Şimdi Ara

Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce efsane kasa kullananlar arkadaşlar
    Şuan 22-25.000 tl verip tekrar alır mıydınız.değermiydi sizin için.

Bu arabanın neyini beğendiniz vede beğenmediğiniz yönleri

Çevirmeye takıldım.Polis memuru anlatıyor:
    Beyefendi, bu 96 xei modelinden bende de vardı. Uzun yıllar kullandım 22.000 tl veren çıkınca sattım.inan dedi muhteşem bir araba bir kere bile sanayiye gitmedim.yolda bırakmadı tek marşla sıcak-soğuk demeden çalıştı.
    Tekrar alıcam bu sefer gli modelini alıcam dedi.biri var 24.000 tl istiyor kafam karışık ne dersin dedi.Bende,piyasası bu aralar böyle gidiyor.Siz bilirsiniz dedim.

Sizin düşünceleriniz nelerdir.
    bendeki 96 xei-klimalı-lpg li

• 96 model arabaya 24 bin vermek hakkında düşüncem:
    Bu kadar net.
  • 1998 yılında 700 km de 1.6 Xei almıştık

Araç hala bizde 115.000 Km de.Gerçekten hiç bir sıkıntı çıkarmadı,motorunun performansı azalmadı.sıkıntı çıkarmamasını herhangi bir elektronik aksamı olmamasına bağlıyorum.Ancak araba zamanın araçlarına göre gerçekten çok kaliteli.Senelerdir bizde olan aracın konsolu hala 0 gibi.Deforme yok.Ülkedeki araç piyasası malum.Alınır mı bu fiyata bir yorum yapmayacağım.Ama araç gerçekten efsane lakabını sonuna kadar hak ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çocukluğunda falan evin ilk arabasıdır öyle bir anın vardır anca öyle alırım, tabi 2. araç olarak hobi amaçlı
  • Kullanmadım ancak yakın bir abimde var dayımda da eskiden vardı. Ben o model araca o parayı vermem. Ancak değinmek istediğim farklı bir konu var;

Bir gün beni de polis durdurdu, ve "ben de bu araçtan almak istiyorum, nasıl memnun musunuz? yakıtı nasıl?" gibi sorular sordu, evrak vs. sormadan gönderdi
  • Daha önce efsane kasa kullananlar yok mu?lütfen paylaşın yaşadıklarınızı tecrübelerinizi
  • Efsane kasayı bilmemde bende 2011 corolla dizel otomatik var aracım 125binde ilk sahibi olarak kullanıyorum yukarıdaki mesajda olduğu gibi bir kere ne marşta ne rölantide nede başka diğer aksamlarda sorun çıkmazdı.Aracım 6 yaşında ve halen daha aynı ilk üzerinde gelen aküyü kullanıyorum.Debriyaj baskı balatası değişmedi.Diskler frenler on numara.Düzenli bakımını yaptırdım.Aracımda kaza yok, boya,değişen yok.

Açıkçası 2017 corollaya bakıyorum dizel motor birebir benim arabadaki ile aynı.Yani akünün,silecek suyunun,turbo intercoolerın vs vs yani motor kısmının tamamı benim 2011 corolladaki ile aynı.Sadece içte ve dışta değişiklikler var arabada.Aracım hadi 50bintl etse %70 i aynı olan bir 2017 corollaya 110bin vermem.Ama elimde premium dışında başka marka bir araç olsaydı verirdim.

Diyeceğim o ki 2015 de ocak ayında satmaya yeltenmiştim.Ozamanlar 56000 km deydi.İyiki satmamışım.

Hem bu sene artık vergi avantajım var.740 tl yıllık öderken artık 450 tl ödeyeceğim. Kasko yaptırmayacağım artık bıktım bu zamana kadar bir araba parası kadar kaskıyla ödedim.

E birde artık bakım giderleri baya ucuzladı. Tüm bakımını kendim yapıyorum kabin filtresinin yerini bile öğrendim kendim netten alıp yenisini takıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir gün polis beni de durdurdu.''Satacağın aracın piyasasını yükseltmek için forumlarda fake konu açıyormuşssun diye haber geldi atarım kodese ha '' dedi, elinden zor kurtuldum
  • tartekin hocam bugün çok formunda

• efsane diye kimse madonaya asılacak degil sonuçta madona muşmulaya dönmüş . o paranın yarı fiyatına broadway alırım parçası da tamiri de makul . merkel bile madonaya daha çekici Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibon nobi

efsane diye kimse madonaya asılacak degil sonuçta madona muşmulaya dönmüş . o paranın yarı fiyatına broadway alırım parçası da tamiri de makul . merkel bile madonaya daha çekici Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.

ne de olsa alman

• Güzel araba Corolla ama o fiyata kesinlikle almam. Güvenlik yok araçta bir kere. Tüpsüz de asla binilmez
  • İlk çıktığında baya pahalıydı bunlar. Biraz da performanslı bir motoru vardı.

O zamanlar ülkede toros var , şahin var tabi. Bu tarz arabaları görünce bir şey sandık.

Bir de reklam yaptılar , sorunsuz diye. İyice kafamıza yer etti. O günlerden beri de ekmeğini yer bu corollalar.

Üstüne kaç kasa çıktı hala astra, focus , golf/jetta ve megane'dan geride.

Yenilik yok , tasarım yok , motor desen öne çıkan modeli yok , şanzıman desen hiç açmayalım. Donanım desen ehh yeni yeni doldurmaya başladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 22 Mart 2017; 13:39:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

İlk çıktığında baya pahalıydı bunlar. Biraz da performanslı bir motoru vardı.

O zamanlar ülkede toros var , şahin var tabi. Bu tarz arabaları görünce bir şey sandık.

Bir de reklam yaptılar , sorunsuz diye. İyice kafamıza yer etti. O günlerden beri de ekmeğini yer bu corollalar.

Üstüne kaç kasa çıktı hala astra, focus , golf/jetta ve megane'dan geride.

Yenilik yok , tasarım yok , motor desen öne çıkan modeli yok , şanzıman desen hiç açmayalım. Donanım desen ehh yeni yeni doldurmaya başladılar.

yeni yeni dolan aracımın en dolusunda bile cruise control koyamıyorlar, benzinlide var, dizelde yok

kapıların otomatik kilitlenmesi, camların kumandadan açılıp kapanması... donanım paketinden bağımsız olarak hiç yok...

• ibon nobi İ kullanıcısına yanıt
    Corolla-Madonna benzetmesi iyiydi. Bence de Merkel-Broadway ile mantık birlikteliği daha avantajlı. Bu arada Merkel'in gençliğindeki çıplak fotoğraflarını gördünüz mü?
  • bu araba şehir efsanesidir. sırayla sahip olduğum arabalar

tempra sxa 1.6

vw transporter 1.9

palio 1.2 16v

linea 1.3 jtd

bravo 1.6 jtd dualogic

hiç biri arıza yapmadı. hiç biri yolda bırakmadı. bu arabalarda efsane mi? neymiş, arabayı efsane yapan hiç yolda bırakıp arıza yapmamasıymış. servis bakımlı, insan gibi kullanılan her araba kolay kolay arıza yapıp yarı yolda bırakmaz zaten. 25 bin liraya 1.3 multijet linea almak varken abs bile olmayan, saçma sapan bir modele bu para verilir mi? bence bu parayı veren efsanedir araba değil
  • coskunserce kullanıcısına yanıt
    o gün gördüm şaşı oldum böyle göründü gözüme
    Tekrar Efsane Kasa Alır mısınız?Böyle Bir Konuşma Oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibon nobi -- 23 Mart 2017; 19:41:33 >
  • 20 bin tl üstüne güvenliği iyi 2005 model üzeri bir sürü araba varken 20 senelik corollaya bu parayı vermek akıl işi değil.

• Ben de var hala.

Ikinci arac olarak duruyor 114000 km de.

Konforu, malzeme kalitesi ve atmosferigin verdigi haz.. Hicbiri simdiki araclarda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 24 Mart 2017; 6:51:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.