Şimdi Ara

Tekvando yapan arkadaşlar bir baksın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi sahurlar.Yaklaşık 10 aydır WT yapıyorum.Seviye 4 üm(1 seminere girmedim-bunu da hava olsun v.b olaylardan demiyorum.Öneri bulunurken aklınız da bulunması amacı ile yazdım).WT yapanlar bilir fazla tekme hareketleri yoktur.En azından şuana kadar biz low-kick ve düz tekme gördük.Benim de tekmelere karşı ayrı bir hevesim var.Bu yüzden bir yandan da Tekvando ya gitmeyi düşünüyorum.Fakat WT stilimi bozmak istemiyorum.Demek istediğim Tekvando'nun WT gibi el hareketleri varsa sorun yaratabilir.(Tekme atarken denge v.s için el hareketlerini söylemiyorum).Bu spor ile uğraşan arkadaşların tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum.Biraz saçma gelebilir ama bu konuyu gideceğim yerde ki hocaya danışarak bu duruma özel eğitim alma şansımız var mıdır?Ankara'da olanlar iyi bir yer önerebilirler mi? Ayrıca gidememe olasılığına dair evde çalışabilecek hareketler var mıdır? En azından tekmelerimi nasıl güçlendirebilirim?

• malesef yardım edemicem fakat bir soru sormak istedim..WT videolardan izlediğim kadarıyla daha güzel duruyor..10 ayda gözle görülür artış oluyormu?Ve ikincisi haftada kaç kez ve aylık kaça gidiyorsunuz?
  • Yaş kaç?
  • Olmaz olurmu.haftada 2 gün,günde 1,5 saat 100 Tl ye gidiyorum.Biraz pahalı gelebilir ama Türkiye'de yaygın bir spor değil.Bunun yanında salonuda kullanabiliyorsunuz.Yani ders bitti diyelim çalışmak için kalabiliyorsunuz.Tabi süreyi abartmamakta yarar var.Gerçi ders onunda bırak çalışmayı adım atmaya gücünüz kalmıyor orası ayrı.10 ayda nasıl bir yararı oldu anlatayım.Öncelikle spor yapıyorsunuz.Ben ilk gittiğim zaman vücudum şekilsiz idi.Şimdi fazla kilo vermesem bile vücudum şekillendi.Kavga da nasıl oldu diyorsanız açıkça buna cevap veremem çünkü yazıldığımdan beri hiç kavgaya karışmadım.Ama size gösterilen teknikler hiç bir şey bilmiyorsanız bile yardımı olacaktır.Aklınıza takılan soru varsa ÖM atarak sorarsanız sevinirim :)

Yaşım 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 17 Ağustos 2011; 4:03:13 >
  • Tekvando puan sporudur. Sokakta fazla bir işine yaramaz. O tekmelerin çoğunluğunu zaten atamazsın sokakta. Gerek kıyafetinden dolayı, gerek ısınmadığından ki kas atıverir hemen. WT devam etsen

2 gündür WT kavgası veriyorum vallahi yoruldum. Karşı yorum yazıcaksanız efendi gibi yazın
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Tekvando puan sporudur. Sokakta fazla bir işine yaramaz. O tekmelerin çoğunluğunu zaten atamazsın sokakta. Gerek kıyafetinden dolayı, gerek ısınmadığından ki kas atıverir hemen. WT devam etsen

2 gündür WT kavgası veriyorum vallahi yoruldum. Karşı yorum yazıcaksanız efendi gibi yazın

Sokak için değil aslında.Dediğim gibi tekmeler baya cazip geliyor.Tekvando'nun olimpiyat kısmını bende sevmiyorum.
  • çocukken tekvandoya gitmiştim sarıyeşil kuşağa geçtim bi süre sonra bıraktım
    ayakları kullanıyosun elleri daha çok denge ve refleks amaçlı kullanıyolardı
    bide sadece pumselerde (galiba pumse deniyodu) kullanılıyodu oda az
    hatırladığım bu bilmem faydası oldu mu
  • Ben de ankaradayım. Yaklaşık 1 yıl aikido ile uğraştım ama pek ısınamadım. Wing Tsun'a başlamak niyetindeydim ama tam bu sürede burnumdan ameliyat oldum ve spora 6-7 ay ara vermem gerekiyor şimdiden itibaren. Wing Tsun için hangi hocayla ve nerede çalıştığını, ödediğin ücreti, bu spora başlamaktaki amacını, ne kadar verimli devam edebildiğini ve ne kadar verim alabildiğini açıklarsan çok sevinirim. Bu konuda veya özel mesaj yoluyla, hiç fark etmez.

Ekleme: Özel mesaj gönderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremonster -- 17 Ağustos 2011; 4:13:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allpino

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Tekvando puan sporudur. Sokakta fazla bir işine yaramaz. O tekmelerin çoğunluğunu zaten atamazsın sokakta. Gerek kıyafetinden dolayı, gerek ısınmadığından ki kas atıverir hemen. WT devam etsen

Sokak için değil aslında.Dediğim gibi tekmeler baya cazip geliyor.Tekvando'nun olimpiyat kısmını bende sevmiyorum.

Bence olmamıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Ben de ankaradayım. Yaklaşık 1 yıl aikido ile uğraştım ama pek ısınamadım. Wing Tsun'a başlamak niyetindeydim ama tam bu sürede burnumdan ameliyat oldum ve spora 6-7 ay ara vermem gerekiyor şimdiden itibaren. Wing Tsun için hangi hocayla ve nerede çalıştığını, ödediğin ücreti, bu spora başlamaktaki amacını, ne kadar verimli devam edebildiğini ve ne kadar verim alabildiğini açıklarsan çok sevinirim. Bu konuda veya özel mesaj yoluyla, hiç fark etmez.

ücret yukarda yazılı.

Ayrıca dayım 2.Dereceden tekvandoda siyah kuşak sahibi.Askerliğede faydası var.Dağ komandosu olarak yaptı.
  • @pyth0n Teşekkür ederim el hareketlerinin dengeyi sağlamak için olduğunu bende düşünüyordum.Fakat biraz google layınca az da olsa yumruk v.b hareketler olduğunuda gördüm(Gerçi tabi olacak ama fazla olmasından korkuyorum)

@GhostBalaclava Öncelikle geçmiş olsun.Konudan açıklarsam başka arkadaşlarada yardımcı olmuş olurum.

Korkmaz şimşek'in oluşturduğu IKWTS organizasyonu altında Kızılay bölümünde Sönmez Şimşek tarafından ders alıyorum.Ücreti yukarda söyledim.Başlamamda ki amaç vücudu dengeye sokmak ve zincirleme yumrukları(bilmeyenler için ard arda atılan hızlı yumruklar),güçten çok teknik gerektirdiği ve bağırma v.b gibi hareketlerden çok direk ölümcül ve vur kaç olmaması gibi özelliklerini sevdiğim için yazıldım.Kendimi korumak için tabi ki vardı ama kavga eden birisi değilim.Yani aklınızda dayak yedim girdim gibi bir düşünce olmasın.Eğitim hakkında 1. seviye başladığın zaman biraz sıkıcı gelebilir.Bu seviye de adımlar,teknikler üzerine duruluyor.İlerde ki seviyelerde gittikçe sokağa doğru gidiyor.Hatta yüksek seviye olan kişiler seminerlerde seviye atlamak için karşılarında ki kişileri etkisiz hale getirerek atlıyorlar.Verimlilik olarak 1,5 saatte yüksek tempo antreman yapıyoruz.Dersin yaklaşık son 15 dakikası kondisyon yaparak bitiriyoruz.Spor hakkında biraz daha tekniğe girersek hareketler güç isteyen hareketler değil.Dediğim gibi tekniğe yönelik.Yaklaşık 3 ay içinde de yavaş yavaş alışıyor eliniz.Hatta evde ya da günlük hayatta yaptığınız hareketlerde değişiyor.Ayrıca bu kişisel olsa da sürekli zincirleme yumruk atasım geliyor.Kısacası BENCE paranızın hakkını veriyor

• Yumruk derken her kuşağın pumsesi var ama genel hareketler yani müsabakalarda zaten yumruk kullanılmıyor. El hareketleri yok. Yani WT'deki tekniğini bozmaz ama gerçekten büyük ölçüde dengeyi sağlıyor. Diğer sporlardaki kadar da yorulmuyorsun. Ben sarı kuşağa geçip bırakmak zorunda kalmıştım. Onun bile büyük yararı dokunmuştu yani kısa sürede çok yararı dokunuyor. Vücudun esniyor, ısınmak için basit jimnastik hareketleri yapıyorsun. Kesinlike tavsiye ederim zevkli bir spordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Yumruk derken her kuşağın pumsesi var ama genel hareketler yani müsabakalarda zaten yumruk kullanılmıyor. El hareketleri yok. Yani WT'deki tekniğini bozmaz ama gerçekten büyük ölçüde dengeyi sağlıyor. Diğer sporlardaki kadar da yorulmuyorsun. Ben sarı kuşağa geçip bırakmak zorunda kalmıştım. Onun bile büyük yararı dokunmuştu yani kısa sürede çok yararı dokunuyor. Vücudun esniyor, ısınmak için basit jimnastik hareketleri yapıyorsun. Kesinlike tavsiye ederim zevkli bir spordur.

Teşekkür ederim.El konusunda artık kafam rahat.Başlamadan önce evde çalışabileceğim hareketler var mıdır?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Yumruk derken her kuşağın pumsesi var ama genel hareketler yani müsabakalarda zaten yumruk kullanılmıyor. El hareketleri yok. Yani WT'deki tekniğini bozmaz ama gerçekten büyük ölçüde dengeyi sağlıyor. Diğer sporlardaki kadar da yorulmuyorsun. Ben sarı kuşağa geçip bırakmak zorunda kalmıştım. Onun bile büyük yararı dokunmuştu yani kısa sürede çok yararı dokunuyor. Vücudun esniyor, ısınmak için basit jimnastik hareketleri yapıyorsun. Kesinlike tavsiye ederim zevkli bir spordur.

Teşekkür ederim.El konusunda artık kafam rahat.Başlamadan önce evde çalışabileceğim hareketler var mıdır?

bol bol bacaklarını esnet çok faydasını görüceksin
    hareketi boşver bacakların hazır ise yapmak çok kolay

• iyi boy uzatıyor.. Herkese tavsiye ederim bu sporu, Antremanları biraz yorucu..
  • quote:

Öncelikle herkese iyi sahurlar.Yaklaşık 10 aydır WT yapıyorum.Seviye 4 üm(1 seminere girmedim-bunu da hava olsun v.b olaylardan demiyorum.Öneri bulunurken aklınız da bulunması amacı ile yazdım).WT yapanlar bilir fazla tekme hareketleri yoktur.En azından şuana kadar biz low-kick ve düz tekme gördük.Benim de tekmelere karşı ayrı bir hevesim var.Bu yüzden bir yandan da Tekvando ya gitmeyi düşünüyorum.Fakat WT stilimi bozmak istemiyorum.Demek istediğim Tekvando'nun WT gibi el hareketleri varsa sorun yaratabilir.(Tekme atarken denge v.s için el hareketlerini söylemiyorum).Bu spor ile uğraşan arkadaşların tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum.Biraz saçma gelebilir ama bu konuyu gideceğim yerde ki hocaya danışarak bu duruma özel eğitim alma şansımız var mıdır?Ankara'da olanlar iyi bir yer önerebilirler mi? Ayrıca gidememe olasılığına dair evde çalışabilecek hareketler var mıdır? En azından tekmelerimi nasıl güçlendirebilirim?

Hocam aynı yastayız
    Sana MuayThai tavsiye ederim
    Bende teakwando yaptım ancak yaptıgım zamana acıyorum hic faydası yok[sm=bur2.gif
    ]
    Yani sana kalmıs bisi

• @pyth0n Anladım önceden gelen hafif bacak esnekliğim var ama şimdi iyice tökezlemiştir.Bu da benim için vesile olcak.

@buyaz hocam muay thai zamanında çok düşündüm.Hatta WT mi MT di diye kararsız kalmıştım ama WT seçtim.Biraz geç oldu onun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 17 Ağustos 2011; 4:38:49 >
  • Bacağını esnetmek için ısınma hareketleri yapabilirsin. Bacağını sıfır açabiliyor musun? Taekwando'da bu önemli bir ısınmadır.

@BuYaZ
    Neye göre bir faydası yok? Sanırım 2 hareket öğreniyim adam döveyim mantığıyla bakıyorsun olaya. Anlayana saz olayı yani taekwando'nun vücuda, esnekliğe ve dengeye çok büyük etkisi vardır.
  • 0 malesef açamıyorum.Fakat eskiden baya baya sıfıra yaklaşmıştım.Şimdi denesem o kadara yaklaşamam bile. Fakat olmucak diye birşey yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.