Şimdi Ara

TeknoSeyir yeni versiyona geçti, beta yayında! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
29
Favori
36.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla destek veririm ama oyle herzaman olmaz bi 10 euro atarim paypal dan ama yeterli destegi gormezler bence her adam vermez zor is gercekten is yer kirasi calisanlarin maasi felan altindan kalkmak zor hic yoktan ekiplerinde 10 kisi vardir incelemeleri yapan kameracisi resimcisi vay bobam vay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat [PCLabs]

Öncelikle hemen bir yanlışı düzelteyim. TS kapanmıyor :) En azından henüz. Videonun başını izleyip heyecanla mesaj atan çok kişi oldu ama sonra gerçek ortaya çıktı.
    Mesut'un az önce söylediği gibi zaten minnacık olan sektörde herkes birbirini tanır ve önemli bir kısmı da arkadaştır. Mesut'a bir şey diyeceksem bir telefon açmam yeterli dolaylı yoldan söylemem gerekmez. Kendisi de hoşuna giden bir içerik ürettiğimizde beğenisini bizzat belirtmiştir. Ama bu ilişkiler göz önünde olmayınca ve iki arkadaş arasında kalınca dışarıdan amansız rakipler ve kuyu kazıcılar gibi gözüküyor olabiliriz. Ancak durum kesinlikle böyle değil. Kutuplara ayrılmaya hiç gerek yok.

Biz videomuzda aslında çok net bir hedef gösterdik. Paralı bir yayın olacaksak paralı yayınları hedef alırız. Bu durumda hedef dergiler. Dergiye ödediğiniz parayı bize verin dedik. Tek hedef buydu. Elbette tarafsızlıkla ilgili mesajlarımızda aklımızda örnekler vardı ama bunun Mesut'a yönlenmesi talihsizlik olmuş.

DH ekonomik olarak bir çıtayı aşmayı başarmış ve yoluna devam ediyor. Buradaki soru neden bu sektör ikinci ve üçüncü bir DH hikayesine sahip değil olmalı. Elde olanı yapıcı olarak eleştirirken bunu da düşünmeliyiz. Size öyle firma hikayeleri anlatabilirim ki şu DH TS tartışması anında söner. Ben de herhalde hapse girerim :) İyice emekli olup anılarımızı yazdığımızda belki.

TS'de sadece yayıncılık yaparak ve firmalarla olabildiğince mesafeli kalarak hayatta kalmaya çalıştık ama olmadı. Sebebi lafımızı sakınmamamızdan ziyade firmaların TS gibi bir yayına ihtiyacı olmaması aslında. Her firma sosyal ağlar üzerinden yayıncı oldu. Henüz DH kadar büyümediler ama onları bile etkileyebilecek yeni bir durum bu. Şimdiden reklam bütçelerinin %85'ini YouTube'a aktaran Türk firmalar var. Her firma kanal açmayı ve içerik üretmeyi öğreniyor. Üstelik bizim yapmaya cesaret edemeyeceğimiz bel altı videolara kadar reyting üretecek cesaretleri var. Bu durumda doğal olarak küçükler önce etkileniyor ve yaşama şansları kalmıyor.

Burada sabaha kadar tartıştığınız HTC'ler Samsung'lar bizim gibi yayınlara bir billboard kadar para harcamıyor. DonanımHaber'in TV'ye çıkması kaç yılın ardından gerçekleşirken, bir magazincinin teknoloji üzerine TV programı sahibi olması sadece 6 ayını aldı. Burası böyle bir ülke. Dinamikleri farklı.

Bizim bunlarla uğraşacak halimiz kalmadığı için faydamızın dokunduğu insanlara yöneldik. Başarılı olamaz isek dükkanı kapatacağız. Elinizdeki yayınları bir kalemde silip atmadan önce ne kadar azaldıklarının farkına varıp sıkı tutunmak gerek. Kendiliğinden eriyen yayıncılığı bir de öfkelerimizin sıcaklığı ile eritmeyelim.

Murat Gamsız
    www.teknoseyir.com

Biz bu işi para için yapanlardan çok doğru tarafsız çıkarsız yaptığı için sevdik abi sizi.
    Elbet işlerin yürümesi için her sektörde olduğu için gelir elde edilmek zorunda ama Ts ekibinden kimsenin alın bu aleti süper ben bile kullanıyorum dediğini yada neredeyse tuvalete giderken bile video çekip aylardır açık açık reklamını yaptığı görmedik.
    Herkes neyin ne olduğunun farkında.

• Hocam mesele Teknoseyir vs. Donanımhaber meselesi değil.Şu konuyu çarpıtan arkadaşlar lütfen yapmayın.Editörler bile böyle bi misillemeden kaçarken size ne oluyor? Şu sayfayı açan adam bu durumdan herkesi haberdar etmek ve Teknoseyir'in devamlılığının sağlanmasını isteyen arkadaşlara tabiri caizse bir yol gösterme amacıyla bu başlığı açmış.Konu sadece bundan ibaret. Donanımhaber sizce en iyi inceleme sitesi olabilir ancak başka insanların donanımhabere sizin verdiğiniz değeri vermediği için böyle karalama kampanyalarına gerek yok. Ayrıca Teknoseyir Plus'a üye olacak adama ne derseniz deyin fikrini değiştirebileceğinizi sanmıyorum.Şahsen ben üye olmakla kalmayıp,satılacak olan tüm ürünlerden bir tane almayı düşünüyorum.
  • İnceleme olayında tarafsızlık,şeffaflık olmalı.Bunlar olamzsa o inceleme değil Cihazı tanıtma,Reklam haline gelir.
    Teknoseyir'in şeffaflık ve tarafsızlık özelliklerinden dolayı incelemelerini daha çok beğeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

Bu arada levent abi'yi, mesut abi ile kıyaslayanlar bu resimden sonra düşüncelerini bir gözden geçirsin...

TeknoSeyir yeni versiyona geçti, beta yayında!

Forumdonanımın bu hallere düştüğü şu zamanlarda

Videoda anlatılanlar yapılırsa çok fazla üye çelebileceklerini düşünüyorum.

Sırf ego tatmini için açılan konuların atılan yorumların olmadığı,sadece bilginin paylaşıldığı bir platform olması temennisiyle.

• Murat [PCLabs] M kullanıcısına yanıt
    Murat bey forumumuza hoşgeldiniz umarım bundan sonrası istediğiniz gibi olur
  • Ben o yorumu yazmasaydım bu tartışmalar başlamayacaktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dh i forum için inceleme için teknoseyiri tercih ediyorum iki site de önemli bizim için niye 3. şahıslar olarak sidik yarışı yaptırıyorsunuz onu anlamadım beğenmeyenin yapacağı bellidir. eleştiriye amenna ama bu yorumlar eleştirinin ötesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

Ben o yorumu yazmasaydım bu tartışmalar başlamayacaktı.

adam nerden duyduysa geldi yorum bile attı be..

bence çok yanlış bir konu oldu..bunların hiç birisine gerek yoktu.iki siteninde sevenleri çok.. illa ki iki tarafında hatası özrü,yanlışı olacaktır.bunlara fazla takılmamalı..2 saattir konuyu takip ediyorum,bazı kişiler olaya hiç objektif olarak bakmıyor,yanlı davranıyorlar..

umarım bir sorun çıkmadan bu konu kapanır gider..
  • Forum olarak kesinlikle burası. Bir ürün alacakken araştırdığım yer forumda milletin yazdıkları.(Mesut Bey'i dinlemiş olsam en azından LG G2 değil de Z2 veya ONE kullanıyor olurdum.)

Burada ki en iyi inceleme editörü @OneTreeHill 'dir. Üstüne tanımam. Ürün alacaksam onun incelemesi de varsa bu almamda birinci önceliktir.

Misal oda termostatı alacakken google'a yazdığımda burayı buluyorum. Teknolojik olsun olmasın bir ürün hakkında kullanıcıların yazdıkları(ürün bağımlısı olmayan) benim için birinci sırada dır. Mesut bey demiş mesela Exper çok iyi diye. Umrumda olur mu ? olmaz.

Aklınız fikriniz var. Boşa verilmemiş bu beyin size. Araştırın, karar verin. Bu kadar basit. Gerçekten beyin bedava.

İnceleme izlemek, can sıkıntısı gidermek için teknoseyir iyi oluyor açıkçası. Dedikleri gibi bir dergi ücretine olursa tabiiki alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.PAŞALI

Murat abi bırak sen donanımhaberi saat 00:20 oldu videoyu bekliyoruz

Ara daki fark bu işte DH den bir şey beklemezsin TS'den gece video beklersin

Yeni video eklenmiş bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Doğru söylediğim ortaya çıktı zaten :) Herkesin video yüklediği servis ile bu işler olmaz. Şimdi kendi sunucularına geçiyorlar.

Sanırım Teknoseyir'in videosunu izlemediniz. Bir şey biliyoruz ve söylüyoruz sonuç ortada.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Bilgisizlik akıyor resmen,
    Youtube engellendikten bir kaç saat sonra çözümler bulundu.
    DNS vs. olayları demiyorum.Minimum masraf ile videolar oynatılabilirdi.*
    Basit kod parçaçağı ile video proksi yöntemiyle kullanıcı haberi olmadan özel player ile youtube videoları oynatılabiliyor.
    http://www.r10.net/script-satisi/674997-youtube-proxy-20-tl-youtube-videolarini-tum-ziyaretcileriniz-sorunsuz-izlesin-dns-olayina-son.html
    2010 yılında aynı yasaklarla sınanmış olarak bu olayı ucuza zaten çözmüştük.
    Kullanıcı youtube'nın yasaklı olduğundan habersiz bizim playerımızda girip videoyu izleyip çıkıyordu

*teknoseyir bunu yapmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

quote:

Ben o yorumu yazmasaydım bu tartışmalar başlamayacaktı.

adam nerden duyduysa geldi yorum bile attı be..

bence çok yanlış bir konu oldu..bunların hiç birisine gerek yoktu.iki siteninde sevenleri çok.. illa ki iki tarafında hatası özrü,yanlışı olacaktır.bunlara fazla takılmamalı..2 saattir konuyu takip ediyorum,bazı kişiler olaya hiç objektif olarak bakmıyor,yanlı davranıyorlar..

umarım bir sorun çıkmadan bu konu kapanır gider..

Ben zaten yaptığımın yanlış olduğunu anlayıp mesajı sildim ve Mesut Abi'den özür diledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 6 Mayıs 2014; 1:00:47 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Murat [PCLabs]

Öncelikle hemen bir yanlışı düzelteyim. TS kapanmıyor :) En azından henüz. Videonun başını izleyip heyecanla mesaj atan çok kişi oldu ama sonra gerçek ortaya çıktı.
    Mesut'un az önce söylediği gibi zaten minnacık olan sektörde herkes birbirini tanır ve önemli bir kısmı da arkadaştır. Mesut'a bir şey diyeceksem bir telefon açmam yeterli dolaylı yoldan söylemem gerekmez. Kendisi de hoşuna giden bir içerik ürettiğimizde beğenisini bizzat belirtmiştir. Ama bu ilişkiler göz önünde olmayınca ve iki arkadaş arasında kalınca dışarıdan amansız rakipler ve kuyu kazıcılar gibi gözüküyor olabiliriz. Ancak durum kesinlikle böyle değil. Kutuplara ayrılmaya hiç gerek yok.

Biz videomuzda aslında çok net bir hedef gösterdik. Paralı bir yayın olacaksak paralı yayınları hedef alırız. Bu durumda hedef dergiler. Dergiye ödediğiniz parayı bize verin dedik. Tek hedef buydu. Elbette tarafsızlıkla ilgili mesajlarımızda aklımızda örnekler vardı ama bunun Mesut'a yönlenmesi talihsizlik olmuş.

DH ekonomik olarak bir çıtayı aşmayı başarmış ve yoluna devam ediyor. Buradaki soru neden bu sektör ikinci ve üçüncü bir DH hikayesine sahip değil olmalı. Elde olanı yapıcı olarak eleştirirken bunu da düşünmeliyiz. Size öyle firma hikayeleri anlatabilirim ki şu DH TS tartışması anında söner. Ben de herhalde hapse girerim :) İyice emekli olup anılarımızı yazdığımızda belki.

TS'de sadece yayıncılık yaparak ve firmalarla olabildiğince mesafeli kalarak hayatta kalmaya çalıştık ama olmadı. Sebebi lafımızı sakınmamamızdan ziyade firmaların TS gibi bir yayına ihtiyacı olmaması aslında. Her firma sosyal ağlar üzerinden yayıncı oldu. Henüz DH kadar büyümediler ama onları bile etkileyebilecek yeni bir durum bu. Şimdiden reklam bütçelerinin %85'ini YouTube'a aktaran Türk firmalar var. Her firma kanal açmayı ve içerik üretmeyi öğreniyor. Üstelik bizim yapmaya cesaret edemeyeceğimiz bel altı videolara kadar reyting üretecek cesaretleri var. Bu durumda doğal olarak küçükler önce etkileniyor ve yaşama şansları kalmıyor.

Burada sabaha kadar tartıştığınız HTC'ler Samsung'lar bizim gibi yayınlara bir billboard kadar para harcamıyor. DonanımHaber'in TV'ye çıkması kaç yılın ardından gerçekleşirken, bir magazincinin teknoloji üzerine TV programı sahibi olması sadece 6 ayını aldı. Burası böyle bir ülke. Dinamikleri farklı.

Bizim bunlarla uğraşacak halimiz kalmadığı için faydamızın dokunduğu insanlara yöneldik. Başarılı olamaz isek dükkanı kapatacağız. Elinizdeki yayınları bir kalemde silip atmadan önce ne kadar azaldıklarının farkına varıp sıkı tutunmak gerek. Kendiliğinden eriyen yayıncılığı bir de öfkelerimizin sıcaklığı ile eritmeyelim.

Murat Gamsız
    www.teknoseyir.com

Vaay Murat Abi.

Hoş geldiniz murat bey.
    Fan boy arkadaşlar artık biraz susarsa iyi olur,2 yayında birbirinden güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: bmaotml

quote:

Yeni video eklenmiş bile

Ben yazdıktan sonra ekledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bmaotml

quote:

Yeni video eklenmiş bile

Ben yazdıktan sonra ekledi

Abi olay budur be

• Kimse kimseyi zorla bir siteye girmeye zorlamıyor önce bunu diyerek başlayayım. Ama dh tekel konumunu kötüye kullanıyor bunun hemen herkes farkındadır diye tahmin ediyorum. Yok bize dava açılır da forum kapanır falan yalanlarına gerek yok ekşisözlük'te burda yazılanların 100 katı yazılıyor onların kapandığını gören oldu mu? olmadı çünkü buranın forumu ticari ilişkiler zedelenmesin diye herhangi bir olumsuz yazı görünce anında siliyor. Twitter yasakları için haftalık teknoloji gündeminde Mesut Bey ne kadar rahatsız olduğunu söylese de tren reklamının alınmasında yönetim bir sakınca görmedi. Şimdi ne alaka diyen olacak kardeşim sen yasakçı bir zihniyeti eleştiriyosan ve aynısının kendi başına gelmesinden de korkuyosan ne mantıkla o reklamları alırsın? Asıl konuya gelecek olursak Bir işte ne kadar para varsa o iş o kadar zorlaşır. Murat Bey ve Levent Bey'de onların siteleri bu kadar büyük olsaydı onlar da bunlara benzer problem yaşayıp bu şekilde eleştri alırlardı. Çünkü herkesin farklı ölçütleri var siz ne kadar tarafsız olmayaçalışıp hatta tamamen tarafsız olsanız da.

• 5 aydır gerçekten severek izlemeye başladığım bir yayındı umarım yeni fikirleri işe yarar da kapanmaz.
  • Olum bu sitelere bu kadar baglaniyo musunuz la harbiden . Bi urun hakkinda inceleme istiyosan gogle a yaz bissuru var . Adamlar sizin sayenizde oturarak para goturuyor.. Dh dahil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

mesut çevik sektörde bizimle yaş almış tecrübeli bir insan.hepimizden çok donanımla iç içe.reklam kokan işleri tabiiki var.dükkanın yüzü neticede.bazı markalar öne çıkabiliyor.ancak düze ters dediğine pek şahit olmadım.dediklerinin çoğu mantıklı gelir.teknoseyirden çok yok artık dedirten incelemesi yok.teknoseyir daha yüzeysel bakıyor detaylara çok inmiyor.ancak sıradan kullanıcı deneyimine göre bakıp inceliyor.en çok beğeni sebebi ise bence mubabbetleri.tıpki konsolüssü gibi.dh ahalisi daha robotik belli kelimelerle konuşuyor.bazı toplu çektikleri videolar hariç.
    teknoseyir kapanmasın isterim.dh editörleri de tvde ve sitede daha samimiyet kokan eksikleri söylemekten çekinmeyen videolarla gelsinler yeterli.zaten elin parmakları kadar yoklar,eleştirirken kantarın topuzunu kaçırmayın.

2011 üyesiyim 2006 dan beri takip ederim mesut bey sevdiğimiz bir insan ancak şeffaflığını ve tarafsızlığını kaybettiği düşüncesindeyim. Özellikle wp 8.1 beta güncellemesi hakkında madde madde söylediği yanlış sözler.

Teknoseyir de 2000 tl nin üstü telefonları "çokta gerekli değil almayın" diyebilecek kadar objektif. Yada discovery vs nin yerine motorola moto g önerecek kadar da mantıklı bir inceleme sitesiydi. İmkanları kısıtlıydı. Kim ne derse desin Levent Pekcan "abimiz" ve Murat Gamsız bey, her incelemede objektifti bir ara asus reklam veriyordu onların ürünlerini bile yerden yere vurdular bir ürün alacaksam ve incelemesini teknoseyir yaptıysa ona güvenim daha fazladır.

Site çok mantıklı bir yöne yöneliyor bence başarıları uzun süre devam eder umarım cüzzi bir miktar olursa "plus" üyeliğe geçebilirim bende.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.