Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Teknotel’in Telehouse İstanbul datacenter’ını tanıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Teknotel’in Telehouse İstanbul datacenter’ını tanıyoruz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    7753 Mesaj
    Fiber alt yapı yatırımları sayesinde kitlelere ulaşan fiber alt yapının getirilerinden biri de operatör bağımsız veri merkezleri oluyor. Teknotel'in operatör bağımsız veri merkezine ister direkt size özel döşenmiş fiber üzerinden ya da hali hazırda kullandığınız servis sağlayıcı ile ulaşmak mümkün.

Verinin öneminin büyük bir hızla arttığı internet çağında internet servis sağlayıcı Teknotel ile veri merkezi yatırımlarını konuştuk.

|
    |
  • Harbi harbi sizde adam gibi bir yere taşınmayı düşünün artık. Login sorunları, forum sorunları, yorum sorunları.

Sony'ye bağlı oyun stüdyolarından Guerrilla geçen sene şubat-mart aylarında İstanbul'da bir Killzone sunucusu açmak için datacenter arayışına girdi. Bu arayış yaklaşık olarak bir ay kadar sürdü. Önce datacenter sayısının azlığından, sonrasında ise görüşülen datacenterların istedikleri kriterleri sağlayamadığından şikayet ettiler. Nihayetinde içinde cayma hakkını barından çok katı bir sözleşme yapılarak ismini bilmediğim bir datacenter ile çalışılmaya başladılar. Biz türk oyuncular sunucu açıldığında 8-10 ms gibi harika ping değerleri gördük. Fakat kısa zamanda bir sorun kendini gösterdi. İki türk oyuncu karşı karşıya gelene kadar lobi açılamıyor, bölgeye destek olması gereken İstanbul sunucusu komşu ülkelerden (doğu avrupa, orta doğu, arap yarımadası) oyuncu alamıyordu. Sadede gelirsem sunucunun %99 boş kalması ve dünyanın geri kalanı ile bağlantısının çok kötü olmasından dolayı sunucu 1 hafta geçmeden kapatıldı. İşin derinine inildiğinde siyaseten yasaklı fiber kablolar ortaya çıktı. Konu kapandı.

• Binbaşı
    1082 Mesaj
    bari sizde geçinde site devamlı çökmesin
    Harbi harbi sizde adam gibi bir yere taşınmayı düşünün artık. Login sorunları, forum sorunları, yorum sorunları.
    |
    |
  • Binbaşı
    1867 Mesaj
    Dh para kacmasin diye, yakinda kullanicilarinin pclerini server olarak kullanmaya calisirsa şasirmam
  • Teğmen
    188 Mesaj
    Çok güzel, izlemesi keyifli ve akıcı bir söyleşi olmuş. Video için teşekkür ederim.
    |
    |
  • Yarbay
    2379 Mesaj
    UMARIM SİZDE BÖYLE İYİ BİR YERE GEÇERSİNİZ.. ÇÜNKÜ SÜREKLİ GİRİŞ SORUNLARI YAPIYORUZ. GOOGLE CHROME MOBİLDE YORUM YAPIYORUM SONRAKİ HABERİ OKUYAYIM DERKEN YİNE GİRİŞ YAP DİYOR.

MOBİL UYGULAMANİZA YİNE DEĞİNMEYECEM...
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj
    Sony'ye bağlı oyun stüdyolarından Guerrilla geçen sene şubat-mart aylarında İstanbul'da bir Killzone sunucusu açmak için datacenter arayışına girdi. Bu arayış yaklaşık olarak bir ay kadar sürdü. Önce datacenter sayısının azlığından, sonrasında ise görüşülen datacenterların istedikleri kriterleri sağlayamadığından şikayet ettiler. Nihayetinde içinde cayma hakkını barından çok katı bir sözleşme yapılarak ismini bilmediğim bir datacenter ile çalışılmaya başladılar. Biz türk oyuncular sunucu açıldığında 8-10 ms gibi harika ping değerleri gördük. Fakat kısa zamanda bir sorun kendini gösterdi. İki türk oyuncu karşı karşıya gelene kadar lobi açılamıyor, bölgeye destek olması gereken İstanbul sunucusu komşu ülkelerden (doğu avrupa, orta doğu, arap yarımadası) oyuncu alamıyordu. Sadede gelirsem sunucunun %99 boş kalması ve dünyanın geri kalanı ile bağlantısının çok kötü olmasından dolayı sunucu 1 hafta geçmeden kapatıldı. İşin derinine inildiğinde siyaseten yasaklı fiber kablolar ortaya çıktı. Konu kapandı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    829 Mesaj
    Yaklaşık 5 yıldır metroethernet sistemlerini kullanmaktayız, yılda ya 1 ya 2 defa max 5-20dk arası kesintiye uğradı onun dışında hiçbir sorunumuz olmadı, teknik destek birimleri de gayet ilgililer
    |
    |
  • Yarbay
    9917 Mesaj
    Donanımhaber'in sıkıntısı veri merkezi kaynaklı değil bence. Sunucularını bilmem ama yazılım kaynaklı sıkıntı var gibi geliyor bana.
    |
    |
    |
    |
  • Teğmen
    228 Mesaj
    Yorumlarda bahsedilen sorunlar yazılımsal olan sorunlara benziyor. DC alt yapısıyla ilgili değil.
    |
    |
  • Yarbay
    4015 Mesaj
    Hani belediye biyeri basar medya da haber yapar ya halkin sagligi bunlara emanet diye, ayni ona benzemis baslik.
    |
    |
  • Binbaşı
    1920 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: delio

Sonyye bağlı oyun stüdyolarından Guerrilla geçen sene şubat-mart aylarında İstanbulda bir Killzone sunucusu açmak için datacenter arayışına girdi. Bu arayış yaklaşık olarak bir ay kadar sürdü. Önce datacenter sayısının azlığından, sonrasında ise görüşülen datacenterların istedikleri kriterleri sağlayamadığından şikayet ettiler. Nihayetinde içinde cayma hakkını barından çok katı bir sözleşme yapılarak ismini bilmediğim bir datacenter ile çalışılmaya başladılar. Biz türk oyuncular sunucu açıldığında 8-10 ms gibi harika ping değerleri gördük. Fakat kısa zamanda bir sorun kendini gösterdi. İki türk oyuncu karşı karşıya gelene kadar lobi açılamıyor, bölgeye destek olması gereken İstanbul sunucusu komşu ülkelerden (doğu avrupa, orta doğu, arap yarımadası) oyuncu alamıyordu. Sadede gelirsem sunucunun %99 boş kalması ve dünyanın geri kalanı ile bağlantısının çok kötü olmasından dolayı sunucu 1 hafta geçmeden kapatıldı. İşin derinine inildiğinde siyaseten yasaklı fiber kablolar ortaya çıktı. Konu kapandı.

ülkenin hali her zaman buydu zaten hep en b.tan en kötü ne varsa bizde zaten anlamıyorum neden bu ülke bu kadar (bu satırı dolduracak söz kelime vs bulamıyorum)
    gerçek samimiyetimle söylüyorum ülkeyi yerden yere vurmak için değil ama durum bu
    |
    |

• Yarbay
    2194 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

UMARIM SİZDE BÖYLE İYİ BİR YERE GEÇERSİNİZ.. ÇÜNKÜ SÜREKLİ GİRİŞ SORUNLARI YAPIYORUZ. GOOGLE CHROME MOBİLDE YORUM YAPIYORUM SONRAKİ HABERİ OKUYAYIM DERKEN YİNE GİRİŞ YAP DİYOR.

Bende Crome kullanıyorum üye girişi yapmak için ana sayfada kullanıcı adı şifre giriyorum giriş yap diyorum sayfa yenileniyor bir bakıyorum ki hâlâ giriş yap diyor bu şekilde 3 kere aynı işlemi tekrarladığım oluyor.

Ayrıca yorum yazarken bu yazdığım kadar olunca birden yazdıklarım kayboluyor ben yazmaya devam ediyorum ezbere sonra geri geliyorlar yine kayboluyor böyle saçma sapan bir durumu var bu donanım haber in bu durum sadece ana sayfadaki haberlere yorum yazarken geçerli forum da bir sıkıntı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2379 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Bende Crome kullanıyorum üye girişi yapmak için ana sayfada kullanıcı adı şifre giriyorum giriş yap diyorum sayfa yenileniyor bir bakıyorum ki hâlâ giriş yap diyor bu şekilde 3 kere aynı işlemi tekrarladığım oluyor.

Ayrıca yorum yazarken bu yazdığım kadar olunca birden yazdıklarım kayboluyor ben yazmaya devam ediyorum ezbere sonra geri geliyorlar yine kayboluyor böyle saçma sapan bir durumu var bu donanım haber in bu durum sadece ana sayfadaki haberlere yorum yazarken geçerli forum da bir sıkıntı yok.

Anlaşılıyor ki google Chrome MOBİLDE aynı sorunları yaşıyoruz. 3-4 sefer yorumu gönder diyorum giriş yap diyor. Beşinci sefer yorumu gönder diyorum gönderiyor... Bazen yorumum uzun olunca ortalıktan kayboluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2951 Mesaj
    güzel video
    |
    |

• Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Bunlar çok ciddi paralar. Kolay değil. Tam sorumluluk gerektiriyor. Helal olsun
    |
    |
  • Binbaşı
    1324 Mesaj
    Helal olsun, örnek bir çalışma olmuş.
    |
    |
  • Yarbay
    3590 Mesaj
    Yıllardır kozyatağındaki binasına bakıp geçerdim. Bu kadar gelişmiş bir firma olduğunu bilmiyordum
    |
    |
  • Binbaşı
    1373 Mesaj
    Alper bey az iç sigarayı ses fena gitmiş :)
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.