Şimdi Ara

TeknoSeyir yeni versiyona geçti, beta yayında! (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
29
Favori
36.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamlar harbiden alınacak ürünü alın diyordu , alınmayacak ürünü almayın paranıza yazık diyordu.

Dh ise her ürünü övüyor. Çünkü dh bu işi parayla yapıyor .

Teknoseyire destek olalım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

DH incelemeleri de bana samimi geliyor, tadında. Öte yadan TS Youtube'dan para kazanmaya çalıştı bu işin kolayıydı. Videoda da bahsettikleri ayda 1 milyon izlenmeyi paraya dönüştüremediler. Mesut Çevik'in lafına geldiler.

Ne yapsınlar? Adamlar doğru söylüyor dokuz köyden kovuyorlar. Objektif yorum yapıyorlar diye inceleme talebi gelmiyor reklam gelmiyor ne yapacaklardı? Para için para uğruna siyasi reklam alıp ama forum kurallarında siyasi konu ve tartışmaların yasak olduğu maddeyle çelişip, ''siyasi reklam forumdaki çarkın dönmesi için gerekli'' gibi aciz bir açıklamanın yapıldığu yerde taraflı yanlı yorum mu yapacaklardı?
    Mesut Çevik'e laf söylemiyoruz patron Mesut Çevik değil.

İncelemenin içeriği zaten amacına ulaşmış izlenmiş paraya dönüşmemesi burada değil. Youtube'a yükleme yapmak yerine kendi sunucularını kendi reklamlarını alsaydı arada youtube olmadan daha çok para kazanırdı belkide sistemi/işleyişi bozmazdı. Para uğruna siyasi reklam almaya bu kadar tanıktı çok fazla. Sonuçta site parayla dönüyor. Siyasi partiler seçim döneminde büyük paralar harcıyor bu pastadan pay herkesin hakkı.
  • Little big Metal kullanıcısına yanıt
    Ben zaten ts ekibine yapmadım o eleştiriyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şeyi beğenmeyerek kendini önemsetmeye çalışan insanlar görüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

quote:

DH incelemeleri de bana samimi geliyor, tadında. Öte yadan TS Youtube'dan para kazanmaya çalıştı bu işin kolayıydı. Videoda da bahsettikleri ayda 1 milyon izlenmeyi paraya dönüştüremediler. Mesut Çevik'in lafına geldiler.

Ne yapsınlar? Adamlar doğru söylüyor dokuz köyden kovuyorlar. Objektif yorum yapıyorlar diye inceleme talebi gelmiyor reklam gelmiyor ne yapacaklardı? Para için para uğruna siyasi reklam alıp ama forum kurallarında siyasi konu ve tartışmaların yasak olduğu maddeyle çelişip, ''siyasi reklam forumdaki çarkın dönmesi için gerekli'' gibi aciz bir açıklamanın yapıldığu yerde taraflı yanlı yorum mu yapacaklardı?
    Mesut Çevik'e laf söylemiyoruz patron Mesut Çevik değil.

İncelemenin içeriği zaten amacına ulaşmış izlenmiş paraya dönüşmemesi burada değil. Youtube'a yükleme yapmak yerine kendi sunucularını kendi reklamlarını alsaydı arada youtube olmadan daha çok para kazanırdı belkide sistemi/işleyişi bozmazdı. Para uğruna siyasi reklam almaya bu kadar tanıktı çok fazla. Sonuçta site parayla dönüyor. Siyasi partiler seçim döneminde büyük paralar harcıyor bu pastadan pay herkesin hakkı.

O zaman forum kurallarından o madde kaldırılmalı madem seçim döneminde reklam için iyi para dönüyor ve sen forum yönetimi olarak bu payı alırken geriye dönüp bakacaksın. Yıllardır kullanıcılara siyasi parti ismi tartışması bilmem ne diye ceza verdin bu forumdan soğuttun sonra seçim dönemi gelince en üste parayı bastılar diye siyasi reklamı yapıştırdın. Bir kural konuyorsa arkasında durulmalı site parayla dönüyor açıklaması bunun bahanesi hiç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Yanız konu süper. Millet Mesut Çevik e kızıyor, TS yi övüyor, Murat Gamsız geliyor, Mesut iyi adamdır diyor. Herkes ayrı kafada şuan. Levent abi de gelse müthiş olacak.

Kimin sayesinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: bc_

Kıyaslama yaptığınız sitelerin farkına bi bakın derim arkadaşlar;

http://www.alexa.com/siteinfo/teknoseyir.com
    http://www.alexa.com/siteinfo/donanimhaber.com

DonanımHaber reklamı çok rahat alıyor çünkü ilk 30 site arasında yer alıyor. Ve sadece teknoloji değil yaşamın bütün özelliklerini barındıran bir forum sitesine sahip.

Kıyaslama yapmak anlamsız.

Teknoseyir reklam alamıyor diye ağlamış hepsi bu. Sebebi alexa rankıdır. 938. sırada. ShiftDelete.Net > 78, DonanımHaber > 25.

Hani bi çoğunuzun beğenmediği Technopat var ya, o bile 300'lerde oynuyor.

Sıkıntı o bu şu değil arkadaşlar. Ne kadar başarılı olursanız olun dışarıya bağımlı olmazsanız büyüyemezsiniz. Bu adamlar reklamsız bu işi yürütmeye çalışıyor. Güya "biz reklam almıyoruz, hepsi sizin için" görüntüsü verecekler. Halbuki reklam almıyoruz değil REKLAM VERMİYOLAR BECEREMİYORUZ demeleri lazım.

Teknoseyir videoları youtubeya yüklüyor, zaten kendileride diyor sitemiz çok kötü, üstüne forum gibi bir oluşumlarıda yok, benim beklediğimden bile iyiymiş tıklanma sayısı. Reklam almak bir başarımıdır, çok kötü bir ürünün reklamını almak, şöyle iyi böyle iyi demek ? Adamlar reklam aldıkları asusun ürünlerini bile eleştirdiler, önemli olan objektif olmaktır, donanımhaber videolarınında tanesi 100 bin izlenmiyor, o tıklanmanın çoğu forum, böyle kapsamlı başka bir forum yok internette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

O cevabın altında bir çok neden var :)

Donanım Haber, Türkiye'de Yurt Dışındaki sitelere haber servisi yapan tek Teknoloji Sitesidir.

Engadget, Theverge, Anandtech ve benzeri saygın bütün teknoloji sitelerinde bizim kaynak gösterildiğimiz haberlere rastlayabilirsiniz.

Bu haberler sonrası ise bizi sürekli olarak firmaların yurt dışı ofislerine şikayet eden bir kaç isim vardır :)

Bu yüzden biz sadece biz ile devam ediyoruz. Madem ki bizim başarımızı yurt dışına şikayet ediyorlar onlar da onlarla takılsınlar.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut Bey,

Teknoseyir'de bir ürün incelenirken sizin belirttiğiniz gibi "asus bana reklam verdi öyleyse hiç yermemeliyim" şeklinde inceleme yapılmıyor. Bütün videolarında gerek asus için gerekse de diğer markalar için doğruya doğru, yanlışa yanlış diyorlar. Sizin incelemeleriniz elbette kıymetlidir ama bir general mobile facianız var ki dillere destan. Hiç alakam olmamasına rağmen muzaffer bey'i yolda görsem tanır hale geldim. sürekli röportaj, sürekli gm haberleri, sürekli övmeler yüceltmeler. 100 tane pozitif düşüncenize 2 tane negatif düşünce ancak eklediniz. Bu tarafsız yayın ilkesi mi oluyor? Şimdi bir dürüstlük ilkesini aklınıza getirip tüm kullanıcılar tarafından eleştirilen şarj soketi mevzusunu kaç defa gündeme getirdiniz? Sizce teknoseyir bu durumu sizin kadar yastık altına atar mıydı?

En sevdiğim iki siteden birisiniz. Diğeri ise teknoseyir. Ama kusura bakmayın da söylediklerinde sonuna kadar haklılar. Siz hangi telefonu inceleseniz %95'i övgü, %5'i hafiften eleştiri olurken adamlar %50ye %50 eleştirdikleri ürünlerle çıkıyorlar. Levent Pekcan'ı şahsen de tanırım, Murat Abi'yi tanımam ama en az onun kadar objektif olduğunu görüyorum. Adamlar kimseyle anlaşmadığını reklam almadığını iddia etmiyor (siz böyle bir imada bulunmuşsunuz). Adamlar, ürünlerini incelenmesi için anlaşan firmaların objektif eleştirilerden rahatsız olduğunu ve kendileriyle anlaşmaya soğuk davrandığını söylemiş. Ama siz GM faciasında bile onca eleştiriye "biz anlaşmadık, çok tutuldu diye haber yapıyoruz" tarzında insanları enayi yerine koyan açıklamalar yaptınız. Sizin GM ile anlaşmalı reklam şeklinde inceleme yaptığınızı buradaki hemen herkes biliyor zaten. Bu gibi kullanıcıyla yoğun etkileşimli platformlarda dürüstlük önemli bir erdemdir.

Kusura bakmayın ama reklam seslendirmesi şeklinde değerlendirme videolarınız hiçbir zaman Teknoseyir kadar sevilip benimsenmeyecek. Murat Gamsız'ın 3. taraf kullanıcı ağzıyla yaptığı eleştiriler, ya da Levent Pekcan'ın "ufo görürsen çekersin, öyle bir kamerası var" şeklinde herkesin anlayacağı dilde incelemelere ihtiyacınız var. Açık konuşmak gerekirse sizin Levent Pekcan tecrübesine ulaşmak için usta diye hitap etmeniz gereken insanları burada hunharca eleştirmeye hakkınız yok. Zira Teknoseyir'in samimiyetinden fazlaca uzaksınız. Bunu bir de bu insanların haklı serzenişlerine kulp takmaya çalışarak gündeme getirmeyin. Teknoseyir'in sitesine girdiğinizde sayfanın 86 yerinden saygısızca reklam fışkırmıyor. Mobil giriş yapan kullanıcılara zorunlu reklam izletilmiyor, reklamdan sayfa kasım kasım kasılmıyor. Bunu çeşitlilik olarak sunmaya çalışmak başlı başına komedidir. Bu bile ne kadar kullanıcı dostu olduklarını gösterir.

Son olarak belirtmek isterim ki, teknoseyir'in 2.0 projesine desteğimi vereceğim. Dilerim bu suçlayıcı mesajları yazmak yerine örnek alma yolunu seçersiniz.

Sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 6 Mayıs 2014; 10:46:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

inceleme seyretmek için para mı vereceğiz ? biri açıklayabilir mi?
    bende sevdiğim bir kanal, kaliteli,kendini iyi yetiştirmiş kişiler?

ancak bu Premium üyelik kısmını anlamadım?

indirim kuponları vericeklermiş mesela playstore indirim kuponu veya başka firmalardan indirim alıyorsunuz tişört bardak hediyesi videoları kendi sunucularında izleyeceksin 1080p kaliteli olacakmış daha her şey oturmadı daha çok avantaj gelir sanırım

donanımhaberin haber sayfası benim için vazgeçilmez başka sitelerde göremiyorum ingilizce yok cahil kalmamaızı önlüyor yoksa videolarını 1 yıldır izlemiyorum daha çok amatör yayınlardan ihtiyaçlarımı karşılıyorum mesut çevik başbakan gibi sanki prontur(umarım doğru yazmışımdır) denilen alete bakarak konuşuyor samimiyet eksikliği var

Oha bu mesut cevik ekrana bakarak konustugunu ilk def duyddum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şahsen iki yayını da çok yakından ve severek, ilgiyle takip eden biri olarak, TS+ olayının bu kadar ilgi görmesine, konuşulmasına, tartışılmasına çok seviniyorum.

dh ve ts gibi yayınları takip eden bu özel insanlar, kabul edelim ki illeri medeniyetlerden birçok yönden geri kalmış ülkemizin, bu aralar en fazla ihtiyaç duyduğu insan profilini oluşturmakta. Belki kendileri bile farkında olmasalar dahi, her birimiz aslında seçkin bireyleriz, bu böyle. Fakat şu da bir gerçek ki, bu ülkede sayımız çok az ve kıymetimiz de hiç bir şekilde bilinmemekte, boş işlerle uğraştığımız zannedilmekte, yalnızız ! yani bizleri anlayan birileri varsa eğer, işte onlar buradalar, farklı düşüncelerde olsalar dahi...

Bu ülkede zaten iki tanecik adam gibi teknoloji platformumuz var ve her ikisinin de ter akıttıklarına şahit olmaktayız. Şahsen TS+ oluşumunu, günümüzden iki sene önce bile olmasını istiyenlerdenim ve şu an sonuna kadar da destekliyorum. Hiç bir zaman reklam bloklayıcı bir yazılım kullanmayan ve ps3 aldığımdan beri de kopya oyun almamış biri olarak, en başta bir teknoloji sever olarak, bu gibi sitelerde ayrıcalığa kavuşmak, reklamsız, seviyeli bir ortamda bulunabilmek ve ufak katkılar sağlayabilmek adına, seve seve abone olmayı isterim.

Aynı şey dh için de geçerli benim için. Gerçek şu ki, TS+ oluşumu ülkemizde ilk defa uygulanacak ve şimdilik ne olacağı meçhul, umuyorum ki güzel sonuçlar çıkacak. Hemen sonrasında ben donanimhaber ekibinden de bu tip bir çalışma bekliyorum.

çok güzelsiniz teknoloji sevdalıları
  • Öncelikle, teknoseyir kapanmıyor, şu başlığı bir değiştirin. Teknoseyir kapanıyor dedikodusunu yaparak teknoseyir' e en büyük kötülüğü sizler yapıyorsunuz. Teknoseyir kapanmamak için bir model geliştirmiş ve Türkiye de ilk kez denenecek bu modelin haberi vermişler, bu model başarılı olarak devam etmezse kepenkleri kapatacaklar.

Levent Pekcan' ın konuşma tarzından, bakışlarından, mimiklerinden, kafa hareketlerinden anladığım;

Taraflı yayın yapmadık diye bize ürününü vermeyen firmaların tek tek ..... ........z. Çıktığımız bu yolda sizin desteğinize ihtiyacımız var, aksi taktirde bunun gerçekleşmesi mümkün değil.

Levent Pekcan ve Murat Gamsız sonuna kadar haklı, bir firmanın ürününün olumsuz bir yanı varsa ve bu olumsuz yanını incelemelerinde dile germeye kalkarsan, bu sektörde işin çok zor. Özellikle telefon firmaları Türkiye teknoloji basınında kartel oluşturmuş durumda, burunlarından kıl aldırmıyorlar.

Teknoseyir' in çıktığı bu yolda asıl iş biz takipçilere düşüyor, ya Türkiye de ki teknoloji basınının bizlerin lehine objektif yorum yapacak şekilde değişmesine sağlayacağız yada bu basının, teknoloji şirketlerinin kapısında ne olur ürününüzü verin diye yalvarmasına seyirci kalacağız.

Ondan sonra, bir telefon alınca, ama bu telefon da şu kronik sorun varmış, o kadar inceleme yapıldı kimse bundan bahsetmedi demeyin.

Teknoseyir' e destek olarak bu kirli düzeni ya bizler değiştireceğiz yada teknoseyir' e bir kuruş para ödemeyerek, böyle tarafsız yorum yapan bir teknoloji sitesinin yok olup gitmesine seyirci olacağız.

Teknoseyir çalışanları hiç bir firmanın köpeği olmadılar, en azından bunu bize ispatladılar. Adamın malının kötü yanlarını da iyi yanlarını da açık açık söylüyorlar, o yüzden sektör, teknoseyir' in fişini çekti, kalemini kırdı. Bundan sonra bizler destek olursak ayakta kalacaklar, olmazsak eriyip, yok olup gidecekler.

Türkiye de, ürününü incelediği firmayı pof pof lamadan, yalakalık yapmadan, objektif olarak iyiyse iyi, kötüyse kötü diyen delikanlı bir teknoloji inceleme sitesi istiyorsak, her şey bize bağlı

İşin özü budur arkadaşlar

@Resul Sever
  • Kantarın topuzu kaçmış.burda yapılan incelemelerin çok taraflı teknoseyirdekilerinde çok tarafsız olduğunu düşünmüyorum.bir tarafı yüceltip diğer tarafı yerin dibine sokmuşsunuz.iki tarafıda takip eden birisi olarak her iki oluşumunda eleştirilecek tarafları var yaptıkları incelemelerde.mesut bey de bence eleştirilecek yanlışlar yapıyor ama bu kadar eleştiriyi hak ettiğini düşünmüyorum.

Ben açıkçası belki günahını alıyorum ama gün beyin forumu bu hale getirdiğini düşünüyorum.parti reklamları zaten bence kabul edilemezdi.bir sınırı olabilmeli bu işlerin.para kazanmak güzel ama bu hırs devam ettikçe bazı şeylerde yitip gidiyor ister istemez.teknoseyirdeki kişilerinde bu durumda ne yapacağını bilemezsiniz.onlar belki bu hale geldiğinde siteleri çok daha fazlasını yapacaklar.ben şahsen destekleyeceğim kendilerini ama umarım kendilerine bu desteği sağlayan izleyenlerini mahcup etmezler...
  • Arkadaş ne kadar abartmışsınız yahu...

TeknoSeyir'i de, Donanım Haber'i de severek takip ediyorum. Levent Pekcan ve Mesut Çevik benim gözümde bu işin en iyileri...

Ancak şu tarafsız/taraflı tartışmaları baydı artık. Ben kimsenin taraflı olduğunu düşünmüyorum. Reklam olaylarına hiç girmeyeceğim bile, yahu adı üstünde "reklam"; buna da tepki göstermeyin. Öte yandan bana kalırsa Mesut Çevik'ten ziyade kullanıcılar taraflı. Adam size ne yapsa yaranamıyor. Bana göre bu işi en iyi şekilde yapan insan Mesut Çevik'tir. Ben Levent abiyi de çok severim Mesut'u da ve ikisinden de desteğimi esirgemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

yıllardır teknoloji sitesi takip ederim ts gerçekten büyük bir iş başarıyor ve dh gibi taraflı ve içi boş videolar çekmiyor bence. DH dünyayı dolaşırken TS bildiğim kadarı ile sadece almanya ve ispanya ya gidebildi. LP ve Murat Gamsız gayet mütevaziler. Erdi beyin DH de çektiği haber bülteni tarzındaki videolar aman allahım dedirtirken ts de insanı gülümseten konuşmalar oluyor.

ts nin kapanmaması için ne gerekiyorsa yapılır. yapılmalı. dh forum sayfası ad bloker ile anca gezilebilir hale geliyor. Mesut Çevik maalesef forum kapanırda etkilenmeyiz demiş. el insaf be arkadaş. forum olmasa 3 ayı zor görürsünüz.

insanlar TS nin başına birşey gelirse DH ye kalırız diye paniklediler bence
  • Malesef teknoseyirin bu girişimi boşa çıkacak gibi 2 kuruş vermemek için her yolu deneyen bir milletiz. Umarım düşündüğüm gibi olmaz ve teknoseyir yoluna türkiyede bir ilki gerçekleştirerek devam eder. Bu sayede casper vb gibi markaların insanları kazıklamasının önüne geçilir.
  • Plus üyelere ücretsiz alışveriş yada indirim çekleri filanda çok hoş olabilir.Bu kullanıcalara çekilişlere mutlu olacagıminik hediyeler verilebilir.

ama forum sistemine çok ters bakılıyor teknoseyirce bu hata bence.Forum demek sorunum var cevapla demek değil paylaşım ve muhabbettirde aynı zamanda.

Plus ile Ticari cukka arasında iyi bi ayar kesinlikle gerekli.
  • TS'i ilk gününden beri severek takip ediyorum, yayın hayatlarının devam etmesini isterim. Ancak bu tasarladıkları sistemin mutlu sonla bitmesi çok zor. Çünkü lafa gelince aslan kesiliriz "arkandayız, şöyle yardım ederiz böyle ederiz vs." deriz ama iş taşın altına elini koymaya gelince etrafta kimsecikler kalmaz.
    Müslüman olduğuzu iddia ederiz ama hesap gününü hiç düşünmeden yazılımcıların haklarını yeriz, 2000 küsür liralık telefonu 48 taksitle alıp, yarım dolarlık uygulama için bile döne döne crack ararız.
    Özelliklerimiz bunlarla da bitmez, ucu bize dokunmadıkça kimsenin derdi bizi ilgilendirmez. "O site kapanırsa, başkasını buluruz" deyip hayatımıza devam ederiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

şahsen iki yayını da çok yakından ve severek, ilgiyle takip eden biri olarak, TS+ olayının bu kadar ilgi görmesine, konuşulmasına, tartışılmasına çok seviniyorum.

dh ve ts gibi yayınları takip eden bu özel insanlar, kabul edelim ki illeri medeniyetlerden birçok yönden geri kalmış ülkemizin, bu aralar en fazla ihtiyaç duyduğu insan profilini oluşturmakta. Belki kendileri bile farkında olmasalar dahi, her birimiz aslında seçkin bireyleriz, bu böyle. Fakat şu da bir gerçek ki, bu ülkede sayımız çok az ve kıymetimiz de hiç bir şekilde bilinmemekte, boş işlerle uğraştığımız zannedilmekte, yalnızız ! yani bizleri anlayan birileri varsa eğer, işte onlar buradalar, farklı düşüncelerde olsalar dahi...

Bu ülkede zaten iki tanecik adam gibi teknoloji platformumuz var ve her ikisinin de ter akıttıklarına şahit olmaktayız. Şahsen TS+ oluşumunu, günümüzden iki sene önce bile olmasını istiyenlerdenim ve şu an sonuna kadar da destekliyorum. Hiç bir zaman reklam bloklayıcı bir yazılım kullanmayan ve ps3 aldığımdan beri de kopya oyun almamış biri olarak, en başta bir teknoloji sever olarak, bu gibi sitelerde ayrıcalığa kavuşmak, reklamsız, seviyeli bir ortamda bulunabilmek ve ufak katkılar sağlayabilmek adına, seve seve abone olmayı isterim.

Aynı şey dh için de geçerli benim için. Gerçek şu ki, TS+ oluşumu ülkemizde ilk defa uygulanacak ve şimdilik ne olacağı meçhul, umuyorum ki güzel sonuçlar çıkacak. Hemen sonrasında ben donanimhaber ekibinden de bu tip bir çalışma bekliyorum.

çok güzelsiniz teknoloji sevdalıları

2. Paragraf çok gaz olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ara sıra takip ediyorum kendilerini. Yeni versiyonda muhtemelen takip edemeyeceğim. Umarım istediklerini başarabilirler.
  • ben incelemelerini severek takip ediyorum benim satın alma önceki araştırmalarımda tekno seyirin ürün hakkında ki incelenmesi dikkate aldığım bir kriterdir her söylediklerine katılmıyorum tabi öyle bir dünyada yok zaten ama dh incelemelerinde aynı samimiyeti göremiyorum dh daha çok iyi yönlerini ön palan çıkarmaya çalışan ve sıcak olmayan bir dil kullanıyor ve dh inceleme videoları satın alma öncesi pek önemi yok benim için .
    ücret meselesine gelirsek verenler olacaktır elbet ama büyük çoğunluğun bedava olan kısımını kullanacağını düşünüyorum 50 cent lik oyunların korsanının arandığını düşünürsek .
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.