Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
361
Favori
536.604
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünümüz geldi. Fahri kuyumculuka öncelikle ilgi alakası için çok teşekkür ediyoruz. 0.91ct özel bir kesim ürünü bize tedarik etti. Forumda yüzük almayı düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla fahri kuyumculukla görüşmeden yüzük almaması gerektiğini tavsiye ediyorum. Tekrar teşekkürler. Şimdi kaldı takı setimiz onunlada ilgili inşallah tercihimiz yine siz olacaksınız. 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hunter06 kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler ayrıntılı cevap için

• quote:

Orijinalden alıntı: death44

Ürünümüz geldi. Fahri kuyumculuka öncelikle ilgi alakası için çok teşekkür ediyoruz. 0.91ct özel bir kesim ürünü bize tedarik etti. Forumda yüzük almayı düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla fahri kuyumculukla görüşmeden yüzük almaması gerektiğini tavsiye ediyorum. Tekrar teşekkürler. Şimdi kaldı takı setimiz onunlada ilgili inşallah tercihimiz yine siz olacaksınız. 😊
    hayırlı olsun güle güle kullansınlar :)
  • dostum 1-2 ay içinde kız arkadaşıma evlilik teklif edeceğim. orta karar bir yüzük bakıyorum. 2500 civarı bir bütçe düşündüm. yardımcı olabilir misin? bu fiyata sertifikalı yüzük alabilir miyim?
  • Pırlantanızın sahte olmadığını nasıl anlarsınız?

https://www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-48872962?__twitter_impression=true

• Bende beğendim aldım, dünden beri whatsapp'dan ilgileniyor. Sıkılmadan etmeden aralıksız hemde. Parayıda gönderdim, bugün kargoya verecekmiş. Yüzük gelir gelmez evlenme teklifinide edeceğim. Şimdi teklifi nasıl edeceğim onun planını yapıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso_utku

dostum 1-2 ay içinde kız arkadaşıma evlilik teklif edeceğim. orta karar bir yüzük bakıyorum. 2500 civarı bir bütçe düşündüm. yardımcı olabilir misin? bu fiyata sertifikalı yüzük alabilir miyim?
    iso_utku pm attım size

denizhansen hayırlı olsun güle güle kullansınlar :)
  • İstanbul'dan ürünü alabiliyor muyuz?
  • senersongur kullanıcısına yanıt
    istanbul da elden teslim veya sigortalı kargo ile yollayabiliriz

detaylar için watspp tan yazabilirsiniz 05356197730

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 13 Temmuz 2019; 15:39:15 >
  • Hocam merhabalar. Uzun zamandır yüzük bakmaktayız, az çok fikir sahibi olduk. GIA gibi bir sertifikaya da ihtiyacımız yok. Elinizde 0.50c üzeri George veya Henry taşlar yok mu hiç? Varsa fiyatları özelden yazar mısınız? Ona göre mağazaya beraber montür seçmeye gelelim.
  • Merhaba,
    Eşime evlilik yıldönümü olarak tektaş küpe almak istiyorum. GIA sertifikalı, F/G, VS2/SI1 özelliklerinde, gövdesi kaba/kalın olmayan prenses kesim modelleriniz ile ilgili bilgi rica ediyorum. Bütçe 2500-4000TL arasında değişebilir. Bir de ödeme opsiyonları nelerdir?
    Teşekkürler.

• Hocam Merhaba

Önümüzdeki aylarda(umarım yakın olur) bir tektaş alma ihtiyacım olacak gibi. Bu konuyu 2-3 yıl önce keşfedip kaydetmiştin gün gelir lazım olur diye :) Verdiğiniz tüm bilgileri okumuştum. Sormak istediğim bir soru var. Mğazalarda bazı pırlantalar daha ışıltılı ve güzel gözüküyordu. Bu ışıltının en büyük faktörü renk, berraklık ve kesim kalitelerinden hangisidir?

Bazı taşlarınızda 3x excellent yazıyor, Gia raporunda aşağıda ki 3 kalem excellent ise 3x excellent yazıyorsunuz sanırım.

Cut Grade
    Polish
    Symmetry

Sizin paylaştığınız taşlarda 3x excellent yazmayanların çoğunda 1 yada 2 tanesinde, excellent 1-2 tanesi very good yazıyor bu kalemler. Bunlar ışıltı bakımındandan çıplak gözle fark edilemeyecek benzerlikte ve kalitededir diyebilir miyiz? Örnek olarak aşağıdaki taşlar dikkatimi çeken taşlardı, 0,80 olan bana uyuyor gibi mesela. Berraklık SI1, SI2 olması ile VS1, VS2 olması arasında bahsettiğim ışıltı bakımından çıplak gözle hissedilir fark oluşturur mu? D renk top 2 kalite renkten biri olduğu için rahatlıkla yeterli olacağını düşünüyoum ışıltı bakımından.

0.90 D SI2 3535 USD 6271237147

0.80 D SI2 2478 USD 6292252067

O.70 E SI1 2100 USD 2227449292

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 21 Ağustos 2019; 10:30:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrWrong

Hocam Merhaba

Önümüzdeki aylarda(umarım yakın olur) bir tektaş alma ihtiyacım olacak gibi. Bu konuyu 2-3 yıl önce keşfedip kaydetmiştin gün gelir lazım olur diye :) Verdiğiniz tüm bilgileri okumuştum. Sormak istediğim bir soru var. Mğazalarda bazı pırlantalar daha ışıltılı ve güzel gözüküyordu. Bu ışıltının en büyük faktörü renk, berraklık ve kesim kalitelerinden hangisidir?

Bazı taşlarınızda 3x excellent yazıyor, Gia raporunda aşağıda ki 3 kalem excellent ise 3x excellent yazıyorsunuz sanırım.

Cut Grade
    Polish
    Symmetry

Sizin paylaştığınız taşlarda 3x excellent yazmayanların çoğunda 1 yada 2 tanesinde, excellent 1-2 tanesi very good yazıyor bu kalemler. Bunlar ışıltı bakımındandan çıplak gözle fark edilemeyecek benzerlikte ve kalitededir diyebilir miyiz? Örnek olarak aşağıdaki taşlar dikkatimi çeken taşlardı, 0,80 olan bana uyuyor gibi mesela. Berraklık SI1, SI2 olması ile VS1, VS2 olması arasında bahsettiğim ışıltı bakımından çıplak gözle hissedilir fark oluşturur mu? D renk top 2 kalite renkten biri olduğu için rahatlıkla yeterli olacağını düşünüyoum ışıltı bakımından.

0.90 D SI2 3535 USD 6271237147

0.80 D SI2 2478 USD 6292252067

O.70 E SI1 2100 USD 2227449292
    merhaba , evet ısıltının en buyuk faktörü renk, bu yuzden d e f den asağısını satmıyoruz pek alanda yok zaten:)sonrasında berraklık . ve tabi buyuk carat olması en önemli olanı. renk ve berraklıgı göstermesin de tasın buyuklugu yanı caratı önemli

3 ex olanlar kesim cila simetri (Cut Grade Polish Symmetry) sınıflamalarında en ıyı dereceyi almış taslardır , biz bu sınıflamalarda 1. derece excellent 2. derece verygood dan asağı satmıyoruz zaten . daha alt 3 derece daha var

"1 yada 2 tanesinde, excellent 1-2 tanesi very good yazıyor" bu sekilde olanların 3 ex olanlardan bariz farkı olmaz . ama 3ex 3ex dir :) daha alt dereceler olursa fark olusur.

vs sı olması yuzuk elinizde iken görünür bir ışıltı farkı yaratmaz ıkısıde ısıl ısıl parlar , sı olan tasları alt kısmından kuvvetli bir ısıga tutarak 3-5 dakıka gözünüzün dibine sokarak incelerseniz . toz zerresi gibi birkaç noktacık görünür, bu derece titiz davranılacaksa vs alın. yok o kadar kim incelicek derseniz sı alın , gia nın sı ları piyasada vs diye satılan taslarla esdeger zaten . d e arasında hiç fark yok zaten ıksıde en ıyı renk degeri , listedeki tasların hepside söylediğim çerçevede seçme taslardır

• hunter06 kullanıcısına yanıt
    Floresan durumları nasıl taşların

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cturkmen1453

Floresan durumları nasıl taşların
    taslarımızın hiçbirinde floresan yoktur, fluorescence lı tas satmıyoruz . gia numaralarından sorgulatabilirsiniz :)
  • Pazartesi verdiğim sipariş birkaç saat içinde hazırlanıp kargoya verildi ve salı akşamına teslim aldım gayet düzgün şekilde elime ulaştı.
    Teşekkür ediyorum ilginiz için.

tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

• BenjaminGreen kullanıcısına yanıt
    rica ederim, hayırlı olsun güle güle kullansınlar
  • Arkadaslar Selam,

Yaklasik 4 sene önce forumdan konuyu görüp, Ferhat Bey'den uzun arastirmalar sonucu bir tektas modeli almıştım. Kiz arkadaşımın Zen ' de beğendigi modelin neredeyse yarı fiyatina 3x excellent model beğenip aldım.

Hatun gecen ay artik farkli model yüzük istemeye başlayınca konuyu hemen Ferhat Bey'e ilettim. Kendisi sagolsun hemen ilgilendi ve 4 yil once almis olmama rağmen hemen istedigimiz modeli aynı gün temin edip elimizdeki yüzük ile değişim yaptı ve acik konusmak gerekir ise kafa kafaya degisim yaptik :)

Şimdi ben eger bu yüzüğü İstanbul'da kapali carsidan almis olsaydim eminim cebimden en az 1500 - 2000 tl çıkardı.

Ferhat Bey'i şahsen tanımam etmem, lakin okuyup gördüğüm kadari ile esnafligina güvenip 2 arkadasima daha yüzük aldırdım ve hepside oldukca memnun kaldı kendisinden.

Eger aklinda süphe endişe duyan varsa gönül rahatlığıyla alisveris yapabilir, aradan seneler de gecmis olsa Ferhat Bey her türlü destek verdigini bana göstermiş oldu.

Kendisine bir kezde buradan teşekkür etmek istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menalos -- 3 Eylül 2019; 19:27:17 >

• hayırlı olsun güle güle kullansınlar
  • Ferhat hocam selamlar,

Bir süredir tektaş araştırması yapıyordum. Fiyatlar çok yüksek gelince ertelemiştim. Forumda bu konuyu görünce insanlar da sizden memnun olunca ben de bilgi alayım dedim. Malum evlilik hazırlıkları yaptığımız için birçok alınacak eşya ve masraf var, dolayısıyla bütçeyi zorlamadan güzel bir ürün almak istiyorum. 0.30 carat civarı tektaş için model ve uygun fiyatlı tektaş tavsiyesi verebilir misiniz? Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.