.5 litre LPG verimliliğim fazla. Buda 100.000 KM de 8000 Litre LPG tüketimi mi 500 Litre daha karlı olmasını sağlamış. Bugünkü Litre fiyatından 1000 TL Kit farkından kazanmışım. Zamanında 500 TL daha pahalıya almıştım (BRC 1100 , GFI 1600 TL idi yapıyorki yaklaşık.

Ani hızlanma yapmam ama aracımın otobanda 140 150 den aşağıda da kullanmam. (maks otoban hız cezası 176 km ile Ankara-İstanbul otobanı)

Aracın 100 Km en verimli 4.5 Litre benzin ile kullandım. Ortalama hızım 78 idi. Aynı yolun dönüşü 5.6 litre ile oldu. Yani 5 Litre/100 Km ile kullanılabiliyor tabi sabrınız varsa (36 PSI lastik havası ile)

Hava filtresini ve LPG den kaynaklı kurum sebebi ile hava kelebeğini (gaz kelebeğide denebilir) Çok dikkat ederim. Her zaman temizletmem. Çünü çarkları çabuk aşınıyor. 45.000 ideali 60.000 makul 75.000 kafi.

165.000 ve gelecekteki km ler için bu boş araç (esp yok - park mesafe yok - otomatik değil - spoyler yok - R design değil - subwoofer yok-Cruise Control yok vs.) Sunroofunu açıp gözüme rayban larımı çekip rüzgarın içeride 90 -100 km ile giderken girmesini ve aynı anda güzel ses sistemi ile sevdiğim şarkıları dinlemek aynı zamanda sonsuz km yapma istedği uyandıran yakıt ekonomisi mutluuğu ile çocuklarıma kadar taşımak istediğim gelecekteki 2.arabam olacak Passion Red C30 umu seviyorum.

Allah kazadan beladan korusun. Şimdi okuyan herkez bunu tekrarlasın.

Neden bunu yazdım. Valla bir itiraf bir tecrübe paylaşımı bir muhabbet olsun diye. İngilizce klavye ve otomotik tanımlama nedeni ile çok sürçü lisan ettim Affola.

Muhabbetle dostlar.
    Arkadaşlar selam

Ben de yeni üye oldum. Aracım 2008 model Opel Vectra Comfort. Aracıma 3 yıl once 60900km iken Teleflex taktırdım Ümraniye deki BAŞAKOTOGAZ a. Daha 10 gün öncesine kadar aracımdaki ateşleme bobini ile bujileri değiştirip bir sıkıntı yaşamıyordum gerçi çekişi düşmesine ragmen. Fakat 10 gün once yolda kaldım ve aracı Çekmeköydeki Gedizler servisine çektirdim. Motoru bile indirdiler. Sekmanlar, subaplar, gömlek falan hepsi dağılmış silindir kapağında %7 defermasyon falan. Bir hesap çıkardılar indirimli hali 7900 tl. Ben zaten çok pişmanım yeterince araştırmayıp sübapların, hatta gömleğin sekmanların etkileneceğinden. Km de 10 kuruş kar edeceğim diye yaklaşık 8000 tl lik masraf çıktı. Kimseye LPG yi ve Teleflex I tavsiye etmiyorum. Orijinalini bozmayın benzin masrafınızda sizing lüksünüz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle20

Arkadaşlar selam

Ben de yeni üye oldum. Aracım 2008 model Opel Vectra Comfort. Aracıma 3 yıl once 60900km iken Teleflex taktırdım Ümraniye deki BAŞAKOTOGAZ a. Daha 10 gün öncesine kadar aracımdaki ateşleme bobini ile bujileri değiştirip bir sıkıntı yaşamıyordum gerçi çekişi düşmesine ragmen. Fakat 10 gün once yolda kaldım ve aracı Çekmeköydeki Gedizler servisine çektirdim. Motoru bile indirdiler. Sekmanlar, subaplar, gömlek falan hepsi dağılmış silindir kapağında %7 defermasyon falan. Bir hesap çıkardılar indirimli hali 7900 tl. Ben zaten çok pişmanım yeterince araştırmayıp sübapların, hatta gömleğin sekmanların etkileneceğinden. Km de 10 kuruş kar edeceğim diye yaklaşık 8000 tl lik masraf çıktı. Kimseye LPG yi ve Teleflex I tavsiye etmiyorum. Orijinalini bozmayın benzin masrafınızda sizing lüksünüz olsun.

Alıntıları Göster
    Merhabalar..Baya gecmis bir konuyu tekrardan gundeme getirecegim ama sormak istiyorum bende clio ll hb 1.4 16v ve araci yeni aldim ve voltran marka lpg bulunmakta artik miladi dolmus ve GFI dusunuyordum acikcasi okuduktan sonra sogudum..Ama yine de sormak isterim benim aracima uygun hangisidir..?

• VoodooRush kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Ben de Vialle macerası yaşamış biri olarak yazmak istedim, bu firmadan uzak dur. Sallama, oyalama, ve sorun çözme! taktikleri bahsettiğiniz firma ile aynı. Tam bir merdiven altı firması gibi çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbozkan

Merhaba, Ben de Vialle macerası yaşamış biri olarak yazmak istedim, bu firmadan uzak dur. Sallama, oyalama, ve sorun çözme! taktikleri bahsettiğiniz firma ile aynı. Tam bir merdiven altı firması gibi çalışıyorlar.
    Merhaba arkadaşlar, aracımda teleflex gfi otogaz sistemini kullanıyorum. Ancak bakım yaptırmak istiyorum. İstanbul'da bakım yaptırabileceğim en güvenilir bayi hangisidir ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwatchman

Merhaba arkadaşlar, aracımda teleflex gfi otogaz sistemini kullanıyorum. Ancak bakım yaptırmak istiyorum. İstanbul'da bakım yaptırabileceğim en güvenilir bayi hangisidir ??

Avrupada oturuyorsaniz davutpasadaki mengerlede yaptirabilirsiniz eski aracimi oraya götürürdum hep
  • Arkadaslar 98 model e46 aracimda teleflex 4senedir takili mali kotulemek icin konusmayalim. Aracimda daha bir kere lpg den dolayi aroza lambasi yanmamistir.bu kit kesinlikle lpg ayari gerektirmiyor. Espirili olcak ama aracimi lgciye gotursem lpg yok diye bi daha tup takmaya calisir iscilik gormeniz lazim. Butun parcalari omur boyu garantili hangi tup bu garantiyi veriyor. Elektrik kesiyorum yan veriyorum perfprmans benzinden daha iyi lpg tik demedi.masallah ben tavsiye ederim kardesim
  • teleflex prince brc yada diğer herne marka olursa olsun aralarındaki 3 fark şudur
    teleflex direk benzin enjektörünün dibine monte edilir
    prince kullandıgı enjektör dünyanın en iyi enjektörüdür ki bu keihindir
    diğerlerininde keihin enjektör hariç kullandıkları enjektörler hemen hemen birbirirnin aynıdır ama brc nin kendi enjektörü var melez bişey ama başarılı . başarılı ama yinede keihin yanına bile yanaşamaz

teleflex ve prince malzeme kalitesi olarak burun farkıyla bırbırlerıne ustunluk sağlarlar
    bırı enjektor kalıtesınden tutturur bır dıger yanma odasına olan yakınlıgından ve teknıgınden

yazdıklarımda yanlış varsa bu işten ekmek yiyen yada bu lpg işiyle prof düzeyde uğraşan arkadaşlar düzeltsinler ki bu forumda onlardan bi kaç tane var
  • teleflex lpg 90000 km oldu, bir sorun yaşamadım.
  • honda jazz aracımızı yeni almıştık, üzerinde teleflex kiti vardı, araç stop ettikten sonra aradan bir kaç saat geçtikten sonra tekrar çalıştırmak istediğimde ilk marşta çalışmıyor, ikinci marşta çalışıyordu, veya zor çalışıyordu, benzinde herhangi bir sorun yoktu. bir kaç ustaya sordum ve regülatörün bozulduğunu ve stop ettikten sonra içindeki gazı motora kaçırdığını, arabayı tekrar çalıştırmak istediğimdede boğuldunu söylediler. regülatörünü bulamadım. ankarada buldum 600 lira istediler, tamirine 250 istediler vs.

ustalara bunun yerine başka regülatör takalım dedim kimse oralı olmadı, bende bir hafta sonu açtım kaputu, söktüm regülatörü. götürdüm lpg arçaları satan bir yere. Sivasta lpgyedekparcalari.com diye bir yer. saolsun arkadaş baktı, bir iki kişiyle görüşüp bir regülatör önerdi. teleflex regülatrü üzerindeki gaz kesici devresini çıkarıp ona taktık. sıcaklık sensörü içinde tornacıda yer açtırdım. regülatörü taktım ve basıncını üzeirndeki alyan anahtarı giren + - li bir ayar yerinden artırdım. gayet güzel çalıştı, gidişinde çalışmasında lpg ye geçmesinde herhangi bir sorun yok. ilk başta gaz kaçırdı tam sıkamamışım, bir de lpg den benzine geçiyordu, basınç ayarıı az artırdığım için. bunlarıda tekrar sıktım ve ayarladım. sorun çözüldü. maliyeti ise 10 lira tornacıya 125 lira regülatöre 1 lirada hortuma, toplamda 136 lira.

geçenlerde de enjektör hatası vermeye başladı, araçta tiretme vardı. benzine aldığımda hiç bir şey yok. teleflex enjektör için tanesine 300 istediler, zaten piyasada bulmakta çok zor. Bende enjektör leri söktüm. tek tek içlerini açarak temizledim. tekrar taktım ve gayet güzel çalıştılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgecili -- 1 Mayıs 2017; 18:56:52 >

• Kardes bende dr 2006 model civic vtec2 var. Aracı 144000 km de aldım. Ilk aracim olunca bilgisizlikten arastirmamistim. Aldigim adam al satciydi. Tupu ne dedigimde regulatoru zavolli ama markasini bilmiyorum dedi. Neyse aldım arabayi. Bu arada aroza ışığı da yanıyordu ama önemli değil demişti adam. Arabayo o şekilde bi 20000 km daha surdum. Sonra araştırdım tup teleflex cikti. Regulatoru zavolli. Filtrenin on kisminda bi yerde kirmizi renkte uzerinde atiker yazan bi parçada var. Yani anlayacağın corba gibi

Lpg filtresi değişmeli falan deyince araştırdim buldum degistirttim. Degistiren adam şok oldu. Böyle filtre gormedim bu zift olmus burdan gaz nasil geçiyor dedi. En az 60-70000 km dir degismemis dedi. Ayrica bi sensor bozulmus onuda değiştirdi. Regulator olayini o da anlamadi. Bisi olmus degistirmislerdir dedi.

Sonuca gelecek olursak araba 210000 i geçti. Maşallah hiçbir sorunu yok. Yakiti iyi. Cekisi iyi. Benzindeki cekisiyle fark yok.

Ha birde gazi kesinlikle shell den alin. Shell kullanirsan sadece filtreyi 15-20000 de bir değiştirsen bile olur o kadar iyi. Ben hepsini denedim shellde kanaat kildim. Regulatorun farkli olmasina hic takma

• Arkadaşlar ford marka aracımda 4 yıldır teleflex lpg kiti var. Bugüne kadar hiç filtre değiştirmedim. Şikayetimde yok ancak çok uzun vakit geçtiği için filtre değişimi gerekli olduğu ihtiyacını düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla Ankara'daki tunalı hariç Türkiyedeki diğer teleflex bayi ve servisleri kapanmış.Telefonla Eskişehirdeki teleflexi takan eski bayiye sorduğumda bakım işiyle ilgilenmediklerini sadece 65 tl karşılığı filtreleri orijinal marka olarak değiştirebileceklerini, ayar ve kalibrasyona gerek duyulmadıgını, benzin filtresi nasıl değişirse aynen öyle değişebildiğini söylediler. Dedikleri gibi filtre değişiminde ayara gerek yok mu? Filtre ayarsız olarak değişirse ayarı bozulacak diye endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Fikir verebilirmisiniz?
  • İyi akşamlar herkese konuyu tekrar açmış oldum ama opel insignia 1.6t aracımda telefleks gfi var ve araç benzinde harcıyor ne gibi öneriniz olur arkadaşlar..
  • hyundaisever H kullanıcısına yanıt
    En son manisada yaptırmıştım 2.5 yıl kadar önce orda sadece filtre değiştirdiler ayar gerekmez demişlerdi
  • Aracında beyin sorunu yaşayan var mı acaba çok sıkıntı oldu artık gazı bazen kesik kesik alıyor sadece ankarada yapılabildiğini söylediler yardımcı olabilecek var mı
  • Benim araçta da motor sıcaklığı 90a sabitlenene kadar lpd silkeleme stop etme sorunları var.tunalıyı aradım enjektörlerin temizlenmesi lazım dedi bulunduğum ilde servis yok balata spreyini enjektorleri sökmeden borudan sık dedi yarım tüp sıktım ilk çalıştırmada calismadi araba zar zor calistirdim düz yolda biraz lpgde bastim ama hala sorun devam ediyor enjektorleri söküp tek tek temizlemek istiyorum nasıl yapayım yardimci olur musunuz
  • Kimse yok galiba,...
  • "T" amblemli lpg ecu markası hangisidir?
     TELEFLEX GFI TAKTIRIP MEMNUN OLMAYAN VAR MI?
  • 6 yıldır 2005 Elantra kullanıyorum.. Aldığımda telefleks takılı idi.. Hala takılı 2 kez filtre değiştirdim...
    Ne ayar ne sorun..
    Herkese tavsiye ederim.. Telefleks LPG sistemleri belki en iyi LPG sistemi diyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.