Şimdi Ara

teknosis gruptan s3 almak (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
5
Favori
15.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende tekrar şimdi aradım telefon numaraları kapalı Kimsenin Hakkı Kimsede kalmaz zaten pazar günü telefon kapanıcak birde o firmadan 5000 tl yakın para verip fotoğraf makinası alanlar var onlar ne yapıcak acaba
  • Benim anlamadığım, nasıl olduda hemen herkesinki aynı yakın zaman dilimine denk geldi ve patır patır döküldü.

Sanki müşteri defterini açtılar ve teker teker herkesi temizliyorlar, yeni şirket için yeni alt yapı oluşturuyorlar.

Pasaport kayıt hakkını bunlara satıp 2 sene dolmadan telefonu sildiren kişilerde bunlar kadar suçlu ve anılmayı hakediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

Benim anlamadığım, nasıl olduda hemen herkesinki aynı yakın zaman dilimine denk geldi ve patır patır döküldü.

Sanki müşteri defterini açtılar ve teker teker herkesi temizliyorlar, yeni şirket için yeni alt yapı oluşturuyorlar.

Pasaport kayıt hakkını bunlara satıp 2 sene dolmadan telefonu sildiren kişilerde bunlar kadar suçlu ve anılmayı hakediyorlar.

hocam btk tüm geçici kayıtlı telefonların kaydını düşürmüş ihbarlar üzerine ondan hepimiz döküldük...
  • quote:

Orijinalden alıntı: odemsahmet

quote:

Benim anlamadığım, nasıl olduda hemen herkesinki aynı yakın zaman dilimine denk geldi ve patır patır döküldü.

hocam btk tüm geçici kayıtlı telefonların kaydını düşürmüş ihbarlar üzerine ondan hepimiz döküldük...

Doğrudur.
    Ama benimki 1 sene oldu, 1 senelik gecici kayıt olabilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: odemsahmet

quote:

Doğrudur.
    Ama benimki 1 sene oldu, 1 senelik gecici kayıt olabilir mi?

benimde kafam ona çok takıldı ama olabiliyor galiba...bu geçici kayıtların belli bir vizesi var o dolunca bu zamana kadar yapmışlar.telefonlarımızın imeileri onlarda vardı ve bunu aksatmadan yaptılar şu zamana kadar ama artık denetimler vs sıklaşınca kaçmakta buldular çareyi galiba
  • Btk ile görüştüm.Pasaport sahibinin ismini bilmediğim için tam bilgi vermediler ama uzun uğraşlar sonucunda telefonun yasal yollarla kaydedilmemiş olduğunu öğrendim. Zaten vergisi ödenmiş ve yasal yollarla kaydedilmiş olsaydı kayıt işleminde herhangi bir sorun olmayacağını ve yasadışı kayıt işlemi yapan bayilerdeki tüm telefonların imeilerinin kapatıldığını söylediler. Yani btk sonunda uyandı ve telefonları kapattılar. Teknosis in neden şu anda telefonları açmadığı da bence gayet anlaşılır. Eğer gerçekten ödenmemişse tüm telefonlar için 115tl ödeyecekler ve pasaport bulacaklar ki bu işlemler bir hayli para tutacaktır.
  • Bugün Teknosis'in Doğubank'ın yanındaki hanın 2.katındaki dükkanına gittim. Kapı duvar Yandaki dükkana sordum, 1 haftadır uğramıyorlar bilmiyoruz dediler. Geleceklerini sanmam, hepimize geçmiş olsun... Onlara da haram zıkkım olsun...
  • arkadaşlar birde teknosisten aldığım ıphone5 kutusunun arkasında BC yazıyor...bu ülke kodu galiba eğer ülke kodu ise nere için üretilmiş bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim...
  • merhaba

bende teknosis magduruyum gecen sene HTC ONE S aldım haziran ayında. ve kendilerine almadan sordum kesin kayıt yaptırmıyorsan ben kendim bulup pasaport yapcam bana yalan söyleme.. ve 100 lira fazla kazanmak icin olurmu bizde hersey kesin dedi.. ve bende dukkan sahibi bu kadarda yalancı olamaz diyip guvenip yaptım. sonra ilk uyarı mesajımda geldi telefona gittim.. yok belgeleri bekliyorlar gondercez dediler.. bizde hersey kesin olmazsa yenisini veririm dedi dondum sonra ocak ayında kapandı telefon yine gittim.. bu sefer calıstıgım operatore yalan atıp asıl kayıt yptıgını soyledi ve gecen hafta telefon yine kapandı.. cumartesi gunu agızlarını ve burunlarını ellerine vermek icin gittigimde kapının kapalı oldugunu gordum.. o bastı bacak herifi gördügüm yerde suratının ortasına okkalı bir yumruk atacagımdan emin olabilirsiniz.

sorum su: bu cihazı kendi üzerime kayıt ettirebilirmiyim? bunun tam olarak prodesurunu bilen varsa acilen cevap dönerse sevinirim.
    pasaportum su anda uygun.. kendi adıma kayıt yaptırcam.
  • Hepinize iyi geceler.Sırf şu cevabı yazabilmek için üye oldum ben de teknosisten temmuz ayında htc one x telefon aldım ve kaydı ikinci kez düştü. Fakat bu sefer kendilerine ulaşamadım ama her yolu denedim, tüm telefonlardan aradım,teknik servis numarasına mesaj attım ve ayrıca mail attım. Bugün kapanması gereken telefon bir haftadır kayıtdışı olarak görünüyor iken şu an geçici kayıt altında olarak değişmiş, yani verdikleri sözü en azından bana tuttular.
  • Ben hem teknosis hem hasan özkaracalar (nasreddin) mağduruyum.
    BTK ile bir çok defa görüştüm.
    Öncelikle belirtmek isterim ki geçici kayıt diye bir şey yok.
    Eksik evrak ile kayıt işlemi yapıyorlar.
    BTK da bunu hemen fark edip eksik evrakları talep ediyor.
    Gönderilmediği için de kayıt düşüyor.
    Kayıt düştükten sonra tekrar talep ediyorlar aynı dümen devam ediyor.
    Artık BTK 'ya çok şikayet geldiği için bunun önüne geçmek için elinden geleni yapıyor ve personel sayısını arttırmış durumda.
    ''Geçici kayıt'' diye bildiğiniz eksik evraklı kayıtlar yakında 20gün sonra düşecek.
    2012 haziran ayından önce alanlara vergi de binmiş oldu harika oldu.

BTK ile görüştüğüm 5 kişi de aynı yanıtı verdi buraya dikkat!!!

Eksik evraklı kayıt mağduru olanların imeisine daha önce kayıt talebi gönderildiği için önce anlaşmalı banka v.s gidip vergi ücretini pasaport sahibinin adına yatırıyorsunuz.

Sonra yine pasaport sahibinin e-devlet üzerinden pasaport no, ülkeye giriş tarihi ve imei noyu yazdıktan sonra sorunsuz kayıt yapabiliyorsunuz.

E-devlet ile uğraşamam derseniz yine bu sözde ''geçici kayıt'' yapan arkadaşlar kayıt silme (daha önce yapılan eksik evraklı kayDI) işi de yapıyor 20-30tl arası..

Ancak sildirdikten sonra diğer yerlerde kayıt yaptırabilirsiniz.

E-devlet şifresi olmayan 1 TL ye PTT den alabilir.Bu daha makul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deckal -- 8 Nisan 2013; 3:29:15 >
  • Sahibinden ve sanalpazar'a üye olan herkesin sözde ''kayıtlı'' diye sattıkları telefonlar için şikayette bulunmanızı rica ediyorum.
    Bunların önünü kesmemiz lazım.
    Mağdur olarak şikayet edebildiğiniz kadar şikayet edin.

ÖNEMLİ HATIRLATMA :

0 veya 2.el bir kayıtlı telefon almak istediğiniz de kaydın evraklarının eksik olup olmadığını öğrenmek için lütfen btk yı arayıp imei nosunu sorgulatınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silanten

Hepinize iyi geceler.Sırf şu cevabı yazabilmek için üye oldum ben de teknosisten temmuz ayında htc one x telefon aldım ve kaydı ikinci kez düştü. Fakat bu sefer kendilerine ulaşamadım ama her yolu denedim, tüm telefonlardan aradım,teknik servis numarasına mesaj attım ve ayrıca mail attım. Bugün kapanması gereken telefon bir haftadır kayıtdışı olarak görünüyor iken şu an geçici kayıt altında olarak değişmiş, yani verdikleri sözü en azından bana tuttular.

Mesajınızdan sonra bende baktım ve benim de kayıt dışı görünen durumum şimdi 'IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır' a dönmüş. zaten böyleydi kayıt dışına dönmeden önce. teşekkür edemiyorum bunun için. gelmeyeceklerini bilsem de bugün yine gideceğim o dükkana... gerçi gitsem ne olacak hakkımı savunsam da bir şey yapmayacakları belli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainey_ -- 8 Nisan 2013; 10:37:59 >
  • Ben ve arkadaşım 2 adet almıştık ikimize de salı günü itibari ile kapanacağına dair btk dan mesaj gelmişti. Ancak bu sabah sisteme baktığımda geçici kayıt altına alınmış gözüküyor. Ama ben bu adamlara güvenmediğim için bir pasaport bulup adına 115 TL yi vergi dairesine yatırmıştım. Amacım e-devlet üzerinden kaydını yaptırıp işi sağlama almaktı. Acaba şimdi zaten geçici kayıtlı olduğu için e-devlet üzerinden kayıt yaptıramaz mıyım. Yani önce bu geçici kayıtlı ibaresinin silinmesi mi gerekiyor. Forumda bunu yapabileceğini belirten arkadaşlar var ama emin olamıyorum. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaldan

Ben ve arkadaşım 2 adet almıştık ikimize de salı günü itibari ile kapanacağına dair btk dan mesaj gelmişti. Ancak bu sabah sisteme baktığımda geçici kayıt altına alınmış gözüküyor. Ama ben bu adamlara güvenmediğim için bir pasaport bulup adına 115 TL yi vergi dairesine yatırmıştım. Amacım e-devlet üzerinden kaydını yaptırıp işi sağlama almaktı. Acaba şimdi zaten geçici kayıtlı olduğu için e-devlet üzerinden kayıt yaptıramaz mıyım. Yani önce bu geçici kayıtlı ibaresinin silinmesi mi gerekiyor. Forumda bunu yapabileceğini belirten arkadaşlar var ama emin olamıyorum. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

geçici kayıt ı düşürmek gerekiyor sanırım öncelikle. bende yana yakına pasaport arıyordum ama şimdi ne zaman kapanır belli değil.
  • benimkinide tekrar gecici olarak kayıt altına statusuna cekmisler.. nedir bunlardan cektigim ya.. almasınlar istemiyorum kendi pasaportuma kayıt yaptırır kurtulurum..
    bu herifler dükkanı actıgında haber verirmisiniz? cünkü bu sefer cidden ana avrat sövüp basacagım dükkanlarını...

hatta bir fikrim var.. actıklarında burada magdur olan herkes aynı anda toplanıp basalım.. o zaman bakalım ne yapacaklar..
  • Benimde telefonlarin hepsi simdi kaydedilmis gorunuyor bakalim ne zaman kapanicak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimkide,
    IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır.
    yazıyor.

Şimdi KAYIT DIŞI yaza kadar kullanabilecek miyiz?
    Telefon yanımda yok, deneyemiyorum.
  • benim telefon açık değil.nasıl açıldı.ne yaptınız.bilgi verebilirmisiniz.
  • Arkadaslar bosuna ugrasmayın gecici kayıt ile en fazla 2- 3 ay gidip sonra yine kapancak ve bu herifler yuzunden 3-4 gun telefonsuz kalcaz sonra tekrar sahte kayıt basvurusu ile acacaklar... bu boyle devam edecek... dedigim gibi ya herkes kaderine razı olsun yada toplanıp hep beraber üstlerine binelim cözüm bulsunlar..
    şahsen carsambadan sonra dükkanlarını acarlar gibi geliyor.. tekrar telefonların kayıtlarını yenilediklerine göre kacma tesebbusunde bulunmamıslar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.