Şimdi Ara

Tekvando yapan arkadaşlar bir baksın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tekvandoya gidicem 2 haftada ninja olucam mantığıyla faydası olmaz
    sistemin kurbanı doğru diyor
    tekvando nun faydasını kısa sürede görürsün esneklik olarak
    ama rambo olucam diyosan 2 haftayla olucak iş değil
    her sporda olduğu gibi en az 6 ayda vücudun ve reflekslerin gelişir
    tabi senin çalışmana bağlı bu
  • Kuzey Kore'nin ITF Tae-kwon-do'sunu çalış.
  • Hocam ben tekvando ile baya uğraştım . Hatta bir akrabamın tekvando okulunda yani ordakilerden ekstra olarak daha fazla . Bu sporla iç içe baya zaman geçirdim . Tekme hareketleri diyorsan bu sporu öneririm %90 tekme ağırlıklı bir spordur . Yumruk hareketleri müsabakalarda zaten kullanılmaz genellikle . Puan sisteminde tekme ağrılıktadır . Bu yüzden tekmeye önem verilir . İstediğin extreme tarzda tekmeleride bulabilirsin . Tabi biraz kuşak atladıkça . İlk başlarda birşey bekleme tekvando felsefesini içine sindirmeye çalış . Gerçekten uğraşmaya niyetliysen 6 ay gibi bir süre zarfında istediklerini almaya başlarsın . Kıssadan Hisse : Tekmeye ilgin varsa Tekvando seni tatmin edicektir . Ama bir süre sonra .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Bacağını esnetmek için ısınma hareketleri yapabilirsin. Bacağını sıfır açabiliyor musun? Taekwando'da bu önemli bir ısınmadır.

@BuYaZ
    Neye göre bir faydası yok? Sanırım 2 hareket öğreniyim adam döveyim mantığıyla bakıyorsun olaya. Anlayana saz olayı yani taekwando'nun vücuda, esnekliğe ve dengeye çok büyük etkisi vardır.

Teakwando guc istemez kırmızı siyah kusaga kadat yaptım savunma amaclı yapacaksan wu-shu yap
    teakwando ile kendini savunamzsın
  • Savunma amaçlı değil zaten savunma amaçlı WT'ye gidiyorum.Dediğim gibi tekmeler için gitmeyi düşünüyorum.Peki fiyatları yaklaşık ne kadardır? Önerdiğiniz yer var mıdır?(ankara)
  • Ankarada Ayaz Taekwondo Külübü vardı bi aralar orası baya iyiydi.Tekvando tavsiye ederim,nerdeyse hiç el hareketi yok sadece tekmeler.Zorluk falan çekmezsin.Dediğim kulube gidersen Timur hocanın selamı var de
  • tekvandoya gittim kırmızı kuşakta oldum çok amaçsız ya hiç bişi yapma belli bir süre git sınav gibi bişi var iki hareket gösteriyorlar yap siyah bile olursun bi halta yaramaz ama vur kaç ufak hareketler var teknik çok az
  • ben 3.dan teakwondocuyum milli sporcuyum askere gitmeden önce komando olmak istemiyorum işaretlememe rağmen askerligimi dağ komandosu olarak yaptım. Piskopat adama taekwondo yaptır bir kaç ay sonra kedi gibi biri olur cıkar..
    taekwondo müsabaka - kırış - ilbo deryon - te apcagi - poomse - serbest stil poomse - vs yarışmaları yapılır
    Sizin yaptıgınız taekwondo değil taekwondoculuk ben korea de 1 sene eğitim aldım neller neller yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 17 Ağustos 2011; 12:58:37 >
  • Mogolo onca yazdığın "fake" şeyden sonra taekwando'nun t'sini bildiğinden bile şüpheliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Mogolo onca yazdığın "fake" şeyden sonra taekwando'nun t'sini bildiğinden bile şüpheliyim.

kardeşim ben Sistemin Kurbanıyım.
  • Evet, sen adak olmuşsun resmen. Daha konunun tekinde yaşını söylemiştin 17-19 falandı yanlış hatırlamıyorsam bu genç yaşta 3. dan 2. kademeye gelmek... Seninki de iyi yetenekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 17 Ağustos 2011; 13:30:38 >
  • Şimdi de 24 yaşında oldun ha peki diyorum.
  • ARKADAŞLAR BENDE YAKLAŞIK 8 AY BOYUNCA TEAKWONDA YAPDIM VE YAKLAŞIK 4 AYDIR GİTMİYORUM İLK BAŞLARDA TEAKWONDAYA ÇOK HEVESLİ BAŞLIYORSUNUZ AMA
    ZAMAN İLERLEDİKCE İLGİNİZ BAŞKA SPORLARA DOĞRU İLERLİYOR AMA DOĞRUYU SÖYLEMEK GEREKİRSE GERÇEKDENCE TEAKWONDO DA MÜTHİŞ TEKMELER VAR BEN MESELA KENDİ BOYUMUN 2 KARIŞ YUKARININA HERKEZİN DEDİĞİ GİBİ DÖNEN TEKME ATABİLİYORUM BOYUM 1.73 AMA GİTMEDİKCE VEDE ISINMA HAREKETLERİNİ YAPMADIKCA ZAMAN İÇİNDE AYAK KASLARIN ESNEKLİĞİNİ KAYBEDİYOR VE TEKMA ATMAKDA ZORLANIYORSUN KENDİMDEN BİLİYORUM
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.