Şimdi Ara

Teknoloji dünyasında büyük şok: Intel, ARM ve AMD'de kritik donanımsal açık! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Intel daha önce de davalık oldu, AMD'ye milyon dolarlık cezalar ödedi örneğin ama bu sefer başı feci belada. PC'lerde performans düşüşü yaşansa dahi son kullanıcı olarak bize herhangi bir tazminatı olmaz, NVidia'nın mobil 8000 serisi GPU'larından biliyoruz, tüm dünyada hatalı üretilen bu donanım yüzünden birçok dizüstü bilgisayar garanti süresi bitiminde kullanılamaz hale gelmişti, o durumda bile NVidia son kullanıcıların açtığı davayı anlaşma yoluyla çok cüzi bir meblağ ile kapatmıştı ama Apple'a disüztü Mac'lerdeki sorunlu GPU'ları için ne kadar ödediğini bugün bile kimse bilmiyor. Aynı şekilde Intel'in karşısında son kullanıcı değil Google, Amazon, Alibaba, Facebook, Apple, Microsoft ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü bilişim devi var, Intel CEO'sunun birkaç ay önce söz konusu sorundan haberdar olur olmaz (CEO olarak zorunlu sahip olması gerekenler hariç) tüm hisseleri satması boşuna değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

yanlış bilgi amd bu açıktan muzdarip değil sadece intelin kernel açığı için yaptığı güncelleme talebinde amd x86 serisinide listeye eklemiş fakat amd mühandisleri bu güncellemedeki bu satırın kaldırılması için talepte bulunmuşlar çünkü amd işlemcilerde böyle bir açık yok.
    Teknoloji dünyasında büyük şok: Intel, ARM ve AMD'de kritik donanımsal açık!

haklısınız. ama konuyu açana bakın. mantık aranmaz malesef. ha, konu apple ise akan sular durur onun için...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben amd yerinde olsam DH e tuketici mahkesinde dava acardim ! intele birde oradan kitlerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

ben amd yerinde olsam DH e tuketici mahkesinde dava acardim ! intele birde oradan kitlerdim.

Çok film izliyorsun delikanlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jem991

Amd açık ve net bir şekilde yapılan bütün testler ışığında bu sorunların kendilerinde olmadığını dile getiriyorlar ilk açık işlemci kaynaklı değil işletim sisteminin karnel yapılandırılmasından kaynaklı bir memoryleak sorunu oda güncelleme ile kapatıldı.
    kaynak:https://www.amd.com/en/corporate/speculative-execution

Demek istediğim o değildi. Demek istediğim, tüm oklar kötü yönde Intel'e yönelmişken birden AMD ve ARM'da da hata var diye haberlerin çıkıp eleştri oklarının Intel'in üzerinden başka tarafa çekilmeye çalışılmasının tam da Intel'in hatası ortaya çıktığında büyük bir darbe yiyeceği sırada ortaya çıkması konusuna dikkat çekmiştim..

• Son kullanıcıyı ciddi etkileyen bir performans değişimi yok. Yamaları uygulayın geçin. Azıcık bir kayıp için yorgan yakmayın. Bırakın devasa sunucularla yüzbinlerce VMlerle uğraşan kurumlar düşünsün ne yapacaklarını.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    bide intel aciklama yapti yalanladi demiyolarmi ona cok guluyorum hani intel z370 chioset in z270 de calismayacagini aciklamis sonrasinda asus yoo gayet calisir intel izin vermiyo dememismiydi? Benmi yanlis hatirliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji dünyasında büyük şok: Intel, ARM ve AMD'de kritik donanımsal açık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 6 Ocak 2018; 20:51:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.