Şimdi Ara

Teknosa 70 tane mağazasını kapatmaya hazırlanyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.823
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Teknosa 70 tane mağazasını kapatmaya hazırlanyor.

Türkiye’nin en büyük teknoloji marketleri zinciri TeknoSA’nın, 50 ile 70 arasında mağazası ile ilgili kapatma kararı aldığı iddia edildi.

Retailler.net’e konuşan şirkete yakın kaynaklar, TeknoSA’nın karlılığını maksimize etmek için mağaza operasyonlarını küçültmeye gideceğini söyledi. İddiaya göre TeknoSA, 300’ün üzerindeki mağazasından 50 ila 70 tanesinin kapanışlarını bu yılsonuna kadar gerçekleştirecek.

Tüm dünyada pek çok büyük perakende zinciri, son dönemde karlılığını arttırmak için aynı yönteme başvuruyor. Satışları düşük olan mağazalar, genel verimliliği düşürdüğü için artık zincirlerde barınma şansı yok. Bu nedenle TeknoSA’nın karlılığını arttırmak için aldığı bu kapatma kararı iddiasının gerçekleşmesi epeyce mümkün görünüyor.

http://www.retailler.net/teknosa-70-magazasini-kapatabilir/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• *Mantıklı bir karar olur.Önemli olan Ne kadar Şube olduğu değil.
    Satış öncesi ve sonrasi müşteriye gösterilen hizmettir
    Fiyat Politikasi ve Kaliteli Elemana da önem vermeliler.
    Yoksa ayni kafayla giderlerse daha kötüye giderler...

• Bu Sabancı ailesi perakende işinden tümüyle çıkmalı ve sadece bildikleri konuda üretime yönelmeli...Beceremiyorlar...
  • Kendimi bildim bileli satılan neredeyse her ürün diğer mağazalarda %5-%10 daha ucuza satılıyor. Normldir böyle olması
  • O kadar kazık fiyata satarsan olacağı budur.
  • iphone 5s teknosada 1800 TL * Kipada 1350 TL aradaki fark
  • bugün diyarbakırda sadece teşhir ürünleri kasada %80e kadar indirimliydi. Anladığım kadarıyla bu olay kesin.120 tl lik blendirlar 30 tlye düşüyordu kasada. çalışanlara neden etket yok dedim abi izdiham olmasın diye böyle dedi.
    Biraz gizli tutuyorlar mağazaları bi gezmek lazım.
    32 " axen led tv 354 TL diyarbakır forum
  • kapanan mağaza listesi var mı bir yerlerde arkadaşlar?
  • karlılığı artırmak falan hikaye ,ekonomi kötü sinyaller veriyor ve bunlarda önceden önlemini almaya çalışıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kRaL_1907

bugün diyarbakırda sadece teşhir ürünleri kasada %80e kadar indirimliydi. Anladığım kadarıyla bu olay kesin.120 tl lik blendirlar 30 tlye düşüyordu kasada. çalışanlara neden etket yok dedim abi izdiham olmasın diye böyle dedi.
    Biraz gizli tutuyorlar mağazaları bi gezmek lazım.
    32 " axen led tv 354 TL diyarbakır forum

aynen etiketler eski hep
  • güler sabancının flaş belleklerini koruyan bir ordu, beyni alınmış ve bütün işi teknogaranti yapıp " olmayan garantiyi" satan ve yalan bilgi veren sabancı kan emici vampir ordusu.kansızlar sürüsü.
    sabancı her zaman kazanır.
    yaşı 30 35 oldugunda kapının önüne koyarlar.
    aklı olan sabancının elini sıkmaz.
  • Mümkün olsa sırtımıza çıkacak mağazadaki elemanlar afedersin k...mızdan ayrılmıyorlar ürünlere bakamıyoruz.20 m2 dükkana 8 tane eleman koymak filan baymıştı iyice.Bu kafa nasıl bir kafa bu mağazalara gizli müşteri gibi gelip hizmete bakan yok mu valla hayret ediyorum.Özel sektörde olsa bana göre bariz hataları görmeyen şirketler kapanmaya mahkumdur ve sahipsizdir.
  • ekonomiyle ne alakası var ya daha kötü günlerde bile kapanmadılar şimdi mi kapanacaklar tamamen beceriksiz yönetimle alakalı
  • Hocam ekonomi iyi iken kötü yönetimle bile para yapılabiliyor
    Kötü iken de iyi yönetsen bile batabiliyorsun

Ekonominin kötülüğü çok önemli bir etken

Dövizin yükselip orada kalması pcdepo'yu filan da batırdı

• Adı Tekno, sözde teknoloji mağazası ama dizüstü ve tv den başka teknolojik bir alet olmayan marka. Benim için her zaman her açıdan çöp bir marka oldu ve hala da öyle. Cep telefonu da alacak olsan, tv de alacak olsan piyasadan da çok daha yüksek fiyatla satıyorlar. OEM birimi olmayan markaya ben teknoloji mağazası demem, olsa olsa sıradan spotçu gibi tv, buzdolabı, elektrikli ev aleti satmaktan öteye gitmez, bimeks de bunun azıcık üst sürümüdür. Bana göre aralarında en iyisi Vatan'dır. Her türlü ürünü bulmak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seddar

ekonomiyle ne alakası var ya daha kötü günlerde bile kapanmadılar şimdi mi kapanacaklar tamamen beceriksiz yönetimle alakalı

he ya ticari şirketlerin ekonomi ile ne ilgisi olabilir değil mi ?
    kaç tane firma son zamanlarda iflas erteleme işine gitti haberin var mı ?
  • fiyat: genelde piyasadan %10-30 daha pahalı
    garanti: şubeden şubeye göre değişiyor o yüzden internet şubesinden almayı tercih ederim ama genel olarak memnun kaldım
    ürün çeşitliliği: yine şubeden şubeye göre değişiyor

50 70 mağaza kapatması bence bir şeyi değiştirmez

adanada özellikle neredeyse 100metrede bir teknosa var..
    anladık adanalısın ama bu kadar gereksiz şubeye gerek yok

teknosanın iflas etmesini istemem sonuçta rakip firmaların fazla olması işimize yarar
  • Kapansinlar
    Teknosadan alisveris yapip da mutlu olan var mi acaba sanmiyorum
    Promotor denen elemanlarin sacma urun kakalamasi
    Yakamiza yapismasi
    Urunlerin pahaliligi
    İnternetten elektronik urun aliminin diger urunlere gore baya fazla olmasi gibi durumlar varken simdiye kadar acik durmasi problem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olan yine çalışan alt kadroya olacak ...
  • Artık internet alışverişi eskisi kadar az değil. Vatan media markt bunlara olan talep eskisi kadar fazla değil bu durum gayet normal

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.