Şimdi Ara

Teledünya neta8900 bir soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sizlere bi sorum var teledünya kulllanıyorum yaklaşık 1 haftadır cihazım neta 8900. Yalnız kanal geçişinde şöyle bir sorun var. Kanal değiştirdiğmde açılan yeni kanal 2 sn kadar ağır çekimdeymiş gibi görünüyor, ses ve görüntü senkronu olmuyor bu sürede sonra düzeliyor... Bu sorunu yaşayan var mı? bu bir sorun mu yoksa bütün neta 8900'lar böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildizz35 -- 3 Nisan 2016; 20:06:07 >

• yildizz35 kullanıcısına yanıt
    Hd8800 de boyle

Neta larda genel olarak kanal gecisinde 2 sn kadar agirlik oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanal geçişi değil o tamam 2 saniye bekletiyor. ama yeni kanal açıldıktan sonra da görüntü ağır çekimmiş gibi oluyor ses ve görüntü senkronu da olmuyor.
  • Kanal geçişi 2 sn tamam... ama bahsettiğim açılan yeni kanalda agır çekim gibi yayın ve ses görüntü senkronize değil. burda da bi 2 sn bekleyince düzeliyor.
    Tamam,zaten bende ondan bahsediyorum

Goruntu geliyor ama yavas akiyor,2-3 sn sonra duzeliyor

Bendeki Hd8800 de oyle

• teşekkür ederim bende cihazda bi sıkıntı var herhalde demiştim.
    Menüyü açın Kullanıcı Ayarlarından Menü Ayarına gelin. Orada Kanal Değişim Modu var bunu Siyah Ekran olarak ayarlayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar neta 8900 kullanıyorum. usb den film izlerken hiçbir şekilde altyazı ekleyemedim. Acaba bu alet mediaplayer olarak kullanıyorken harici altyazı desteklemiyormu? (Belki kendisi bulur ümidiyle film ile aynı dosya ismini vermeme rağmen altyazı dosyasını ekleyemedim....)
  • düzelme oldu gibi teşekkür ederim eskisi kadar uzun sürmüyor
  • Alttaki bilgi ekranı gidene kadar ağır çekim gibi oynatıyor. Rahatsız edici, alışırız inşallah.
  • 8900 mü sizinde?
  • Kullanma klavuzunda da yazıyor hangisi size hitap ediyorsa o şekilde kullanabilirsiniz ,

Menü Ayarı ->

“Kanal Değişim Modu”, kanallar arası geçişlerde uygulanacak efektleri belirler. “Donarak” seçeneği ile kanaldan kanala geçerken son görüntülerin bir süre daha ekranda kalmasını sağlayarak kesintisiz görüntü oluşmasını sağlar. “Siyah Ekran” seçeneği, kanal geçişlerinde ekrandaki görüntünün tamamen temizlenerek siyah ekran ile yeni kanala geçilmesini sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riddle of Steel -- 5 Nisan 2016; 19:26:11 >
    Evet 8900. Genel olarak memnununm.

Üründen memnunum, çok ufak ve şık, 8800'daki kanal gösterme sorunu da yok ama kartı sokacak yer bulamamışlar, saçma bir şekilde yandan dil uzatıyor.
  • ilk kurduklarında bu mu yani bu kadarcık mı dedim :) gerçekten çok şık ama kart yeri biraz garip evet.. birde su 2 saniye ağır oynatma... Aslında ben internet için kullanıyordum ilk bağlantıda tahahhüdü sadece internete vermiştim bitince de 4 lira farka geldi bana teledünya yeni tahahhüdle.. o yüzden gayet mantıklı belgesel kanalları vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildizz35 -- 6 Nisan 2016; 20:16:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mddogan

Arkadaşlar neta 8900 kullanıyorum. usb den film izlerken hiçbir şekilde altyazı ekleyemedim. Acaba bu alet mediaplayer olarak kullanıyorken harici altyazı desteklemiyormu? (Belki kendisi bulur ümidiyle film ile aynı dosya ismini vermeme rağmen altyazı dosyasını ekleyemedim....)

Üzerinden zaman geçmiş ama sorunu çözebildiniz mi?

• evet haklısınız baya zaman geçmiş . hayır tekrar uğraşmadım. himediaQ5 var onla takılıyorum.
  • Teledünya Temel paket e üye oldum.
    Televizyonum; SAMSUNG 48J5270
    Modül alsam diyorum kanal geçişleri arasında neta 8900 e göre nasıldır?
    Modül olarak biberli technisat öneriyorlar.
    Sizin tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth

Teledünya Temel paket e üye oldum.
    Televizyonum; SAMSUNG 48J5270
    Modül alsam diyorum kanal geçişleri arasında neta 8900 e göre nasıldır?
    Modül olarak biberli technisat öneriyorlar.
    Sizin tavsiyeniz nedir?

hayırlı olsun
    modül bencede daha iyi tek kumanda olması da cabası
    technısat bencede iyisidir
    8900 kullanmadım 8800 var bende oda zaten tüplü tv ye takılı
  • Neta 8800 ile ilgili olarak sitemizde ortak dvb-c yayını başladı. Ancak bizdeki televizyonlarda dvb-c tuner yok. Aksi gibi adamlarım ellerinde de dvb-c tuner yok. Ama taktıranlar Neta 8800 veya Neta 8900 takmış.

Piyasada sıfırı 250TL bulunan bu cihazı ikinci elde 35-40TL ye bulabiliyorum ama bunların hepsi çıkma teledünya cihazı. Bu çıkma cihazdan alsam site yayınını(teledünya yada uydu değil) izleyebilir miyim?

Teledünya yazılımsal olarak bu cihazları sınırlıyor mu? Eğer öyleyse bunu aşmanın yolu var mı? Boş yere 250TL vermek istemiyorum.
  • bazı farklı şebekelerde sinyal full olmasına rağmen
    kanalı bulmuyor,tek tek frekans aradığında
    hafızasındaki kanalları silip silmediğini bilmiyorum
    ayrıca sitenizdeki yayınların; tek frekans üzerinden
    ağ araması şeklinde yükleme özelliği olup olmaması da
    ayrı bir konu bence sıfır alacağınız cihazda bu
    sıkıntıları yaşatabilir..
    benim bahsettiğm 8800 serisi..
    bu cihazlara yazılım desteği var mı
    araştırmak lazım..
    teledünyada yeni yazılım yok sanırım
    neta kendi satığı cihazların yazılımını
    veriyor mu incelemek lazım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.